Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość NIE ZAPOMNIJ
Assja skoro to obojetne,to modlmy sie od dzis do Bogow buddyjskich,hinduskich,albo jakich wolicie,bo przeciez to bez roznicy do jakiego Boga sie modlimy,prawda??????? jana7 8) Wtedy Jezus wołał w świątyni, ucząc i mówiąc: I znacie mnie, i wiecie, skąd jestem, a przecież sam od siebie nie przyszedłem, gdyż godzien wiary jest Ten, który mnie posłał, a którego wy nie znacie. (29) Ja go znam, bo od niego jestem i On mnie posłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jehowa znaczy Stanę się kimkolwiek zechcę lub OKazę się kim się okazę to roznica. I nie myl ze jestem ktory jestem to Jehowa bo jest na odwrót. Przeciez imię cos znaczy, a nie cos znaczy imię. Psalm 83:18 \"aby wiedziano, ze Ty ktory masz na imię Jehowa, Ty sam jestes Najwyższy nad calą Ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
W biiblii w Ew Mat wiele razy przed i jest uzyte okreslenie Ojciec. Sama modlitwaL Ojcze Nasz. gDyby Bóg chcial zeby go nazywano Jahwe to by bylo Jahwe Nasz Alo JEhowo Nasz. ALe widocznie chcial zeby mowiono mu Ojcze. Ojciec wszystkoch narodow, Ojciec wsyzstkiego i kazdego Izaaka, Jakuba, Abrahama. Dla mnie to jest odpowiedz. Ojciec! Ot co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie milion razy napewno nie, JHWH występuje 7000 razy, a takie Bog Izaaka Bog Abrahama to tylko tytuly, nie są imieniem, zastepowanie w przekladach Biblii imienia tytulami jak Pan, czy władca, sprawiają ze Bog staje sie dla nas anonimowy jakby odległy, a Biblia zacheca do pielegnowania zazylej wiezi z Jehową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asjja prosze co to za argument, a gdy Jezus modlil sie do Ojca, mowił: Ojcze moj otocz chwalą swoję imię. Tak na marginesie nie mowił otocz chwalą moje imię, w ogole jak ktos moze modlic sie do siebie skoro Jezus i Bog to jedność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Jahwe oznacza jestem ktory jestem. Jezeli gdzies napisala Jechowa to przez przypadek bo szybko pisze. A moadralko mozesz mi wskazac miejsce takie gdzie jest napisane ze Jehowa cos tam znacczy. Bo ja w kazdej biblii ( to jest kazdego przekladu) patrzylam i nie ma napsiane Jehowa tylko Jahwe i wszewdzie jest Jestem ktory jestem. Tylko biblia w przekladzie Nowego Swiata tj Wasza czyli SJ widocznie ma cos innego. Mozeszm i to wytlumaczyc? Do nie zapomnij: Nie masz sie modlic do Boga Wszechmogoacego w ktorego wierzysz! Zreszta przed chwila napisalam o Ojcu. Poczytaj sobie :) Tak mamy sie modlic OJCZE NASZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
A gdyby Boga imie oznaczalo Jestem ,i tylko tak bysmy mieli Go nazywac,za kazde "jestem"wstaw imie"Jahwe"to zobacz jak latwo moznaby sfalszowac Biblie: jana7 8) Wtedy Jezus wołał w świątyni, ucząc i mówiąc: I znacie mnie, i wiecie, skąd jestem, a przecież sam od siebie nie przyszedłem, gdyż godzien wiary jest Ten, który mnie posłał, a którego wy nie znacie. (29) Ja go znam, bo od niego jestem[JAHWE} i On mnie posłał. Tetragram,ktory jest najstarsza forma jaka znaja biblisci JHWH oznacza "on powodujeze sie staje". I tak jak Jezus,to spolszczone imie brzmiace w oryginale np.Jehoszua Tak spolszczone imie Jehowa,to hebrajskie JHWH,Jahwe,Jah,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo znaczenie Jestem ktory Jestem jest bardzo plytkie i wlasciwie nic nie wnosi okaze kim sie okaze jest glebokie i uswiadamia nam moc Jehowy, co to ma znaczyc Jestem ktory Jestem matko kazdy jest tym kim jest i co nazywam się Jahwe? Np przeklad Rotherhama tak pisze, wiec jednak nie tylko NŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojcze Nasz jest tylko i wylącznie wzorcową modlitwą daje bardzo wiele do myslenia, modlic mamy sie wlasnymi slowami z serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
do assaja Ojcze Nasz ktory jestes w niebie, ŚWIĘĆ SIE IMIE TWOJE!!! Jakie imie??? Gdybym nie byla chrzescijanka i zadalabym ci pytanie o jakim imieniu mowil Jezus podajac te modlitwe,co bys mi odpowiedziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pomyśl Asjjo czy zwracasz sie do przyjaciólki - przyjaciólko, imię ma wielką moc zbliza, a do Jehowy trzeba sie zblizać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
i ot co! to jest tka niepojete ze ciezko to wytlumaczyc a czegolnie mi, bo nei jestem jakas wielka znawczynia biblii a pozatym jestem mloda i nei mam takiej modrosci. Jn 14 20: Owego dnia poznacie, ze ja jestem w Ojcu moim i wy we mnie, Ja w was. O! ( a przy okazji sam JEzus nazywa Boga Ojcem a nie Jehowa). Naprawde ciezko mi tka z marszu to wyjasnic. Pstaram sie dokladnie jutro kiedy poszukam fragmentow wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo Jehowa jest Jego Ojcem wiec jak ma mowic przeciez to takie proste i logiczne, ja mowie do swojego taty-tato, a nie marek. nie znaczy to ze nie ma imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
wiec Nie zpaomnij juz ci podalam fragment z mojzeszowej a nie mow ze to jes tplytke skor takie jest tlumaczneie kazdego przekladu prawei. Nawet w ang niemeickich bibliach tak jest. Ja nie mowie ze plytki jest przeklad Nowego Swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
Imię Jahwe - Jehowa zostało przeniesione w formie "tetragramu" - Imienia Bożego pisanego hebrajskimi literami (co potwierdzają znaleziska datowane na I wiek n.e.) do części wczesnych wersji greckiego przekładu "Starego Testamentu" - Septuaginty (LXX), często cytowanej w Nowym Testamencie. W późniejszych przepisach greckiej Septuaginty, (co potwierdzają znaleziska datowane np. na III wiek n.e.) w miejsce tetragramu wstawiano wyrazy "Kyrios" (Pan) oraz "Theos" (Bóg). Imię Jahwe - Jehowa występuje także w Biblii jako składnik dwuczłonowych imion hebrajskich, np.: Matitjahu (pol. Mateusz/Maciej) i Jehochanan (pol. Jan). Człony jahu i jeho uprawdopodabniają pogląd, że starożytni Żydzi mogli tetragam JHWH wymawiać zarówno w formie zbliżonej do Jahwe, jak i w formie zbliżonej do Jehowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Madralko nie mow tak. Ja nie mowie ze przekald nowego siwata jest plytki.Wiekszosc przekladow jest Jestem ktory jestem. Angielskie biblie rowniez, niemeickie. nawt tysiaclecia z ktorej jak slyszlama czasem korzystacie. (nie mow mi teraz ze nic nie wiem bo to o tysiaclatce mowila mi kolezanka ktora jest SJ jej tato jest starszym etc., wiec jezeli sie myle to mi powiedz. bo tak slyszalam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
Jn 14 20: Owego dnia poznacie, ze ja jestem w Ojcu moim i wy we mnie, Ja w was. Ot co! Ja jestem w Ojcu,nie oznacza doslownie tego slowa,a ze sa w JEDNOSCI,bo gdyby znaczylo to doslownie,to oznacza to ze i my bedziemym w Jezusie,czyli NIM samym taak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Jezeli dla ciebie wszystkie jes takie pojete to szczerze zazdroszcze. Bo dla mnei wiele rzecyz jest neipojetych. sama biblia o tym mowi ze dla nas niektore rzeczy sa nie pojete. I gratuluje wielkiej madrosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ja powiedzialam ze nic nie wiesz, wiekszość przekładow opiera sie na Biblii kk, bo jest jednym z najstarszych wyznan. Sama sie zastanow, czy te slowa nie są płytkie, nie oddają chwaly Bozej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stad moj nick :) słuchaj rzeczy ktore są dla nas nie pojęte, Bog nam w Swoim słowie nie wyjasnia, bo to nie mialoby sensu, to tez jest logiczne, Bog wie co pojmiemy wiec o tym nam pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Nie zapomnij zadajesz mi za trudne pytania. Mam dopeir 16 lat nie znam calej biblii na pamiec i nie umiem ci opdowiedziec tak hop siup. Najlpeiej to pomodl sie szczerze zeby Bog dla ci poznanie w tym co czytasz, otworz sie na jgo slowo a napewno zrozumiesz tyle ile trzeba. :) A chrzescijanka jestes tak? Czyli katoliczka? bo nie wiem. Poytam z czystej ciekawosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
np. pojac nie mozemy wiecznosci, bo to nie lezy w naturze czlowieka, ale czy Bog nam to w Swoim słowie tłumaczy, nie. Bo Jehowa jest wszechwiedzacy, wie ze nie zrozumiemy co to znaczy wieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem mloda, ale wiem ze nie kazdy katolik jest chrzescijaninem, i nie kazdy chrzescijanin jest katolikiem, ja jestem chrzescijanką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Wybacz ale dla mnei nic co jest w biblii nie jest plytkie. A z ta modlrsocia to byla raczej ironia nie twierdzac wclale ze jestes glupia. Nie pojete jest to jaki jest Bog, jak bedzie wygladale wsyzstk opo kocnu siwata. Mamy tylko czesciowe poznanie. Takie jak jest potrzebne do zbawieniua. Bog dobrze wiedzial ile nam przekazac. A to na jakiej zasadzie Oni sa jednoscia to dokladnei dowiem ze w Niebie. A mniej wiecej jutro. Bo musze isc spac. Jutro mam szoke :) pozdrawiam was. Niech was Bóg błogosławi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Ja rowniez jestem chrzescijanka. Pytam kim jest dokladnie nie zapomnij. Bo ja chrzescijanka wzynanie zielonoswiatkowiec ;) milo mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie twierdze ze Biblia jest płytka, ale pamietaj ze niektorzy Biblie zmieniają i to jest płytkie. Pozdrawiam i dobranoc. Sądze tak na koniec, ze jednak sie w Niebie nie dowiesz, choc mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
To o modlitwie bylo do nie zapomnij ale luz :) jak sie modlisz to dobrze. Ja rowniez sie modle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×