Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Witam ŁAWECZKĘ! 🖐️ Kingalo,witaj i dziękuję za kawkę.Przysiadam się do Ciebie na poranne pogaduchy. Podobną historie mialam ze złodziejką.^Moja^ posunęła się jeszcze dalej. Podprowadziła mi klucze do mojego mieszkania,a potem chwilowo była w posiadaniu mojego paszportu i książeczki bankowej.Na szczęście krotko.Kiedy zablokowałam konto,złodziejka podrzuciła moje ważne dokumenty.Włożyła do gazety.To był najbardziej idiotyczny krok. Z natury jestem bardzo uporządkowaną osobą,w dokumentach przede wszystkim,więc do głowy nie przyszłoby mi włożyć tak ważne dokumenty do jakiejś gazety!!Na szczęście czasopismo nie było czytane. Aż strach pomyśleć co by było,gdybym tę gazetkę przeczytałam wcześniej.Wylądowałaby w koszu,jak nic. Wybaczyłam ze względu na jej śmiertelną chorobę.Już jej nie ma na tym padole i dlatego cieszę się,że miałam w sobie tyle miłosierdzia,by jej wybaczyć.Jestem dumna z mojego gestu.Łatwiej mi żyć... Skoro zainteresowałam Cię szparagami.Napiszę Ci przepis na biały sos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę sie Klaro,że Twoje kurki są w słoiczkach.Uratowałaś:)Przybiegaj na kawusię. Rybciu! Czy Ty także juz podążasz do nas ? A co z pomarańczką? Tak śmignęła nam jak błyskawica i ani śladu po niej. Czekamy i zapraszamy. Powtarzamy afirmację przez caly dzień ZAWSZE UFAM SWOJEJ INTELIGENCJI,ODWADZE I MAM POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI. /Louise L.Hay/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będąc małą dziewczynką,uczyłam się stosunku do siebie,do życia. Moi rodzice,rodzina byli dla mnie wzorcem do naśladowania. Jestem pewna,że każda z nas spotkała się z jakąś ciocią,sąsiadką,koleżanką: nieszczęśliwą,złośliwą,znerwicowaną,zawistną pełną lękow i poczucia winy...itd Od takich osób udzieliło nam sie sporo negatywnych rzeczy. Pójdę dalej i powiem,że i nam udzielała się wtedy ich frustracja. Dzisiaj jako dojrzała osoba powiem tak:Bądżmy asertywne.Nie zmuszajmy się do obcowania z takimi osobami bo odbiorą nam naszą radość wcześniej niz myślimy.... Inne podejście powinniśmy mieć do osób bliskim naszemu sercu,do pokrzywdzonych przez los,cierpiących na rożne dolegliwości,zawiedzionych przez innych.Od takich osób nie odwracajmy się.Pomagajmy im w miarę naszych możliwości.Zasługują na nasze gesty. Znamy własną wartość,więc dzielmy się z innymi naszymi radościami,naszym wsparciem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przybiegłam na ławeczkę najszybciej jak mogłam. Dobrze że kawka od Kingali w termosie,to jeszcze ciepła,chętnie się napiję.Dostawiam jeszcze ciasto-częstujcie się. Umieć przebaczać rzecz cudowna.Wszyscy spotykamy się z jakimś chamstwem i przykrościami od innych w naszym życiu codziennym ale spójrzmy też na siebie czy nie zrobiliśmy czasami drugiej osobie przykrości..Nie tylko czynami ale też słowami możemy komuś "wejść za skórę",dlatego wybaczajmy i prośmy o wybaczenie,przynajmniej w modlitwie. Olimpio też mam książki Louise L Hay .Córka je kupiła i dała mnie dwie Życie i Możesz uzdrowić swoje życie a afirmacje na cały rok ma u siebie.Często do nich zaglądam. Nie patrz na tych co toną w złości tylko szukaj wszędzie radości. Bo smutek na twarzy lat Ci dodaje a usmiech zawsze młody zostaje. Niech dzisiejszy dzień niesie ze sobą tylko radość i miłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olimpio dzięki za kawkę \_/> :) na Waszej Ławeczce. Jedną wypiłam w naszej Chatce;) ale tu też jest miło. Dziś mam mnóstwo papierków na biurku w firmie, więc kawy nigdy dość! Pięknie piszecie o wybaczaniu 🌻 a to jest miarą człowieczeństwa. Miłego dnia )))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu i Klaro witajcie🖐️ Kawusię stawiala Kingala już o świcie.Stoi w termosie i wciąz cieplutka. Rybciu,uwielbiam L.Hay.Brakuje mi tylko jednej jej pozycji.Włściwie to czytam je kilkakrotnie i prawie znam je na wylot.Mądre rozważania i porady.Uwierzyłam w nie. Piękne twoje strofy! Tak,my też czasami szafujemy mocnym słowami,ktore mogą podciąc innym skrzydła.Musimy trzymać jężyk za zębami.Lepiej powstrzymać się niż potem żałować... Klaro,a gdzie stoi Twoja Chatka? P.S.Kingalo pamiętam o przepisie na sos.Napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu,a cóż to za smakowite ciasto? Mniam..Dziękuję. ŁAGODNY BIAŁY SOS 2 szklanki mleka 2 łyżki masła 2 1/2 mąki sól,biały pieprz Wlać mleko do rondla,zagotować,zdjąć z ognia i odstawić Rozgrzać masło w drugim rondlu,dodać mąkę i dobrze wymieszać.Zasmażać przez 2 min na małym ogniu Bardzo powoli dodawać mleko do mąki,ciągle meszając. Dobrze przyprawić i gotować przez 10 min na malym ogniu. Często mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Laski, że czasem będę mogła skorzystać z Waszej Laweczki;) Olimpio nasza Chatka znajduje się na forum- dyskusja ogólna a topik to : Z BIEGIEM LAT- Z BIEGIEM DNI dla 50-60-siątek. Kingala- czyżbyśmy miały podobne rodzinne strony? A lenistwa i oszukiwania nie lubię, nie wyobrażm sobie tak postępować- wykorzystywać! Dlatego nie miej wyrzutów sumienia- ciąża to nie choroba. Pozdrawiam i miłej reszty dnia....🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam Wam przepis na pyszny Świateczny Bożonarodzeniowy Tort Wziąć łyżkę modlitwy - a nie żałować, taką dużą,aby nadała całemu Dniu woń Ducha Nadprzyrodzonego. Dać porządną garść cierpliwości i zmieszać z utłuczoną masą dobroci - nigdy jej nie jest za dużo. Do smaku dodać soli mądrości przechowywanej w naczyniu roztropności. Wanilia dobrego humoru i skórka pomarańczowa życzliwego uśmiechu podnosi smak. Przydadzą się też rodzynki opanowanych nerwów i spokoju ale wystrzegać się za wszelką cenę gorzkich migdałów. Przyprawę tą posypać dobrą dozą miłości własnej zmiażdżonej na proszek w mozdzierzu pokory. Ciasto starannie wymieszać ręką odpowiedzialności i sumiennie rozwałkować. Przełożyć konfiturami dobrych uczynków. Wsunąć do pieca Żarliwej Miłości Boga i Blizniego SMACZNEGO i zdrowia do tego oraz uśmiechu pełnego......... /znalezione w necie/ Kingalo mnie nie chodziło o to czy my mamy kogoś przepraszać za wypowiedzianą prawdę o nim,ale czasami bywają takie sytuacje,że w nerwach "chlapniemy co nam ślina na język przyniesie"i potem żałujemy.Nie mówię akurat o nas ale tak ogólnie. a może skusicie się też na łatwe ciasto 'wiewióra" 4-5 jaj /jak duże cztery/zmiksować,dodać 1 szkl.cukru,potem 21/2 szkl.mąki,1 szkl.oleju,1 łyżeczkę proszku do pieczenia,1 łyżeczkę sody,1 cukier waniliowy,1 szkl.posiekanych orzechów włoskich,trochę rodzynek/garść/2 duże pokrojone w kostkę jabłka.Wszystko razem wymieszać,wylać na posmarowaną i posypaną bułką tartą blachę i piec ok.godz.w 180*C-sprawdzić patyczkiem. Oooo na ławeczkę przysiadł się Jezus Chrystus,jego wpis zostawiam bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cię Kingalo ! z daleka widac,ze Pani Domu jest z nami...Jest i pachnąco i gwarno i nastrojowo.Piękne strofy,życzenia i opowieści. Dzięki Proponuję sos pomidorowy.Rewelacja.Zależy na ile osob.Możesz zwiększyc składniki.Jeśli to zrobisz,wowczas zachowaj wymagane proporcje Ugotowany wywar z kurczaka. 4 plastry boczku,pokrojone w dużą kostkę 2 łyżki oliwy z oliwek 1 cebula,obrana i posiekana 1 marchew,pokrojona w kostkę 1/2 łodygi selera naciowego,pokrojonej w kostkę 1 łyżeczka bazylii 1/2 łyżeczki oregano 1/2 łyżeczki cukru 1 łyżka posiekanej natki pietruszki 12 pokrojonych pomidorow 1 papryka chili bez nasion,pokrojona w plasterki 1 puszka/150ml/ koncentratu pomidorowego 1 szklanka wywaru z kurczaka sól,pieprz Zblanszować boczek w lekko wrzącej wodzie.Odcedzić i odstawić. Rozgrzej olej w dużym rondlu i włóż boczek.Smaż przez 3-4 min Włóż do rondla cebulę,marchew,seler,zioła i cukier.Dobrze wymieszaj i smaż jeszcze przez 6-7 min do zrumienia warzyw Dodaj resztę składników i dobrze przypraw.Wlej wywar z kurczaka.Gotuj 30 min na małym ogniu.Często mieszaj. Przetrzyj przez sitko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało być^ przysiadł?^ Teraz z siebie się śmieję.Ślepy nie dowidzi to pisze różności.Idę po okularki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy pościel rozkładasz i do snu się układasz, popatrz na gwiazdy na niebie, każda z nich świeci tylko dla Ciebie. Czarny parasol nocy okrywa świat cieniem a srebrny sierp księżyca przez niebo żegluje. Rzeczywistość staje się sennym marzeniem w którym nasz umysł wytchnienie znajduje. Miłego wieczoru,pięknych snów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny- kawa już pachnie na Ławeczce, czas zostawić sen w łóżku :) Rybcia-🌻 już skopiowałam sobie Twój przepis na Wiewióra:)- uwielbiam takie SZYBKIE cisata :D Kingalo🌻 Olimpia🌻 Zmykam do rzeczywistości- papierki "wołają" na biurku :( Miłego dnia 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kawa,kawusia - najlepsza na świecie, pomaga mężczyznie,pomaga kobiecie. Wstajesz raniutko taka rozbita a po wypiciu?- nie ta kobieta. Żwawa,radosna,pełna humoru uciecha wielka bo tyle wyboru. Och,bez tej kawy ? - nie ma obawy. Kawusia była,jest i zostanie. Kawusię zawsze każdy dostanie..... Dziękuję Karo za kawkę,też życzę Miłego Dnia Wszystkim i zmykam lepić ruskie pierogi na obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁAWECZKO🖐️ Klaro🖐️ Rybciu🖐️-dziękuję za wspaniałe przepisy. Dziewczyny,jesteście poetkami.Piękne strofy Dawac siebie to znaczy kochać Szczęścia nie można kupić za żadne pieniądze tego świata. Szczęście jest jak echo,które odzywa się tylko wtedy, Kiedy dajesz siebie samego. Jak echo jak cień. Szukaj szczęścia,a nigdy go nie znajdziesz. Szczęście jest ci zachwalane niczym piękny motyl, Za którym musisz gonić.Ale to nieprawda. Powiadam ci: Nie szukaj szczescia, Samo przyjdzie do ciebie. Szczęście jest jak cien podążający za tobą, Jeśli o nim nie myslisz. Szczęście nadchodzi cię jak cudowne uczucie, Gdy zapominasz o sobie,by życ dla innych. Szukaj pieniędzy,a staniesz się bogaty, Być może skorumpowany. Szukaj uciech,a staniesz się syty,być może niepowściągliwy. Szukaj siebie,a znajdziesz egoistę. zapomnij o sobie. Zapomnij o własnych przyjemnościach,korzyściach,uciechach. Sprawiaj bliskim radość, Choremu nieś pociechę,ubogiemu pomoc, Niepelnosprawnemu towarzystwo. A pewnego dnia odkryjesz nagle, Że jestes szczęśliwy /znaleziony w necie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasteczka z masłem orzechowym Składniki 2 szklanki mąki 1 szklanki cukru 0,5 szklanki masła orzechowego 0,5 kostki masła 2 łyżki jogurtu naturalnego 0,5 łyżeczki sody 1 łyżka cukru waniliowego 100 gram rodzynek Sposób przyrządzenia 1. Składniki mieszamy, oprócz mąki. Ciągle zagniatając, dodajemy stopniowo mąkę. 2. Z ciasta lepimy kulki o średnicy ok. 3-4 cm. Każdą kulkę spłaszczamy w dłoniach, a widelcem odciskamy na każdym ciasteczku kratkę. 3. Posypujemy rodzynkami. 4. Pieczemy 10-14 minut w 175 st. C., aż będą złote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na czekoladę Składniki 0,5 kostki masła 0,5 kostki margaryny 2 szklanki cukru 4 łyżki ciemnego kakao 0,5 szklanki wody 3,5 szklanki mleka w proszku bakalie Sposób przyrządzenia Masło, margarynę, cukier, kakao, wodę zagotować. Następnie dodać mleko w proszku i bakalie. Dokładnie wszystko wymieszać i wylać na blaszkę. Schłodzić. Kroić w kwadraciki lub paseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olimpio piękny wiersz.Ciasteczka zaraz jutro wypróbuję,oba przepisy skopiowane.Pamiętam robiłam moim dzieciom w latach 80-tych coś podobnego,robiłam też blok z herbatnikami,kulki z preparowanym ryżem itp.Oj to były czasy.Słodycze kupowałam w sklepach tzw.kolonialnych,pewexie,lub przemycaliśmy z czech/mieszkam przy granicy/bo u nas nic nie było.Czekoladę zrobię na przyszłą sobotę,przyjedzie mój syn to bedzie niespodzianka,on jest bardzo czekoladowy chłopak. Zapraszam na pierogi bo zrobiłam jak dla pułku ale nic to zamrożę. A może taki serniczek?/przepis z netu ale wypróbowany/ Blaszkę do pieczenia wysmarować i wysypać pokruszonymi herbatnikami a na górę wyłożyć: Utrzeć 1 kostkę masła z 1 szkl.cukru i 5 żółtkami.Dodawać porcjami 1 kg.białego sera/w wiaderku/ i utrzeć.Dodać 8 łyżek kaszy mannej,1 łyżeczkę proszku do pieczenia i trochę olejku cytrynowego a na koniec wmieszać pianę ubitą z 5 białek. Piec ok.50 minut w 180*C Miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kingalo! Gdzie ta zupa,no gdzie?Zapachniało mi... Rybciu,przepis wyśmienity.Na Mikołajki zrobię pyszny serniczek.Moi uwielbiają serniki pieczone i na zimno. Podam przepis na rybę 1kg filetów rybnych 1 puszka ananasa 1 słoik/maly/papryki konserwowej 1/2 l keczupu pikantnego 1/2 ............łagodnego 2 łyżki przecieru pomidorowego, pieprz,cukier,sól,ziele ang./4 szt/ 2 liscie laurowe 2 cebule 1/2 szklanki oleju Sposób przyrządzenia:Cebulę usmażyć na oleju na złoty kolor Dodać keczup+koncentrat pomidorowy+sok z papryki+sos z ananasa. Ananasy i paprykę pokroić w drobną kostkę i połączyc z sosem Układac warstwowo polewając gorąca zalewą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strące tobie z nieba gwiazdę, ból zamknę w przestrzeni.. i zaczekam chwilę dwie może coś się zmieni Trącę dlonią na choince Babkę blaskiem migoczacą.. Wdychać będę zapach świerku. Zawieszę nadzieję się tlącą Płomyk świeczki mrugający, zamknę w twoje oczy i gdy będzie ciemno , niech swiecą po nocy Serce piernik na choince, ciepla dotknę dlonią... I rozgrzeję niech się mieni Cieplym brązem w mroku... Nie patrz z boku, podejdż bliżej, to dla ciebie dary... Śnieg na dworze i choinka.. I tej nocy czary... Bądż raz ufny i otwarty... To jedna noc w roku... Czary, serce i choinka.... Podejdz... Nie patrz z boku... Widzisz? Wszystko blyszczy w mroku.... A.G.Kędziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LAWECZKO🖐️ Za oknem słonecznie.Póżniej spacerek,a póki co ławeczka. Za pasem święta i dlatego dzisiaj przygotuję sobie ciasto na świąteczny piernik. Później podam przepis na piernik dojrzewający i marchewkowy. A teraz zostawiam przepis na pikantne rolmopsy. Przygotuj: 1 kg filetów śledziowych dużą cebulę szklankę oleju 3/4 szklanki octu ostrą paprykę pieprz Sposób przyrządzania: Filety oprószyć pieprzem i szczyptą ostrej papryki. Zwinąć w dość ciasne ruloniki, spiąć wykałaczką i ułożyć w płaskim garnku jeden obok drugiego. Cebulę obrać i pokroić w piórka, posypać ruloniki. Zalać je olejem i octem i dość mocno doprawić ostrą papryką. Gotować na bardzo małym ogniu ok. 20 minut. Ostudzić, odstawić w chłodne miejsce. /Najlepiej smakują nazajutrz/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Są ludzie co jak jesienne kwiaty radują nasze oczy Są ludzie co jak gwiazdy na niebie błyszczą pośród nocy Są ludzie którzy wciąż sercem patrzą i bez słów nas rozumieją Są również tacy ludzie co dobroć i pocieszenie nieść wciąż umieją Są ludzie co ciepłych słów nie żałują Są ludzie co twarz swą zachowują Są ludzie którzy w pamięci zostają Bo to są właśnie CI,co bardzo szczere serca mają /znalezione w necie/ Olimpio mam do Ciebie pytanie,nie mam pół szklanki masła orzechowego,gapa ze mnie bo mogłam zajrzeć wcześniej do słoiczka,to czy mogę wymieszać masło z mielonymi orzechami?bo tak się mocno nastawiłam na te ciasteczka.Sklep gdzie mogę kupić masło orzechowe dość daleko,małża nie ma żeby podjechał bo wczoraj zrobił mi zakupy i klapa.Masła mam tak ze trzy łyżki. U Ciebie słoneczko a u mnie zaczyna się chmurzyć i kropi lekki deszcz-nie narzekam bo jest bardzo potrzebny,dawno go nie było. Dobrze,że kingala częstuje zupą pieczarkową bo bardzo lubię a nie chce mi się dzisiaj żadnej zupy gotować. Pozdrawiam cieplutko i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu🖐️ Piękny wiersz!!!!!!!!!Dziękuję. Te ciasteczka mają tak wyjątkowy smak. Koniecznie użyj masło orzechowe,nic w zastępstwie. Niestety.Przykro mi. Poszukam Ci inne przepisy na ciasteczka. PIERNIK DOJRZEWAJĄCY 1/2 kg miodu 2 szklanki cukru 25 dag masła 1 kg mąki 3 jajka 1/2 szklanki mleka 3 płaskie łyżeczki sody 1/2 łyżeczki soli 2 torebki przyprawy do pierników Sposób przyrządzania: Miód z masłem i cukrem podgrzać, rozpuścić cukier. Do letniej mieszaniny dodać mąkę, sodę rozpuszczoną w mleku, jajka, sól i przyprawę. Dokładnie wymieszać. Włożyć ciasto do kamionki, przykryć ściereczką i zostawić w chłodnym miejscu na 3-4 tygodnie. Piec w wysmarowanej masłem i wysypanej tartą bułką formie, w 180C ok. godziny (czas zależy od kształtu formy, trzeba sprawdzić patyczkiem, czy piernik jest dopieczony). Jest gotowy do jedzenia (zmięknie) po kilku dniach. Piernik marchewkowy Przygotuj: 2 szklanki i 2 łyżki mąki 40 dag marchwi 4 jajka 1 i 1/2 szklanki cukru pudru 3/4 szklanki oleju słonecznikowego 3/4 łyżeczki soli łyżeczka proszku do pieczenia łyżeczka sody 3 łyżeczki przyprawy do pierników Sposób przyrządzania: Marchew obrać, utrzeć na drobnej tarce. Jajka utrzeć z cukrem. Dodać olej. Mąkę, sól, proszek, sodę i przyprawę wymieszać i przesiać. Połączyć z jajkami. Dodać marchew i wymieszać. Przelać do wysmarowanej masłem i wysypanej mąką tortownicy. Piec godzinę w 180C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zapraszam na południową kawę\_/>- przyjemniej się obiad gotuje:) Rybcia- upiekłam wczoraj WIEWIÓRA- domownicy zachwyceni :classic_cool:- ale..... piekłam 45 min. i myślę, że można posypać cukrem pudrem. PYCHOTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) Dziś robię pierogi z kapustą i grzybami na Święta B.N. ( do zamrażarki )- wczoraj zrobiłam farsz- młodszy syn mi pomoże bo je uwielbia :) A tak muszę zrobić około 150-200 szt pierogów i uszek. Dziś - pierwsza tura! może koło 50 szt. zrobimy! W Poznaniu słonecznie, choć chłodniej niż wczoraj- pozdrawiam Was i życzę miłego dnia Laseczki 👄 🌻 Pa ))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciastka kukurydziane Składniki: 3 jajka 1 kostka masła 0,5 szklanki cukru 3 szklanki mąki cukier waniliowy 2 łyżeczki proszku do pieczenia 5 szklanek płatków kukurydzianych 1 szklanka posiekanych orzechów 1 tabliczka mlecznej czekolady (posiekać) Masło roztopić i ostudzić. Jajka utrzeć z cukrem i stopniowo dodawać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i ostudzonym masłem. Dokładnie wymieszać. Następnie dodać płatki kukurydziane, czekoladę i orzechy. Ponownie wymieszać (najlepiej ręcznie). Z powstałej masy formujemy kulki wielkości orzecha włoskiego. Ściskamy i lekko spłaszczamy. Ciastka układamy na blaszce wyłożonej pergaminem i pieczemy ok. 15 min. w temp. 180 st.C Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaro🖐️ Rybciu,myslę,ze cos dla siebie wybierzesz. Juz uciekam na spacerek,bo jest cudownie na dworze🖐️ Kruche ciastka Ciasteczka można robić w wielu wersjach smakowych z kakao, kawą, cynamonem lub wiórkami kokosowymi. Składniki: * 1/2 kg mąki * 1 kostka margaryny * 2jajka * 1,5 szklanki cukru * 2 łyżeczki proszku do pieczenia Przesiewamy mąkę z proszkiem do pieczenia. Żółtka oddzielamy od białek i wlewamy na mąkę. Dodajemy posiekaną w kostkę margarynę (w tej postaci łatwiej jest zagniatać ciasto) oraz cukier i zagniatamy wszystko razem. Jeśli mimo długiego wyrabiania, ciasto nadal jest bardziej sypkie niż zwarte, może się okazać, że potrzebne jest dodanie jeszcze jednego żółtka. Z zagniecionego ciasta formujemy ciasteczka przy pomocy foremek lub specjalnej nakładki do robienia ciasteczek nakładanej na maszynki do mięsa. Zarówno na ciasteczka maszynkowe jak i te wycięte z foremek możemy nałożyć nieco dżemu Ciastka pieczemy w 180C na zloty kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o key. poczekam aż będę mieć to masełko. Mam jeszcze pytanie czy te filety śledziowe po gotowaniu nie będą zbyt miękkie bo mam na nie ochotę,jeszcze takich nie robiłam.Uwielbiamy śledzie i ryby pod każdą postacią/mąż wędkarz-właśnie wybrał się z kolegą na ryby/Na święta mam już zamrożone karpie,szczupaka,sandacza i amura. Dawniej z moją mamą piekłyśmy piernik dojrzewający chyba 6 tygodni a może i dłużej bo robiłyśmy go zaraz po dniu wszystkich świętych a piekłyśmy chyba tydzień przed świętami,przekładany był powidłami śliwkowymi i masą grysikową,polany polewą kakaową i posypany orzechami.Moje dzieci się zajadały Pózniej już takiego nie piekę ,poszłam na skróty i piekłam taki normalny 2-3 dni przed świętami. Może skuszę się na Twój skoro Ty dzisiaj dopiero go 'zaczyniłaś',wszystkie produkty mam.Ten marchewkowy też brzmi pysznie i napewno też tak smakuje. Witaj Klaro. Ja też robię dużo uszek bo my zjadamy jeszcze w pierwszy dzień świąt na obiad no i syn musi mieć na wynos.Pierogów niestety nie robię bo u mnie nie ma takiej tradycji,jedynie jak jesteśmy u córki w niemczech to robię dla zięcia-on je uwielbia .albo jak oni przyjeżdżają do nas ale są to :śladowe ilości:zięć Polak/Pierogi takie robię ale w ciągu roku na obiad .Przynajmniej mam mniej pracy.Na wigilię mamy barszcz czerwony z uszkami,kapustę z grzybami,rybę smażoną,w galarecie,w śmietanie,po grecku,śledzie pod różnymi postaciami,kompot z suszu,kisiel domowy no i ciasta. Klaro miłego lepienia pierożków Miłego popołudnia Wszystkim odwiedzającym Ławeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo🖐️Za poezję❤️ Rybciu🖐️ Klaro🖐️ Jak miło Was widzieć.Wpadłam na chwileczkę z RYBĄ PO GRECKU Rybciu,gotuj na mizerutkim ogniu przez 20 mi,na pewno nie rozgotujesz.Pyszne. składniki: 1 kg filetów z ryby morskiej 3 marchewki 2 pietruszki 1 nieduży seler 1 cebula 100 g mąki 4 łyżki oleju 2 łyzki pasty pomidorowej sok z połowy cytryny sól, pieprz, bazylia, oregano przyrządzanie: Rybę opłukać, posolić i obtoczyć w mące, dokładnie przyciskając. Smażyć na rozgrzanym oleju z obu stron na złoty kolor. Włoszczyznę obrać, zetrzeć na trace warzywnej, cebulę drobno posiekać. Dusić do miękkości (przez ok. 30 minut) na niewielkiej ilości oleju na małym ogniu pod przykryciem wraz z ziołami i przyprawami. Pod koniec duszenia dodać pastę pomidorową oraz sok z cytryny. Nieco przestudzonymi warzywami obłożyć usmażone filety rybne. Wstawić do lodówki i podawać po kilku godzinach ozdobione plasterkami cytryny i świeżymi ziołami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×