Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

nie przejmuję się Co najwyżej utrudnia to poznanie kogoś. Ale nie mam zamiaru robić czegoś na siłę co mnie nie bawi - i udawać imprezowicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Znow mialam duzo do czytania,zawsze jak mnie nie ma to calaelitka sie zbiera.;-) Nie bede komentowac,bo nie warto. Ponowie tylko pytanie moje i krasuli,bo zauwazylam,ze Kamelia dziala jak w transie,jak juz sie rozkreci to nie zauwaza nikogo(pytan),tylko wstawia \"ciekawostki ze swiata;-P) KAMELIO: Zadalam pytanie,mozesz odpowiedziec,czy nie masz odpowiedzi? Czy mozesz ppodac konkretne przyklady,gddzie Organizacja SJ nie podporzadkowuje się Prawu(rzadowemu)??? No i pozwole sobie powtorzyc pytanie zadane tobie przez Krasule: Jak wygladaja wydatki w twoim (kosciele)wyzaniu i czy sa dziesieciny? Jak utrzymujecie swoje sale(koscioly)? (dodam od siebie,ze przeciez niewidzialne,macie koscioly,tak mowilas,to jak sie spotykacie i identyfikujecie,skoro powolujecie sie na Jezusa,a on jest Panem i Głowo,kazdego kosciolu(zboru)chrzescijanskiego,czy to was niby wyroznia?;-) ) P.S.I nie podawaj mi linkow dostronek antySJ,bo skoro mnie juz czytalas na poprzednim topiku,bylam specem od owych stronek,znam nawet i te z cennikiem(hehe,moze wklej tu wszystkim,jakie sa KOLOSALNE ceny tych ksiazek,itp,hehe kazdy sie usmieje) I dlugo bylam przekonana,ze to prawda,ale czlowiek musi kiedys otworzyc oczy,i jak chce dostrzec prawde to ja dostrzeze,tylko pokora,duzo pokory :-) Sama mialam watpliwosci,wiec skoro juz ich nie mam to chyba dowod na to,ze nikt slepo za SJ nie idzie,a z wlasnej woli,malo tego decyzje podejmuje kazdy SJ,po glebszym zapoznaniu sie z tym wyznaniem. Ja puki nie przekonalam sie nawlasnej\"skorze\",nie uwierzylam ze to wlasnie ten \"Kosciol-Organizacja\",ktorego szukalam. Na dzien dzisiejszy te stronki nie robia juz na mnie wrarzenia,bo zbadalam wszystko osobiscie,lubie miec na kazdy zarzut,na kazde \"ale\"-poparta faktami odpowiedz.(odn.SJ) No i znalazlam. W 100% moge powiedziec,ze te stronki,moga robic wrazenie na ludziach nie znajacych zwyczajow panujacych w Organizacji SJ. Gdy ktos chce jednak dociec prawdy,bedzie chcial poznac sytuacje od drugiej strony.Mysle,ze kazdy szukajacy ja znajdzie. Ja znalazlam. Kamelio ja natomiast bede sie modlila,za ciebie,bo naprawde to co robisz,to nie \"pomoc\",to napietnowanie. Dlaczego tak sie starasz akurat SJ wyrywac ze \"szpon diabla\"??? Mysle ze sa wyznania,sekty ktore potrzebuja prawdziwej pomocy. Sekty grozne,wyzania w ktorych ludzie nie wiedza praktycznie nic,o czym pisze Biblia...dlaczego im nie chcesz pomoc?? Sugerujesz,ze Bog objawia ciw snach iz masz SJ ratowac? Gdyby tak bylo i naprawde Toba kierowl Bog,to mialabys sile od niego,MILOSC ktora bys wrecz Nas zarazala. Nie sposob byloby ci nie wierzyc,ze przemawia przez ciebie On,gdybys tryskala w swoich postach: MADROSCIA I MILOSCIA ale tego brak w nich,wrecz przeciwnie,przepraszam,za szczerosc,ale ja odczuwam od ciebie,cos na wzor:\"Trujacego jadu\",wscieklosci,ze nie mozesz nas zwiesc,paranoicznej nienawisci do czegos(kogos) co ci na dobra sprawe krzywdynie zrobilo. Bog jest miloscia,wiec inaczej by do nas przemawial. Ty jestes tylko czlowiekiem,masz prawo do popelniania bledow,tylko skoro czujesz ,ze Bog dal ci\"misje\",to wybacz Kamelio ... twoj Bog jest okrutny i zly!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze razik 🖐️ :-D No cos ty Dream,na zadneobroty.Ja tylko dopisalam,zeby nie zarzucano mi ze SJ nie odpowiadaja na pytania.:-) To poprostumoja odpowiedz i tyle. A mam do was pytanie: Jak myslicie,jak zapatruja sie Zydzi na wyzanie SJ(tych ktorzy uzywaja imienia Boga-Jahwe,tego ktory w ST jest Bogiem Tego ludu)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha apropo wczorajszego wieczoru ... to jaaa przyjmowalam gosci :-P moja kuzynke z chlopakiem,ktorej nie widzialam z 5lat. Przegadalismy do 2-giej w nocy . Ale myslami bylam z wami :-D Normalnie uzalezniona jestem,czy jak? hehe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak się Żydzi zapatrują. Uzależniona - heh mi to mówisz? Ja odświeżam nieskończoną ilość razy w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki Kochani ale zgłebiam mądrości Toteków gadam na focusie i hunie i takie tam:) najpiję kawy i kliknę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Pierwsza umowa mówi: bądź nieskazitelny w słowach. Brzmi ona bardzo prosto, ale ma potężne oddziaływanie. Dlaczego właśnie Twoje słowa? Twoje słowa są mocą, którą musisz stworzyć. Twoje słowa są darem, który pochodzi wprost od Boga. Biblia w Ewangelii według św. Jana, opisując stworzenie wszechświata, mówi w ten sposób: “na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo\". Poprzez słowo, wyrażasz swą siłę twórczą. To właśnie poprzez słowo wszystko przekazujesz. Bez względu na to, jakim mówisz językiem, Twoja wola manifestuje się poprzez słowo. To co śnisz, to co czujesz i to, czym naprawdę jesteś; wszystko objawi się poprzez słowo. Słowo to nie tylko dźwięk czy zapisany symbol. Słowo jest siłą. Siłą, którą musisz wyrazić i zakomunikować, przemyśleć, i poprzez nią powodować wydarzenia w Twoim życiu. Potrafisz mówić. Jakie inne zwierzę na tej planecie potrafi mówić? Słowo jest najpotężniejszym narzędziem jakim dysponujesz jako człowiek; jest narzędziem magii. Ale podobnie jak obosieczny miecz - Twoje słowo może stworzyć najpiękniejszy sen lub zniszczyć wszystko wokół Ciebie. Jedno z jego ostrzy, to niewłaściwe użycie słowa, które z życia czyni piekło. Drugie, to nieskazitelność słowa, tworząca piękno, miłość i raj na ziemi. W zależności od tego jak jest użyte, słowo może Cię wyzwolić lub zniewolić bardziej niż Ci się zdaje. Cała magia, którą rozporządzasz opiera się na słowie. Twoje słowo jest dobrą magią, a niewłaściwe jego użycie to zła magia.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę (takie sformułowanie akurat), że jak wszędzie różni ludzie różnie na coś patrzą - także Żydzi. Zresztą czy ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no troszke ma. Bo wydawaloby sie,ze SJ uznajac za Boga Jahwe,beda choc troszke blizsi Zydom.Jednak nawet oni,nie przepadaja,nie toleruja SJ. Ciekawe dlaczego prawda? Bo chrzescijanie ,ze wzgledu na inne nauki głownie o Jezusie,ze nie jest Bogiem Jahwe(zaprzeczaja trojcy),....,ale Zydzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osesek
odpowiedzcie mi prosze co u SJ oznacza data 1914, niby ze wtedy przyszedl zbawiciel? Skad ta data i dlaczego Sj tak lubuje sie w datach i liczbach te iles tam tysiecy ktorzy beda w niebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ciekawe dlaczego prawda?\" Wg mnie z bardzo prostej przyczyny - bo zachodnie religie czy wyznania wręcz obsesyjnie pragną mieć rację - być \"jedynymi i właściwymi\". Pewnie to wynika z chęci władzy. Ale jak dla mnie to właśnie oddala od \"racji\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam kiedyś w Izraelu i w otrodoksyjnej wiosce, czas się tam zatrzymał odwaracali wzrok jak przechodziliśmy, tak nas patrzyli... brrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×