Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

marla jeśli chodzi o badania to chyba każda klinika ma swoje procedury ale wydaję mi się że od lekarza też to w jakiś sposób zależy ja badania składałam przez parę miesięcy a przed inseminacjami najważniejsze były posiewy moje i M. Choć nawet jak coś wyszło to zawsze szybka interwencja antybiotyków i pozwalali podchodzić. Z resztą chyba niezależnie jaką klinikę wybierzesz musisz tak przypuszczam mieć wszystkie hormony o raz te wszystkie HBS, HiV itp. A co do kliniki i lekarzy i tak zawsze najbardziej będzie się chwalić i tego lekarza i tą klinikę gdzie się udało ja też zaczynam mieć wątpliwości czy jak podejdę do IVF w przyszłym roku czy wrócę do Novum czy np nie przeniosę się do provity ze względu na odległość myślę że czas zweryfikuje moje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janko ma nadzieję że jakoś Ci ten dzień zleci a ta temp to z powodu przeziębienia czy taka reakcja po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igrek nie ma za co skarbie, fajnie, że ci się przydały:) Rene z tą grzecznością dziewczynek to ja bym polemizowała:) Moja to istny terrorysta, taki w spódnicy:) Ale tak poza tym to fajna jest. Mała jest gówniara a już modnisia. Stroi się w moje bransoletki i zakłada wszystkie moje buty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam do dr Zamory.;p Chwila i się dodzwoniłam.:P Nawet nie czekałam, jak weźmie moją karę - już mnie pamięta po nazwisku ! Mówiłam,że nie plamię w ogóle i że jak ręką odjął po zmniejszeniu Fraxi i że ni pamiętam, czy po tych 3 dniach brania 0,3 mam już zwiększyć na 0,4 i powiedziałam Mu, że się boję.On mi na to, by zwiększyć, bo według Niego to nie było po zastrzykach, a po Acadzie, że za późno go odstawiłam i dlatego on był jeszcze w moim organiźmie. A w czasie transferu mówił mi p różnicy między Fraxi i Acardem właśnie.Acard jest cały czas w organiźmie, a Fraxi tylko 1 dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mena - no niestety, ale trochę Lutki dowcipnej musiałam wyrzucić, bo miała ona ważność do końca sierpnia br., a ja jej nie zdążyłam zużyć, bo za długo czekałam na komórki i dopiero we wrześniu zaczęłam ją brać.:/Ze 2 opakowania.;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) JankoMuzykant mam nadzieję, że szybko wrocisz do siebie i pojedziesz po komoreczki :) Igrek najważniejsze, że już czujesz się dobrze, jeszcze tylko 2 dni i czekamy na dobre wieści :)) Michaline to jeszcze ok miesiąca i Mila będzie już na świecie super :) w gdzie będziesz rodziła? Masz umowionego ginekologa? Julcia, Karinka, Malwi, Agniren,jak samopoczucie? Lato76 kiedy masz kolejną wizytę? Mena kiedy wracasz po maluchy? Candy, Bebe, Bauli, Lenka, teraz Wasza kolej i niedługo już wszytkie przekształcimy forum, poświęcone ciązy i wychowaniu Dzieci :) SzczęśliwaMama, Ewuś, Mena jesteście naszymi skarbnicami wiedzy :) Dziewczyny dziś miąłam szalony dzien, rano laboratorium, później byłam w pracy, choć jestem na zwolnieniu. w między czasie zakupy, małe sprzątanko a właściwie wydawanie poleceń M :) dzwonili do mnie zlaboratorium i wynik bety ponad 800, a progresteron coś troszkę ponad 50 czy to dobrze nie zamalo? Dziękuję jeszcz raz, ze mnie wszystkie wspieracie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rene będziesz miała córeczke super ja też bym chciała, ale najważniejsze żeby Dzidzia była zdrowa. Kordianka, to wstrząsające co napisałaś Twoja koleżanka, musi być w szoku oby maleństwo przeżyło. A u Ciebiue już troszkę lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka26 - według moim wyliczeń 66 % z 365 no to jest 260,7 przyrost = 625,7, a Ty masz 800, czyli jest ok.;D Na progesteronie się nie znam.:/Ja stawiam na bliźniaki...za duża beta, jak na 1 dziecko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igre nie wiadomo, zobacz w stopkę Julci ona w 14 dniu miała bete też ponad 800, dziś u mnie był 13dpt, ale Julka miała 8-komórkowy zarodek, a ja 10- i 12-komorkowe więc to może też ma znaczenie sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie dzisiaj odwiedziła koleżanka z synkiem.:P Ona wie o in vitro, ale o kd nie.Nic nie pyta, bo prosiłam,by na razie nie dopytywała. Stresuję się, martwię o te ch...e przeciwciała, czy dadzą mojemu dzidziusiowi zostać z nami !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze, Igek to ja wątpiłam że mi się uda, te powikłania po punkcji i jakoś nastrawiałam się na najgorsze, ale jak widać cuda się zdarzają, TY teraz też musisz w to uwierzyć!!!! Do tej pory jakoś do mnie nie dociera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka - może masz i rację, że wysokość bety zależy od tgo jakie były podane te zarodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka - bardzo trudno mi jest uwierzyć w ten cud ! Zważywszy na fakt, że ja mam tyle różnych schorzeń i wszystkie razem jak się skumulują, no to niezła mieszanka może z tego wyjść !! Poza tym mam przeciwciała.;/I 3 kwestia, czy Bóg tak w ogóle chce, bym została matką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka26- no naprawdę beta wysoka-super, ja progesteron często powtarzalam i jeśli masz powyżej 50 to bardzo dobrze. Igrek- nie pleć bzdur że być może Bóg nie chce żebyś została mamą! Napewno przyjdzie czas że nią zostaniesz i trzymam kciuki oby to było juz tym razem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka - betka przepiękna!!!:D:D bardzo sie cieszę:D:D:D a z progesteronem sprawdzałam i ja mialam 13dpt 913,4 nmol/l (wazne ą jednostki!) ale ja miałm bardzo wysoki i mi zmiejszali dawke luteiny. Zadzwon kiniecznie na konsultacje czy masz brac tyle lutki ile dotychczas czy zwiekszyc czy zmiejszyc bo to wazne jest! igrek - róznie z tą betą i bliźniakami bywa, u mnie tez był wynik wysoki a Kwiatuszek tylko jeden jest ;) marla - ja dr Zygler tez moge szczerze polecic, aczkolwiek ona jest bardzo oblegana moze byc ciezko do niej na insemke sie zapisac... Invicty nie znam dlatego sie nie wypowiadałam na temat tej kliniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a podanie zarodka ma znaczenie dla bety dlatego ze wielkokomórkowy zarodek szybciej sie implantuje i produkuje hcg do krwi matki... najszybciej implantują sie blastule a najwolniej 4-komórkowce (z reguły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek-bardzo dziękuję ale ja jestem z wawy i wolałabym to badanie gdzieś bliżej zrobić. Nie zamartwiaj się proszę.Wszystko będzie dobrze.Bierzesz przecież lekarstwa na te twoje przeciwciała. Julcia-ty kiedyś chyba pisałaś,że w novum dają skierowania i można hsg na nfz zrobić.Wiesz może którzy lekarze mogą wystawić takie skierowanie? Monka-świetnie,że beta rośnie.Wyobrażam sobie jak bardzo jesteś szczęśliwa :) Cudnie. Masz rację-trzeba zrobić wszystko,żeby to forum przekształcić w ciążowo-mamusiowe :) Miłego wieczoru dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka- tam sa też normy i dla progesteronu jaki powinien być w danym tygodniu ciąży i wynika z tego że Twój jest prawidłowy, ale oczywiście zapytaj lekarza o dawkę luteiny jaką powinnas przyjmować. Julciaa-rzeczywiście bardzo wysoki miałas ten progesteron, ale akurat w tym mogą być takie duże różnice, bo normy są bardzo rozległe. A takie są normy dla progesteronu; I trymestr ciąży;11,22-90 ng/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rene - ale Ty dałas normy dla jednostek ng/mol a ja miałam inne jest na to jakis przelicznik ale mi sie nie chce szukac...:P bauli - kazdy lekarz w Novum Ci wypisze skierowanie na hsg które bedzie wazne w szpitalu tylko trzeba powiedziec ze bedziesz robic na NFZ a nie u nich. MI akurat moja dr prowadząca ale to bez znaczenia napprawde. Bo to nie jest tak jak z badaniami krwi ze musisz miec od lekarza z NFZ. Ja tak myslałam ale mnie kolezanka uświadomiła. Robiłam ze skierowania z Novum hsg i histeroskopie. Oba zabiegi na Karowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julcia - dzięki.Ja też tak jak ty myślałam,że skierowanie musi być od lekarza mającego kontrakt z nfz.Czy ty płaciłaś za te badania?Znalazłam info,że np. na żelaznej koszt hsg to 390 pln i nie ma możliwości wykonania tego badania na ubezpieczenie.Ciekawe ile to badanie kosztuje w novum.Muszę jutro zadzwonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bauli - mi również dała skierowania na hsg , i w jakim szpitalu zrobisz to już od Ciebie zależy . Ja robiłam w MSWIA na ul Wołoskiej , ale ważne żeby było skierowanie . A szpital , to już sama wybierasz , a co najważniejsze , za nic nie płacisz . Wiesz , ja pierwszy raz robiłam w Novum , bo nie wiedziałam , że w ten sposób można za darmochę zrobić na NFZ . Tylko czekasz , zależy jakie mają terminy w szpitalach . Ja w Novum za pierwszy raz zapłaciłam około 3 tyś . Wiec poco płacić taką dużą kwota , jak można zrobić za darmo . Bo wiesz w naszym leczeniu każdy grosz się liczy , a i suma nie zła . Więc naprawdę warto skorzystać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bauli - ja na Karowej nie płaciłam złotówki, co wiecej robia wszystkie potrzebne badania jeśli ich nie masz, np posiew, cytologia, tylko trzeba zadzwonic i wszystko by Ci powiedzieli a hsg w Novum kosztuje 950 zł bo mam cennik skierowany wiec zerknęłam. Ja Karową moge szczerze polecic zarówno na wykonanie hsg jak i histeroskopii, moim zdaniem nie warto przepłacac za te zabiegi w novum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bauli , przepraszam za błąd , te około 3 tyś , ja płaciłam za histeroskopie A za hsg 950zł ,tak płaciłam w Novum. A i dodam , że histeroskopie robiłam w MSWIA i w Novum . A hsg tylko w Novum . Przepraszam , że troszeczkę w prowadziłam Cię w błąd . Bo wiesz tyle tego wszystkiego miałam , że głowa mała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa , ja również słyszałam , że na Karowej jest wszystko ok i dziewczyny z którymi miałam styczność , to potwierdziły . Ale co do MSWIA , to jest trochę tam bałagan na ginekologii . Pamiętam , jak przyjechałam na zabieg , to musiałam pchać łózko na któreś piętro razem z pielęgniarką . Pozniej co mnie wkurzyło , to musiałam siedzieć na korytarzu na którym dr przeprowadzają zabiegi i czekać na swoją kolejkę . Między innym poznałam kilka dziewczyn , ale moim zdanie tak nie powinno być . Jeszcze mi wbijała igłę , żeby włożyć teflon praktykantka i w dodatku kiepsko jej wychodziło . I to również dodało mi dodatkowego stresu , a na dodatek panie na oddziale się zmieniły i przyszły takie jędzy , że nie daj boże ........ A poza tym mojego M siostra mówiła , że idzie tylko rodzić na karową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka - ja teraz nie mam wizyt w Novum . Zostało mi tylko czekać......... Powiem , że jestem już tym wszystkim zmęczona . Coraz bardziej zaczyna mi brakować sił ........ Rene , ciesze się , że będzie miała dziewczynka . Ja również marzę o dziewczynkę , ale czy moje marzenia się spełnią ? A ja jeszcze jestem u siostry , mam nadzieje , że jutro jej M przyjedzie . I ja pojadę do swojego domku . Bo mój M z kolei cały tydzień jest sam w domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść dziewczynki Lena66- ta temperatura była po zabiegu , bo jak wstałam nazajutrz to nie miałam już gorączki . Monka- ja też mam nadzieję że szybko się zregeneruję i będę znowu oczekiwac na tel. z labo., teraz czekam na @. Lato , Bauli, Szczęśliwa mama - dzięki za to że myślicie o mnie. Igrek-jak Ty się dzisiaj czujesz Kochana ? Trzymam mocno &&&&&&&&&& żeby się udało -jesteś moją nadzieją . Ja jakoś przeżyłam ten cały dzień w pracy .Mam wolne dziś i jutro to trochę odpocznę . U mnie pochmurny dzionek się zapowiada .Pozdrawiam was wszystkie . RUDZIA - odezwij sie co u Ciebie ? Martwię się co u twojej siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka, Ja chodzę do Jakimiuka w novum. On jest ordynatorem w MSWiA i tam bede rodzic. Juz dwa razy sie przekonałam,ze to dobry wybór. Zawsze odbiera telefon i jak coś sie dzieje, to każe przyjechać do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×