Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"odpowiedzcie mi prosze co u SJ oznacza data 1914, niby ze wtedy przyszedl zbawiciel? Skad ta data i dlaczego Sj tak lubuje sie w datach i liczbach te iles tam tysiecy ktorzy beda w niebie?\" Osesku \"lubuja\"sie w datach? Poczytaj proroctwa Daniela,jesli ci Bog da i jesli bedziesz chcial-a zrozumiec to pojmiesz dlaczego tak sie lubuja(jak to nazwales-as) i co to jest data 1914r. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka przeczytalam. A zwrocilas uwage na odpowiedz krasuli? Jesli w Psalmach(111,112,113itd) i innych ksiegach, tyle pisze o imieniu Boga iz:bedzie slawione,wywyzszane itd.przez lud Jehowy... to powiedz mi dlaczego jego lud(Zydzi),zapomnieli o wyslawianiu tego imienia,ktorego ich praojcowie uzywali(nie mylic z naduzywaniem)! Dlaczego tak jak z biblii,tak i z tory zniknelo imie Jahwe? Dlaczego Alleluja oznacza tylko:\"Chwalcie Pana\",gdy naprawde ozancza \"Chwalcie Jah\"??? Czy to sie ich Bogu podoba,ze nie chwala juz Go w taki sposob,jak wynosili ponad wszystko jego imie ich praojcowie?? Co w innych ksiegach ,oznacza iz Izrael napotka kara i beda odtad zaslepieni i beda mieli zaslone,a Jahwe umiluje inny lud(Z narodow-pogan)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mysle więc sama widzisz, przecież wiesz jakie mam zdanie na temat organizacji wyznaniowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin i Dreamer pytaliście mnie kiedyś czy mozna sprawdzić tozsamość osoby jesli chodzi o regresję reinkarnacyjną, wiec można i wcale nie jest to takie trudne, sprawdzano to wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn. jak sprawdzić tożsamość - w jakim sensie? Kim się było? Ja ostatnio pytałem czy podczas tych \"wejrzeń\" w swoje poprzednie wcielenia widziałaś swoją ówczesną twarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mala twoje zdanie znam :-),ale...moze ci dla ktorych slowa Pisma Sw. sa najwazniejsze,moze oni sie nad tym nigdy nie zastanawiali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat nie sprawdzałam, bo to dla mnie bez znaczenia, ale znam osoby które tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OOO ... Mala to kim bylas w poprzednim wcieleniu,hehe mozesz sie z nami tym podzielic??? Pytam calkiem serio.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Dreamer przecież nie wszystko wiem:) znam kogoś kto był księdzem w Bawarii zostal spalony na stosie dotartł do tego koscioła, do zapiskow o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już koniec ciszy - I\'m back ;) Mała - pytam bo ostatnio miałem dziwny sen - choć podejrzewam, że to tylko nic nie znacząca treść była - ale zaciekawił mnie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osesek
a ja mysle dla mnie ta data niewiele znaczy i niewiele mi mowi. Wiec dlatego pytam. Czy wiesz co ona oznacza. i tych k144 tys w niebie dlaczego tylko tyle. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz pan...
moze chwila refleksji nad wlasna indolencja??? nie!! tego nie dopuscicie do tragedii wlasnej codziennosci zakutej w kajdanach religii i wymyslonych bogow od siedmiu bolesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osesku \"i tych k144 tys w niebie dlaczego tylko tyle.\" Bo tylko tyle wskazuje Apokalipsa,reszta to wielka rzesza,ktora bedzie rowniez zyc wiecznie,lecz w Raju na ziemi. :-) Kazdy ma powolanie,sam wie jakie i nikt nikomu tego powolania nie moze odebrac. Takze jesli ktos czuje,ze jest powolany do nieba,to widocznie tak ma byc,SJ nikomu nie odbieraja nadziei,kazdy ma do takowej prawo.:-) Jesli wszyscy ida do nieba,lub piekla,to czymjest owe zmartwychwstanie? Jesli ziemia ma byc poddana ogniowi,tak jak byla poddana wodzie(w trakcie potopu)to czy ma zniknac?Mimo,,ze poddana potopowi,nie zginela,a to jest przyklad co ma sie z nia stac. No bo czym jest Nowa Ziemia? A z rokiem 1914 to dluzszy temat.Obliczony na podstawie Ks.Daniela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe,dream opowiadaj,jak to nie problem ;-) Ja tez sie postaram,z tym ze to troche glupkowaty sen,zwiazany z dwoma moimi osobami i snilo mi sie,ze to(ta sytuacja) mi sie tylko sni,hahaha(chyba sie jakis filmow naogladalam,szook-atak serioto nie ogladalam,ani nie myslalam o tym wczesniej,wiec nie wiem skad to)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osesek
a jamysle poczytalem troche innego tematu o swiadkach, wczesniej tez mialas watpliwosci i podawalas jakies cytaty z bibli, co cie przekonalo ze to jednak SJ maja racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę - mi już wiele razy śniło się, że coś mi się śni :) A ostatnio było tak (dokładnie nie pamiętam) - widziałem jakąś twarz - chyba w lustrze - byłem przekonany, że to moja twarz - ale miała dłuższe włosy - i ja miałem jakieś takie poczucie, że ja kiedyś - nie wiem, może jako dziecko miałem takie włosy - i tak patrząc na tą twarz pomyślałem sobie \"kurde, gdybym miał takie włosy - to przecież nikt by nie rozróżnił, że jestem facetem\". A później jak się obudziłem to dotarło do mnie, że to nie była moja twarz, ani nawet choć trochę podobna. (Teraz już nie pamiętam jak wyglądała). Nie wiązałbym tego z reinkarnacją itd. - ale właśnie zaciekawiła mnie kwestia twarzy w związku z opowiadanym przez Małą \"powrotem\" do poprzednich wcieleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream,a czy wg ciebie zycie wieczne w niebie,lub na ziemi to bycie rownymi i rowniejszymi??? Przeciezkazdy ma prawo,jakoby wyboru(powolania) zycia na ziemilub w niebie.Jesli np.Ty bedziesz chcial zyc w niebie i miec inne zadania,a ja na ziemi,bo nie chce byc w niebie,np.sobie wogoletego nie wyobrazm,wole ziemie...to czym jestem gorsza,lub lepsza? Przeciez to kwestia \"chcenia\",kazdy ma to na co sobie zasluzyl,kazdy ma to czego pragnie przez cale zycie,na co cale zycie\"pracuje\". Przeciez i Ty mozesz miec nadzieje niebianskajesli tylko chcesz,kazdy.Biblia jhest do kazdego pisana,lecz tylko niektorzy czuja prawdziwa potrzebe powolania niebianskiego. I to nam niczym nie uwlacza,niczym nas nie rozni.Po prostukazdy ma swoj cel,swoje zadanie. Wystarczy tylko sie zastanowic,czego tak naprawde oczekujemy,gdzie sie bardziej\"widzimy\". Oczywiscie wpywaja na to jeszcze inne czynniki,bo nie wystarczy tylko chciec,ale ... tak to w skrocie napisalam,bys nie mylil tego,ze ktos w Niebie jest lepszy od kogos na Ziemii,dla Boga wszyscy jestesmy rowni i wszyscy jego dziecmi,wszyscy stworzeniami bozymi.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krasulo, przecież to jasne jak chrzescijanie finansują zbory lokalne. Lokalne zaznaczam, nie jakiekolwiek \"ogólnoświatowe\" znaczy sie wydawnictwo. Poprostu z własnej pracy dają pieniądze które mają od Pana. Z tym ze różnaca jest właśnie taka ze zaspokajamy nasze lokalne potrzeby. SJ oprócz lokalnych \"kupują\" też całe mnóstwo literatury z wydawnictwa Brooklin. Finansują ogromnego potentata Wydawniczego który uzurpuje sobie jedyną prawdę ( a to jest według mnie fałsz) Ale ok. to wasza sprawa. Mialam już nic nie pisać, ale chciałam ci tylko odpowiedzieć zebyście nie pomyśleli ze unikam odpowiedzi bo nigdy ich nie unikam. a ja myślę. w zwiazku z twoim pytaniem na temat państwa: sama przy okazji dyskusjii na temat policji napisałaś ze ŚJ nie utożsamiają sie z żadnym państwem, nie \"podlegają\" pewnym nakazom państwa, obowiazkom obywatelskim. To nie jest moje zdanie, ty tak mówiłaś ja powtórzyłam. Sama pisałaś ze nawet nie głosują w wyborach, bo nie...i już. Nie identyfikują siez państwem i tak ja to odebrałam ale właśnie od Ciebie. Powiem wam jeszcze, ze nie będę wam już zakłócać dyskusjii , bo widzę ze inne zdanie (nie wasze) są na tym topiku zaraz traktowane jako \"ataki\" agresje. Ja pisałam O zbawieniu, i o Błędach w interpretacjii Biblii przez SJ...i dlatego nie jestem tu miłym gościem. zrozumiałam ze Słowa Bozego nie rzuca sie byle gdzie, tam gdzie jest przez niektórych ignorowane lub przez niektórych fałszowane. Jeszcze powiem ze podobała mi sięwypowiedz mamy Szymka, że zastanawiająca jest miłość Świadków do Organizacji, do Wydawnictwa . Żaden z chrzescijan ewangelicznych (protestantów) nie \"pała\" taką\" miłością \" a dla mnie "ślepym zaślepieniem\"do swojej denominacjii kościelnej, bo Tylko Bóg, Tylko Jezus i tylko Duch święty jest naszą miłością a pochodzimy z \"różnych\" wyznań.Ale ten kto należy do Jezusa wie to że niewidzialnym kościolem jesteśmy wszyscy którzy oddaleśmy Jezusowi swoje dusze, serca ciała . Nad tym też pomyślcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×