Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

a co do manipulacji hahahahahaha przypuscmy ze ludzie są manipulowani przez SJ, co mnie po prostu z kszesła zwala, to skoro są podatni na tego typu manipulacje, to szatan moze nimi miotac jak lisciem na wietrze, nasz opiekun jest tego zywym przykladem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
taaaaaaaa. diabel mnie opetal...jest moim panem -mimo ze jest moim dzieckiem ... na ball -zebbuba niech ci sie dzisiaj stanie wedle twoich uczynkow... zeszlorocznych. amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądralka, skąd wiesz, że to bóg podyktował całą biblię ludziom. Może niektóre wersety są szatańskie? Dlaczego taka niezgoda istnieje wśród wierzących w tego samego (boga)?. Np. Mahomet na początku uważał, że to szatan go nawiedza, nie anioł. :D Co wy na to??? A jeśliby się okazało, że szatańskie wersety nauczane są w kościele? :D A żydzi nie uwierzyli Jezusowi, ponieważ (w ich mniemaniu) głosił herezje, uważali go za odstępcę nie reformatora, ponieważ za bardzo oddalił sie od tradycji i nauki biblijnej i rozwaliłby od środka cały podstawowy system wierzeń. Uważali go więc bardziej za uciążliwego fałszywego proroka (zresztą nie pierwszego). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madralki pytanie
wyobraz sobie ze twoj corka majac 18 lat uznala ta oraganizacja nie dla niej i zdecydowała sie przejsc na buddyzm, powiedz co zrobisz? tez jak matka tajszy bedziesz ja straszyc smiercia i armagedonem? wyobraz sobie ze pyta cie jehowa, co mu odpowiesz? nie zapomnij ze zna twoje mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
córka ma 18 lat wiec dostatecznie poznaje organizacje, jako matka i SJ jestem przekonana ze to wyznanie uratuje jej zycie, ale nie koniecznie wybor innego wyznania jej ta szanse odbiera, nie musze jej straszyc armagedonem bo w wieku 18 lat ma juz swoja swiadomosc czego uczą SJ, wiec co robię? chyba choc nie wiem napewno bo nie mam dzieci, daje jej wolna reke, nie kloce sie bo wiem ze tym moge tylko pogorszyc sprawe i stracic kontakt z dzieckiem. SJ przynajmniej mnie uczą abym nikogo do niczego nie zmuszala. Moja mama kiedy ja bylam mlodsza zawsze pytala, chcesz isc ze mną na zebranie? Jak niech chcesz nie musisz. I jestem takiego zachowania nauczona, tak jest znacznie lepiej niz do czegos zmuszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchaj black, nie sadzisz ze Bog skoro zabral sie za przekazywanie nam pewnej bardzo istotnej sdla nas wiedzy, to zrobil to doskonale, jak na Boga przystalo, glupie pytania zadajesz, ale chyba dlatego ze nie wiesz jaki jest Bog, spelnia kazde zamierzenie, nie pozwala zmieniac swojego słowa. Byly takie ksiegi ktore zostaly iznane przez ludzi natchnionych, za nie wlasciwe i nie przekazane przez Boga, i nie weszly do obiegu. Oczywiscie jest mnostwo zmian w roznych przekladach, ale sa to drobiazgi ktore, nie przeszkodza nam w podobaniu sie Bogu, a poza tym w miare czytania Biblii, mozna dojsc do wprawy w wykrywaniu takich malych blędów, np w Biblii nie wiem jakiego przekladu, ale czytalam ją u pewnego Katolika, byl werset mowiący o dawaniu na tace, od razu wiedzialam ze ta wzmianka jest falszywa, bo tyczy sie tylko KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> BlackNumenórean Oczywiście że o tym czym jest biblia zadecydował czlowiek. --> mądralka { Myrevin, widzisz taka miedzy nami roznica, ze ja wiem co jest słuszne, bo mam Pismo Święte. Biblia według mnie jest spisana przez Boga, rekami ludzi, dzieki temu jest dla nas przyswajalna. } Tytuł \"Walka Jakuba z aniołem\", jest dziełem rąk ludzkich. Jest to oczywista manipulacja. A co za tym idzie biblia jest zmanipulowana przez ludzi kirujących sie bardzo niskimi pobudkami. Uzurpującymi sobie prawo do jednybie słusznej interpretaci niepojetego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwole sobie zacytowac fragment,pewnej ksiazki wyd. przez SJ,poniewaz jest swietnie napisanai i sama lepiej,bym tego nie ujęla. Biblii czesto sie zarzuca,ze sama sobie przeczy.Ludzie ktorzy tak twierdza,przewaznie wcale jej nie czytali i tylko powtarzaja obiegowe opinie.Innych niepokoi,ze cos na co sie natknęli to wlasnie sprzecznosc. Jesli biblia jest faktycznie Slowem od Boga,powinna sie odznaczyc wewnetrzna harmonia i nie zawierac tych sprzecznosci.Nieraz moze sie wydawac,ze niektore fragmenty, przecza innym. Szukajac odpowiedzi nie mozna zapominac ,ze biblia byla spisywana przez stuleci przez ludzi.Pisarze ci pochodzili z roznych srodowisk,poslugiwali sie odmiennymi stylami,posiadali rozmaite uzdolnienia,a wszystkie te okolicznosci znajduja odbicie w rezultatach ich pracy.(...) Druga sprawa jesli dwoch lub wiecej pisarzy omawia jakies wydarzenie,jeden moze uwzgledniac detale,ktore drugi pomija. A kazdy z nich na ogol przedstawia to samo ,tylko w rozny sposob.Jeden np.moze relacjonowac wypadki w porzadku chronologicznym,podczas gdy drugi to pomija-ujmujac to inaczej. Inna sprawa to proroctwa biblijne ,ktore sie spelniły. Ludzie nie potrafia trafnie przepowiedziec przyszlosci.Nie raz zawadza pod tym wzgledem,nawet jesli cos sie wypenilo to nigdy do konca,a szczatkowo.Dlatego Biblia zwraca na siebie uwage,pod wzgledem tych proroctw,bo kazde z nich sie wypelnilo z wielka dokladnoscia.Wielu krytykow,smialo twierdzic,ze tak drobna dokladnosc dowodzi,iz spisywano je po fakcie,jednak badania naukowe np.archeologiczne,udowadniaja,szczerosc biblii!(...) Mozna sobie wyobrazic np.ksiegozbior zlozony z 66 utworow,napisanych w okresie 1600lat,przez mniejwiecej 40 ludzi. Zyli oni w roznych krajach i poslugiwali sie trzema jezykami. Pochodzili z roznych srodowisk,mieli odmienne zdolnosci i usposobienie.Ale gdy na koniec ich pisma zebrano razem,okazalo sie,ze tworza jedna wielka ksiege w ktorej od pierwszej do ostatniej strony,przewija sie ten sam temat! Czy nie wydaje sie to raczej niemozliwe???? A jednak wlasnie takim ksiegozbiorem jest BIBLIA.(...) Na kazdym szczerym czytelniku biblii,duze wrazenie robi fakt,ze choc sklada sie ona z odrebnych ksiag,to stanowi jednolita calosc.Od poczatku do konca,popier oddawanie czci ylacznie jedynemu,niezmiennemu Bogu,a wszystkie jej ksiegi,rozwijaja jedna mysl przewodnia.Ta wewnetrzna harmonia niezbicie dowodzi,iz biblia zeczywiscie jest slowem Bozym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Black,kazdy z nas z pewnoscia musial dor osnac raczej do tego by uznac Biblie za natchniona! Kazdy z nas,kiedys jej za taka nie uwazal,a wiec dorosnac mozna do pojecia choc jej czesci,lub zyc dalej w przekonaniu,ze juz sie pojelo cala prawde. Przedstaw nam konkretne zarzuty,konkretne dowody,a nie zarzucaj czegos,o czym tak naprawde nie masz pewnie pojecia. A jesli je masz to widac ograniczone. Prosze udowodnij,ze sie mylimy...ci ktorzy wierza w prawdziwosc slow Pisma Sw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Prosze udowodnij,ze sie mylimy...ci ktorzy wierza w prawdziwosc slow Pisma Sw. } Pssss... Jest to zwyczajnie niemożliwe. Ani w jedną ani w drugą stronę. Wszystko w tym temacie będzie gdybaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
jesli biblia jest ksiega proriocza podaj mi jedna prorocza zapowiedz [procz oszukanstwa dotyczacego Cyrusa] KTORA SIE WYPELNILA .. I KTORA NIE JEST OGOLNIKOWA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie podpowiadaj Merewin. Niech sama do tego dorośnie prosze black, ja nigdy nie dorosne jestem Piotrusiem Panem w wielbieniu Boga. :P Opiekunie a na co ci dokladnosc proroct, nie warto nic ci tlumaczyc skoro ludzie bardziej wykwalifikowani nic z toba nie mogli zrobic przez 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie da sie udowodnic,tylko kwestia :uwierzyc,albo nie.Jest wiele dowodow,ktore wielu chcialo obalic.Niestety prawda sama sie broni. Spelnione proroctwa: Proroctwo: Rodzaju9:25 Wydarzenie: Kananejczycy stana sie slugami Izraela. Spełnienie: Joz.9:23,27;Sedz.1:28;1Krol.9:20-21 Proroctwo: Rodz.15:13,14;Wyjscia3:21,22 Wydarzenie: Izrael wyjdzie z Egiptuz wielkim dobytkiem, gdy Bog osadzi narod ciemiezcow. Spełnienie: Wyjscia12:35-36;Psalm105:37 Proroctwo: Rodz.49:7 Wydarzenie: Symeon i Lewi beda rozproszenie po Izralelu. Spelnienie: Joz.19:1-9 ;21:41=42 Proroctwo: Powt.Pr.28:52-53;64-66,68 Wydarzenie Izrale bedzie ukrany za niewiernosc,miasta zostana oblezone,mieszkancy zabrani do niewoli. Spelnienie: Spelnilo sie na Samariiw roku 740pne (2Krol.17:5-23),a na Jerozolimie w roku 607 pne.(Jer.52:1-27) Proroctwo: Izajasza23:1,8,13,14 Ezech.26:4,7-12 Wydarzenie: Tyr zniszcza Chaldejczycy pod wodza Nabuchodonozora Spelnienie: Historia swiecka podaje,ze zniszczono ladowa czesc miasta,a czescpolozona na wyspie podporzadkowala sie Wladzy Nabuchodonozora po 13-letnim oblezeniu. I wiele innych np.: Moab obrucony w ruine,,Miasta Ammonitow obruca sie opustoszale kopce,Edom zniszczony jakgdyby nigdy nie istnial. Obrazowy opis czterech krolestw:Babilonu,Persji,,Grecji i Rzymu. Historia swiecka potwierdza spelnienie sie owych zapowiedzi w miare jak powtawaly i upadaly te miasta. Miejsce kroelstwa Perskiego zajmie mocarstwo greckie.Rozpadnie sie ono na 4ry czesci,z ktorych sie wylonia dwie potegi:krol pln i krol pld Spelnienie:Aleksander Wielki podbil imperium perskie.Po jego smierci wladze przejeli czterej wodzowie.Z czasem okrzeply panstwaSeleucydow i Ptolemeuszy,toczace miedzy soba bezustanne wojny. Wladca zarzadzi spis ludnosci(Dan.11:20-24)Za czasow jego nastepcy zostanie zlamany\"Wodz przymierza\" Spelnienie:Dekret o spisie ludnosci w Palestynie za panowania cesarza Augusta;Jezus zabity za jego następcy,cesarza Tyberiusza. Sof.2:13-15 ;Nah.3:1-7 Niniwa staniesie pustkowiem. Spelnienie:Zostaly z niej tylko zwaly gruzu. Zach.9:3-4 Tyr lezacy na wyspie bedzie zburzony. Spelnienie:Dokonal tego Aleksander w roku332 pne. Mat.24:2,16-18;łuk.19:41-44 Jerozolima zostanie otoczona ostrokolem i zburzona Spelnienie:Uczynili to Rzymianie w roku 70ne. Mat24:7-14;Marka13:8;Luk.21:10-11;2Tym.3:1-5 Przed ostatecznym czasem konca tego systemu rzeczy,mial nastapic wielki ucisk(czas udrek);mial obejmowac wojny,niedobory zywnosci,trzesienia ziemi,zarazy,bezprawie,gloszenie wszystkim narodom ewangelii o krolestwie. Bezprzykladny okres spelniania sie tych proroctw od I wojny Sw. Gloszenie ewangelii po calej Ziemii,obejmuje przeszlo 230 krajow. Pominelam duza czesc,bo przepisywalabym do jutra,ale byloby tego jeszcze wiecej. Czy to malo? Chcialabym zaznaczyc,ze jest jeszcze pare,ktoe maja sie spelnic,jeszcze sienie wypelnily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczeeee
dużo tego nawet,nie miałam pojecia,że tyle sie proroctw biblijnych spełniło.A jakie jeszcze zostały :-D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No. :D Jerozolima z tego co pamiętam była burzona nie jeden raz więc nie wimy ,którego zburzenia dotyczy proroctwo. :o :P I w ogóle wszystkie proroctwa dotyczące zburzeń miats.. bez komentarza. Wojny zawsze były nieodłącznym elementem życia ludzkości. A nw ojnach niejednokrotnie burzy sie nie tylko pojedyńcze miasta. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobienstwo, ze urodzi sie Jezus, czlowiek taki jakim opisuja go proroctwa jest taka jak to, ze wsrod jednocentowek rozrzuconych na calej powierzchni Kaliforni, jesli wezmiesz pod uwage, ze cala powierzchnia jest dokladnie zakryta, znajdziesz jedna falszywa, ktra ktos wrzucil na ten teren. To bedzie pierwszy jednocentowka po ktora sie schylisz oczywiscie. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz poczytaj te fragmenty,ktore podalam,potem sie nasmiewaj. Po to podane sa wersety,by sprawdzic co konkretnie w nich napisano. Ale pewnie ci sie nie chce,albo wogole biblii nie posiadasz? ;-) Przypuszczam,ze dowody podane na tacy zlotej ,by was nie przekonaly,bo zaprzeczalibyscie temu,ze taca nie jest ze szczerego zlota.Zawsze cos sie znajdzie,nie? Coz,ja przedstawilam fakty,a wy tylko czczo gadacie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> a ja mysle { Wiesz poczytaj te fragmenty,ktore podalam,potem sie nasmiewaj. } Czyż wiara nie jest źródłem twojej złości ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer,kazde proroctwo biblijne (niedoszle)bedzie o przeszlo 2000lat,spelnione bo juz mamy 2006rok! A te ktore podalam,wcale sie nie spelnialy po tysiacach lat,tamte proroctwa to kwestia kilkudziesieciu to kilkuset lat,w czasie.Oczywiscie poparta dowodami naukowymi i historycznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide na piwo. Wypije zdrowie wierzących i nie wierzących. 🖐️ Bez urazy. Może kiedyś się nawrócę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"--> a ja mysle { Wiesz poczytaj te fragmenty,ktore podalam,potem sie nasmiewaj. } Czyż wiara nie jest źródłem twojej złości ?\" Myrevinie drogi,skad ci siewzielo,ze ja sie zloszcze? Mozechcialbys by tak bylo,spojrz jakie piekne usmiechy i usmieszki do ciebie slalam.:-) Bawi mnie tylko to,najpierw chcecie dowod,ktorych sami dostarczyc nie potraficie,gdy juz je macie przed soba,mowicie,ze to nie dowody. hahaha Myrevin ,nie zloszcze sie,owocem mojej wiary jest cierpliwosc i milosc,bo gdyby nie to pewnie juz,by mnie tutaj dawno nie bylo. Nerwowosc,zlosliwosc,nienawisc itp. To bylo gdy nie mialam wiary ...\"ale to juz bylo...i nie wroci wiecej.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×