Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość Marseille
No widzisz black i to byla Twoja decyzja. Ja jej nie neguje bo to Twoja sprawa i Twoja wiara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie potępiam nikogo ani krzyżowców ani Hitlera tylko zobaczcie do czego prowadzi nieświadomość, dlatego bardzo się ciesze że są tacy ludzie jak Black czy Dreamer, inteligentni ludzie i swiadomi takich ludzi nam potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Maalutka, to zabrzmialo jakby ludzie wierzacy w Boga (bez wzgledu na wyznanie) byli ciemni, zacofani i nieinteligentni ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marseille ja tak nie pomyślałam, kiedyś sama zrozumiesz bo nie ma takiej możliwości żebyś nie zroumiala, boga sie nie da zamknąć w bilbli ani zadnych słowach, a wcześniejsze doświadczenia nie są wyznacznikiem prawdy, bo prawda powstaje tu i teraz, nie jest odtwarzana.Black bez zwątpienia nigdy nie narodzi się zaufanie;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Maalutka, calkowicie sie z Toba zgadzam w tej kwestii ze Boga nie da sie zamknac w Biblii ani go opisac w zaden sposob. Oczywiscie nie spodziewalabym sie tego :) Uwazam tylko ze Biblia pozwala sobie przyblizyc Boga, opisuje w pewien sposob jego cechy i to w jaki sposob postepuje. Nie oczekuje ze opisuje mi to calkowicie, bo nikt by nawet nie byl tego w stanie pojac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
1 List do Koryntian 13:4-8 "Milosc jest wielkodusznie cierpliwa i zyczliwa. Milosc nie jest zazdrosna, nie przechwala sie, nie nadyma sie, nie zachowuje sie nieprzyzwoicie, nie szuka wlasnych korzysci, nie daje sie rozdraznic. Nie prowadzi rachunku krzywdy. Nie raduje sie z nieprawosci, ale sie wspolraduje z prawda. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, na wszystko ma nadzieje, wszystko przetrzymuje. (8) Milosc nigdy nie zawodzi." Taka jest wlasnie ta prawdziwa, szczera milosc. Tez juz taka poznalam i to jest piekne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że w tym tekście Miłość utożsamiana jest z człowiekiem który miłuje i opisane jest jak powinien się zachowywać człowiek miłujący. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Tez mi sie tak wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuzinek
ojoj troche przesadzacie. SJ podpisali pewien pakt z Hitlerem, jezeli sie nie myle to pakt posluszenstwa. Odpoiwedzcie mi co by byo gdyby na swiecie byli sami SJ? nie byo by policji, nie bylo by wojska, niebyloby skad brac krwi dla ratowania. A ja mysle pytanie do Ciebie - czy oddajesz krew? A przeciez ludzie sa tylko ludzmi i nie dajmy sobie wmowic ze wiara SJ by uczynila cuda (zreszta jak jak kazda) Ludzie dalej by kradli, dalej by sie mordowali itd. Kto by nas bronil? odpowiedzcie mi prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
Z tym paktem z Hitlerem to dowaliles.. Najpierw sie upewnij co piszesz a nie powtarzaj glupot i oszczerstw. Chyba ze pomylilo Ci sie cos z podpisanym przez Watykan i Hitlera konkordatem :] Nie martw sie, nie grozi to narazie zeby na swiecie byli sami SJ, wiec nie bedzie tak zle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ludzie dalej by kradli, dalej by sie mordowali itd. Kto by nas bronil? odpowiedzcie mi prosze.\" Tuzinek, gdyby na swiecie byli sami SJ to juz by nie była prawdą Biblia, gdzie jest napisane o wielu religiach falszywych i o tym ze ludzie sa i bedza sie dzielic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ta krwią to faktycznie sprawa sumienia, ale przeciez 50% krwi to płyn który da sie zastąpić. A krwinki mają zdolność odbudowy, co nie? Nikt nie pisze o tym ile dzieci zmarło po nieudanych przeszczepach. Kamelia okazałas sie tak bezczelna ze nawet mnie zaskoczyłaś. Twoje słowa na temat SJ są chamskie i zakłamane? Skąd w Tobie tyle nienawisci, co Oni ci zrobili. W twoim kosciele uczą gnebienia SJ? Wiesz czym sie charakteryzuje religia fałszywa? Np. Miesz sie do polityki i uczestniczy w wojnach. 1Jana 4:20 \"Jezeli ktoś twierdzi ze Miluje Boga, a nienawidzi własnego brata, to jest kłamcą.\" Milujcie swych nieprzyjaciól mawiał Jezus, a czy Zielonoswiatkowcy nie idą do wojska, gdzie teoretycznie moga zostać posłani na wojne. Religia falszywa głosi falszywe nauki np. o niesmiertelnosci duszy, a ezechiel pisał: \"Dusza która grzeszy ta umrze\". Kaznodziei 9:5 \"Zyjący są swiadomi ze umrą, natomiast umarli nie są swiadomi niczego\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuzinek
kochanie poczytaj trozke histori i wtedy zarzucaj komus klamstwo. Mądralko, nie odpowiedzias mi na pytanie. zadtosowalas prosty uni. Co by sie dzialo gdyby na wiwcie byli sami SJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuzinek
Madralo to jest Twoja interpretacja religii faszywej ale czy tak jest naprawde? nie chodzi mi mieszania Boga z polityka bo to jest niesmaczne ale czy w Bibli nie jest powiedziane "oddaj Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie". czy nie masz zadnych zobowiazan wobec panstwa w ktorym mieszkasz? Czy chcesz chodzic po spokojnych ulicach.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madralko zielonoswiatkowcy nie ida do wojska, ja nie znam zadnego zielonoswiatkowego zolnieza. Nie wydaja mie sie by kamelia bala chamska w stosunku do Ciebie. SJ na tym forum tez nie zawsze sa grzeczni \" A ja mysle\" np wczoraj mimo, ze napisalam, ze ide do lozka, napisala taki tekscik \"kamela i belaiza,i co tam z tym chrztem,czy satysfakcjonujaca (mam nadzieje bo cos cicho;-p)odpowiedz,czy szukacie innej argumentacji? Tylko jesli tak to prosze o taka wylacznie z biblii.,co by nie bylo\". Odnosnie chrztu mam w takim razie jeszcze jedno patanie, po co chrzcicie w Imie Ojca i Syna i Ducha Sw skoro nie wierzycie w Trojce? No i ciesze ze nie pada sakramentalne pytanie na chrzcie: czy zgadzasz sie z nauka kosciola takiego i takiego i tak dalej :) No i skoro jestescie ochrzczone w Imie Ojca i Syna i Ducha Sw to potencjalnie mozecie byc zielonoswiatkowe, bo my tez tak jestesmy chrzczeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie wydaja mie sie by kamelia bala chamska w stosunku do Ciebie. SJ na tym forum tez nie zawsze sa grzeczni \" A ja mysle\" np wczoraj mimo, ze napisalam, ze ide do lozka, napisala taki tekscik \"kamela i belaiza,i co tam z tym chrztem,czy satysfakcjonujaca (mam nadzieje bo cos cicho;-p)odpowiedz,czy szukacie innej argumentacji? Tylko jesli tak to prosze o taka wylacznie z biblii.,co by nie bylo\".\" No cos ty,serio uwazasz te chamsko napisalam??? Nawet nie mialam takiego zamiaru. Za to nigdy nie ublizylam niczyjemu wyznaniu tak jak ubliza sie mojemu. Nie wchodzilam nigdy w czyjes prywatne zycie papciami,a twoja kolezanka to zrobila. Mielismy dyskutowac na tematy biblijne i mozna bylo wspomniec przeciez jakie kto ma zdanie na temat SJ,ale czy to nie lekka przesada z tym co robicie(moze ty az tak nie),ale poczytaj wypowiedzi kamelii,non stop cos na SJ. Czy nie wystarczylo jak napisala z 10razy to samo,musiala 100? Czy ten setny cos zmienia?Czy robi to juz tylko po to by nam uprzykrzyc troszke zycie,czy moze by nas sprowokowac? Jesli o to chodzi to niestety,nic nie wskora,bo zbyt mocno zalezy mi na tym by podobac sie Jehowie.Nic z tego. A ktos pytal co by bylo gdyby byli samiSJ na swiecie,hahaha mysle ze nie musze mowic. Oni nie potrzebowali by policji,prezydenta,wyborow,wojsk,itd. Jedyne co to ewentualnie lekarzy,ale ztym daja sobie sami swietnie rade.Przynajmniej nikt nie robilby im uwag odnosnie tego czy owego. Ale to moje zdanie,wy sie z tym zgadzac nie musicie. Policja jest potrzebna glownie przy: Morderstwach,bojkach,gwaltach,pijatykach,kradziezach,itp. Oninic z tych rzeczy nie robia. Nie pala nie cpaja,nie robia wielu zlych rzeczy.Nie rozwodza sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×