Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

swietnie a te brakujace ja robie tak: [tanczaca lala] hihih ta buzka jest na tlenie a tu czesto brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wszakże jeszcze teraz mówi Pan: Nawróccie sie do mnie całym swym sercem, w poscie,placzu i narzekaniu! Rozdzierajcie swoje serca a nie szaty. I nawroccie sie do Pana swojego Boga, gdyż On jest łaskawy i milosierny, nierychłydo gniewu i pełen litosci i zal Mu karania\" \"Chociaz upadłem,jednak wstane, chociaz siedze w ciemności, jednak Pan jest moja światlościa\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) Kamelio napislaas, ze wszyscy jestesmy grzesznie bez wyjatku i nie ma grzechow lekkich, ale chyba jednak roznily sie grzechy Hitlera od grzechow Matki Teresy? (jak zwykle bede gnebic Ciebie ;) ) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KK wprowadził podział grzechów na lekkie i ciężkie, ale pokaż mi w Biblii taki fragment dzielący je tak i wyodrębniający różne kategorie grzechów. Nie znajdziesz. I tak się własnie składa ze grzechy Hitlera i Matki Teresy są takie same. Poprostu Bóg mówi : \"Wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bozej\" \"Nie ma ani jednego sprawiedliwego\" Tylko człowiek zrobił takie podziały. Takie kategorie doprowadzają do tego ze jedni czują się \"lepszymi\" a innych stawiają za gorszych (Np. Hitlera). Ale dla Boga grzech jest grzechem, Hitler mordujac i ty kłamiąc , , ja kradnąc, sąsiad zdradzając żonę..wszyscy są na tym samym pozimie i w tym samym położeniu. Wszyscy równo jak leci. A jak Bóg miałby nagradzać tych \"lepszych\" od tych \"gorszych\", skoro w Biblii jest napisane : \"Nie z uczynków jesteście zbawieni, aby się nikt nie chlubił\" czyli nie czuł sięlepszy. ale : \"łaską zbawieni jesteście przez wiarę, aby się nikt nie chlubił\". Na tej podstawie KK ustanowił i wymyślił pojęcie czyścca, aby ci uważający sie za "lepszych" mieli jeszcze szansę się po śmierci " zrehabilitować", ale to jest też niebibilija sprawa. Nie chce sie powtarzać , ale przypomnij sobie łotra na krzyżu, morderca i złoczyńca, ale zwraca się do Jezusa, jak do Zbawiciela, jak do Króla, On mu przebacza. DZiś będziesz ze mną w Raju.... Grzech jest poprostu grzechem ale Pan ma moc przebaczyć, zmyć i odmienić człowieka. Odrodzić go i odnowić Swoim Duchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathy-athi
BELAIZA-dziękuję bardzo.ma mnie kto przytulać.i nie potrzebuję interwencji boga do tego. ps.co za bzdety tu wypisujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo Ci ludzie przytulaja Cie w zastepstwie Boga :) to taki ulamek milosci Bozej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakos nie wierze, ze wszystkie grzechy sa sobie rowne. I ze grzesznik przez cale zycie nienawidzacy i pogardzajacy wszystkim zwrociwszy sie w ostatnim momencie do Boga zasluguje bardziej na Jego laske niz nie-chrzescijanin, ktory przez cale swe zycie czynil dobro. Taka religia w ogole mnie nie przekonuje. Byc moze w Biblii nie ma nic o grzecjach ciezkich i lekkich, ale oczywiste jest, ze wszyscy popelniamy pewien rodzaj grzechow (np zazdroscimy), ale nie wszyscy jestesmy sadystami albo pedofilami. Zreszta Biblia to dla mnie zbior opowiastek. dziwie sie, ze ludzie tak bardzo czepiaja sie jej slowek. Kazdy kto zna jezyki obce wie, ze tlumaczenie nigdy nie jest doskonale, a co tu dopiero mowic o tlumaczeniu z jezyka starozytnego. Pewnie polowe slow odbieramy inaczej niz powinnismy. Nie wierze w Boga, ktory obdarza laska tylko swoich gorliwych wyznawcow. Do tego nie potrzeba zadnego milosierdzia, tak robia nawet najwieksze szuje. Wole wierzyc w Boga milosci, choc z drugiej strony swietnie zdaje sobie sprawe, ze to tylko moj pomysl na Boga, ani lepszy ani gorszy od innych, po prostu bardziej dopasowany do mojego wlasnego swiatopogladu. Kamelio, z calym szacunkiem, Twoje wywody bardzo zniechecily mnie do kosciola, do ktorego nalezysz (i do tych, ktore wymienilas). Myslalam, ze sa tolerancyjne i proste, a one niezle piora mozg i uwazaja sie za nieomylne. Co za pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) Enamorada przecież każdy ma swoje wierzenia, które dla innych mogą nie mieć ŻADNEGO znaczenia. Można się wierzeniami nawet chwalić i chwalić co widać. Co ma znaczenie inne niż mu nadamy? NIC - tak mi się wydaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathy-athi
Nie jestem jakąś niewdzięczną suką,która gardzi wszystkim,wyśmiewa sie z ludzi,jest zła,przeklina i pluje na wszystko.nie nie!!!po prostu tyle razy ten WASZ BÓG kopnął mnie w d..e,że mam prawo nie wierzyć.to jak kupić środek do wybawienia plamy i sie zawieżć.jestem zupełnie sama na tym świecie.wcale sie nie boje,że ktoś po śmierci będzie mnie patroszyć za to ,że nie wierze w Boga ,ani w nic innego.chyba mam do tego prawo?skoro nikt mnie do tej pory nie przekonał o Jego istnieniu.bardzo długo go szukałam.poddałam sie rok temu.Nie ma Boga w moim życiu.zresztą nawet przyjaciela nie mogę znależć,a co dopiero Boga. i błagam nie straszcie mnie,bo naprawde śmieszy mnie to.nic dobrego mnie już nie spotka ,a do złych rzeczy jestem przyzwyczajona.czego mam sie więc bać????codzienności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bog nie kopie w D...e jest za wielki na kopanie ludzi po dupach. Jego noga, a wlasciwie Jegona najmniejszy paluszek u stopy, zmiótłby cie z powierzchni ziemii :o natomiast wiem kto stoi przy tobie i ci do ucha szepce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec powiadasz ze do zlych rzeczy jestes przyzwyczajona, ale te zle rzeczy sprawia diabel i ludzie, tak sie sklada ze Bog jest od nich o wiele wiele silniejszy, wiec na pytanie czego masz sie bac, odpowiadam gniewu Bozego, bo tego jeszcze nie poznalas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wytrzymałem. :> Uczucie gniewu może dotyczyć wyłącznie istoty słabej, jaka jest człowiek. Jeżeli Boga można by było obrazić czy też zagniewać znaczyłoby to iż nie jest doskonały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cold gniewu bożego? :) Kathy-athi nie bój się strach zabija duszę, jeśli masz się czegokolwiek bać lepiej nie wierz, tak czytam co piszesz, pisalismy na tym topiku o prawach kosmicznych którym podlegamy, gdybym Ci maiala coś poradzic, zamiast mysleć co chcesz od ludzi dostać, dawaj szczerze nie oczekuj niczego w zamian, pomysl co możesz dać wtedy pojawi się i radość i przyjaciel, radości wewnętrznej nie da ci żaden Bóg pokawi sięrazem z zyciem, sytuacjami życiowymi się nie dołuj akceptuj je i zmieniaj, powodzenia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin 🖐️ spokojnie:) każdy ma takiego boga jakiego może pojąć, nic innego nie jest mu dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie grzechu,mam fajny werset z Rzymian7 \" Cóż więc powiemy? Czy Prawo jest grzechem? Żadną miarą! Ale jedynie przez Prawo zdobyłem znajomość grzechu. Nie wiedziałbym bowiem, co to jest pożądanie, gdyby Prawo nie mówiło: Nie pożądaj! 8 Z przykazania tego czerpiąc podnietę, grzech wzbudził we mnie wszelakie pożądanie. Bo gdy nie ma Prawa, grzech jest w stanie śmierci. 9 Kiedyś i ja prowadziłem życie bez Prawa. Gdy jednak zjawiło się przykazanie - grzech ożył, 10 ja zaś umarłem. I przekonałem się, że przykazanie, które miało prowadzić do życia, zawiodło mnie ku śmierci. 11 Albowiem grzech, czerpiąc podnietę z przykazania, uwiódł mnie i przez nie zadał mi śmierć. 12 Prawo samo jest bezsprzecznie święte; święte, sprawiedliwe i dobre jest też przykazanie. 13 A więc to, co dobre, stało się dla mnie przyczyną śmierci? Żadną miarą! Ale to właśnie grzech, by okazać się grzechem, przez to, co dobre, sprowadził na mnie śmierć, aby przez związek z przykazaniem grzech ujawnił nadmierną swą grzeszność. \" A na marginesie mam pytanie do Kamelii -czy mozesz mi opisac co to jest mowienie jezykami(pyt.ciebie bo to chyba rowniez w twojej\"denominacji\"sie dzieje)? Dlaczego tylko ludzie w kosciele zielonoswiatkowym maja ten\"dar\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bog nie kopie w D...e jest za wielki na kopanie ludzi po d**ach. Jego noga, a wlasciwie Jegona najmniejszy paluszek u stopy, zmiótłby cie z powierzchni ziemii natomiast wiem kto stoi przy tobie i ci do ucha szepce(...) Wiec powiadasz ze do zlych rzeczy jestes przyzwyczajona, ale te zle rzeczy sprawia diabel i ludzie, tak sie sklada ze Bog jest od nich o wiele wiele silniejszy, wiec na pytanie czego masz sie bac, odpowiadam gniewu Bozego, bo tego jeszcze nie poznalas.\" Co to za Bóg, który się gniewa? Tym bardziej, którego gniewu miały by się bać człowiek, tym bardziej, że w ujęciu tej religii został przez niego stworzony dokładnie takim, jaki jest. Piszesz o diable - czyżby wszechwiedzący Bóg nie wiedział, że się takowy pojawi? A może wszechpotężny Bóg go sam stworzył? (Bo kto to miałby zrobić - skoro wg Chrześcijan on jest nade wszystkim?) To jak, ten Bóg nie może sam sobie poradzić z owym diabłem - szatanem, czy może po prostu świadomie nie chce? Tylko po co miałby to wówczas robić? Żeby sprawdzić ludzi, czy bezwarunkowo w niego wierzą? Po jakiego grzyba takowy Bóg miałby sprawdzać, dowodzić sobie nie idealności ludzi, skoro sam ich takimi stworzył? Myślę, że tzw. szatan to wymysł religii, żeby można nim było straszyć tak samo jak \"gniewem bożym\". Czy Ci, których kochasz też się boją Twojego gniewu? Czy to wtedy jest jeszcze miłość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream Szatan to nie wymysl religii.Ani tez nie zostal stworzony przez Boga. Gdyby tak bylo,Bog nie moglby byc miloscia. Zezwala poki co na jego dzialanie,ale do czasu.Ewangelie to obietnica. A najlepszym psikusem Szatana i manewrem jest to,ze to on sam jest sprawca tego,ze ludzie powatpiewaja w jego istote. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathy-athi
tak tak.dzięki.lepiej zajmijcie sie sobą i swoimi cytatami,bo mi już nic nie pomoże.narka.miło było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Boga nie uwierzysz ze strach,a tylko z milosci. A tylko dzieki wierze mozemy poznac milosc Boga.:-) Gdyby Bog mial nas przekonywac do siebie strachem(obawa przed jego gniewem),bylby swiadomy ,ze to na czym najbardziej mu zalezy(milosc)nigdy nie bedzie pelnia. :-) Wiec ci ktorzy sie boja,po prostu nie wierza.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathi,dlaczego ma ci juz nic nie pomoc? Wszyscy jestesmy tacy sami i wszyscy mamy te sama mozliwosc dana od Boga.Kwestia wyboru. Kathi troche dobrych checi ;) Pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathi a mnie tzw przez ciebie .Kopy w d...e ;) daly wlasnie nadzieje. Wiesz im wiecej ich,tym bardziej jestem przekonana,ze komus zalezy by mnie tym odwiesc od Boga. A ja sie nie dam.... Kathi przypomnij sobie Hioba,ta histora daje w takim przypadku wewnetrzna duchowa sile ;-) Powodzenia. :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dream Szatan to nie wymysl religii.Ani tez nie zostal stworzony przez Boga. Gdyby tak bylo,Bog nie moglby byc miloscia. Zezwala poki co na jego dzialanie,ale do czasu.Ewangelie to obietnica.\" No to dlaczego wszechpotężny Bóg w tym układzie nie rozwiązał jego problemu już na początku? Nie musiał by obiecywać tyle \"zwycięstwa\" A najlepszym psikusem Szatana i manewrem jest to,ze to on sam jest sprawca tego,ze ludzie powatpiewaja w jego istote.\" Hmm, a może by pójść dalej - i najlepszym jego wymysłem jest \"Bóg\" - \"podawanie\" jego istoty \"nibymiłości\" - Biblia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream kiedys juz pisalam,jakie jest na ten temat moje zdanie. O np. potopie itp. Bog mial widownie w postaci chocby aniolow,ktore znaly Szatana jako jeszcze swojego \"brata\".On nie zawsze byl Szatanem(przeciwnikiem Boga). Gdyby Bog zlikwidowal by Go od razu,oznaczalo by to ze: 1.Jest nieslowny,poniewaz dal wolna wole,ktorej nie mozna wykorzystac. 2.Wtedy glownie ze strachu sluzyliby mu ludzie i aniolowie,poniewaz wiedzieliby ze Bog, likwiduje za nieposluszenstwo. 3.Nigdy bysmy nie poznali prawdy.Tej drugiej strony medalu. Teraz jestesmy doswiadczeni i wiemy czym grozi nam samowola.;-) Rzady ludzkie nie Boze,tez widzimy jakie sa. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wtedy glownie ze strachu sluzyliby mu ludzie i aniolowie,poniewaz wiedzieliby ze Bog, likwiduje za nieposluszenstwo.\" na tym dokładnie opiera się Biblia wg mnie. Przecież wcale nie musiał by likwidować za owe "nieposłuszeństwo". Nawet nam, ludziom przychodzą do głowy inne rozwiązania "wszechmocnego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×