Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Jeśli jest miłość, jest też nienawiść. Jeśli jest porządek, jest też chaos. 2 punkty najbardziej odległe pod względem amplitudy, na sinusoidzie wszechświata. Oto światłość w ciemności, oto ciemność w światłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam się, ale w świecie polaryzacji tak masz rację:) Teilhard de Chardin: Pewnego dnia, kiedy opanujemy już wiatry, fale, przypływy i grawitację, sięgniemy po Bo-skie Siły Miłości. Wtedy po raz drugi w historii Świata człowiek odkryje ogień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz świat oscyluje koło zera, zachowując pozorną równowagę, która jest rozchwianiem między dwoma stanami: energią i materią. -1 i +1, lecz jest jeszcze przeciwieństwo -1 i przeciwieństwo +1. Jak zwierciadlane odbicie sinusoidy. Jak czas puszczony od tyłu. Jeach! :D:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
interpretacja biblii to coś bardzo indywidualnego. to coś w czym szukamy sensu naszego bytu. kazdy człowiek ma prawo do tłumaczenia jej na dwa sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy może tłumaczyć ją na cały zbiór interpretacji, leżący w tym zbiorze dostępnych nam słów, jakie w biblii istnieją. :D I to jest dopiero ciekawe! Już wiem, dlaczego Tolkien nie znosił ALEGORII pod każdą postacią. HA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"interpretacja biblii to coś bardzo indywidualnego. to coś w czym szukamy sensu naszego bytu. kazdy człowiek ma prawo do tłumaczenia jej na dwa sposoby.\" Przeceniasz Biblię - nie każdy szuka w Biblii sensu naszego bytu. Na dwa sposoby? To dlaczego tak wiele jest różnych głosów choćby osób wierzących w Biblię??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alegoria! Wszędzie Alegoria! Zwariować można, nie znając tradycji czasów powstawania biblii, lecz interpretując ją. Po to są kapłani ale i oni dochodzą często do różnych wniosków. HA! Dajcie sobie spokój z biblią, zacznijcie czytać bajki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy szuka, niektórzy nie mają pojęcia o jej istnieniu. Szukać w biblii sensu bytu????? :) "Poznaj siebie" to mądrość przedbiblijna. Black w bajkach są ponadczasowe mądrości w biblii też nie ma jednej interpretacji bo nie może być http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=10306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio Ty piszesz o opluwaniue, wybacz wybucham smiechem. Piszesz ze wspominasz smierc Jezeusa, dobra ja tez wspominam, ale nie zyje tą myslą tak jak Ty, kazdy przyzna ze Ty tutj tylko o jednym o ofiarze okupu, nie wiem czy wiesz, jak nie wiesz to Ci powiem, ze Jezus podczas swojej smierci na palu czy krzyzu, to nie jest takie istotnie, byl zhanbiony i sponiewierany, tylko szatan i jego poplecznicy wspominają ten fakt, bo jest ponizający dla Jezusa. Falszerstwa szerzysz Ty, zadne nauki SJ nie podpierają sie na innych zrodłach jak tylko na biblii, glosisz naukę o trojcy, ktora nawet sie nie pojawia w pismie, myslisz ze nie rozmawialam z ksiezami, nie mają czym odeprzec tego argumentu, potwierdzają ze wzmianka o trojcy sie w PŚ nie pojawia. A taki pastor myslisz ze wyjasni ten fakt, mozemy tak dyskutowac do konca swiata, a Ty do konca swiata bedziesz rzucac w kolko tymi samymi tekstami, ale musisz wiedziecz, ze jestem swiadoma ze nie wygram z Twoim zaslepieniem, bo to szatan jest wladcą tego swiata, swiat jest pod mocą niegodziwca, sam Jezus to potwwierdzal, wiec coz... nie walcze z tym, a tylko to potępiam, bo to tzw, walka z wiatrakami. Zycze zeby nie bylo za pozno, nie mowie zebys przystąpila do mojej organizacji, ale zycze zebys poznala swojego Ojca i Jego Syna, bo masz troche zawęzone pole widzenia i widzisz tylko Syna, co umniejasza chwale prawdziwemu Bogu. I nikogo nie opluwam, w pluciu jadem przebijasz wszystkich na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Jest jeden duch i jedna ścieżka rózni mistrzowie pokazują rózne jej aspekty. Dla mnie ta smierć ma inne znaczenie. Mogę czytać biblię ale nigdy nie uwierzę w śmierć za mnie, w wybawianie bo od czego?? W grzechy przestałamwierzyć dawn dawno temu.Skoro Stwórca stwarza nas - swoje dzieci - na obraz i podobieństwo, to musiałby pokpić sprawę z tymi grzechami. miłość bezwarunkowa - bo tylko w taką wyobrażam sobie wyposażonego Stwórcę - inakazy i zakazy? Przecież to zaprzeczenie wolnej woli. Czy to nie jest kpina z Boga, którego człowiek nieudolnie tworzy na swój obraz i podobieństwo? Miłość warunkowa to oksymoron. Czyż nie takiej miłości wpojonej w Boga uczą nas religie? Będę was kochał jeśli... i tu następują przykazania, nakazy i zakazy. To słuzy tylko do manipulacji ludźmi. Dla mnie jest to istna kpina z prawdziwego Boga, jakiego odczuwam całą swoją duszą. I nie trzeba mnie piełem, jeziorami ognia i smierciąktórej nie ma, bym sama znalazła Jego istnienie w mym sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi. Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna ten nie czci Ojca, który go posłał\" Jan 5.22-23 czczę Ojca mojego w Niebie, czczę Syna. Kto nie czci Syna ten nie czci Ojca. To słowa Boga żywego. Nigdy nie umniejszałam Ojcu memu, jest dla mnie najważniejszy.:) mądralko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"takie oszczerstwa potepiam dream.\" Cóż, Jezus nikogo nie potępiał a Ty potępiasz? Ponoć \"nie sądźcie byście nie byli sądzenia\" jest zapisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mądralko gdyby nie śmierć Jezusa żaden człowiek nie mógłby być zbawiony. Nikt nie mógłby żyć wiecznie. Nikt by nie zmartwychwstał bo Jezus by nie zmartwychwstał. Nie odkupił by grzechów Gdyby właśnie to że sam sie na to zdecydował, by był sponiewierany i zhańbiony ...i dlatego tym bardziej , z wdzięcznością oczekuję spotkania z Panem, by całować Jego dłonie z bliznami po gwoździach i mówić Mu: Dziękuję Ci ze umarłeś za mnie, że tyle dla mnie przecierpiałeś, dla mnie grzesznej, niczym nie zasłuzyłam na Twą miłość i to co zechciałes dla mojego wiecznego zycia wycierpieć przebaczyłeś mi zmienileś mnie prowadziłeś mnie wspierałeś mnie odrodzileś mnie nadałeś mojemu życiu sens i cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
"czczę Ojca mojego w Niebie, czczę Syna. Kto nie czci Syna ten nie czci Ojca. To słowa Boga żywego. Nigdy nie umniejszałam Ojcu memu, jest dla mnie najważniejszy." Kamelia tylko,ze jak Syn ma na imie Jezus,tak Ojciec rowniez ma imie. Tego imienia nie slawicie,tak jak Jezus tego chcial...by wspawic jego(Ojca) imie. Kazdy pomija gdzies fakt,ze ten Ojciec ma imie,tak jak Jezus je ma. I z pewnoscia Ojciec nie ma na imie Jezus. Ij esli chcesz miec Ojca,musisz miec Syna,a Syna masz gdy wykonujesz jego wole.Wola Chrystusa i jego Ojca bylo,by slawiono imie Boze-Jahwe. BY WSZYSTKIE NARODY POZNALY,ZE TYM KTORY POSLAL CHRYSTUSA NA SWIAT JEST JEDYNY I PRAWDZIWY BOG ,KTORY MA NA IMIE JAHWE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
Daniela 7:13,14 " Patrzałem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. (14) Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie. " Czy wg tego proroctwa,Jezus i Jahwe to jedno? Czy jednosc? Czy Jezusowi moznaby bylo powierzac jakakolwiek wladze,a jesli tak to kto mogl to zrobic skoro to ten sam Jahwe??????? KAmelia prosze oodpowiedz jesli potrafisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogu imię nie potrzebne - po co, żeby się do siebie zwracał? To ludzie tworzą sobie imiona bo nie potrafią inaczej - wszystko muszą mieć nazwane żeby dla nich było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Znwou wracam do dyskusji. Wiec. Bóg, Jezus i Duch Święty yto jednosć. I to jest tak ze Jezus jest mnei waznyczy cos. Jezus juz od poczatku byl. Słowo mowi w 1 Moj. 2 chyba 26 stworzmy człowieka na NASZ obraz! wiec Bog nie byl sam. Chyba ze ktos teraz powie ze mial zone... albo meza... Madralko SJ nie opieraja sie na biblii! skoro tak to by nie czytali straznicy. I nie rozdawali jej ludziom. Jakas ksiazka zinterprtowana przez czlowieka ktory narzuca innym swoje myslenia. I podaje fragmenty... super tylko dlaczego nie czyta pare wersetow wczensie ji pozniej zeby tak naprawde zajrzyc o co chodzi! chcby ten problem nei do rozwiazania o 144 tys. Poza ze napsiane jest ze to z plemion Izreala, a dalej i ujrzal tlum z roznych narodow. Ale nie o tym mowa. To byl tylko przyklad. Jezus umarł na krzyzu aby nas wyzwolic z grzechów. I szatan nie jest raczej z tego zadowlny bo on kocha krzech i mu to raczej nie na reke. Wiec madralko sama widzisz. malutka jezeli ty nie wierzysz w slowa biblii, grzech etc. to co ty tu robisz na tym forum skoro i powtarzasz ciagle ze nie wierzysz w biblie. Dobrze super wszyscy wiemy juz ze biblia jest dla ciebie niczym. nie powtarzaj rzecyz zrzumialych dla wszystkich w kazdym poscie. To ze inni mowia o tym samym pelen luz bo kazdy proboje cos komus wytlumaczyc i trzeba sie powtrzac. Ale juz do wszystkch dotarlo ze Biblia to dla ciebie nic. W ogole wydaje mi sie ze nigdy tutaj nie dojdziemy do zadnego porozumienia. Kazdy ma swoje wierzenia (albo ich brak) i tyle. Nie da sie komus przetlumaczyc wszystkiego przez internet i to jeszcze w sprzeczkach. Pozdrawiam wszystkich madralke i malutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
To ty tak myslisz dreamer 2006,ale kazdy kto wierzy Slowu Bozemu,wierzy i w to,ze Bog i Syn maja Imiona! Kamelio i jeszcze jedno,skoro sa jednym i tym samym,to nie rozumiem tego wersetu,w takim przypadku: "potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. (25) Bo On musi królować, dopóki nie położy wszystkich nieprzyjaciół pod stopy swoje. (26) A jako ostatni wróg zniszczona będzie śmierć. (27) Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE ZAPOMNIJ
Assaja a moze ty odpowiesz na to pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Jahwe- Jestem ktory jestem. Zreszta potrzebne wam jest to do zbawienia?! bo mi np wcale. Po co wglebiac sie w teologiczne sprawy czy Bog ma imie czy nie, czy Jezus jest mniejsyz czy wiekszy etc. To nie jest az takie istotne. Wazne zeby wiedziec kim jest Bog w towim zyciu i hej! Jahwe, JEhowa... zupelnie niepotrzebne i nieistotne. Modcie sie ,,Boze moj, Jezu etc... jak chcecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dream ja nie KOGOS potepiam a COS, straznica moja droga jest publikacja na rozne tematy na tematy przyrodnicze sa tam rozne historie, sa tez teksty o Biblii o Biblii na podstawie Biblii, wiec Asjjo SJ opieraja sie na Biblii, mi tego nie wmówisz, wiem o tym lepiej, bo mam z tym doczynienia na codzien. Dream po co Bogu imię? Sam sobie je nadał, nie wiesz ze Bog wola kazdą gwiazde po imieniu? Sam wiec tez musi miec imię. A poza tym mamy w PŚ wzorcową modlitwę święc się IMIĘ Twoje. Tak więc trzeba je święcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asjja to wbrew pozorom bardzo istotna kwestia jeden argument jest w mojej poprzedniej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Nie wiem czy bedzie to dla ceibie wystarczajaca odpowiedz. Dla nas ludzi jest nie pojete wszystko. Nasz rozum nie moze tego ogarnac. Bog, Jezus i Duch sa jednoscia. I tyle wiem. Nie wiem jak to wyglada wiem ze Jezus zbawil nas od grzechu i Bog zeslal go na ziemie w postaci czlowieka, Bog stowrzyl swiat a Duch mieskza w nas i obdarza nas darami. Naparawde to nie jest tak latwo wytlumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Mojżesz zaś rzekł Bogu: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć? Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTÓRY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM (אהposłał mnie do was. Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia. (Wyjścia 3:13-15)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
No i juz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEM KTORY JESTEM pojawia sie w Biblii z raz a JHWH w oryginalnym wydaniu setki razy jesli nie tysiące, bezkonkurencyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Ale Jestem ktory jestem oznacza Jahwe. Wiec to znaczy to samo. Zreszta powiedzial Bog ze to jest jego imie na wieki wiec to jest jego imiem Jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
W bibli jest rowneiz milion razy napisane Bog Izaaka, Bog Abrahama, Bog Jakuba, Bóg wsyzstkich, Bog hebrajczykow, Pan. Nie wiem. Dla mnei to jest Bog Wszechmocny i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×