Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Jan Brzechwa PTASI MÓZG Dnia pewnego leśne ptaki Przeczytały napis taki: "Tu dla mody i ozdoby Wymieniamy ptasie dzioby! Szlifujemy, poprawiamy I zapłaty nie żądamy." Widzą ptaki: dziupla w drzewie, Kto w tej dziupli jest - nikt nie wie. Powiedziały mądre sowy: - Nowy dziób to kłopot nowy, Poczekajmy z tym do zimy, A na wiosnę - zobaczymy. Słowik nie chciał zmienić dzioba: - Mnie się właśnie mój podoba. Szpak powiedział: - Po co zmiany? Dziób mam pięknie szlifowany. Rzekła pliszka: - Może są tu Jakieś dzioby do remontu, Do poprawek, do przeróbek, Lecz nie mój wytworny dzióbek. Gwizdnął kos: - Znam chwyt najprostszy, Dobrze wiem, jak dziób się ostrzy. Gil-żółtodziób ćwierknął: - Oby Wszyscy mieli takie dzioby! Dzięcioł milcząc w korę pukał, Bo go raz już ktoś oszukał, Pukał w korę i sikorę Ostrzegł jeszcze w samą porę. Z dziupli wylazł lisek rudy, Zaklął: - Na nic wszystkie trudy! Ptakom już nie udowodnię, Że się trzeba nosić modnie. Ptak ma ptasi mózg! Z tej racji Znów zostałem bez kolacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie życzę Ci byś wśród błota Odnalazł bryłkę złota Lecz życzę Ci byś w ludzkim tłumie Znalazł serce, które cię zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosnego spotkania z samym sobą. Mam nadzieję , że czujesz , jak siła i radość wibrują w tobie. Wyobrażam sobie, jak codziennie rozkoszujesz się wciągając na chwilę powietrze głęboko do płuc; jak energicznie i sprężyście wchodzisz po schodach. Życzę ci, abyś rano i wieczorem oglądając swoje odbicie w lustrze mógł je obdarzyć szczerym uśmiechem. hahahahahahahahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwester Pełen marzeń i wrażeń ostatni dzień roku Widać z okna, jak ludzie się cieszą, jak z nadzieją i werwą wypatrują zmroku podnieceni gdzieś strasznie się śpieszą Koafiura, perfuma, złota spinka u boku, elegancja i Francja i duma Wymuskany chłopina dziś taryfą pojedzie, choć na koncie prócz długów nic nie ma. Gdzie pędzicie? Zwolnijcie! Ale oni nie słyszą, rzeczywistość objawi się potem, a marzenia zbyt śmiałe dziś podsyci im wino, puste słowa nie staną się złotem. Nowy rok ma być lepszy, piękniejszy od innych, cudna noc, gra muzyka, Sylwester i nie szukaj już potem sensu złudzeń dziecinnych, gdy codzienność naciśnie „enter! Pełen marzeń i wrażeń ostatni dzień roku Oni cieszą się i tańczą jeszcze. Świat pijany ze szczęścia już się skłania do skoku, tylko głębi coś mało w tej rzece Ma być pięknie, radośnie, lecz dlaczego tak nie jest? Wciąż się łudzą, wciąż marzą, że jutro jutro ma być szczęśliwe, całkiem lepsze od dzisiaj Los podpowie, że, że niekoniecznie autor: Maria Mickiewicz-Gawędzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamiętajmy o zwierzętach
Dla naszych czworonogów zbliża się najtrudniejsza noc w roku. Odgłosy wybuchu petard, fajerwerków i sztucznych ogni słyszalne są dla nich kilkanaście razy głośniej niż dla człowieka. Zwierzak potrafi wpaść w panikę słysząc z oddali nawet sam pogłos wystrzału. To właśnie od nas samych zależy jak zabezpieczymy pupila przed hukiem sylwestrowej zabawy. o Sposobów na to jest bardzo wiele. Najlepszym rozwiązaniem jest podanie zwierzakowi specjalnej tabletki uspokajającej kupionej u lekarza weterynarii, dobranej odpowiednio do wagi naszego czworonoga. Trzeba jednak pamiętać aby tabletkę podać na kilka godzin przed nadejściem nowego roku. Kolejnym sposobem jest odpowiednie zabezpieczenie zwierzaka w domowym zaciszu. Jeśli spędzamy tą noc wraz z nim pozamykajmy szczelnie okna, puśćmy cichą nastrojową muzykę, która zakłóci odgłosy wybuchów, podobno skutecznym sposobem jest także włączenie odkurzacza. Postarajmy się poświęcić pupilowi dużo czasu, zajmijmy jego uwagę. W ostateczności zamknijmy się z nim na kilka minut w łazience, lub innym wyciszonym i zaciemnionym pomieszczeniu. Nagły huk spowodowany wystrzałem fajerwerków może wywołać u psa stany lękowe. Zdarza się, że zwierzak wpadnie w panikę, załatwi się w niekontrolowany sposób, lub do końca życia panicznie będzie bał się gwałtowniejszych dźwięków. W sylwestrową noc koniecznie wyprowadzajmy psa na smyczy, pod żadnym pozorem nie spuszczajmy go z uwięzi. Podczas spacerów unikajmy miejsc, w których ludzie nawet teoretycznie mogą odpalać petardy. Jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio naszego pupila na spacerze, może się zdarzyć, że na dźwięk wystrzału pobiegnie bez opamiętania w bliżej nie określonym kierunku narażając swoje życie. Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej jest wyprowadzić psa na długi spacer kilka godzin przed godziną zero. Na spacerze postarajmy się zmęczyć zwierzaka, tak aby po powrocie do domu poszedł spać. Pod żadnym pozorem nie wyprowadzajmy psa na spacer w okolicach godziny dwunastej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ŁAWECZKO!! Drogie Panie! Udzielił mi się nastrój sylwestrowy na ŁAWECZCE!Piękne wiersze jak zwykle!Dziękuję. Moje kochane,od rana panuje iście sylwestrowa atmosfera..Oczywiście wyczekujemy sylwestrowego szaleństwa.Oj będzie się działo: przytupy,podskoki... ŁAWECZKA przystrojona karnawałowo!! Włączam muzykę..:) Nowy Roczek bieży...Bawmy się,weselmy się.. Szczęśliwego Nowego Roku 2012 http://www.youtube.com/watch?v=EF_SpvnmsuQSzc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ławeczko Olimpia stworzyła cudowny sylwestrowy nastrój,ławeczka pięknie ustrojona balonami ,cóż nam więcej potrzeba.Dostawiam nalewki,szampana,koniaczek i na słodko 'królewicza;i 'napoleonkę'.Inne 'cięższe dania' dostawię wraz z żubrówką po południu jak przybędzie Kingala,chociaż dla niej może być za wcześnie na mocny trunek,ale co tam 'żyje się raz'.Wypijmy za Stary Rok napewno nie był taki zły,bo dla mnie bardzo łaskawy. Płoną sztuczne ognie płynie już muzyka idzie Nowy Rok Stary już umyka. Więc wznieśmy puchary tańczmy do rana niech los nam nie szczędzi kawioru i szampana. Rok sie już kończy rok się zaczyna otwórzmy więc nową butelkę wina i razem wypijmy za nasze zdrowie aż sie zakręci nam lekko w głowie Szampańskiej zabawy Szalonych chwil Udanego Sylwestra Szczęśliwego Nowego Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOJE DROGIE KOLEZANKI 👄 Jak pieknie na naszej Laweczce , juz wszystko przygotowalyscie ❤️ Płoną sztuczne ognie, Płynie już muzyka, Idzie Nowy Rok, Stary już umyka Więc wznieśmy puchary, Tańczmy do rana, Niech los nam nie szczędzi Kawioru i szampana. SCZESLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cha cha cha cha
a ta pomarańczowa wulgarna swołocz znów tu ,żeby cię zszczyściło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESZCZE TYLKO MAŁY KROK I ZNÓW BĘDZIE NOWY ROK Jaki będzie???? co da w darze???? Już niedługo się okaże. Szczęśliwego wskoku do NOWEGO 2012 ROKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakalaken85 A ja mimo wszystko życzę Ci udanego sylwestra i szczęśliwego,zdrowego Nowego Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie dotarłam na ławeczkę! Moje panie zajęte juz przygotowaniami do sylwestra i nie mają czasu. U mnie jeszcze wczesna pora i wróciłam z zakupów. Mikrofalóka mi zdechła i niechciałam zostawiaćrodziny bez możliwości szybkiego podrzewania potraw. Kupiłam jedną i oddałam ponieważ czytnik zegara miał ledwo widoczne cyferki. Kupiłam teraz następną - jest ok, przyzwyczaiłam się do tej tzw mojej i trudno teraz obsługiwać inną. Oczywiście że z czasem stanie się "moją". Pozdrawiajm zerdecznie życząc miłego i wesołego sylwestra. Moje panie możliwe ze spotkamy się dopiero po 16 stycznia i mam nadzieję że tu wciążbędziecie. całuski Olimpio Krystynkko Rybciu pomarańczo do zobaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingala, Olimpia i.....Rybcia !!!! Laseczki- wszystkiego najlepszego w tym 2012 ROKU!!!! Zdrowia- zawsze i codziennie miłości- niezbędnej :) pieniążków- co się przydają przyjaciół- tych prawdziwych!!! wyrozumiałości- dla Naszych szaleństw:D.....:classic_cool: marzeń, które nadają sens naszemu życiu 👄 Rybcia- a Ciebie podwójnie ściskam- i zapraszam do naszej Chatki codziennie❤️ Kingalę i Olimpię także a..... "wpadającej" tu pomarańczce życzę tego samego, co życzy innym....NIECH SIĘ SPEŁNI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje kochane jeszcze przed wyjściem wpadłam na chwilkę. U Was już NOWY ROCZEK zawitał u mnie za pare godzinek. W Nowym 2012 Roku, Dużo wódki, mało soku, Szczęścia na każdym kroku, Sexu, o tej porze, w toku, Pieniędzy potoku, 10 na boku, ...i żadnej łezki w oku życzę WAM najlepszego i zabawnego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frohes Neues 2012 Jahr. Um besser zu sein als die vorherige .... Честита Нова 2012 година. За да бъде по-добре от предишния .... 2012. .... New 2012 . .... Happy New nm 2012. c tt hn so vi trc y .... Laimgu Jauno 2012 gadu. Lai btu labk nek iepriekj .... astn Nov rok 2012. Bt lep ne pedchoz .... Happy New 2012 Year. To be better than the previous ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hyv Uutta 2012. Olevan parempi kuin edellinen .... Wszystkiego najlepszego w Nowym 2012 Roku. Aby był lepszy od poprzednich .... Ssta Nua Bliain 2012. Chun a bheith nos fearr n an roimhe seo .... 2012.... Срена Нова 2012 Година. Да биде подобра од претходната .... С Новым 2012 Годом. Чтобы быть лучше, чем предыдущие .... Buon 2012 Anno. Di essere migliore del precedente .... 2012. ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatycznym paniom
z ławeczki życzę Szczęśliwego Nowego Roku ! Tyle tu ciekawych wpisów! Z wielką przyjemnościa was się czyta. Zazdoszczą wam,stąd te chamskie pomarańczki albo pomarańcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super ławeczka
jedyna i niepowtarzalna na kafeterii Wszystkiego najlepszego w 2012 roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc] Laweczko w 2012 ! Sylwester udany , zaczynamy Nowy Rok i wierze w to, ze bedzie dla nas wszystkich bardzo dobry! Tego Wam i sobie zycze z calego ❤️ KINGALKO kochana ... Danke schn :D Olimpio 👄 Rybciu 👄 Klaro👄 zapraszam na kawke i smaczne paczki. Kingali nie budze bo zapewnie odsypia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANKE SCHN !! chyba jeszcze sie nie obudzilam bo polykam literki :D ale kawka postawi mnie na nogi . Popoludniu jedziemy do Dzieci pa ...... do wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×