Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martaanna

Świeżo Upieczone Mężatki

Polecane posty

Szkatułko - czyli dużo jednak osób było w Geancie ? Kiedyś - rany, a mi się wydawało, że dbam o siebie, ale Ty mnie normalnie bijesz na głowę :-D Ja nie wiedziałam o tym kwasie foliowym, że taki dobry jest. W sumie chyba faceci tez go powinni brać, no nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkatułko, to dużo ? Ja słyszałam, że w Wawie, chcą i 90 zł., ale kompletnie się na tych cenach nie znam. Nie umiem okreslić, co dużo, a co mniej. Ile mają trwać te zajęcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Tmm to dużo. Zajęcia trwają dwa miesiące. Wiem, że w Trójmieście w innych szpitalach jest taniej, ale my nie możemy iść już do innego. Aj wszystko kosztuje, każde badanie, każda wizyta i jeszcze poród!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To rozumiem, że już tam jakby \"przynależycie\" do tego szpitala - tzn. prowadzą Twoją ciążę ? A czemu poród tez płatny ? To prywatny szpital ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Tmm to prywatny szpital, ciążę prowadzi kobieta z wielkim powołaniem i niby nie muszę tam rodzić, ale wiem, że będę tam bezpieczna. Zresztą sama wiesz jak jest, dziś wszędzie trzeba płacić, nawet w państwowym szpitalu poród rodzinny ma swoją stawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkatułko - wiem, jak jest, sama się lecze tylko prywatnie. Chodząc do państwowych przychodni już bym pewnie \"wykitowała\" czekając na wizytę 😠 Ale wiesz, jak masz prywatny szpital, no to wiadomo, że trzeba tam za wszystko płacić. Tym bardziej, że to taka sprawa jak urodzenie dziecka, gdzie i Ty i dziecko będziecie potrzebować naprawdę dobrą, zaufaną opiekę medyczną. No i jak piszesz, że taką masz, no to trzeba \"zacisnąć zęby\" i faktycznie płacić. Moja koleżanka rodziła w państwowym szpitalu i grosza nie zapłaciła, ale o mało nie umarła na porodówce, więc sama widzisz jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, to ja mam już posprzątane na święta:) Teraz tylko pakowanie prezentów i to wszystko.Zmęczona już jestem i nic mi się nie chcę:( W piątek wigilia w klasie, spiewanie kolęd... No i wolne...........:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkatułko: 1) nie nazwałam cię bezrobotną osobą, lecz jedynie \"pozostającą w domowych pieleszach\" 2) nie piszcie mi już nic o tych ósemkach, bo wykituję z nerwów przed Świętami 😭.... Mąż mówi, że jeszcze nic się nie dzieje, ale wkrótce będziemy rwać... grrrr.... Zaraz mam nalot rodzinki, choinka już ubrana, dekoracje wszelkie na swoim miejscu, stół zastawiony :) stres też jest! Czego życzyć teściom? jak nie palnąć czegoś głupiego? (mi się zdarza...) Zajrzę tu jeszcze później, pa pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wieczorową porą ale tu medyczne tematy zapanowały;) odpukać, nam nic nie doskwiera, ale tak sobie myślę że jak tak dalej będziemy żyć stresami w pracach naszych, jak to ma miejsce obecnie, to nie wiem jak dalej ze zdrowiem będzie:O oboje mamy teraz taki sajgon w robocie, że wracamy do domu i już na nic specjalnie nie mamy sił. Na ten moment nie wyobrażam sobie sytuacji, że jest dziecko i ( tu wielki cudzysłów ! )\"czegoś od nas jeszcze chce\":P;);) w tym momencie mam kupę rzeczy do zrobienia w domu, bo jak to w domu: wiecznie coś do roboty się znajdzie, a kiedy jakieś kinko, książka, beztroski spacer czy leżenie na kanapie ja się pytam ??? no dobrze, dobrze, nic już nie mówię:Dżycie nie jest bajką, wiem;) a propos historii dot. ciązy, porodu i połogu, to mamy na podorędziu absolutnie cudowną Ciocię ginekologa-położnika, z najprawdziwszego powołania i Ona jest naszą nadzieją jakby co;):) ale jak już pisałam, chyba nie powinno sie nam wcale jednak spieszyć z dzidkiem;);) dotąd nigdy tak nie myślałam ale teraz nawet taka mi myśl przeleci, że ten czas kiedy jesteśmy tylko we dwoje jest nam póki co potrzebny. A co ma wisieć nie utonie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki, nic już o.... wiesz o czym:P jesteś w dobrych rękach, to jesteśmy spokojne:) no i miłego wieczoru z Rodziną ! Kiedysiu, jakie wrażenia po hospitacji ? uff czuję, że odżywam po dniówce, a tu już 21.00 :P siły witalne witajcie !!!;):D cała piękna zimowa noc przed nami, nie jest źle !!!!!!;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) TMM, ja nie biję Cię na głowę w dbaniu o swoje zdrowie, ale tak ajk kiedyś mówiłam mam medyczne hobby, a co do facetów to zgadza się, mężczyźni również mogą zażywać kwas foliowy i czasem jest im to zalecane, jednak ich zapotrzebowanie ciut inaczej się kształtuje niż u nas, poza tym faceci ze wszystkimi tymi sprawami mają stabilniej, stabilniejsze zapotrzebowanie, nie mają menstruacji itp. Dzięki dziewczyny za kciuki:) hospitacja bardzo udana, babka przyszła na tego chłopca, na którego lekcji chciałam żeby była. Była bardzo zadowolona i zdziwiona, że chłopiec tyle zrobił (uczy się pierwszy rok). W zaleceniach po hospitacyjnych mam wpis: Lekcja prowadzona prawidłowo z bardzo dużym zaangażowaniem nauczyciela:), więc bardzo się cieszę:) Od jednej z uczennic dostałam dziś prezent świąteczny: piękną bombkę w formie kościółka, bardzo miły prezent:):):):) Acha, jak już jesteśmy przy temacie medycznym. Martoanno, wiem, że być może nie chcesz pisać na forum, ale tak szczerze mówiąc ja ciągle szukam swojego lekarza ginekologa. Mam wiele róznych namiarów, mój jest dobry, robił mi zabieg krioterapii bardzo udany, ale ja jestem taka, że jednak ciągle nie jestem pewna czy to ten:). Jesli mogłabyś to bardzo prosiłabym o namiar na Twoją ciocię, o ile działa gdzieś tutaj w Kraku lub okolicy:):):) Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich dziewczynek, a szczególne dla biednej przestraszonej Miki, będzie super;) zobaczysz:):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff... jakoś poszło :) Było o.k. Teraz niech się stresuje mój mąż, przed nim pierwsze Święta z teściami, he, he.... A ja już jutro się pakuję :) Mieliśmy jechać już w piątek rano, ale najprawdopodobniej będę musiała być w pracy... nie wiem jeszcze do której. Zaraz po siadamy w samochód i jedziemy. Więc trochę się martwię, bo droga do moich rodziców zajmuje minimum 8 godzin samochodem. A na minimum się raczej nie zanosi, bo wyobraźcie sobie, że w Krośnie dzisiaj biało :) Trudno przewidzieć, jak będzie na drogach. Dzisiaj zakupiłam prezenty, między innymi dla mojej mamy świetną slaterkę z grubego szkła, w którą jest jakby \"wbudowana\" druga. Mam nadzieję, że się spodoba :) Teraz już tylko pozostaje zakup papieru do pakowania lub torebek i z górki :) Dobra, zmykam spać, trochę odwykłam od wczesnego wstawania, więc jutro może być krucho :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka o północy:) jako się rzekło noc należy do mnie, albo raczej do nas bo oboje z Mężem nie śpimy;) marnie widzę jutrzejszy poranek ok.5.30:P;) cóż, jestem sową, którą zmuszono do bycia skowronkiem:O;) ale pracochłonna sałatka już zrobiona i mam moc energii:) Kiedysiu, zggujmy się np.jutro późniejszym wieczorem w sprawie, mój nr w pref. ( Twojego nie mam ). Dziś już niezbyt dobra pora, ale jutro spróbuję skontaktować się z Ciocią i podam Ci co i jak.( Z ochotą zrobiłabym tu reklamę, ale nie mam póki co upoważnienia:D;) ) Miki, też dzisiaj zaczęłam pakować moje prezentowe cuda;) sama przyjemność:)mmmm:) no i trochę przeholowałam z kwotami w stosunku do planu, ale co tam:classic_cool: Mojej Mamie zamiast książki będącej elementem prezentu kupiłam 2 książki, Teściowej najpierw jeden naszyjnik ( którego raczej już nie dam ), potem drugi, bardziej finezyjny, no i...droższy. Nie mam jedynie jeszcze pomysłu na Babcię Męża, czyli przerabiany już u nas temat;) no i parę drobnostek jeszcze trza dokupić itp itd. Kurczę, żeby tak można było spokojnie ze 2 dniu urlopu wziąć przed albo i po byłoby bosko normalnie ! ech...:) spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Pora na dobranoc bo już księżyc świeci.................... ............._. ,-\'``; . . . . . . . . . .,`. . .`-----\'.. . . . . . . . . . .,. . . . . .~ .`- . . . . . . . . . . ,\'. . . . . . . .o. .o__ . . . . . . . . _l. . . . . . . . . . . . (#) . . . . . . . _. \'`~-.. . . . . . . . . .,\' . . . . . . .,. .,.-~-.\' -.,. . . ..\'--~` . . . . . . /. ./. . . . .}. .` -..,/ . . . . . /. ,\'___. . . . . . . . . . . . /\'`-.l. . . `\'-..\'........ . . . . . ;. . . . . . . . . . . . .)-..... . . .l. . . . .\' ---........-\'. . . ,\' i . . .\',. . ,....... . . . . . . . . .,\' . . . .\' ,/. . . . `,. . . . . . . ,\' . . . . .. . . . . .. . . .,.- \' . . . . . \',. . . . . \',-~\'`. ; . . . . . .l. . . . . ;. . . /__ . . . . . /. . . . . /__. . . . .) ^^ . . . . . \'-.. . . . . . .) . . . . . . .\' - .......-` ....dzieci lubią misie, misie lubią dzieci........................" ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martaanna - jaki fajny ten miś :-D Miki - gratuluję kolacji z teściami :-) Mnie jeszcze to czeka, ale będą też moi rodzice, więc chyba będzie mniej \"strasznie\" ;-) Postanowiłam sobie dzisiaj pojechac do kilku sklepów z ciuchami i kupić sobie płaszcz - czerwony :-) Bo aż mnie \"nosi\" jak widze swój stary - niecierpię go już. Tylko nie wiem, czy mi się uda, czy raczej w tym tłumie sie wścieknę i nic nie kupię. No i dzisiaj mam wigilię w pracy, więc mnie nie będzie po południu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świeżynki drogie !!!❤️ Emsy, A_guu, Szkatułko, Kiedyś, Validos, Mikimaus, Tmm, Dianusiaa, Fruskawko, Macro................. dla każdej z nas będą to wyjątkowe Święta, pierwsze z naszymi Małżonkami, pierwsze z nami w roli Żon;) życzę by te podwójnie wyjątkowe Świąteczne dni minęły Wam w pełnej ciepła, nadziei i szczęścia atmosferze:):):):):) w Nowym Roczku niech Was spotka wszelkie dobro od Boga i ludzi, niech małżeńska miłość kwitnie i rozwija się, a wszelkie zamierzenia zanjdują pomyślny finał.....:):):):):):) Niezapomnianych Świąt życzy Martaanna 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołych Świąt! Bez zmartwień, Z barszczem, z grzybami, z karpiem, Z gościem, co niesie szczęście! Czeka nań przecież miejsce. Wesołych Świąt! A w Święta, Niech się snuje kolęda. I gałązki świerkowe Niech Wam pachną na zdrowie. Wesołych Świąt! A z Gwiazdką! - Pod świeczek łuną jasną Życzcie sobie - najwięcej: Zwykłego, ludzkiego szczęścia! Aby w Nowym Roku spełniła się część marzeń (reszta na kolejne lata;) ), aby miłość była jeszcze mocniejsza, aby praca dawała radość, aby domki i mieszkania, na które czekacie były pełne ciepła, aby Validosku Twój mąż był z Tobą każdego dnia, aby Bartuś oprócz wirtualnych ciotek miał też kuzynów i kuzynki:) i abyście były szczęśliwe :) Wesołych Świąt Dziewczynki! Mąż pojechał do sklepu po ostatnie potrzebne rzeczy, ja pakuję prezenty. Ostatnie sprzątanie, jeszcze trochę do zrobienia w kuchni przysmaków i juz święta :) Uważajcie na siebie, jeśli podróżujecie samochodami i jeszcze raz wszystkigo dobrego:) Buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość validos23
Witam dziewczynki! ale miałam wieczór-niby nic poszłam na piwko z grupa z angieslkiego, bo mój maz trwiedził ze nie da rady przyjechac i oblac ze mna 10 latek. Kolo 20 wyszłam zeby do niego zadzwonic jak mu idzie w "pracy" a on na to, żebym popatrzyła przed siebie!! On z pięknym bukietem róż. posiedzielismy chwile w na piwku i pojechaliśmy do domu-twierdził ze jest zmęczony:) w domu -aż mnie zapowietrzyło! cały dom w siecach ! na podłodze serce ze świeczek! wszystkie pachnące!! na stole winko i kolacja! ukartował to a moja przyjaciółka i siostra!! to łobuz mały! było super! reszcze szczegółów nie opowiem!! zaskoczył mnie! ale to było naprawde bardzo miłe! A coś z mniej miłych wadomości to znalazłam prusaki w domu! moze któraś wie jak z tym walczyć!! kurcze -mam sterylna czystość w domu! może z sypu przywędrowały:(:( miłego dzionka!!!Wam życzę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam tylko zaznaczyć, że to moje drugie święta z mężem , w roli żonki:) A wspólne , to dziewiąte... A więc pierwsze mam już za sobą. No to życzę Wam powodzenia, nie stresujcie się, będzie ok. W sumie nieważne, czy pierwsze, czy drugie, zawsze stresik z teściami jest no nie??? Wszystkiego najlepszego na święta, spełnienia marzeń, miłości, słusznych decyzji, wyrozumienia dla Męża:) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps. pamiętam o wymianie zdjęć, ale jak to zrobić???? hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aale fajnie Emsy:) to ja poproszę na maila w pref.:) mieliśmy przed chwilą referatowy opłatek, sami swoi, sympatycznie było:) w naszym niewielkim zespole pracują naprawdę ciekawi ludzie, fajnie się z nimi spotkać tak niesłużbowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×