Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Dzień dobry Ławeczko ❤️ Pięknie piszecie o ważnych i mniej ważnych sprawach. Ja biegam i biegam, o 12.00 muszę odebrać tort urodzinowy i na 17.00 na imprezę. Czytam o pani Jadwidze i tak się zastanawiam, czy dużo znalazłoby się takich rodzin, takich dzieci jak p Jadwigi. Myślę, że chyba tak. Co potrafi chęć posiadania zrobić z ludzi. Nie ważna jest osoba, ważne są pieniądze, a przecież to Matka. Czekam na dalsze odcinki z niecierpliwością Venesso kochana. Dziękuję Ci za wszystko, za to , że jesteś. Jotazet, no masz problem. Niestety nie możesz robić takich zakupów, ale mam pomysł, tylko w nocnych sklepach.:D Akicia, kochana gorąco Cię pozdrawiam i proszę uśmiechnij się, choć wiem jak to trudno, znam to z autopsji. Dziękuję za życzenia dla taty. Pisz kochana bo bez Ciebie jak bez Venessy, czy Kingali, czy innej . Jednej z nas braknie i strasznie widać jak smutna jest Ławeczka. Kingalo wiersze jakie nam przedstawiasz są piękne. Bardzo podoba mi się ---- \"Słodka chwila\", nawet poczułam dreszcze. Muszę już kończyć bo wychodzę, jak będę miała siłę to po urodzinach odezwę się do Was, wpadnę z winkiem, lub piwkiem a może czymś lepszym.:D Dla wszystkich pozostałych koleżanek 👄 Z pozdrowieniami -- Poliko🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Kochana Poliko______witaj na laweczce! Przed chwila uciekl mi moj post______ale nie odchodze od kompa...Chce zostawic Ci kilka slow,,, To wspaniale,byc taka cudowna corka, Niech ten dzien bedzie wyjatkowy! 🌻🌻🌻🌻🌻kwiat]🌻🌻 Dmuchnelam serduszko❤️❤️❤️❤️❤️❤️ zlap je i zanies Twojemu Tatusiowi, Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane nie mam siły --- ale jestem. Tym razem dotrzymałam słowa. Mam dla Was kilka trunków, ale późna pora, więc myślę, że odłożymy to do jutra. Kochane, tatuś bardzo cieszył się z aparatu. A ja chyba podwójnie, bo jego radość jest moją wielką radością. Cicho dzisiaj na Ławeczce, wiem w weekendy odpoczywacie. Ja wezmę kąpiel i idę do sypialni, dużo wrażeń też męczy. Dobranoc do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLIKO____mimo zmeczenia dotarlas na LAWECZKE! Jestes zmeczona ale taka szczesliwa.Sprawilas wielka radosc swojemu tatusiowi. Ciesze sie,ze trafilas z prezentem.Od dzis bedziesz miala swojego tatusia w kazdym momencie,kiedy tylko zapragniesz,,, Moj najmlodszy brat tez nosil sie z zamiarem kupna komorki naszej mamie.Wczesniej jednak chcial sie upewnic____zapytal ja. Niestey,spotkala go odpowiedz negatywna.Kupil cos innego. Po jakims czasie dowiedzialam sie,ze mama nie chciala byc sprawdzana___kontrolowana przez najmlodszego. To ci heca______co to za fanaberie? Nie znalam naszej mamy od tej strony...... No coz,nie tylko moj najmlodszy braciszek narazil sie.... Kiedys moja corcia tez wyskoczyla do babci z pytaniem,czy nie chcialaby miec komputera? O Moj Boze!_____babcia przerazila sie na dobre,,,,, Pozdrawiam serdecznie🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻35 ___A jak mama mysli? Nie oszczedzamy na jedzeniu,bo zdrowie najwazniejsze. ___Macie racje,macie zupelna racje___powiedziala Jadwiga. Waldek koniecznie chcial ja odwiezc do domu,ale stanowczo zaprotestowala. ___Po takim obiedzie musze sie przejsc.Nie,dajcie spokoj,to w koncu niedaleko,nie musicie mnie odprowadzac. ____Kiedy mama do nas znow przyjdzie?___dopytywala synowa. ___na pewno jeszcze nie raz.Wkrotce____obiecala. Waldek stal niezdecydowany.Wyraznie wahal sie ,co zrobic. ________No Waldek____zona szturchnela go w plecy____odprowadz mame.Przeciez lubisz spacery. ____Lubie____westchnal i z grymasem na twarzy otworzyl drzwi. Kiedy doszli do glownej ulicy,Jadwiga wziela syna za reke: ___Nie musisz mnie odprowadzac do samego domu___powiedziala. Chetnie przejde sie sama.Jeszcze nie jest ciemno,a ja tak dawno nie bylam. ___ Jak mama chce____wyraznie sie ucieszyl. Na pewno chce mama byc sama? __________Na pewno i jeszcze raz dziekuje za wspaniale przyjecie. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos wiecej o Ameryce,,,,,,Rozmowa z Marcinem Wrona____korespondentem TVN w USA. ____Jak Ci sie mieszka w USA ? Bardzo dobrze.Odkad tu zamieszkalem za oceanem w listopadzie ub.roku przewartosciowalo sie moje wyobrazenie o tym kraju.Dotychczas bylem tu jako turysta.Teraz przekonalem sie,ze nie jest tu wcale tak rozowo jak mi sie wydawalo.Bardzo bolesnie przezylem zderzenie z amerykanska biurokracja.Do funkcjonowania sa niezbedne dwa dokumenty:Social Security Number/odpowiednik polskiego PESEL/i prawo jazdy.Wiza dziennikarska gwarantowala,ze te dokumenty bede mial po 3 tyg.Dostalem po 4 m-cach walki z urzedami.By otrzymac prawo jazdy dluzej niz 3 m-ce,musialem miec pismo od mojego szefa potwierdzajacego,ze pracuje w USA.Urzednicy nie mogli zrozumiec,ze jestem swym szefem.Kazali mi pojechac do biura i napisac pismo,ze zatrudniam sie jako reporter i pod nim sie podpisac. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyt.2 Jak twoja rodzina zaaklimatyzowala sie w Stanach? Moja 3,5 letnia corka Marysia zaaklimatyzowala sie bardzo dobrze.Uwielbia chodzic tutaj do przedszkola.Zaczyna juz mowic po angielsku,z zamilowaniem oglada tutejsze kreskowki.Moja zona zas szlifuje angielski i powoli poznaje Ameryke,bo jest tu pierwszy raz. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyt.3 Tesknicie za Polska? Pierwsze 2 m-ce byly dla nas trudne.Musielismy zainwestowac wszystkie nasze oszczednosci,by sie tu jakos ustawic.Za wysuplane 2.000$ kupilismy dla mojej zony 16__letnia Toyote Camry.W stanach jest wszedzie daleko,bez samochodu jak bez butow.W dwa tygodnie po zakupie ukradli nam auto.Zaparkowalem dwie ulice od Bialego Domu. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyt.3 Kupisz nowe auto? Tak,ale nie zadnego starocia.Marzy mi sie jedno z duzych ,amerykanskich aut terenowych,np Chavrolet Avalanche,czy Yukon Denali.Ale aby je kupic musze WYROBIC SOBIE HISTORIE KREDYTOWA.Na poczatku buntowalem sie przeciwko tej biurokracji.Ale kiedy uswiadomilem sobie,ze w ciagu 3 m-cy musze zalatwic to wszystko,co przecietny Amerykanin ma od pierwszej minuty zycia,przeszlo mi.Bunt nie ma sensu,bo amerykanscy urzednicy postepuja zgodnie z procedurami i trzeba sie do nich dostosowac. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyt.5 Na jak dlugo podpisales kontrakt? Na 2 lata.Przed nami jeszcze poltora roku.Zobaczymy,czy nasz pobyt przedluzy sie,,, PYT.6. Jak zdobywasz tematy? Jest inaczej niz w Polsce,trudniej.W USA oprocz Polonii nikt nie wie,co to jest TVN.Niewielu wie,gdzie jest Polska,ktora dla Amerykanow jest odleglym,nieznanym krajem.Kiedy do mojego materialu potrzebuje wypowiedzi eksperta,dzwonie do pietnastu,nagrywam im wiadomosci na automatyczne sekretarki.Przy duzym szczesciu oddzwoni pieciu i umowie sie na wywiad za tydzien.Temat niusowy planuje na 2 tyg.przed emisja.Sam prowadze swoje biuro,jestem ksiegowym,biurem podrozy ,ale nie narzekam. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyt.7 Czy zdarzyla Ci sie jakas niebezpieczna przygoda w pracy? Kilka tygodni obslugiwalismy pielgrzymke Benedykta XVI w Brazylii.Chcialem w tym materiale pokazac takze dzielnice biedy w Sao Paulo.Jechalismy tam w obstawie polskich ksiezy.Sa jedynymi osobami,do ktorych kazdy ma szacunek i nikt ich nie tknie.Slumsy w Sao Paulo to siedlisko mafijnej przestepczosci.zadza gangi,nie wchodzi tam policja.Mieszkancy slumsow otwierali sie przed nami,pokazywali ,jak zyja.Mimo tego mielismy dusze na ramieniu,gdyz dzien przed naszym przylotem,na jednym z placow w Sao Paulo czlonkowie gangow zastrzelili siedem osob. PS.Wywiad skrocony,,,,,,chcialam przyblizyc prace polskiego korespondenta w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A od siebie dodam,ze Ameryka to nie tylko kraj biurokracji,ale i nadwagi.Na przyklad jedna kulka lodow jest wielkosci trzech polskich.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
______________🌻 WITAJ LAWECZKO! Usiadlam z kawka i czytam,,,ze jestem uzalezniona.,,Ozywienie po wypiciu porannej kawy jest tylko zludzeniem.Teoria ta,przedstawiona przez brytyjskich naukowcow,budzi kontrowersje____jest bowiem sprzeczna z opinia milionow kawoszy na calym swiecie. Latt e,espresso czy po turecku____kawa kazdej postaci stawia na nogi ludzi na wszystkich kontynentach. Biochemiczne dzialanie kawy jest udowodnione naukowo____solidna filizanka kawy znosi uczucie zmeczenia i zwieksza sprawnosc umyslowa. Skad zatem odwazna teoria brytyjskich ekspertow? Otoz,dowodza oni,ze organizma kawosza jest przyzwyczajony do stalej obecnosci kofeiny.Poniewaz w nocy jej doplyw zostaje odciety,rano budzimy sie na glodzie_____takim samym,jak w przypadku osob palacych czy narkomanow. Kawa zatem nie pobudza,tylko przywraca kawoszom naturalny stan psychofizyczny.A co z tymi co nie pija w ogole kawy? Sa tak samo sprawnii umyslowo,jak najzagorzalsi wielbiciele malej czarnej. A wiec delektuje sie kawka i czekam na Was!Zapraszam🌻 POLIKO🌻 KINGALA🌻AKICIA🌻 IGUSIA🌻 JOTAZET🌻 LENKA🌻 KINGA🌻 COCACOLA🌻 Pozdrawiam Was bardzo serdecznie! PS.U nas jak zwykle ----slonecznie i upalnie:D Kocham Cie lato,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻UWOLNIC I ODDAC SIE Wiem,ze ludzkiego cierpienia nie da sie zlikwidowac zapomoca kilku pieknych slow. Mimo to zadaje sobie czasem pytanie: Co to da,gdy czlowiek chowa sie ze swoim cierpieniem, nieosiagalnie daleki dla swoich bliznich? Sprobuj kazdego dnia na nowo polubic zycie i ludzi. Chociaz nie jest to latwe, zbierz sie przynajmniej kazdego ranka na odwage i spojrz na wszystko troche lagodniej. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Ludzie to nie anioly niosace sie na skrzydlach. Zycie ze swoimi ciosami losu,chorobami, rozczarowaniami i niepowodzeniami moze byc wielkim ciezarem. Ale jesli uzywasz wszelkich srodkow i nieustannie narzekasz, wszystko staje sie jeszcze gorsze.Gdy masz czarne mysli, nad twoja glowa zbiera sie tylko nowe nieszczescie. Jedyne lekarstwo to uwolnic sie,oddac sie. Oddac sie milosci za zycie,za ludzi./cd/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Zyc dzisiaj !!! zamknac przeszlosc. Nic w niej juz nie mozesz zmienic. Otwieraj okno tylko dla pieknych wspomnien. A przyszlosc ? Nie martw sie za wiele. Pomysl o tym,co dzis trzymasz w rekach: sloncu i swietle;kwiatach,ktore kwitna; jedzeniu i piciu;dziecku,ktore sie do ciebie usmiecha. Obys tylko potrafil wierzyc,ze za gesta,tajemnicza zaslona nedzy i niedoli stoi ojciec,ktory cie kocha.! Obys tylko potrafil mu ufac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,hej kingalko______❤️! Czy masz ochote na mala filizanke kawki? Piekny wiersz_____🖐️ Jaki masz program na dzien dzisiejszy:D Caluje👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
____________POCIECHA_____________________________________ Zycie moze byc trudne,strasznie trudne. Zycie moze poszarpac ci dusze. W takich okresach dreczacej bezradnosci czlowiek szuka pociechy. Nie mozesz zyc bez pociechy. Ale pociecha nie jest alkohol.srodek nasenny,strzykawka, ktore cie tylko odurza i potem wtraca w jeszcze czarniejsza noc. Pociecha jest jak kojaca masc na gleboka rane. Pociecha jest jak nieoczekiwana oaza na pustyni. Pozwala ci znow uwierzyc w zycie. Pociecha jest jak lagodna dlon w twojej dloni, ktora cie uspokaja i pozwala znow odetchnac. Pociecha jest jak ukochana twarz w poblizu ciebie, ktora rozumie twe lzy, ktora slucha twego udreczonego serca, ktora jest z toba w twoim strachu i rozpaczy i pozwala ci zobaczyc kilka gwiazd. Pociecha to Duch Swiety. Wchodzi tylko przez otwarte drzwi. Jako prezenty kladzie na stol pokoj,radosc i milosc, dary,ktorymi mozesz zyc. --------------------------------------------------Phil Brosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalko❤️_________coz za pytania Ci zadaje? Jestes spontaniczna dziewczyna. Chcialoby sie powiedziec____kingalko,kawa z fusami,to niezdrowe,,,,jak to bez przerwy musi wysluchiwac p.Jadzia. Moja mama cale zycie pije kawe po turecku________pomimo,ze dostala w prezencie ekspres do kawy.Taka uwielbia i juz,,,, Wiec ,,,,,delektuj sie![:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Kabelek odnalazl sie_____Arizona czeka w aparacie___a ja nie umiem wyslac.Prosze o pomoc🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojrz w niebo i spiewaj, bo slonce swieci dla Ciebie za darmo[:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalko,czy moglabym prosic Cie o piosenke Czerniewskiego__\"Wroce,,,,.Dasz rade na LAWECZKE? Bede wdzieczna👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo chetnie kingalo____jestem taka glodna.Nic nie jadlam do tej pory.Ale pachnaca!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny🖐️ Czy znacie zaklecie___aby zachowac zdrowie ciala i duszy?:D Ktora z Was chcialaby je poznac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×