Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martaanna

Świeżo Upieczone Mężatki

Polecane posty

Gość
Witaj netka! Miło mi Cie poznac :) racja stanowczo za krótki ten dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki: Ekspert Medforum.pl \"W prawidłowo przebiegającej ciąży po 20 tygodniu zaczynają pojawiać się skurcze przygotowujące ciężarną macicę do porodu. Odczuwasz to jako nieprzyjemne napinanie się macicy rozpoczynające się od dna macicy i przesuwające się ku dołowi. Trwają one około 30 sekund. Gdy zbliża się 9 miesiąc ciąży, skurcze te stają się częstsze i intensywniejsze. Czasem te skurcze trudno odróżnić od skurczów mogących zwiastować poród przedwczesny. Dlatego powinnaś porozmawiać o tym z Twoim lekarzem przy kolejnej wizycie. Jeśli jednak skurcze pojawią się częściej niż cztery na godzinę lub towarzyszą im bóle pleców, krzyża czy upławy pochwowe powinnaś natychmiast skontaktować się z lekarzem.\" U mnie też od jakiegoś czasu brzuch twardnieje, na szczęście nie towarzyszy temu żaden ból czy inne niepokojące ojawy, więc traktuję to jako skurcze Braxtona-Hicksa. \" u niektórych mocniej zaawansowanych mogą to być skurcze Braxtona-Hicksa (tzw przepowiadające). Różnią się tym od \"normalnych\" iż: - są nieprzyjemne ale na pewno nie bolesne - nie trwają dłużej niż 20-30 sekund - są nieregularne - rzeczywiście nie powinno ich być więcej niż 5 na godzinę Do lekarza udawać się natychmiast jeżeli: - odstępy między skurczami regularnie się skracają albo - skurcze zaczynają być bolesne albo - towarzyszy im plamienie, krwawienie albo - pojawił się mocny ból głowy, zawroty bądź omdlenie.\" Tak czy owak najlepiej porozmawiać o tych dolegliwościach z lekarzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze jeszcze 2h i do domu:) w sumie to na ćwiczonka:):) siostra na walacjach:) wiec chata wolna !!!!!!!! Ja wlasnie wcinam brzoskwinie:) na 2 sniadanie a pewnie na kolacje jak zwykle objem sie do syta:):) ja tak mam Witam zguby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale deszczowy lipiec buuuuuuu:( Pozdrawiam - senna Emsyyyyyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Ślubu to za meisac bedzie dokładnie rok:):) ale to zleciało masakra szkoda ze ten dzien tak szybko minoł!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki ja to na pewno tobie nie pomogę bo pomimo iż moja ciąża się rozwija prawidłowo to anomalią jest ten brzuch ;) Ja tam się już zupełnie przestałam przejmować takimi rzeczami bo latałabym do lekarza średnio co tydzień :p Oczywiście przy kazdej wizycie mówię lekarzowi o takich sytuacjach i za każdym razem widzę na jego tważy zdziwienie, zatroskanie czy nie wiem jak to określić przynajmniej swoją miną daje znać, że to nie powinno mieć miejsca. Ja tam już dawno powiedziałam, że ja będę miała tylko jedno nieprzyjemne wspomnienie z ciąży mianowicie te dziwne zachowania mojego brzuszka ;) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martuś dzięki 🌼 Muszę policzyć te skurcze....:( A_guu a z Twoim brzuszkiem też coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież od początku miałam z nim przeboje najpierw przez pierwsze 3 miesiące non stop mnie bolał i byłam na tabletkach potem już mniej ale raz na tydzień musiał się odezwać a ostatnio po nerwach w pracy to tydzień go czułam. Ale na usg wszystko wychadzi oki tak więc się nie przejmuję za bardzo. ostatnio jakieś półtora tygodnia temu mi się spinał. Ale do dziś jak narazie spokuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojeju piatek:):) wreszcie!!!!!!!!!!! Nie ma jak piątek:)mąz w domu odpiczynek, kino......same przyjemności! niestety coś mi się przyplątało i muszę stosować jakieś masci wiec ten weekend bedzie postny:( cóz na szczescie to nic poważnego :) ale lepiej wyleczyc bo róznie to bywa......a starania czas bedzie zaczac po wakacjach jak wrócimy z urlopu we wrześniu! A wczoraj zrobiłam myk ROKU:) zostawiłam klucze od domu i od biura w pracy i skapnełam sie o 20 jak stałam pod Domem !:( na czszescie mam super kolagów i jeden pojechał do pracy po klucze i mi pod dom przywiózł:) dobre chłopaki są! Miłego dzionka i POBUDKA aha fajnie poczytac o waszych informacjach ciązowych będe o tyle mądrzejsza na przyszłośc!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witajcie!! racja Validos będziemy już tak wyedukowane przez koleżanki że ho ho... Mój mąż już wczoraj panikował, ze jak poród ma trwać kilkanaście godzin, to czekanie będzie straszne :D a poród to pestka według Niego czy co? ja myślałam o staraniach w październiku (na początku może) to jakby wszystko poszło zgodnie z planem to były byśmy w podobnym terminie mamusiami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
aha co do piątku to dołanczam swoje HURRA!!!!!!!!!!! Weekendzik :D to co Tygryski lubiaą najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agital-wiec co w pażdzierniku do dziela:):) ja jestem za zwłaszcza ze we wrzesniu jedziemy gdzies ??????jeszcze sie okaze:) wie po wycieczcie chętnie sie dołaczę:) ale bedziemy wyszkolone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
No my właśnie chcemy wyjechać we wrześniu i dlatego chcemy zacząć później :) w sumie mój brat ma wesele 10 listopada ale to chyba nic mi się dziać jeszcze wtedy nie będzie :) chyba, że doświadczone koleżanki odradzaja poczecie dziecka w październiku w takiej sytuacji i mam zaczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piąteczek!!! Jakie przywitanie dostałam:-) Bardzo mi miło!!! A ja sobie siedzę w pracy, trochę się obijam-bo najpilniejsze rzeczy zrobiłam wczoraj; a poza tym pogoda nie nastraja do pracy... Nie wiem-jak u Was, ale u mnie listopad w pełni;p A na weekendzik nie mam aż takich planów, pewnie jak zawsze posiedzę sobie w domku SAMA:( jutro wieczorkiem, bo mój mężuś ma nocki z soboty na niedzielę-uroki restauracji!!! Buziaczki dla mamuś i przyszłych mamuś-jak ja Wam zazdroszczę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOO-widzę, że większość planuje wakacje na wrzesień:-) To tak jak My-taka podróż rocznicowa!!! Bo niestety na poślubną nie mogliśmy jechać... Więć w tym roku trzeba nadrobić!!! A gdzie się wybieracie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
netka witaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Myslelismy o Grecji (wyspy Lutraki lub Rodos) ewentualnie Tunezja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę i ja wyjeżdżam na dłuższe wakacje we wrześniu :D Ale już teraz za oknem mam typowy późny wrzesień ;-) Jak dobrze, że dzisiaj piątek :-) Ponieważ poprzedni weekend (mówiąc bezwstydnie ;-) ) spędziliśmy aktywnie w łóżku :-D to teraz chyba gdzieś wyjedziemy. A Wy jakie macie plany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj netka:) ja tez raczej podróz rocznicowa:) a gdzie w sumie nie wiem:) cos poprzegladam moze nawet dzisiaj bo lekki luzik mam jak to w piatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
mój mąz pracuje to większych wyjazdów nie będzie w ten weekend ale podejrzewam, że bedzie raczej aktywny (w ten i owy sposób)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmm:) weekend w łózku coż za wspaniały pomysł!:):) ale cóz moze nastepny teraz mam zakaz :( i leki akurat teraz jak chate mamy wolną:) cóz nadrobimy całe zycie przed nami:)W krakowie rózniez listopad!!! W sumie tez myslałam o Grecji:):) ale pozagladam na oferty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zarezerwowaliśmy wyjazd do Malezji :) Już się nie mogę doczekać. A tymczasem za tydzień tez mam urlop. Validos, mam nadzieję, że nie masz jakichś ginekologicznych problemów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tmm niestety:( i to nie wiem z kad !podobno nic powaznego jakis stan zapalny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agital, co do planów poczęcia to naprawdę człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi:D może się udać od razu albo za kilka miesięcy, a im większe parcie \"na termin\" tym nieraz gorzej idzie, więc tu trudno coś doradzać;) ja np. na miesiąc przed porodem mam wesele Kuzyna i też bardzo na nie czekam, choć kto wie w jakiej będę formie i czy w ogóle mój udział będzie realny ?? Netka, u nas też listopad;) tak, że na razie nici z mojego wyjścia na wystawę:O Widzę, że plany wakacyje wspaniałe i już wykrystalizowane:):D u nas jedno jest pewne: lipiec odpada jako urlopowy dla B., wrzesień to czas do szkoły ( rodzenia);), październik - końcowe odliczanie:D pozostaje sierpień jako możliwy, ale to nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Validos nie przejmuj się wszystko będzie dobrze tak to już jest z nami kobietami ;) Mój mąż stwierdził, że ja mam jakby alergoczne bo co roku dopadają mnie o tej samej porze a lekarz nie wykluczył takiej możliwości. Tydzień abstynencji jeszcze nikomu nie zaszkodził a mąz jaki będzie spragniony ;) :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Validos-te problemki to może z nadmiaru:D ?? Mam nadzieję, że się nie obrazisz?? Ale ja mam (mam nadzieję, że miałam) tak często-trochę więcej zabaw-i już płacz:( A już tak uważam... A co do wakacji-my jedziemy na 2 tygodnie na Majorkę:p Już nie mogę sie doczekać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
martaanna masz rację i ja jestem tego swiadoma, wiec zaczne starania ale nie będe liczyła, że to będzie od razu... ale moze być tak, że będzie :) u nas zdecydowanie listopad dzisiaj! :( validos my tak sobie na razie planujemy wyjazd, ale w efekcie bedzie przeglądanie ofert i wtedy wyjdzie gdzie jedziemy... tmm mówisz,że Malezja....? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×