Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość hej mądralka
dokładnie calamity jane ponieważ dusza ludzka jest nieśmiertelna. A Biblii nie powinno sie czytać dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej mądralka
dbranoc ja też ide

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> mądralka { no coz mogę powiedziec, te nauki są sprzeczne z Biblią a tylko ona jest dla mnie wiarygodna, wiec jesli chcesz kogos z nas przekonac do swoich nauk poprzyj je czyms wiarygodnym. } Dowcip miesiąca jak dla mnie. :D Jak cos może być sprzeczne z czyms co jest interpretowane na wiele sposobów. WOW. 🖐️ --> Calamity Jane Wyluzuj. Nie wiadomo o czym pize biblia. Prubujeszs pojąć niepojęte. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osesek
mądralko czyli jak w bibli jest napisane ze mam wybaczac nie 7 razy a 77 to znaczy ze mam wybaczyc tylko 77 razy a poznej stop koniec. Jezeli tak doslownie bierzesz liczy podane w bibli to i to traktuj doslownie. Dlaczego jedno traktujesz doslownie a inne w przenosni. Tkwi w tym pewna niekonsekwencja i naciaganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o wypraszam sobie Mała (oburzony :P) ja już z uczelni wróciłem - a zaglądałem tu koło 7 rano. ;) Tylko wtedy nic nie napisałem bo nie pamiętałem chwilowo jak się używa klawiatury :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 🖐️ Co do tej duszy,to dar ktory pozwala czlowiekowi istniec,dar ktory po smierci wraca do Boga,z tym ze madrzy krolowie pisali,iz czlowiek gdy umrze nie wie juz nic,nie ma zadnej egzystencji. Dusza ludzka,nie jest podobna do\" ducha\" aniolow,czy Boga. Czy czlowiek istnieje bez ciala? Mamy spodziewac sie nagrody,jestesmy jej swiadomi. Jesli nie pamietamy czym ,kim bylismy przed narodzinami,to czy bedziemy jako te \"tylko dusze\",pamietac kim bylismy? Skoro pisze z \"prochu powstales i proch sie obrocisz\",to czy nie dowod na to,ze tego co sie z nasza dusza stanie nie bedziemy tak samo swiadomi,jak nie jestesmy swiadomi,naszego zycia w lonie matki,czy samego poczecia? Coz to bylaby za nagroda,gdybysmy niby byli,ale nas nie bylo? Ja rozumiem cytat madralki inaczej niz Wy(ktorzy uwazacie,ze dusza jest niesmiertelna),ze przez Szatana umieramy i on nam moze odebrac zycie terazniejsze(i on jest tym ktory zabija cialo-smierc ktora jest nieodlaczna),ale dusza czlowieka niepokornego,moze nigdy nie miec szansy,na zmartwychwstanie.Dusza czlowieka bogobojnego,wraca ma szanse powrocic do zycia (bez swiadomosci) A tylko Bog moze zadecydowac,kto zmartwychwstanie,a kto umrze na zawsze bezodwrotnie.Tylko Bog ma dostep i wladze nad dusza po smierci,juz nie Szatan.Bo Szatan ma wladze nad czlowiekiem tylko do smierci,potem nasz los w rekach Boga. Ale to moje prywatne zdanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mysle jesteśmy świadomi:) fajny wiersz znalazłam Co było i już nie ma. To co będzie, a jeszcze nie ma. Potrafisz znaleźdż , poczuć- dziś, tu i teraz? Jesteś? Gdzie jesteś? A może, Ciebie nie ma? Byłeś? A może, będziesz? Kim jesteś teraz? Zapytasz? Odpowiesz? Tu i teraz, dziś!? Jutro jest dla jutra! Dziś, tu i teraz dla Ciebie! Wierzysz? Komu? W co? Co będzie jutro, gdy dziś nie zapytasz?! KIM BĘDZIESZ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
trudno spierac sie z ksiazkami.. np:w bibli jest mnostwo glupot napisanych ,ale biblia jak kazda ksiazka zawsze wygra z duyskutantem bo...biblia nie odpowiada na zarzuty ,nie zmienia zdania... tam zawsze jest napisane to samo ..blachahahaha!!! ksiazki sa nie do pokonania chcby najbardziej idiotyczne. interpretatorzy zawsze sa gotowi poswiecic zycie za sprawe pod warunkiem ze nie wiedza dokladnie o co chodzi . i tak temat ciagnie sie przez tysiace lat bo nikt kto bierze w tym udzial nie wie o co chodzi.. poza cwaniakami... do swiadkow Jehowy-pytanie :czy wiecie czyja wlasnoscia sa sale "krolestwa "na calym swiecie i kto placi za ich budowe oraz wykup ziemi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak rozumiesz to: \" Zapewniam was, bracia, że ciało i krew17 nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne. 51 Oto ogłaszam wam tajemnicę: nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni18. 52 W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby - zabrzmi bowiem trąba - umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni19. 53 Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodziało się w nieśmiertelność.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
trudno spierac sie z ksiazkami.. np:w bibli jest mnostwo glupot napisanych ,ale biblia jak kazda ksiazka zawsze wygra z duyskutantem bo...biblia nie odpowiada na zarzuty ,nie zmienia zdania... tam zawsze jest napisane to samo ..blachahahaha!!! ksiazki sa nie do pokonania chcby najbardziej idiotyczne. interpretatorzy zawsze sa gotowi poswiecic zycie za sprawe pod warunkiem ze nie wiedza dokladnie o co chodzi . i tak temat ciagnie sie przez tysiace lat bo nikt kto bierze w tym udzial nie wie o co chodzi.. poza cwaniakami... do swiadkow Jehowy-pytanie :czy wiecie czyja wlasnoscia sa sale "krolestwa "na calym swiecie i kto placi za ich budowe oraz wykup ziemi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"do swiadkow Jehowy-pytanie :czy wiecie czyja wlasnoscia sa sale \"krolestwa \"na calym swiecie i kto placi za ich budowe oraz wykup ziemi???\" Ja rowniez mam pytanie do reszty tj wszystkich innych chrzescijan,czyja wlasnoscia sawasze koscioly,sale itp.,i kto placi za ich budowe oraz wyku ziemi? :-) Jesli juz odpowiesz(-cie),to macie i odpowiedz na zadane pytanie.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co Myrevin wygrał? To on zgarnął te 8 czy 9 baniek w totka? (Czego oczywiście mu życzę) A ja myślę - \"Dusza czlowieka bogobojnego,wraca ma szanse powrocic do zycia (bez swiadomosci)\" Życie bez świadomości? Fajna sprawa - tylko czy to jeszcze jest życie? No to ja wolę śmierć - też bez świadomości więc na jedno wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"i kto placi za ich budowe oraz wyku ziemi?\" W kraju z nalepką PL płacisz za nie także Ty i także ja. Tak tak Mała - Ty też, nie chowaj się w kąciku - i tak zapłacisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
juz wyjasniam . nie jestem osoba wierzaca w Boga!!! swiadkowie Jehowy dostaja pozyczke na wykup ziemi i budowe salki krolestwa ..nie oprocentowana!!!! jak na razie wszystko OK..czyz nie???? ale musi sie znalezc jakies ale... potem swiadkowie splacaja pozuczke nieoprocentowana jak to wsrod braci byc winno...[czyz nie] potem WLASNYMI SILAMI buduja salke i... co robia..? hmm oczywiscie sami z MAŁA zacheta ......przymusem moralnym [ listy pasterskie ze wskazaniem jak nalezy postepowac ] z brooklynu PRZEPISUJA DZIALKE I SALKE NA KONTO CWANIAKOW Z BROOKLYNU...tak niewiarygodne ale prawdziwe... PTYANIE: DLACZEGO PRZEPISUJA DZIALKE I SALE SKORO POZYCZKA ZOSTALA SPLACONA??? dlaczego zbor nir jest wlascicielem nieruchomosci?? jesli w ajims miejscu starsi ociagaja sie z przepisywaniem lub splacaniem pozyczek [bez wzgledu na przyczyne ..]pozyczki zostaja wstrzymane... nie ma to jak braterska milosc.. [jestem osoba niewierzaca w Boga i nie mam uprzedzen natury swiatopogladowej...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opiekun - bo w każdej religii są ludzie, którzy chcą na niej zrobić biznes - tak mi się wydaje. (Patrz np. ojczulek Tadeusz R.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin wygrał wybory;) ja niczego nie funansuję, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo:) Opiekun masz rację, trudno dyskutować z zapisami szczególnie gdy ktoś jest przekonany o nieomylności takowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
dla swiadkow Jehowy brooklyn siedziba ciala kierowniczego to miejsce najswietsze !!!!!!!!!!!!! najswietsze na calej zamieszkalej ziemi i kazda krytyka tych osob to atak na ostatek idacych na faze duchowa do nieba ..częsc ze 144000...ostatek idacych do nieba ... tutaj wymieka kazdy swiadek J. ale czekam na komentarz rzeczowy komentarz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dla swiadkow Jehowy brooklyn siedziba ciala kierowniczego to miejsce najswietsze\" No to prawie jak dla niektórych radyjko toruńskie - wszystko co mówi to prawda. A wszystko co mówią inni niezgodnie z nim to - złodzieje, układ, słudzy szatana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
a ja mysle" zatkalo??? czyzbym poruszyl jej mozgowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka tu jeszcze z madrej ksiegi :-P Lecz powie ktoś: A jak zmartwychwstają umarli? W jakim ukazują się ciele? 36 O, niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze. 37 To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym. 38 Bóg zaś takie daje mu ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe.(...)\" Wydaje mi sie,ze tutaj pisze o tym,jakie czujemy powolanie,tacy bedziemy. Jest mowa o dwu mozliwosciach:cialach ziemskich,jak cialach niebieskich. Jesli ktos zasiewa duchowe,moze miec nadzieje,ze Bog da mu takowe,jesli ktos zasiewa ziemskie(co nie znaczy gorsze) moze otrzyma takowe... \" Pierwszy człowiek z ziemi - ziemski, drugi Człowiek - z nieba. 48 Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy. 49 A jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak też nosić będziemy obraz człowieka niebieskiego. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
juz wyjasniam . nie jestem osoba wierzaca w Boga!!! swiadkowie Jehowy dostaja pozyczke na wykup ziemi i budowe salki krolestwa ..nie oprocentowana!!!! jak na razie wszystko OK..czyz nie???? ale musi sie znalezc jakies ale... potem swiadkowie splacaja pozuczke nieoprocentowana jak to wsrod braci byc winno...[czyz nie] potem WLASNYMI SILAMI buduja salke i... co robia..? hmm oczywiscie sami z MAŁA zacheta ......przymusem moralnym [ listy pasterskie ze wskazaniem jak nalezy postepowac ] z brooklynu PRZEPISUJA DZIALKE I SALKE NA KONTO CWANIAKOW Z BROOKLYNU...tak niewiarygodne ale prawdziwe... PTYANIE: DLACZEGO PRZEPISUJA DZIALKE I SALE SKORO POZYCZKA ZOSTALA SPLACONA??? dlaczego zbor nir jest wlascicielem nieruchomosci?? jesli w ajims miejscu starsi ociagaja sie z przepisywaniem lub splacaniem pozyczek [bez wzgledu na przyczyne ..]pozyczki zostaja wstrzymane... nie ma to jak braterska milosc.. [jestem osoba niewierzaca w Boga i nie mam uprzedzen natury swiatopogladowej...] dla swiadkow Jehowy brooklyn siedziba ciala kierowniczego to miejsce najswietsze !!!!!!!!!!!!! najswietsze na calej zamieszkalej ziemi i kazda krytyka tych osob to atak na ostatek idacych na faze duchowa do nieba ..częsc ze 144000...ostatek idacych do nieba ... tutaj wymieka kazdy swiadek J. ale czekam na komentarz rzeczowy komentarz ... a ja mysle" zatkalo??? czyzbym poruszyl jej mozgowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opiekunie - nie mógłbyś zapytać A ja myślę czy odpowie zamiast wklejać ponownie to co było kilka postów temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasz opiekun--->jestem ciekawa skad masz taki zasob wiedzy i na czym opierasz swoje wywody? Ja nie jestem az tak poinformowana,ale chetnie poslucham. Wiesz piszesz jakbys znal(-a)to od srodka,czyzbys byl(-a) bylym SJ? Nie no serio jestem ciekawa odpowiedzi,nie mam takiej znajomosci poniewaz nie jestem jeszcze SJ(jak kazdemu tu wiadomo),wiec sama chetnie poslucham:-) A do kogo naleza kosciolyi i ziemie pod nimi,itd.bo nie mam pojecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz pisałam ze w prawdzie jestem 10 lat, i dopiero na tym topiku dowiedzialam sie o brooklinie, niestety moj opiekunie, nie jest on dla mnie najswietszym miejscem, bardzo draznia mnie takie oszczerstwa, ale nic nie moge poradzic, spelnianie proroctw, i zamierzen Boga bardzo mnie umacniają w wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×