Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Mowisz ze to nasza \"wyobraznia\"? W takim razie jak to sie dzieje ze ktos kto cale zycie nie wierzy i nie ma dla niego znaczenia istota Boga,skad w takiej osobie bierze sie wiara w niego...nagle,jakis blysk i zaczynasz wierzyc? Skoro to nieprawda,to skad biblia ktora byla przez prawie 2000lat spisywana w roznych okresach przez roznych ludzi,a jednak jest spojna.I zauwaz ze ta biblia jest skompletowana od jakiegos czasu,przedtem ci ktorzy spisywali nie mieli do wgladu ksiag \"wspolautorow\" i wygladaloby na to ,ze te rozne i obce dla siebie osoby,sa kierowane jednym. Tak jakby byli tylko \"piorem\"w reku jednego Autora.Bo dla mnie cala biblia to list od Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten Swiat? Sam sie wytworzyl? Czy dom sam sie potrafi zbudowac? Czy czlowiek sam sie potrafi narodzic? Czy roslinka bez nasionka,a to nasionko bez roslinki potrafi zaistniec? A moze ten Swiat to tez wytwor naszej wyobrazni,tak jak Bog i Szatan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wymagasz szczerosci ode mnie,wiec ci odpowiem. Nawet jesli dostrzegasz gdzies niespojnosc,ok. A czy dostrzegasz wiekszosc spojnosci? Czy to przypadek? Przez te setki lat rozni ludzie mili,rozne plany,jedni dodawali drudzy ujmowali,wiec nigdy nie mozemy byc pewni do konca,ze biblia jest w calosci taka jak byc powinna,ale jesli nawet tak jest,to w biblii rowniez pisze o tych ludziach,na co sobie zasluza.Wtedy my jestesmy wolni od grzechu,bo czytajac ja jestesmy nieswiadomi co jest zmienione. Jednak jako calosc jest spojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Świat istnieje. Nie wszystko się \"rodzi\". Kamień istniał przed tobą. Nie \"urodził\" się z niczego.\" Kamienie rowniez,musza miec jakis poczatek,tochyba logiczne.Z tego co wiem kamienie nawet rosna. Wiesz co nie wiem ,czy ty obstajesz za teoria ewolucji,ale wlasnie tak wnioskuje wybacz nigdy nie popre tego,bo nic samo z siebie nie powstalo i nic nigdy odwiecznie nie bylo na tym swiecie. Ziemia jest najstarsza,ale i ona miala swoj poczatek. Jesli tak jest to dalczego na Marsie nie mozna zamieszkac,nie ma tam warunkow takich jak na ziemi,choc ludzie bardzo sie o to staraja,jednak ,ktos mui przysposobic nawet Marsa,by moc na nimzamieszkac,a nawet jak sie o to postaraja,to wybacz nie dorowna to Ziemii,bedzie tylko czyms \"egzotycznym\"dla Ziemian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nawet jesli dostrzegasz gdzies niespojnosc,ok. A czy dostrzegasz wiekszosc spojnosci?\" Cóż, w sądzie czy podczas śledztwa obalanie \"historyjek\" różnych ludzi zaczyna się od wyłapywania drobnych nieścisłości - to od nich można dojść do tego, że ktoś nie mówi prawdy. A skąd wiesz, że gdzieś dalej nie istnieją jeszcze lepsze warunki do życia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno.Skoro Bog jest tylko wymyslem,to jak to sie dzieje,ze wszyscy ludzie na swiecie,bez wzgledu na rase,bez wzgledu na obyczaje i na religie,maja w sercu zaszczepioną wiare? Wierza w rozne rzeczy jedni w Budde,drudzy w Allaha,inni Jezusa,jeszcze inni w Slonce itp.Jedno kazdego laczy,wiara w Boga obojete w jakiej postaci. Bo kazdy w srodku teskni do Stworcy i ma potrzebe w Niego wierzyc,bo jestesmy juz tak skonstruowani. Znam ludzi ktorzy zaprzeczali cale swoje zycie istocie Boga,ale na \"lozu smierci\",szukali Go.Po co i dlaczego,skoro cale zycie byli pewni ze sa realistami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świat w odróżnieniu od ciebie jako obiektu stanowiącego część świata, nie musi mieć początku. To przecież świat przeobraża się w ciebie razem z pokarmem. Jesteś grupą atomów powiązanych reakcjami chemicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wiesz...wierze ,ze i ty gdzies w srodku wierzysz,tylko twoja glowa to odpiera,bo jestes tak realnie nastawiony do Swiata.:-) Gdyby tak nie bylo ,to tak zatytuowany topik,bylby dla ciebie conajmniej smieszny,jak mnie cos nie interesuje to to omijam i nie zwracam na to uwagi. Zycze tobie,abys otworzyl swoje serducho,a z pewnoscia je masz i bys uwierzyl. Nawet jesli to dla ciebie smieszne,to sprobuj,nic nie tracisz,a z ta wiara jakos latwiej isc przez to zycie.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybacz ale Budda nie podawał się za Boga, nie był też stwórcą. Tylko oświeconym. Zresztą skoro ludzie wierzą w tylu różnych bogów - to niby dlaczego ten biblijny ma być \"jedyny i prawdziwy\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"to sprobuj,nic nie tracisz,a z ta wiara jakos latwiej isc przez to zycie.\" Nawet jeśli nie zgadzasz się z programem Pis to spróbuj się zapisać - z władzą nic nie tracisz i łatwiej jest \"jechać\" przez życie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A uwierz,ze Bog sie objawia\"niewidzialnie\",ale tylko gdy w niego wierzysz.Bez tego po co mialby to robic,skoro wie ze i tak nie skojarzysz ze to On do ciebie puka;-) Otworz mu drzwi,on z pewnoscia nie jest intruzem,ani tylko wyobraznia. Bo kazdy z nas ma rozna wyobraznie,a jednak ci ktorzy w niego wierza,maja podobne wyobrazenie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chce ciebie nawracac,tylko tak bardzo zal mi ludzi ktorzy uwazaja,ze pochodzimy z nikad i zmierzamy do nikad... Kazdy przedmiot,kazda rzecz,kazdy czlowiek,caly swiat ma jakis cel,bo wszystko co stworzy czlowiek nie jest bezuzyteczne,co dopiero ten wszechswiat,mialby byc tylko po to by byc? To zycie to wlasnie nasza droga...do kogo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny jestes. Serio. Czego oczekujesz ode mnie? Tak jak ja nie potrafie ci pokazac Boga,tak ty nie potrafisz mi udowodnic ze Go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a jednak ci ktorzy w niego wierza,maja podobne wyobrazenie\" No wybacz, było i jest multum różnych wyobrażeń o Bogu. A cel możemy sobie nadać sami. \"Nie ma boga, jest tylko świat..\" Black - a inne cywilizację są (pozaziemskie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg jest jeden, Kosciół był jest i będzie jeden i prawdziwy, tylko niestety obecnie ludzie którzy nim kierują wpyrawiają takie rzeczy że zwykłemu śmiertelnikowi się w głowie mieszai stad wszelkie watpliwości!! A zaczeło się od nieszczęsnego soboru watykańskiego II i reform które zrobiły więcej szkody niż porzytku - niestety! Takim dyskusjom jak ta sprzyja ciemna strona mocy - nie dojdziemy tu do żadnych konkluzji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer,nie chodzi mi o to ze kazdy sobie wyobraza tak samo Boga,ale o to ze tylu ludzi ma potrzebe sobie wogole Go \"wyobrazac\". To ich laczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×