Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

kwiat nie działa (obrażony) ;) a na forum Strażnicy jeśli masz ochotę podyskutuj, ale proszę Cię - postaraj się trochę odpuścić tutaj Twoje jednokierunkowe \"ataki\" - niestety tak ja - nie SJ - trochę to odbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego \"ataki\"..???? skąd wiecie co Bóg kładzie mi na serce w modlitwie....właśnie troskę o tych ludzi...tak to czuję... to nie sa żadne ataki. Bóg przez swoje sługi ostrzega ludzi. Ale to jest tak często nie zrozumiałe...:( ale jezeli już mam się nie wypowiadać to pewnie lepiej zamilknąć, ale jak ostrzec tego który nie widzi za kim idzie? mam milczeć a nie powiedzieć UWAŻAJCIE!!!!! ok. już powiedziałam: U W A G A!!!! ratujcie swoje dusze!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - nie milcz. Ale powtórzyłaś im UWAŻAJCIE tyle razy, że już na pewno wiedzą o tym, że ich ostrzegasz. Uważaj więc teraz, żeby Twoje UWAŻAJCIE nie przesłoniło Ci świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ale gdzies w srodku czuje ze to nie jest dobra droga\" Dlaczego tak czujesz? Czy Bóg dla Ciebie nie może być we wszystkim - w kwiatach, zachodach słońca, uśmiechu człowieka na ulicy...? Czy musi być wyłącznie w słowach? Po prostu idź przed siebie - patrz i tam gdzie jesteś go szukaj - bez nazywania - bez formułowania z wszystkiego wniosków jak profesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem co Kamelia ma na mysli z crennikiem nie ma zadnego cennika nasze publikacje są zupełnie darmowe. Na mojej Biblii jest napisane: Straznica towarzystwo Biblijne i Trakatowe Zarejstrowany związek Wyznania Swiadków Jehowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"kanał informacyjno -łączący\" nie ma czegos takiego, kazdy SJ wie ze to nie czasopisma łączą go z Bogiem, mogą go jedynie do Niego przyblizyć, dzieki poznaniu. Dreamer dzieki za Twoje słowa, nie tylko Ty odbierasz słowa Kamelii jako atak. JA tez to tak odbieram i niczym juz mnie ona nie zaskoczy, wiem ze kazda jej wypowiedz bedzie zwrocona przeciwko SJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie jest żadna agresja wobec śJ...piszę to z troski o nich aby przejrzeli na oczy i zobaczyli komu słuza. Kamelio tego zycze rowniez Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pandoro
jest bardzo duzo katolikow ktorzypotrafia udowodnic swoje racje SJ, ale przeciez to nie na tym polega by cos komus udowadniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandoro dobrze myślisz że w srodku tak czujesz ze to nie jest dobra droga odkładanie Biblii na półkę. Ja też kiedyś nie rozumiałam jej, ale ktoś mi kiedyś powiedział: Pomódl sie do Boga zanim zaczniesz czytać, poproś Ducha Swiętego aby odsłonił ci tajemnice i pozwolił dostrzec co jest najważniejsze, biblia mówi \" komu brak mądrości niech sie modli a Ojciec mu ją da\" czytaj najpierw mały fragment, powoli i konsekwentnie. Zacznij od listów w Nowym Testamencie albo od Ewangelii Jana. Bóg otwiera oczy gdy ktoś bardzo Go chce znaleźć. madralko przepraszam cię, jeżeli uważasz nadal że to ataki. Ale ja tak widzę sprawę. I piszesz ze za darmo, ale to wy właśnie płacicie za te publikacje. Dajecie swoje pieniądze do Brooklinu.Dawajcie na biednych , na sieroty, nie do wydawnictwa, które po to zostało stworzone....ale dlaczego pod sztandarem Boga Najwyzszego :( Ok. marzycielu masz rację...juz ostrzegłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poznanie jest Biblii i to Słowo Boze przybliża ludzi do Niego. \"kanał informacyjno łączący\" tak nazywa siebie Twowarzystwo Strażnica.i Zdanie swiadków jest takie ze tylko oni (SJ) znają tą prawdę bo tylko oni czytają Słowo Pana przez ten własnie \"kanał\" zapytaj kogoś ze starszych to ci odpowiedzą. Piszę prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba wiem Kamelio ile mam wydan biblii od najwiekszego do najmniejszego ile mam straznic za ktore nic nie zapłąciłam, nie kloc sie to ja jestem Sj i wiem ze mam wszystko za darmo Ty jestes jakas nawiedzona, o czym Ty w ogole gadasz, nie wiesz jak to jest idziesz na sale prosisz o ksiązkę dają Ci ją bez gadania. taj jest u SJ nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nie masz pojęcia, bo poznawanie SJ oprzez ciocie brata sąsiadki i czytanie internetu, przykro mi nie jest pojęciem tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia Tobie sie chce tak szukac i szukac, jak nic nie osiągnełas tym, myslisz ze Bogu sie podobasz bardziej? Mi by sie nie chcialo wyszukiwac jakis bredni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie są brednie. Kazdy świadek daje na to pieniądze. Przecież ten list jest Od\" Towarzystwa Straznicy\", która wami rzadzi, czy nie piszę prawdy, czy ten list nie jest prawdą od kogo i do kogo jest adresowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dobra miałam sienie wtracać już, ale szkoda mi tych ludzi i tyle, bardzo mi szkoda bo kochają Boga tylko nie wiedzą kto stoi za tym wszystkim.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehehehe juz mnie to smieszy nie dociera do Ciebie, juz nawet nie mieszajmy w to Boga, ale chyba wiem lepiej, co to za list, a czy nie moze byc podrobiony, nawet nie wiem co w nim jest napisane nie przeczytałam go, bo nie potrzebuje tego, wiem jak jest, nikt nic nie daje, ja nic nie daje ani grosza rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ \"Są takie święte jasne dni, dusza na gody idzie jasna, w szczęścia oplotach lśni i zdaje jej się zę po życia kres ostatni nie wyjdzie już ze szczęścia złotej matni a potem przyjdą takie czarne chwile, męki trwogi przyjdą zycie rozsaje rozłogi i stanąsłupem i szronią jesienią i dręczą duszę lecz i te się zmienią\" Karol Wojtył a1938 rok, ten wiersz jest w galbocie w jego domu gdy byłam tam rok temu tak sobi epomyslalam że musial wiedzieć o reinkarnacji Kamelio kto stoi za tym wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciało Kierownicze, grupa ludzi kierujacych Wydawnictwem Strażnica w Brooklinie, uzurpująca sobie miano \"kanału łącząco informujacego\" na Ziemi przez które i tylko które Bóg Jahwe \"oświeca \" ludzi. To jest bajka która powstał aby Wydawnictwo dobrze prosperowało i miało duuuużo odbiorców na całym świecie. Bóg na ziemi nie potrzebuje zadnego \"kanału łącząco \'informującego\" Jest Biblia jest Duch Swięty jako ten który ma moc oświecić kazdego który szuka Boga. wszelie grupy religijne które oprócz Biblii potrzebują jakiejkolwiek innej formy pisemnej uzurpującej sobie miano \"jaśniejszego światła\", Bóg nazywa fałszywymi prorokami i nakazuje Dzieciom Bożym nie słuchać ich słów i ostrzegać przed takimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qrcze dziewczyny chyba spłacacie jakieś karmiczne długi, próbując oceniac aspekt na który akurat zwróciła uwagę wasza religia:) nie wiadomo jakie procesy toczą sie w waszych duszach;) pamiętajcie z uczucia którcych doświadczacie zwracają nam uwagę na te częsci naszej osobowości, ktora dusza pragnie uzdrowić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pandoro, ale wydają mi się proste, bo Ewangeli Jana jest pełna miłości a listy są pisane do chrzescijan w I w. Są jasne i zrozumiałe:) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkim Kamelio - widzę, że Ty dalej masz wyraźny problem ze ŚJ. Pozwól im wierzyć w to co chcą. Jeśli chcesz im pomóc to życz im jak najlepiej i módl się za niech - ale proszę Cię - \"odpuść\" im wreszcie te ciągłe teksty o to ile płacą, komu płacą itd. To nie Twoja sprawa. Jakoś ich nie interesuje to czy Ty coś komuś płacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://watchtower.org.pl/forum/index.php?act=idx a ja myslę, poczytaj to forum, znalazłam tam dyskusję na temat tego co Ciało Kierownicze mysli na temat ludzi innych wyznań i bardzo sie to różniło z tym co ty np. myslisz. Bo CK twierdzi że tylko ci co wstąpili do Organizacji bedą zbawieni. a pamietasz jak mowa była o niewidzialnym kościele? tych którzy należa do Jezusa a nie do ziemskiej Grupy religijnej CIało Kierownicze ma zdecydowane zdanie na ten temat. Inne niż biblia. poczytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - nie mam zamiaru tego czytać. A Tobie radzę poczytaj choćby Biblię, jeśli nie masz nic innego do roboty. A co do dyskusji - a nie przypomina Ci to o \"wyłączności zbawienia\" czegoś? Chrześcijanie twierdzą, że tylko oni zostaną zbawieni. Może Ty jednak twierdzisz inaczej? Dla mnie to analogiczna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wiesz na forum wypowiadają sie ludzie którzy mogą kłamac, słaby argument. Ludzie tacy jak Ty bo z tego co pamietam to tez tak twierdziłaś/twierdzisz ze cialo kierownicze sądzi ze daje zbawienie, chyba liczą sie prawdziwi SJ prawda, ktorzy myslą inaczej.chociaz oczywiscie nie potwierdzam tych pomowień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawiązując do tego co napisał dream, kady SJ wie ze kazdy ma szanse na zbawienie, bo ZADEN człowiek nie zna serc tylko Bog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak marzycielu, mam problem, bo pukają do mojego domu i mówią o Biblii którą znam i chciałam poznać tą grupę i tych pukajacych...i poznałam. I stąd te moje ostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelo - ostrzegałaś już tyle razy - że coraz bardziej przestaje to przypominać ostrzeganie. A skoro pukają to podziękuj im grzecznie - niech idą swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×