Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

No i jeszcze jedno na co mu coś takiego jak słowo. Zastanawialiście się kiedys co to w ogóle sa słowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dźwięk o określonej wibracji. Wharton ma niektóre wstawki dobre, ja zapamiętałam o miłości , jest kombinacją podziwu, szacunku i namiętności, jesli żywe jest choć jedno z nich, to nie ma o co robić szumu,jesli dwa, to może nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko, a jeżeli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebnie trafiłeś do nieba;) Tak naprawdę te nasze wierzenia w Bogów są bez znaczenia jeśli my w swojej prawdziwej istocie jesteśmy tacy sami Wracając do miłości najpiękniej napisał Krishnamurti „w chwili, gdy poczujesz w sercu miłość i doświadczysz jej głębi, odkryjesz, że dla ciebie świat nie jest już taki sam, jaki był do tej pory.” To znam z autopsji więc mogę się podpisac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe są doświadczenia przeprowadzane z ryżem, umieszczono identyczny w trzech pojemnikach do jednego mówiono, do drugiego jesteś wstrętny do a trzecie ignorowano, zgadnijcie który zgnił najwcześniej Masaru udowodnił że woda reaguje na słowa i język jest bez znaczenia, na muzyke, na obrazy wulgarna muzyka i słowa powoduja spustoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zdajecie sobie sprawę z tego, że drzewa też czują? To są tak samo żywe istoty jak my, ludzie, tylko troszkę inne w formie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Des :)przeciez to oczywiste jeśli ziarenka ryżu czują to tym bardziej drzewa. Dlaczego nie odpowiedziałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że najwcześniej zgnił najstarszy ryż. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko mu mówiono nie wiadomo czy kochano, a nie zgnił tylko wyrósł i pięknie zakwitł:) ten którego ignorowano zgnił wcześniej od tego któremu ublizano, a to dowodzi że energia podąża za uwaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa jestem Myrevin dlaczego powiedziałeś „prymitywny” dla mnie to ma jakiś pejoratywny oddźwięk, tak jakbyś znał jakiś inny sposób na odległość;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie \"prymitywny\" znaczy \"bardziej uniwersalny\". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprymitywniejsze narzędzie człowieka? Najbardziej uniwersalne narzędzie: ręce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego ręce?? Nie masz pojęcia co one potrafią, tylko sobie spróbuj wyobrazić że nie masz dłoni to przestaniesz gadać ze są prymitywne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prym to źródło.. pierwsze nieskalane specjalizacją a więc uniwersalne. Tak to pojęłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ręce są prym, później siekierka, dźwigienki, klawiaturka.... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleście weszli na abstrakcję :P A ja sobie właśnie czytam z artykułu: \"Ale zdałam sobie sprawę, że nie mam pojęcia, kim jestem, jaka jestem, co lubię. Jakbym w środku miała pustkę\" (niech niektórych nie przeraża, że z \"babskiego\" pisma :P - w dodatku jak ktoś to dobrze kiedyś powiedział, najbardziej zmysłowe zdjęcia kobiet są w \"babskich\" a nie męskich pismach - taka dygresja południowa). Ale kurcze - czuję, że to powinny być moje słowa obecnie (w formie męskiej tylko). I dalej: \"- Psycholożka kazała mi pomyśleć, co lubię robić. Nie miałam pojęcia.\" O cholera - niby wiem, a tak naprawdę chyba sam totalnie nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś musisz lubić np. siedzieć tu i pisać, albo nas, inaczej byś tu nie pisał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd wiesz? może Dreamer wytukuje mechanicznie i nie zdaje sobie sprawy inaczej od razu napisałby że oprócz gadania z nami nie wie co lubi;) Jak chcesz się dowiedzieć powinieneś poobserwować siebie i własne reacje i uczucia jakie w Tobie budzą sytuacje, zdarzenia, osoby, bez oceniania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, muszę poobserwować siebie. Tylko to nie takie oczywiste łatwe. Co do pisania tutaj i Was, pewnie, że lubię - tylko nie wiem czy ja po prostu nie \"zapycham\" sobie czasu - żeby robić cokolwiek. Gubię się, miotam, ale przynajmniej widzę, że coś jest zepsute. Tylko jeszcze nie wiem jak się to naprawia - bo każda taka naprawa chyba jest niestandardowa - wszystkie \"pewne\" metody mają to do siebie, że się na pewno nie sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrevin
--> maalutka { Ciekawe są doświadczenia przeprowadzane z ryżem, umieszczono identyczny w trzech pojemnikach do jednego mówiono, do drugiego jesteś wstrętny do a trzecie ignorowano, zgadnijcie który zgnił najwcześniej Masaru udowodnił że woda reaguje na słowa i język jest bez znaczenia, na muzyke, na obrazy wulgarna muzyka i słowa powoduja spustoszenia } Widzisz to odpowiada na pytanie czemu język jest "prymitywny". Ryz rozróżniał chiński od japońskiego ? :> Nie podejrzewam ze bardziej odczuł emocje wypowidającego jaki ten do niego kierował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście Myrevin. :) Potwierdzenie tezy, że nie słowa są ważne, tylko uczucia. Czy mówiąc słowo \"kocham cię\" nie przywoływało to słowo w umyśle mówiących uczucia miłości skierowanej w określonym kierunku? Miłość przecież zwycięża śmierć dosłownie, powodując bliskość, zapłodnienie i dalszy pochód życia, optymizm przedłuża życie pośrednio przez odczuwanie miłości co ma związek z reakcjami ciała - jest związany z zauważaniem miłości jaką obdarza nas świat. Analogicznie, ryż też musi odczuwać jakoś miłość, ponieważ żyje. Niesłychane, ale coś w tym chyba jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 1234
Male spostrzezenie Myrevin,odn.twojej wypowiedzi: cyt.:"--> Kamelia { bo to On był na poczatku. I Słowo jest Bogiem } Skoro był zawsze(tak uważa większośc wierzących) to nie mozna mówić o poczatku. To taka se luźna myśl." Wg SJ Słowem byl Jezus,Syn Bozy,ktory byl pierworodnym,pierwszym wszelkiego stworzenia-nie mylic z Jahwe :-) Wtedy te slowa maja sens prawda? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×