Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Mała wiem, że rozmawialiśmy - ale Kamelia nie odpowiedziała wtedy - albo ja przeoczyłem odpowiedź. A z De Mello: \"MY JESTEŚMY TRZEJ, TY JESTEŚ TRZEJ Kiedy statek biskupa zatrzymał się na jeden dzień na odległej wyspie, biskup postanowił spędzić ten dzień jak najpożyteczniej. Spacerując po plaży, spotkał trzech rybaków naprawiających sieci. Łamaną angielszczyzną wyjaśnili mu, jak zostali nawróceni przed wiekami przez misjonarzy. - My być chrześcijanie - powiedzieli mu wskazując na siebie z dumą. Biskup był poruszony. Gdy zapytał, czy umieją Modlitwę Pańską, odpowiedzieli, że nigdy jej nie słyszeli. Biskup był głęboko przejęty: jak mogli nazywać się chrześcijanami, jeśli nie umieli czegoś tak podstawowego jak \"Ojcze nasz\" ? - W takim razie, co mówicie, gdy się modlicie ? - My podnieść oczy do nieba. My mówić: \"My jesteśmy trzej, Ty jesteś Trzej, zmiłuj się nad nami\". Biskup aż się przeląkł tak prymitywnego, wręcz heretyckiego charakteru ich modlitwy. Całą resztę dnia poświęcił więc, by nauczyć ich \"Ojcze nasz\". Rybakom trudno było zapamiętać modlitwę, ale zebrali wszystkie siły i następnego dnia, przed odjazdem, biskup miał satysfakcję usłyszeć z ich ust \"Ojcze nasz\" bez jednego błędu. Po wielu miesiącach statek biskupa znalazł się znowu przy tamtych wyspach i kiedy biskup chodził po pokładzie odmawiając swoje wieczorne modlitwy, przypomniał sobie z zadowoleniem, że na jednej z tych dalekich wysp jest trzech ludzi, którzy dzięki jego cierpliwym wysiłkom, mogą teraz modlić się jak należy. Kiedy o tym myślał, nagle podniósł oczy i zauważył jakiś świetlny punkt na wschodzie. Światło zbliżało się do statku i ku swemu zdumieniu zobaczył trzy sylwetki idące po wodzie w jego kierunku. Kapitan zatrzymał statek i wszyscy marynarze zebrali się przy burcie, by obserwować to zdumiewające zjawisko. Kiedy trzy sylwetki znajdowały się już na odległości głosu, biskup rozpoznał w nich swoich trzech przyjaciół - rybaków. - Biskupie! - zawołali - my cieszyć się, że cię widzieć. My słyszeć twój statek, przejść obok wyspa i iść szybko, szybko cię zobaczyć. - Czego chcecie ? - zapytał biskup z lękiem. - Biskupie - powiedzieli - my smutni. My zapomnieć piękna modlitwa. My mówić: \"Ojcze nasz, który jesteś w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź Królestwo Twoje...\" Potem zapomnieć. Prosimy powiedzieć jeszcze raz cała modlitwa. Biskup poczuł się zawstydzony. - Wróćcie do waszych domów, moi dobrzy ludzie - powiedział - a kiedy się modlicie mówcie: \"My jesteśmy trzej, Ty jesteś Trzej, zmiłuj się nad nami\". Często widziałem staruszki odmawiające nie kończące się różańce w kościele. Jak może uczcić Boga ta nieskładna gadanina? Ale zawsze, gdy popatrzyłem w ich oczy i w ich oblicza zwrócone ku niebu, widziałem w głębi duszy, że są one bliżej Boga niż wielu uczonych mężów.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzycielu.Dalej chcesz zrobić z Boga tyrana. To nie jest prawda i sa ku temu powody, ale rozwinę, wiec... Padły tu już słowa na temat tego, czy glina moze powiedzieć garncarzowi co ma robić? czy dziecko moze powiedzieć rodzicom co mają czynić? czy mrówka moze wykrzyczeć do ciebie ze zadeptałeś sto na raz gdy niszczyłeś ślimaki w swoim ogródku.? Prochem jesteś i parą mówi pismo. Nawet gdybyś jutro wpadł pod tramwaj, ktoś by cię dzgnął w tramwaju nozem, umarłbyś na zawał, Bo Bóg jutro chce cię odwołać z tego świata, to czy wykrzyczysz Bogu: CO ROBISZ?????? masz do tego prawo. ? to On trzyma świat w swoich dłoniach , On kieruje nie tylko wszechswiatem czyli tymi milionami planet gwiazd i wszystkim co dookoła ale też i biegiem histrii. Do czego zmierzam: Gdybyś był uwaznym czytelnikiem słowa bozego to sam znałbyś odpowiedz na postawione przez siebie pytanie. Otóż: Aby ogromna cześć proroctw dotyczących narodu żydowskiego mogła siespełnić, Bóg tak kieruje historią by miały one miejsce. I nadal śmiem twierdzić i jestem o tym przekonana, że cała władza od Boga pochodzi. Że On jest Panem wszystkiego , On ma w swoich rękach historię przeszłość i przyszłosć. I tych którzy władają narodami, czy czynią to dobrze czy żle, Pan to wie, Pan ocenia, Pan decyduje. i Ma i miał w rekach nie tylko żydów ale też Twoią marzycielu. Ale wrócę do Zydów. Ogromna ilość proroctw w Biblii idotyczy narodu Zydowskiego. Określa ich Biblia jako \"źrenicę Bożego oka\" Za 2;12. Bibli mówi też że naród ten będzie zarówno przedmiotem Bozego gniweu (Jr. 30.7) ale też i jego Łaski Za 13.1. Dla mnie niewiarygodne są proroctwa dotyczace tego narodu które wypełniały sie niemalże na naszych oczach: Spełnione proroctwa: 1. rozproszenie. Zydzi byli stale ostrzegani, ze jesli nie będą wierni swemu przymierzu zBbogiem to zostaną rozproszeni po całym świecie. Słowa Mojrzesza \"rozproszy cię Pan pomiędzy wszystkie ludy od krańca po kraniec ziemi\" 5 Mo 28, 64, 3 Mo 26, 33 2 przesladowania. Bóg uprzedził ich również o tym że gdziekolwiek pójdą będa przesladowani . \"Ale i u tych narodów nie będziesz miał wytchnienia i nie będzie odpoczynku dla stopy twojej nogi, lecz Pan da ci tam serce zatrwoąone, oczy przygasłe i dusze zbolała\" 5 Mo 28, 65 3 spustoszenie ( podam tylko cytaty: 3 Mo 26, 33, 5 Mo 29 22) 4 ochrona. Jednak mimo odstępstwa Żydów od Boga On obiecuje im też ochronę i dotrzymuje słowa. Obiecał im ze zachowa ich naród pomimo tułaczki po swiecie, bo są narodem wybranym Iz 66.22. Jr 30,11. Izajasz mówi ze tak jak kobieta nie zapomina o swoim niemowlęciu ta i Bóg nie zapomni o Izraelu,. Mamy przywilej żyć w czasach gdy Bóg wypelnia te proroctwa, czy nie sa one swiadectwem że on siedzi na tronie i rzadzi ize dotrzyma danych przez siebie obietnic? i ze bibli jest ksiegą Prawdziwą? kolejne współczesne proroctwa: 1. powrót do Ojczyzny . zobacz marzycielu, jak znasz trochę historii, w 70 r. po Chrystusie zburzono Jerozolimę - Rzymianie. Najeżdzcy zabrali ich do Niewoli, spustoszyli ich ziemię i rozproszyli ich po całym świecie ...wszystko siespełniło. A teraz obietnice, ochrony:. Nie było już państwa Izrael, ale bóg obiecuje ze nadal ich zgromadzi na terenie Palestyny Iz 11. 10-12. Ez 36. 22-28. To szczególne zejście sieŻydów ze wszystkich krańców świata odbywa sie w naszych czasach. I wojna światowa przygotowała ziemię dla narodu żydowskiego, bo władza nad Palestyną przeszła z rąk tych którzy Żydów nienawidzili (Turków) w rece tych którzy ich powrotowi sprzyjali (Brytyjczyków). A po eksterminacji w czasie II wojny daje im sillną motywacjedo powrotu- wracaja na własna ziemie . 2 Państwowosć. Prorocy zapowiedzieli ze kiedy lud Izraelski zgromadzi sieponownie to odbuduje się też ich Państwo. ( IZ, 66. 7-8. Za 12. 3-60). Zobacz marzycielu miało to miejsce 14 maja 1948 roku. Izrael staje się znowu niepodległym państwem. Bóg obiecuje ponowne użyźnienie ich nieuzytków, 3.. Powstanie Jezyka na nowo. Kiedy w I w po Chrystusie Żydzi zostali rozproszenipo swiecie, przestali posługiwać sieswoim językiem. Ci którzy zamieszkali w Europie stworzyli język jidysz- jezyk żydowsko -niemiecki. Zydzi z Basenu Morza Sródziemnego połączyli hebrajski z hiszpańskim. A prorok Sofoniasz zapowiedział ze nastanie czas kiedy odrodzi sie jezyk hebrajski (So 3.9). Tak też siestało i w dzisiejszych czasach mwi sie w Izraelu jezykiem nowo hebrajskim. Jest to jedyny w historii przykład zaistnienia na nowo martwego języka. Bóg obiecał zydom potęge militarną Za 12.6, centrum uwagi świata, też zbawienie i prymat wśród narodów całej ziemi. Bóg oddzielił ten naród od narodów, rozproszył i ukarał, ale nie pozbawił ich swojej łaski On chce by Jego \"niewierna żona\"- bałwochwalstwo, powróciła do Niego: i \"w dniach ostartecznych zwrócą się do Pana i jego dobroci\" a On ukaże im swoja łaskę i dobro. przez Zbawienie jest jeszcze duzo tych proroctw i dużo by o nich pisać, ale nie ten czas... Chcę ci tylko powiedzieć ze bóg jest Panem historii, On wie wszystko i On sprawia ze rzeczy które dzieją sie dzieją sie bo On tak decyduje. Ja nie wiem dlaczego tak decyduje ale wiem ze decyduje bo ma do tego prawo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wszystko co opisuje Biblia dzieje sie i będzie się działo, czy my tego chcemy czy nie, czy nam sie podoba czy nie. Bóg jest Panem życia i śmierci. Twojego zycia marzycielu i mojego żydów i i tych którzy giną w dużych iościach każdego dnia. On kieruje światem całym. I bez niego nic się nie dzieje. Ale Bóg obiecuje ze śmierć nie jest końcem, że ..........i to już wszystko pisałam na tym topiku, zbawia tych którzy Mu wierzą i ufają.. Bóg jest sprawiedliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - czy to jest odpowiedź na moje pytanie? Jeśli tak to wiele słów, żadnej treści. Pytałem co być zrobiła w takiej sytuacji? Czy wystąpienie przeciwko władzy było by wówczas wystąpieniem przeciwko Bogu? Wiem, że mogę umrzeć w każdej chwili - i co to ma do tego. Tym bardziej wtedy można było umrzeć na każdym kroku. A spójrz na choćby polskie państwo podziemne - czy to też było wystąpienie przeciwko Bogu? Walka z tyranem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - on nie tylko kieruje - on jest tym światem - jest wszystkim. Ja tylko pytam o przyziemną sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zrozumiałeS???? szkoda, ze nie widzisz, że Bóg jest NAD wszystkimi władcami i królami. Że mamy wypełniac Jego przykazania a nie ludzi. Ja pisałam ze Bóg przyzwolił najwyraźniej na eksterminację zydów podczas II wojny światowej aby wypełniły sie słowa zarówno gróźb Jego jak i jego Obietnic ochrony. Nie pisałam ze gdyby Hitler kazał mi zabić to strzelała bym do Zydów bo Bóg tak chce. Pierwszeństwo ma prawo Boże. i tylko tego mamy się trzymać. Jego wolę mamy spełniac. Ja pisałam dlaczego Adoflf stanął na drodze historii żydów. Nie rozumiesz. ??? To nie o sprrzeciw władzy chodzi ale o to ze władza pochodzi od Boga. On jest najwyższym, On kieruje on decyduje. On w danym czasie i w danym miesjcu stawia tych którzy kierują państwami, ale nie ozancza to ze \"należą \"oni do Pana. Bóg to wie, Bóg ocenia i osądza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym tekście powyzej jest bardzo dużo treści marzycielu. otwórz oczy to zobaczysz ze historia jest potwierdzeniem Jego słów Jego obietnic w Biblii, to kolejny dowód ze Biblia to Słowo Samego Boga. Szkoda ze nie znasz jej, poznaj a zobaczysz jak historia wypełnia wszystko po kolei. i zobaczysz co jeszcze czeka świat w przyszłości....Otwórz oczy. i Módl się o mądrosć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi mi o to, czy byś strzelała w jego imieniu (oprawcy) bo to, że nie wydaje mi się oczywiste. Ale o to czy próbowałabyś mu tą broń wytrącić (niedosłownie) - i nie chodzi mi koniecznie o rozwiązania siłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - ale ja pytałem o coś zupełnie innego. Nie pytałem o mądrość ale konkretną sytuację, decyzję życiową. Ok, jak nie chcesz odpowiadać to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"otwórz oczy to zobaczysz ze historia jest potwierdzeniem Jego słów Jego obietnic w Biblii, to kolejny dowód ze Biblia to Słowo Samego Boga. Szkoda ze nie znasz jej, poznaj a zobaczysz jak historia wypełnia wszystko po kolei. i zobaczysz co jeszcze czeka świat w przyszłości....Otwórz oczy. i Módl się o mądrosć.\" Wiesz Kamelio - ale właśnie takie teksty obniżają jeszcze bardziej moją chęć zajrzenia do Biblii. Takie interpretacje. Życie niech będzie mą modlitwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osesku, to bardzo istotna kwestia ktorą poruszyles, 144 tys według SJ to liczba dosłowna, według mnie rowniez, bo uwazam ze to jest prawda Biblijna, otóz Biblia naucza o 144 tys i zaraz potem o wielkiej rzeszy. Nie byloby tak podane gdyby nie chodzilo o dokladna liczbe, 144 tys wybranych namaszczonych, dostąpią zycia w niebie, a wspomniana wielka rzesza tu na ziemii, ale to juz nie bedzie to samo z Ziemii znikną choroby kalectwo łzy i cierpienie. Skąd to wiem, Biblia pisze \"smutku juz nie bedzie ani zalości\", skąd to moze zniknąc jak nie z miejsca gdzie juz to było, a w niebie nigdy nie bylo bólu ani płaczu. NIe mogą wszyscy dostąpić zycia w niebie, ponieważ wtedy nie pojawiałaby sie tak czesto obietnica nowej Ziemii. A czy liczba 144 tys moze sie wyczerpac, napewno nie zaufaj Bogu, Bog jest wszechmocny, wie ile ma miejsca w niebie i wie ilu ludzi pojawi sie na Ziemii którzy bedą godni zycia obok Niego, nie bez powodu podał tę liczbę. Nie rozumiem tez skąd ta paranoja, wszyscy chcą isć do nieba, nie dostrzegając jakie dobra przygotuje dla nas Jehowa tu na Ziemii. A Bog wszystko to opisał w Pismie Swiętym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
144 tys to nie tylko Zydzi, PŚ opisuje dokładnie plemie po plemieniu z kazdego taka sama liczbna wybranych, kolejny dowod na dosłowność tej liczby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądralko - no to czym ma się różnić to życie w Niebie? Po co ludzie mieli by iść w różne miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dreamer niebo, to miejsce gdzie jest Jehowa Jego tron, byc tak blisko samego stwórcy, rozmawiac z Nim móc Go pocałować w rączkę, tym sie rózni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to tak jak mówisz była by to forma segregacji na lepszych i gorszych. Aniołowie to chyba nie są ludzie i nigdy nimi nie byli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy ja napisałam ze są ludźmi, zle zrozumiales. Moze i jest to taki podzial, moim zdaniem na zycie w niebie zasługują ludzie zyjący milością do Boga, jak np. Mojzesz, a my tak bardzo niedoskonali mamy i tak wspanialą obitnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dreamer2006
Miales juz dziewczyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem - a co do ma do rzeczy? Mądralko - po tych fragmentach z mordowaniem i karaniem za niemordowanie to albo - ten fragment jest nieprawdziwy albo Mojżesz też miał spore problemy z miłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
był człowiekiem to wystarczy, ale przeciez nie wiem i nie napisałam ze nalezy do 144tysięcy. Napisz o czym jest ta szkola łobuzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dreamer2006
Ile pytan zadawales jej po kazdym wypowiedzianym przez nia zdaniu? ;-) Ps. Przeciez nie bedziemy zakladac nowego topika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×