Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

własnie o tym mówię ;)a potem wymysliliscie diabła i wywrociliscie wszystko do góry nogami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dla mnie nie nowina. Dreamer, nie trudź się już.\" Nie będę się trudził i tak - bo za mało wyraźnie się skserowało. Ale znalazłem też wczoraj fajny artykuł zawierający teorię o tym gdzie w mózgu znajduje się Bóg (u wierzących). Ale nie zdążyłem skserować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"własnie o tym mówię a potem wymysliliscie diabła i wywrociliscie wszystko do góry nogami\" to się nazwywa kreatywnośc, albo inaczej polityka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara i chrzest napewno nie wystarcza do zbawienia, nawet SJ mówią ze boją sie ze nie zostana zbawieni (a przeciez sa ochrzczeni to powinni miec pewność). bo ich oszukano i okradziono z łaski rezerwując ją tylko dla 144 tys tekst mądralki świadczy o tym ze nie rozumiecie istoty daru i łaski ja nie mówię o tobie ze jesteś szatanem, ja oceniam przywódców Organizacji....dlaczego ty tak o mnie mówisz? (pyt. retoryczne, nie chcę odpowiedzi...Bóg zna Twoje serce) kupie miejsce w niebie Wyglada na to, ze za dobre uczynki chcecie sobie miejsce w niebie wykupic... Z Bogiem sie nie handluje, Bog jest miloscia, a milosc nie zada zaplaty. Zbawienie juz sie dokonalo, a kazdy z nas stoi przed wyborem czy chce je przyjac czy nie? Jesli ktos wybiera zbawienie czyli chce isc za Chrystusem to \"samo przez sie mowi\", ze owocami tej drogi beda dobre uczynki...wiec to nie za dobre uczynki czlowiek dostepuje zbawienia. Bog wyszedl do czlowieka z propozycja: chce cie zbawic, a wiec jest to dar Bozy, a dar Bozy to laska a poza tym...koniec. bo jakoś o miłosierdziu nie widzę, Bóg najważniejszy dla was, ale ten Bóg mówi o MIŁOSIERDZIU , nie o ofiarach, za wiarę. Absurd. Ty masz 20 lat mądralko ale zobaczysz co znaczy dziecko...Jezus uzdrawiał w sabat, karmił w sabat...oskarżano go....ale człowiek i miłość najważniejsza. A wy z zimną krwią patrzycie na śmierć zamiast pomóc....straszne. nie do pojęcia straszne. Nie ma to nic wspólnego z Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tekst ze nie chcę zeby ludzie byli zbawieni....hmmmm...Nie wasza Organizacja zbawia , tylko Jezus i Jego krew przelana na krzyżu. Właśnie tego chcę i ostrzegam ludzi przed fałszywymi naukami. wiem ze katolicy nie znają Biblii, a wy właśnie na takich żerujecie, to straszne, dlaczego nikt nie przyjdzie do Naszego pastora, dlaczego od nas uciekają z daleka? bo wiedzą ze znamy słowo Boze i nic nie mogą kłamliwego nam wcisnąć i zal mi katolików, bo oni na ślepo brną nie wiedząc dokad ich prowadzi Organizacja. Jezeli będę mogła choć jednego człłowieka ostrzec...to wielki plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelio nazywasz mnie sektą dla mnie to tak samo obrazliwe jak moje słowa. Nie odpowiedziałas na moje pytanie jakie korzysci czerpią SJ? Malutka historia o której pisałaś to chyba opowiesc o jakims fanatyku, Bóg nie lubi fanatyków, ale chyba nie zaprzeczysz ze w kazdym wyznaniu sie zdazają, nie mozna tylko SJ tym oskarzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korzyści odwiedzenia ludzi od Prawdy Łaski. ii Daru..a Tylko jednemu na tym zależy, przeciwnikowi Bozemu, aby ich zmusić do niewolniczych starań \"o Raj\" To sa diabelskie korzyści. umniejszenie śmierci Jezusa, która była wystarczalna i ponad wszelkie uczynki. kupie miejsce w niebie Wyglada na to, ze za dobre uczynki chcecie sobie miejsce w niebie wykupic... Z Bogiem sie nie handluje, Bog jest miloscia, a milosc nie zada zaplaty. Zbawienie juz sie dokonalo, a kazdy z nas stoi przed wyborem czy chce je przyjac czy nie? Jesli ktos wybiera zbawienie czyli chce isc za Chrystusem to "samo przez sie mowi", ze owocami tej drogi beda dobre uczynki...wiec to nie za dobre uczynki czlowiek dostepuje zbawienia. Bog wyszedl do czlowieka z propozycja: chce cie zbawic, a wiec jest to dar Bozy, a dar Bozy to laska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz na czym szatanowi tez zalezy na umniejszeniu władzy Boga, a ty umniejszasz nazywając jego syna Bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"korzyści odwiedzenia ludzi od Prawdy Łaski. ii Daru..a Tylko jednemu na tym zależy, przeciwnikowi Bozemu, aby ich zmusić do niewolniczych starań \"o Raj\" To sa diabelskie korzyści. umniejszenie śmierci Jezusa, która była wystarczalna i ponad wszelkie uczynki.\" Kamelio - zatem nie ma tu nic o byciu sektą - bo sekta to korzyści czerpane przez jej przywódców (ziemskie - najczęściej po prostu kasa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojciec , Bóg Ojciec jest Bogiem Stwórcą, a Syn Boga to istota w pełni Boska. o tym jest mowa non stop. nie zaprzeczam Ojcu, mojemu drogiemu Tatusiowi:) Który tak mnie umiłował ze posyła swojego Syna ( istotę w pełni Boską) abym nie zginęła w grzechach ale miała życie wieczne Kocham mojego Tatkę....w niebie. nie umniejszam w niczym Bogu, wy to robicie, umniejszajac Jego w pełni Boskiego Syna. Umniejszając dokonania krzyza i daru zbawienia. czy ja mam pisać to codziennie? chyba sobie daruję. a co z miłosierdziem? co z transfuzją? Jezus karmił ludzi w sabat.....uzdrawiał i dawał zycie w sabat....no słucham?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj kasa kasa.....płynie strumieniami do Brooklinu...wiesz jak mocarne jest to wydawnictwo Watchtower.....poczytaj już nie chciałam tak prosto z mostu o kasie, ....ale dobrze ze o tym wspomniałeś marzycielu. Ksiażki, kupują pojedynczy \"pionierzy\" a potem mają je sprzedać ludziom, wiem od byłych świadków, wiem z książek na temat Organizacji, ale oni mają zakaz kontaktu z \"byłymi\", nazywają ich odszczepionymi i wszystko to co świadczą ludziom po \"uwolnieniu\" nazywająoszczerstwami i kłamstawami. taki mechanizm sekciarski. Psychologiczne zbrukanie z błotem tego kto przejrzy na oczy. Są w tym świetni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a co z miłosierdziem? co z transfuzją? Jezus karmił ludzi w sabat.....uzdrawiał i dawał zycie w sabat....no słucham?\" A nic. Bo mam wrażenie, że co Ci nie odpowiedzą, to stwierdzisz, że to nie jest miłosierdzie. Bo w wersecie takim a takim księgi takiej a takiej coś tam. Na co odpowiedzią będzie werset taki a taki księgi takiej a takiej. I tak w kółko. Pamiętacie pojedynek na miny z Ferdydurke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikt ze świadków nie napisał mi po co te liczby i raporty do Brooklinu z kazdego zboru, potem z okręgu potem z danego kraju, dane statystyczne, godziny \"pionierki\" ilości rozdane, ilości sprzedane to potężna machina. i nie ma nic wspólnego z Bogiem Najgorsze jest to że wikła się to naprawdę szczerych ludzi którzy chca poznać Boga chcą mu służyć a komu słuza? i dlatego mi ich zal i dlatego sie za nich modlę,,,żeby prawda ich \"uwolniła\" Bo jezus daje zbawienie, a oni muszą je sobie wypracować, przez POSŁUSZEŃSTWO ORGANIZACJI!!!!!!! PRZECIEŻ TO OKRUTNE TAK OKRADAĆ Z TEGO CO OFERUJE BÓG ZA DARMO łatwo rozpoznać prawdę....ale oni są przesiaknięci Straznicą tak ze nic innego nie widzą. i to jest straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"łatwo rozpoznać prawdę....\" Skoro tak łatwo to dlaczego wiele osób może stwierdzić, że Ty jej nie rozpoznałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem co odpowiedzą...posłuszeństwo Bogu ale dalej to nie jest posłuszeństwo Bogu tylko NAKAZOM ORGANIZACJI Bóg chce miłosierdzia nie ofiary!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black - jakie złudzenia - żyjemu tu i teraz, czujemy wiatr na twarzy i świecące słonko, czasem pada deszczyk itd. możemy kochać innych i oni mogą nas kochać, bawimy się, smucimi itd. - tylko tyle, a moża aż tyle. I co tu takiego złudnego - to nie wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"uważnie badamy Boże Słowo za pomocą publikacji \'niewolnika\', w celu wzmocnienia naszej wiary... (wrogowie) mówią, że wystarczy czytać wyłącznie Biblię - samemu, bądź w małych grupach w domu. Lecz, dziwne, że przez takie \'czytanie Biblii\' ludzie ci powracają z powrotem do doktryn odstępców. (\"Strażnica\", 15 września 1981, s. 28-29, wyd. ang.) \"...choćbyśmy nie wiadomo jak długo czytali Biblię, nigdy nie poznalibyśmy prawdy samodzielnie\" (Strażnica, 1 XII 1990, s. 19) Bo nie czytają samodzielnie biblii, gdy czytają samodzielnie to OTWIERAJĄ OCZY czytanie przez \"okulary straznicy która sprytnie i w niuansach dopasuje fragmenty do ich dokryn zaraz będzie kontra ze nie znam Strażnicy ale to już było....... a jak podaję absurdy to mówia ze mam numery przestarzałe... już mi sięnie chce tego w kółko wałkować. kto chce to pojął w czym rzecz. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×