Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mirellka84

co zrobić z małym i chorym pieskiem rasy bokser??

Polecane posty

Mąż kupił mi przedwczoraj pieska.Ma dwa miesiące. Cały czas wymiotuje i ma biegunkę. Co powinnam zrobic?? Byliśmy wczoraj u weterynarza i dał mu kroplówkę....Boję sie straty pieska, juz sie do niego przywiązałam choziaż minęly dopiero dwa dni... Zapomniałam wspomniec ze jest chudziutki i to mnie martwi:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirelko
przy takim stanie ( wymioty i biegunka) u dwumiesiecznego szczenięcia konieczne sa kroplówki 2 x dziennie.Jak wygladaja wymioty? jaki jest kolor biegunki? Jest tam krew , sluz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też miałam kiedyś boksię i też była taka zdechlaczynka kochana, dożyła 11 lat we względnym zdrowiu, a początki były opłakane (kupiona na targu z niewiadomego źródła). Jeśli chodzisz do weta, to on juz powinien poprowadzić pieska. Trzeba starać się, żeby przede wszystkim pił, przegotowaną letnią wodę, można dosypać glukozy (kupisz w spożyczwym, wygląda jak cukier puder). Mi \"właściciel\" powiedział, że pies jadł bułkę z mlekiem, okazało się, że g... prawda, pies miał biegunkę po mleku krowim właśnie, wymiotował też kilka razy dziennie, nie umiał sam jeść. Karmiliśmy do chlebem wymieszanym z białym serem, z ręki na początku plus ta woda z glukozą, obeszło się bez kroplówek, ale woda to czasem ze strzykawki na siłę, żeby się nie odwodnił. Noszenie szczeniaczka 2 x dziennie na kroplówkę do lekarza byłoby dla niego bardzo uciążliwe. Poza tym, to była jesień, zimno juz na dworze, woleliśmy, żeby był w domu. Jeśli chcesz cos sie dokłądniej dowiedzieć, to w stopce masz mój nr gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirelko
zamiast bułki z serem lepiej kup mu weta karme instatnt , np. royal canin convalescence support.Robi sie z tego papke i karmi.Przy silnie uszkodzonych kosmkach jelitowych nawadnianie doustne jest nieskuteczne , konieczne sa wlewy dozylne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój owczarek jak był mały tez miał problemy żołądkowe, poszlismy do weta i oprócz zastrzyków dostał specjalną karmę ID- pomogło, tez był mały i wychudzony, myslelismy ze nie przeżyje, ale żyje do dzisiaj, waży 40kg i jest najukochańszym psem na swiecie, aha zapomniałam dodac ze był kupiony na giełdzie, a wiec źródło również wątpliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wam slonka kochane:)bede wiedziala juz co zrobic.Juz przestal miec biegunke ale daje mu sucha karme z woda. Glukoze tez bede mu dawac od czasu do czasu...dzieki za pomoc❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak kupowalam Jamperka (tak sie wabi) to ci ludzie nic nie mowili ze wymiotuje i ma biegunke. A w drodze do domu dostal rzadka, jasna kupke.Gdy maz do nich dzwonil to mowil ze piesek jest chory i byl badany przez lekarza. A oni na to ze u nich nie byl chory, jadl karme i wogole nie wymiotowal. W sobote jesli sie nic nie stanie zamierzamy pojechac na komisariat i wyjasnic ta sprawe. B o jesli byliby to dobrzy ludzie to by nam wspomnieli chociaz o tej biegunce.Zobacze jak bedzie i sie jeszcze odezwe.🌼🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojny i bogaty
co zrobić? przede wszystkim: nie skrzywdzić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojny i bogaty
wiem, czytałem Twoje posty. A sprzedających za to skrzywdzić można - z rękojmi, jak przy każdej sprzedaży. Zaświadczenie, że piesek chory i od kiedy i można próbować dochodzić zwrotu kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weterynarz powinien sobie jakoś z tym poradzić :) To może być wszystko (stres, zatrucie, infekcja, robaki). U tak młodego psiaka może to być groźne ze względu na odwodnienie. Lekarz powinien zrobić mu badanie krwi, przeswietlenie itp. Sądzę, ze może być konieczne podanie antybiotyku, co niestety nie jest obojetne u takiego malucha. Ewa33 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smarkata ......
ło mamo, tez miałam bobka, one są kochane...podobno to bardzo wrazliwa rasa i trzeba dbać o niego, ale za to z charakteru tez soą boskie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja go nie chce oddawac ale za takie cos to ci ludzie powinni byc jakos ukarani a 260 zl droga niestety nie chodzi. Mam zamiar o niego dbac..tak jak mamusia o swoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smarkata ......
tylko on się przyzwyczaja chyba do jednej konkretnej osoby, bo mój zrobil głodówkę, kiedyś gdy wyjechalam na 2 dni :( i spał wtedy tylko kolo mojego łóżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój pierwszego dnia spal ze mna i z mezem w lozku...juz sie bardzo przywiazal. Juz nawet nie ma rozwolnienia i nie wymiotowal. Chyba sucha karma mu pomogla..i sam juz pije wode:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smarkata ......
he he...mój się też pakowal, ale go oduczyłam natomiast rano zawsze kładł pysk na poduszce z tymi swoimi obślinionymi faflami :P i chuchał mi po czym kręcił tym swoim tyłeczkiem gdy mnie wreszcie obudził :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pseudohodowla
Nie zrozumieją ludzie, że jak chcą tanio, to nie będzie dobrze! Po opisie wyglada na to, że kupiłaś psa z pseudohodowli bez papierów. Nie wiadomo, czy na pewno będzie bokserem pewnie :( Tacy ludzi zwykle nie szczepia szczeniaków, bo taniej, nie karmią bo taniej... Psi rodzice czesto zyja w fatalych warunkach a suki są fabrykami rodzącymi co ol roku. Zle karmione szybko zdychaja... i polowa tych szczeniakow rowniez, a biznes sie krecie bo TANIO każdy kupi :( Moge sie mylic, ale czesto tak wyglada scenariusz. Dlatego psy kupje sie tylko od sprawdzonych hodowcow, milosnikow ras, ogladajac warunki, w jakich zyja psi rodzice. Bo to wazne. Psa kupilas tanio, a dolicz teraz koszt weterynarza? A jak piesek odejdzie? Ku[isz drugiego za 260 zl? Czy warto bylo oszczedzać? Nie masz pieniedzy? Przygarnij boksera ze schroniska. To rada na przyszlosc. Mam nadzieje, ze bardzo daleka. Zyczę Tobie i psiaczkowi wszystkiego dobrego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smarkata ......
moj byl znaleziony w zimie, ktoś wyrzucil z auta i biegal sobie po rondzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co?? maz dodzwonil sie do tych ludzi, ktorzy sprzedali nam bokserka i okazalo sie ze piesek bral jakies tabletki a nam o tym nic nie wspomniano:( rano znowu mial biegunke(taka wodnista), przynajmniej dobrze ze sam je. Maz zaproponowal ze dzis wezmie go do schroniska, wymieni na innego czy cos...ale sama niewiem czy mu tam bedzie dobrze???:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherry_rose
Sama mam boksera i z ksiazek oraz z wlasnego doswiadczenia wiem ze sa to straasznie podatne na wszelakie choroby psy... moj sam mial zmiany nowotworowe ktore na szczescie zostaly juz wyciete :) a takze od urodzenia ma uczulenie praktycznie na wszystko... nabial zboza wszystkie miesa oprocz kurczaka i swinke morska hehe znalezienie odpowiedniej karmy zajelo nam 2 lata... przez ten czas pies jadl lepiej niz niejedna rodzina... codziennie kurczaczek we wszelakich formach ryz warzywka itepe... nareszcie znalezlismy odpowiednia karme i piesek wyglada nareszcie na zdrowego i szczesliwego :) zycze powodzenia w leczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka23
to moze byc niestety parwowiroza.kolega kupil szczeniaka miesiac temu i po kilku dniach pojawily sie wymioty i biegunki. mimo stalej opieki weterynarza i podawanych kroplowek nie udalo sie pieska uratowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirelko
dokładnie sie przyglądałam Twojemy nickowi , czy aby nie podszyw , ale mi to nie wygląda chcesz chore zwierze oddać do schronisak , bo chore? Takim , jak Ty nie powinno sie dawać psa.Pomijajac fakt , ze jeśli to faktycznie parvo , to przez pół roku nie powinniscie brac szczeniaka bez KOMPLETU ( czyli 2-3 ) szczepień , ostatnie najwcześniej w 12 tyg. zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on ma ksiazeczke zdrowia- byl 2 razy odrobaczany i mial juz 2 szczepienia...a ja nie chce go oddawac bo go kocham chociaz jest ze mna 4 dni, moj maz mi to zaproponowal. My jako malzenstwo jestesmy mlodzi i nie mamy tyle kasy zeby go leczyc...:( wiem moze to jest trudne, ale niewiem co robic:((przykro mi na niego patrzec jak jest w takim stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślenie o jakieś wymianie jest niemoralne !!! No chyba że nie chcecie zasługiwać na nazwę CZŁOWIEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jest WASZ ,więc dbajcie o niego jak tylko się da ! W schronisku są zwierzęta od PODLUDZI !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirelko
posiadanie zwierząt w Polsce nie jest prawnym obowiazkiem , ale luksusem,jeśli kogoś na zwierzę nie stać , niech go nie bierze.Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przestań tak mowic...wiem ze to jest zle ale co zrobic z takim chorym psem...a w dodatku byli wlasciciele podawali mu jakies leki, o ktorych my nawet nie wiedzielismy:( A co bedzie jesli zdechnie w domu?? to bedzie juz druga smierc w tym domu..:( ja juz nie daje rady Ps. to nie jest parwowiroza, on nie ma krwistych biegunek i nie wymiotuje, tylko ma rzadki kal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×