Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość PRAWDOPODOBNIE HEH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora krowka
Dreamer malutka,ale wy zakladacie,ze dusza ludzka jest niesmiertelna,tymczasem biblia mowi cos innego.Czlowiek jest dusza i gdy umiera czlowiek umiera takze jego dusza. Jest to zgodne ze slowami Kaz.Sal.9:5-10. Ponadto Bog powiedzial do pierwszej pary ludzkiej,ze jesli zjedza z jego drzewa owoc umra, ze z prochu powstali i w proch sie obruca,nic ponadto! natomiast szatan pod postacia weza powiedzial Ewie,ze nie umrze,tylko stana sie do Boga podobni i poznaja dobro i zlo. Tak sie sk ada,ze dzis ludzkosc,niezaleznie od religii w jakich zyja propaguja poglad szatana,ze czlowiek ,a raczej jakas jego czastka zyje po smierci ciala.A jak jest w istocie? Jesli nawet bede osoba niewierzaca to starczy mi to co widze,ze czlowiek po smierci idzie do ziemi ego cialo rozklada sie,miesza sie z pierwiastkami ziemi i z biegiem czasu zamienia sie w proch tak jak przepowiedzial Bog. Takto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krówko - ja tak nie zakładam - ja póki co jestm ateistą więc nie wierze w żadne życie poza-. Zakładam tylko teoretycznie na potrzeby niektórych rozważań. A właśnie Mała - bo chyba zapomniałem zapytać - a jak się ma reinkarnacja to teorii ewolucji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jesli nawet bede osoba niewierzaca to starczy mi to co widze,ze czlowiek po smierci idzie do ziemi ego cialo rozklada sie,miesza sie z pierwiastkami ziemi i z biegiem czasu zamienia sie w proch tak jak przepowiedzial Bog.\" Hmm, to do czego tutaj potrzebny jest Bóg? Bo to jest klasyczny pogląd ateistyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, jeszcze jedno. \"Tak sie sk ada,ze dzis ludzkosc,niezaleznie od religii w jakich zyja propaguja poglad szatana,ze czlowiek ,a raczej jakas jego czastka zyje po smierci ciala.A jak jest w istocie?\" Chrześcijanie mają najwyraźniej tendencję do zrzucania wszystkiego na owego szatana. (Wszystkiego co nie wpisuje się w ich interpretację). A co w tym złego, że ktoś sobie wierzy w życie po śmierci i jest przez to tutaj, z tej strony szczęśliwszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz coooo
"Chrześcijanie mają najwyraźniej tendencję do zrzucania wszystkiego na owego szatana. (Wszystkiego co nie wpisuje się w ich interpretację). A co w tym złego, że ktoś sobie wierzy w życie po śmierci i jest przez to tutaj, z tej strony szczęśliwszy?" Nie tylko chrzecijanie. W kazdej religi masz odpowiedniki szatana,oraz:dobro-zlo,jasnosc-ciemnosc,slonce-ksiezyc,ziemia-niebo,no i bog-szatan. To nie wymysl chrzescijan,to po prost u zycie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mówię o tłumaczeniu wielu spraw Szatanem - tzn. w stylu \"przez to wielu nie wierzy w Boga bo Szatan ich zaślepił\", \"Ci, którzy uważają, że Bóg pozwala na coś tam i coś tam są zaślepieni przez Szatana\" itd. itd.\" To oczywiście prawda, że zło nie jest tylko wymysłem religii chrześcijańskiej. Ale czy inne religie też mają takiego \"dywersanta\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chora krowka wiem, że dusza nie umiera i nie to że ja wierzę w reinkarnację, dla mnie jest faktem. Bez możliwości powrotu do postaci fizycznej dusza musiałaby osiągnać wszystko, do czego dąży, w ramach jednego życia, a to o wiele krócej niż jedno mgnienie oka na kosmicznym zegarze. Dreamer wierzysz w teorię ewolucji? Nawet gdyby założyć, że to prawda to przeciez reinkarnacja się z nią nie kłoci. Dusza pragnie doświadczyć wciąż wyższych aspektów siebie, dlatego pnie się do góry nie w dół po ewolucyjnej skali, aż osiągnie całkowitą jedność ze Wszystkim. Najlepiej będzie jak kazdy bedzie wierzył w to co chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Najlepiej będzie jak kazdy bedzie wierzył w to co chce\" Oczywiście, że tak :) W teorię ewolucji - raczej tak. Dlatego pytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet nie myslcie o zmianie topiku, uwielbiam czytac co wypisujecie, i chociaz zadziej sie wypowiadam teraz to czytam na bieząco, a nie wypowiadam sie po na tematy o ktrych dreamer i mala rozmawiacie nie moge sie wypowiedziec, bo nic nie wiem, ale dzieki Wam sie dowiaduje. A co do duszy niesmiertelnej to ja tez jestem zdania ze jest smiertelna ale to pewnie dlatego ze jestem SJ hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mądralko - nigdzie się nie wybierałem, ale miło to usłyszeć od \"matki założycielki\" ;) W zasadzie to tylko Ty możesz mnie stąd przegonić jako założycielka ( i ja sam oczywiście ;) - no może jeszcze takie niewidzialne \"aniołki\" moderatorzy) - nadąsam się wtedy troszkę, pójdę do mamusi, żeby mi nosek wytarła i zabiorę wiaderko i łopatkę do innej piaskownicy :P 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a szatan to menda i nie ma co sobie przeklenstw na niego załować \" Choc mnie korci,tez to jednak wole z nimnie igrac. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W miare-nie narzekam,ale mogloby byc lepiej,albo gorzej :-D Jestem troszke zla,bo dzisiaj moj braciszek zajal moje \"stanowisko dowodzenia\"hahaha jak ja to mowie na( biurko,komputer i krzeseklo) bo chcial troche pobuszowac w sieci,co zrobic trza bylo ustapic od czasu do czasu nie zaszkodzi. Moze to i dobrze bo przynajmniej porobilam porzadki w szafach i bylam na sali.:-) Bylo calkiem sympatycznie.:-) A wy co tutaj nakleciliscie..........bo nie zdarzylam przeczytac,moze tak skrotowo sie dowiem??;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ktoś pytał co myślimy o Apokalipsie św. Jana - ale nikt nie podjął tematu - może Ty coś pomożesz \"ktosiowi\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Uuuuu az strach pomyslec....hehe moze cos jak \"wywolywanie wilkaz lasu?\" Aaa, to znam - stajesz na jednej nodze na straju lasu, podnosisz ręce i machasz nimi w rytm słów \"Uuuu, wilczku! Uuu, chodź do mnie\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A korci mnie w ten sposob,ze mam ochote poigrac z ogniem.:-) Wmawiam sobie ze mnie to nie dotyczy,ze mnie on nigdy nie zwyciezy,ze dam rade i przezwycieze swoje slabosci,ale wiem ze czlowiek slaby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Aaa, to znam - stajesz na jednej nodze na straju lasu, podnosisz ręce i machasz nimi w rytm słów \"Uuuu, wilczku! Uuu, chodź do mnie\"\" Hahaha tez tak robisz? W jakim lesie,moze igramy w tym samym?? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×