Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

A robi Ci to różnicę kto jest świętym? Dla mnie to tak jak poczet zasłużonych dla rozwoju komunizmu na Kubie - ani mnie grzeje ani ziębi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
chodzi mi o to ze chrzescijanstwo jest zaklamane i to wlasciwie od samego poczatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
aha...o i wiesz skoro mowimy o chrzescijanstwie to z tego co wiem swieci odgrywaja bardzo duza role

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
sorry malutka ale moze wloz cos wiecej do tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a) nie nie, nie tylko niewierzacy sa bogaci zle mnie zrozumiales. Ja sie do biednych nie zaliczam. Mam kompa :D auto, dom i pelna lodowe. I codziennie dziekuje Bogu, ze to wszystko mam. No i znam kilku chrzescijan z milionwa fortuna. b) zasluguja, tylko tak mi zal czasami patrzec co pieniadze robia z ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
"Przed Stalinem i Hitlerem nikt w Europie nie gardził tak bezwstydnie ludzkim życiem, nie pomiatał nim tak, jak czynił to chrześcijański Kościół, powołując się wręcz, co jest szczytem cy¬nicznej przewrotności, na „wolę bożą"." AMEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
no wiesz ja nie mam pieniedzy..nie wierze i co maja mi robic? uwazaj zeby toie cos nie zrobily bo pojdziesz do pikela i nici z modlitw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ten papiez Bibli nie czytal :) no ja nie jestem do konca przekonana czy byl chrzescijaninem, tak moim sposobem myslenia to raczej nie byl przepraszam nie nadazam za wami tak szybko produkujecie wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
"Kulminacją zbrodni inkwizycji było wycinanie języków, du¬szenie, palenie na stosie, uprawomocnione najpierw — w 1194 roku — w Hiszpanii, a następnie we Włoszech, Niemczech, Fran¬cji i wreszcie także w Anglii. W bulli^łd actripanda z 1252 roku pa¬pież Innocenty IV przyrównał wszystkich chrześcijan niekatolików do zbójców i zobowiązał władców do tego, by winnych heretyków zabijano w ciągu pięciu dni. Dominikanie, uczniowie Tomasza z Akwinu, oficjalnego filozofa tego Kościoła, który sam domagał się wykluczenia „ludzi dotkniętych zarazą" ze społeczeństwa, za¬częli tresować psy do polowań na kacerzy i przez pół tysiąclecia przewodzili inkwizycji. I oto zaczęły się tortury, oblewanie wodą święconą, układanie na specjalnych ławach, sadzanie na huśtawce, na rozżarzonych węglach, zakładanie butów hiszpańskich. Robiono znak krzyża i robiono miazgę z ludzi. Gdy zbierał się trybunał, odwoływał się do Ducha Świętego, po czym zezwalał na wszelkie oszustwa. „Dla dobra sprawy — skomentował zbiór zeznań przez szesnaście dni coraz okrutniej torturowanego Savonaroli jeden z jego sędziów — to i owo pominięto, to i owo dodano". Podobnie fałszowano protokoły zeznań świadków obrony. Każdy katolik był zobowiązany składaną przez siebie przy¬sięgą do prześladowania heretyków i musiał tę przysięgę powta¬rzać co dwa lata, rodzice musieli denuncjować dzieci, te zaś swo¬ich rodziców, mężowie denuncjowali żony, a te ostatnie — swoich mężów. Tak rozpoczęły się donosicielstwo, działalność konfiden¬tów, szpiegowanie i zastraszanie, co później bardzo rozwinęły no¬woczesne państwa policyjne, tak rozpoczęło się na wielką skalę wymuszanie pozornej uległości i zarazem owo niepowtarzalne, ohydne połączenie strusiej polityki z obłudą, charakterystyczne odtąd dla mentalności narodów chrześcijańskich." TAK JAKBY WAM SIE CHCIALO PRZECZYTAC, POLECAM KSIAZKI DESCHNERA,M ZWLASZCZA"OPUS DIABOLI"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
no jsane chrzescijanie na wszytsko znjada odpowiedz, wiesz onbyl glowa kosciola, nawet "nasz" kochany jan pawel II swietej pamieci, bedac na kubie, rozmiawail tam z ksiedzem, ktory mowil ze kiedy tu przybyli chrzescijanie, caly dorobek kultury szklak trafil, wszystkich wymordowano, na to papiez...bog tak chcial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"zasluguja, tylko tak mi zal czasami patrzec co pieniadze robia z ludzi\" Cóż, pieniądze (jak również inne rzeczy) robią równie wiele złego z wierzących jak i niewierzących. (vide Rydzyk - chociaż jak dla mnie to on nie jest ani trochę wierzący w to co głosi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka - ale co w tym dziwnego? To tak jak można się zapisać do partii zupełnie nie identyfikując się z jej programem. A zauważ jeszcze, że wówczas to zazwyczaj rodzina wybierała synowi \"karierę\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, ze katolicyzm nie jest jedyna religia chrzescijanska? wiec nie zwalaj wszystkich zbrodni katolickich na chrzescijan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie to, co wchodzi do ust, kala człowieka, lecz to, co z ust wychodzi- to z Biblii. W mercedesie się zdecydowanie wygodniej rozmawia z Bogiem niż w maluchu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
no wiesz dzialania stefana II byly jeszcze przed schizma wschodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
przytaczam wam fakty histroyczne a wy gadacie o bogactwie, no niestety nie znam kazdego dobrego czy zlego katolika po imieniu, wiec mowie ogolnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz racje Dreamer widzisz nauczylam sie pisac Twoj nick wiesz maalutka w aucie to ja sie modle jak nie chce zapalic :P mercedesa nie mam a malucha nie bede miec (trudno u nas kupic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wole...
ucieczka..i olani eprawdy...typowe...papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz spac trzeba Dobranoc Dreamer pewnie ze do Boga a do kogo mam isc, do mechanika za daleko najczesciej. A modlitwa cuda potrafi zdzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×