Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Wiemy bowiem, że kiedy nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie (2 Kor 5, 1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze; pozostawać zaś w ciele – to bardziej konieczne ze względu na was (1, 23-24).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
107 miliardów ludzi żyło do tej pory na Ziemi- podobno- liczba ludności rośnie o 80 milionów a na najgłębszym poziomie rzeczywistości wszyscy jesteśmy jednym.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus powiedział do wiszącego na drugim krzyżu, który uwierzył w Niego i zaufał MU , że \"jeszcze dziś ze Mną będziesz w raju\" - to \"dziś\" nastąpiło zaraz po śmierci (obydwaj umarli tego samego dnia) i słowa \"ze Mną\" dotyczą nieba, bo skoro powiedział \"ze Mną\" - to znaczy ze Mną,a nie bez Niego w jakimś innym miejscu. Nowy Testament \"raj\" utożsamia z niebem ( 2Kor 12,2-4); Ap 2,7).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość straszne kamelio
ze od nowa zaczynasz.Mowisz ze pyta sie ciebie o to samo...ale ty przeciez jestes w swoim zywiole wlasnie,znow to samo piszesz....brednieeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczynam? :( hmmmm...............no coments. Myślę ze są swiadkowie tej dyskusjii i ocenią. A czy brednie? Po co mnie pytasz a potem piszesz że brednie? Ja solidnie odpowiadam na zadane mi pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę nie kierować pytań do mnie personalnie wtedy nie będzie problemu z bredniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( tak myslałam ze to tylko zwykła zaczepka i prowokacja...:( szkoda, bo wierzę jeszcze w normalne szczere dyskusje, ale trudno...różni są ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Człowiek wierzacy zatem nigdy nie umiera.\" To jest najzabawniejsze u wierzących Chrześcijan - mniemają, że to tylko oni nie umierają (że przez to są lepsi - to zupełnie inaczej niż Chrystus, bo on nie uważał się za lepszego). Jeszcze fajniejsi są w określaniu, któż to wg nich \"zasłużył\" a kto nie :P \"szkoda, bo wierzę jeszcze w normalne szczere dyskusje, ale trudno...różni są ludzie\" Kamelio, niektórzy twierdzą, że to czego doszukujemy się w innych, jest naszą własną projekcją naszego \"cienia\", którego podświadomie próbujemy z siebie wyprzeć. Więc po prostu wierz nadal :) A Ci co mają z tym problem - no to mają problem :P (ale ludzie są dokładnie tacy sami co do istoty, pomyśl, że Ci inni są dokładnie tacy sami jak Ty, ja czy ktokolwiek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer dokładnie tak jak mówisz:) na pewnym forum osoba prawie święta w jej mniemaniu na moje stwierdzenie że żadna religia nie jest prawdziwa napisała \"Czy nie wiesz co myślisz? Tyle że twój wewnętrzny głos jest czarny jak węgiel. A ja sprzątam co czarne.\" chrześcijaństwo albo śmierć tak widocznie brzmi wyrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądralko Bóg jest Miłością samą i bardzo pragnie tego, byśmy wszyscy byli w niebie. Bóg kocha wszystkich ludzi. A jednak istnieją Niebo, Piekło i Czyściec i to człowiek wybiera miejsce w jakim się znajdzie. Bóg nie mówi ty jesteś lepszy a ty gorszy. On czeka aż człowiek powie Mu tak chcę być z Tobą, czeka do samego końca, do samej śmierci. I może tylko czekać, ponieważ dał człowiekowi wolną wolę i to człowiek ma wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joleczko. Wszystko napisałaś pięknie i prawda....ale skad wziął sięczyściec. Bo według pisma świetego miejsca takiego nie ma. Jezus w przypowieści o łazarzu i bogaczu opisuje 2 miejsca wiecznego bytu. Niebo i piekło. Czysciec jako doktryna został wprowadzony przez Kosciół w późniejszych wiekach. chyba VII lub IV. Nie ma on poparcia w Bibliii. Nie ma poprostu takiego miejsca bo i po co. Wiecznosć z Jezusem lub bez. Marzycielu, nikt nie mówi ze jest lepszy bo jest wierzacy to chyba wypływa z twoich mysli., moze ty sam czujesz sie\"gorszy\" bo chyba nikt z wierzacych tak o sobie nie myśli. Wie tylko ze poprostu zaufał Jezusowi i oczekuje życia wiecznego po swojej śmierci i jest pewny spotkania swego Zbawcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Marzycielu, nikt nie mówi ze jest lepszy bo jest wierzacy to chyba wypływa z twoich mysli., moze ty sam czujesz sie\"gorszy\" bo chyba nikt z wierzacych tak o sobie nie myśli.\" Kamelio - widziałem np. starsze panie z nienawiścią w oczach (relacja z niedoszłego ingresu), które wściekle atakowały reporterów TVN. Widziałem nie raz jak przekonane o swej \"potulności\" \"baranki\" o mało co nie wybuchły \"bo mają przecież rację\". Więc niestety myślę, że są tacy, co tak o sobie myślą. Akurat w tych kwestiach nie czuję się gorszy (mam nadzieję, że też nie czuję się podświadomie lepszy), irracjonalne kompleksy mam gdzie indziej, w innej bajce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktośpl
Kameli Ty to nawiedzona jesteś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktośpl
szkoda gadać nawet z kimś kto jest tak nawiedezony na takie poważne tematy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm...odnośnie pań: \"po uczynkach poznają gdzie są uczniowie moi\" a wracając do czyścca to został on "wprowadzony" na Soborze we Florencjii w 1443 r. więc gdzie tu bibilijna zgodnosc? Ten dogmat poprostu "powstł" "wymyślono go" w 1443 r.Tak mówi historia. Krew Jezusa chrystusa odkupiła grzech i daje wolnośc i wiecznosć wierzacym ludziom, kto odrzuca jego ofiarę trafia do piekła.:( nie ma trzeciego wyjścia z sytuacjii. Bo Pan już zapłacił za niebo...mozna przyjac "bilet "wstępu lub powiedzieć "nie obchodzi mnie to. Można pokutować i odwrócić sie ze "starego życia" , czyli narodzić siena nowo albo można w nim tkwić i żyć tak aż do smierci. wiem wiem ze marzyciel i mała zaraz zavetują ze nie ma takowych "wymysłów" :) ale rozmawiamy o Biblii nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Biblii słowo \"czyściec\" nie pada, ale Księga Machabejska sugeruje, że istnieje pewien stan, który możemy nazwać czyśćcem. Dusze w Czyśćcu oczekują na Sąd Ostateczny, dzięki modlitwom ludzi żyjących mogą być darowane ich winy. Dusze czyśćcowe cierpią ponieważ nie mogą być blisko Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia123
czy ktoś mi odpowie na pytanią 1. dotyczy kanny galilejskiej - czemu słuzyła zamiana wody w wino ? Zielone światło dla alkoholików? 2.Dlaczego bóg wygnał pierwszych ludzi z raju po zjedzeniu jabłka z drzewa wiadomości ? jaka wiedza jest zabroniona? 3. czy prawdzimy mistrz wpada w furię ? czy wywracanie stołów i przepychanki w świątyni są godne mistrza , jakim był Jezus? 4. Czy ktoś czytał Rozmowy z Bogiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księga Machabejska nie jest Kanonem Żydowskim tzn jest Apokryfem, nie wchodzi w skład \"tory zydowskiej\" skąd żródło i pochodzenie chrzescijaństwa, nie uznana została za \"Ksiegę natchnioną. Teksty z Niej nie są spójne i jednolite z innymi ksiegami i z Tym co mówił Jezus w Nowym Testamencie. Gdyby był \"czysciec\" to po co Ofiara Jezusa? Jest to nielogiczne, bo wtedy jego śmierć była by \"zbędna i niewystarczająca. Biblia poza tym mówi, że \"Nie z uczynków zbawieni jesteście aby siekto nie chlubił. lecz łaską, jako dar\" Efezjan. Życie wieczne jest darem . Poza tym\" kazdy własny cieżar poniesie\" i już po śmierci modlitwy za zamarłych nie mają najmniejszego sensu. dodam jeszcze ze podczas soboru we Florencjii wprowadzono \"płatne modlitwy za zmarłych\" tzw. \"wypominki\" czyli ty płacisz a ksiądz się modli za tą \"opłaconą \" duszę. Najwiekszy nonsens i bzdura nad bzdury. Bóg wysłuchał by \"opłaconej \" modlitwy . a ten biedak co nie ma ani grosza nie miał by łaski w Bożych oczach? Kłamstwo ponad wszelkie kłamstwo, Teroria niebibilijna do szpiku kości. \"To napisałem wam którzy wierzycie w Imię Syna bozego abyscie wiedzieli że macie życie wieczne\" \"Kto ma Syna ten ma życie. kto nie ma Syna ten nie ma zycia\" \" Jam jest zmartwychwstanie i życie, Kto we mnie wierzy nie umrze na wieki\" powiedział Jezus. \"Krew Jezusa chrystusa oczyszcza nas ze wszelkiej nieprawosci\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekło to strach, cierpienie z niego wynikające. To, że za złe uczynki czeka nas piekło - tak, w kolejnych wcielaniach, będziemy musieli \"odrobić\" te złe uczynki, których dokonaliśmy - wszystko wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaga się zmarłym także przez zyskiwanie odpustów, które można za nich ofiarować. (Por. KKK 1032} to cytat z linku joleczki. Jak można coś ofiarować (pieniądze lub modlitew) jak już Jezus ofiarował największa cenę , samego siebie aby ludzie mogli być zbawieni. \"Usprawiedliwienie płynie z wiary\". Przyjmij Jezusa do swego serca jako swojego osobistego Zbawiciela, wyznaj mu swoje grzechy a on oczyści cię z wszelkiej nieprawosci a ty mozesz w szczesciu oczekiwać spotkania z Nim w Niebie. A nie jeszcze myśleć czy byłaś wystarczająco dobra i zasłużyłaś na niebo. Takie jest nauczanie w Kościele katolickim, ze trzeba sobie "zasłużyć" Przecież Biblia wyraźnie naucza \" Nie z uczynków jesteście zbawieni, lecz łaską, z wiary, jako dar , aby sie nikt nie chlubił\" \"Chrystus umarł za nas i jego śmiercia jesteśmy uzdrowieni\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wszyscy zgrzeszyli i brak im łaski Bozej\" wszyscy są równie grzeszni. i nikt by nie zasłużył sobie na niebo bo \"zapłatą za grzech jest śmierć lecz darem łaski bozej jest żywot w Chrystusie Jezusie Panu naszym\" To dar, to prezent, dla każdego...kto ufa ,wierzy i wyznaje przed Panem ze jest grzesznikiem. a każdy nim jest." Kto pierze swoje szaty we krwi Baranka ma prawo wejśc do miasta swiętego" Apokalipsa Jana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Gosia123: 1.zmiana wody w wino to pierwszy cud Jezusa. W ten sposób Objawił się On swoim Uczniom. 2. Po pierwsze to nie było jabłko tylko jakiś owoc, ale to szczegół taki. Pierwsi ludzie złamali zakaz Boga. To był Jego jedyny zakaz a oni mimo to go złamali. Bóg powiedział jeśli zerwiecie owoc z drzewa pośrodku ogrodu poumieracie 3. Nikt nie mówił w Piśmie Święty, że Jezus nie miał uczuć. Był prawdziwym człowiekiem. Wyrzucając przekupniów Jezus bronił miejsca świętego. Bronił Domu Swego Ojca. Ludzie zorganizowali tam \"jaskinię zbójców\" sprzedając tam dary ofiarne i właśnie to zdenerwowało Jezusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda kamelio, że ofiara Jezusa jest jedyna i nie potrzeba innej, ale żeby być zbawionym trzeba tego chcieć. Bóg niczego ci nie narzuci. Dlatego modlimy się za dusze zmarłych, bo one już nie mogą Bogu same powiedzieć, że Go naprawdę kochają. Błagamy o litość bo jesteśmy grzeszni i nikt z nas nie zasługuje na Niebo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytaliście np o tym że źródła historyczne są pewne o tym ze Jezus miał brata? dlaczego to zatajają . przeszkadza to? a moze znów tylko książki i gazety coś ubzdurały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×