Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Nie, i chyba nigdy ich sie nie wyciagnie :D To tylko takie filozoficzno-religijne gdybania, ten topik moze sie ciagnac w nieskonczonosc.............................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia3111
ciekawe - fr wywiadu L.Zawadzkiego Z: Nie istniałoby dobro, gdyby nie istniało zło. Życie i śmierć są sprzęgnięte ze sobą, w nieustających wzajemnych przysługach. Umieramy co chwilę i rodzimy się co chwilę. Oczywiście, nasze postrzeganie zatrzymuje uwagę na skokach jakościowych i te momenty zazwyczaj wyróżnia się w astrologii. Gra pomiędzy dobrem a złem toczy się nieustająco. Dobro i zło jest mechaniką odwiecznej gry umysłu. PN: Jaki jest pana stosunek do pojęcia grzechu? LZ: Nie ma grzechu, istnieje błąd poznawczy. Grzech zakłada poczucie winy. Sumienie jest wewnętrznym rozpoznawaniem, że błąd został popełniony. Rozpoznaj swój błąd, potem napraw go i to wszystko. Leon Cyboran nie został zakonnikiem Kamedułów, ponieważ nie chciał uznać pojęcia grzechu śmiertelnego. Twierdził, że za coś, co w czasie i przestrzeni skutkuje w sposób ograniczony, Bóg nie może domagać się odpowiedzialności nieograniczonej. Zgadzam się z nim, rozmawialiśmy o tym. PN: Co z chrześcijańskim pojęciem kary za grzechy? LZ: Idź i nie grzesz (nie popełniaj błędu) więcej. Reszta to choroba, w najlepszym razie powód do choroby. cały wywiad http://www.logonia.org/index.php/content/view/117/2/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wyżej to ode mnie -mylą mi się niki ,logingi - brak uważności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodaj cos jeszcze w systemie jedynkowym - wzór bedzie wówczas przemawiał do wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodaj cos jeszcze w systemie jedynkowym - wzór bedzie wówczas przemawiał do wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 + 1 = 1100 10 + 10 = 101100100 11 + 11 = 10010001010011011100001 ;) Teraz jest już dla wszystkich jasne :P Swoją drogą, ciekawi mnie, która to dyskusja na kafe skończyła się wnioskami. A może wnioskowa randka :P : - Ona: O Luisie Fernandezie Robercie Amorze Perezie kocham Cię! - On: O ty jędzo wredna, a ja Cię nie! - Ona: O Luisie Fernandezie Robercie Amorze Perezie pragnę Cię tak bardzo! Chcę spędzić z tobą całe życie! - On: Ty jędzo wredna, daj mi spokój! ... Na zakończenie przemiłego wieczoru...Wnioski: 1. Ona go kocha. 2. On jej nie kocha. 3. On ucieka 4. Ona go goni 5. No to mają problem :P Ech, jakże cudnie jest czasem pownioskować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze w kwesti grzechu, otóz Kamelio nie zgodze sie z Toba ze wszystkie grzechy sa takie same, bo Biblia naucza inaczej, np. grzech doskonalego Adama byl niewybaczalny, i grzechy czynione przeciwko duchowi swietemu sa niewybaczalne, tak wiec jest pewna hierarchia grzechów. A co do gniewu Bozego, jesli ktos w istnienie takowego watpi, to na przyklad mozna podac potop czy sodome i gomore. A czy diabel zostal stworzony przez Boga, chyba mozna tak powiedziec, bo diabel ten byl niegdys Anilem poslusznym Bogu, ale zbuntowal sie bo mial wolna wole. A wszechwiedzacy Bog, moze nie chcial przewidziec tego buntu, bo jest wszechmocny, i tak samo wszechmocnie panuje nad swoja wszechmoca. NIe jest to opisane w Biblii, bo niepojete dla czlowieka, ale w miare jej studiowania, mozna poznac Boga i ufac ze nie stworzyl nas z mysla ze umrzemy. A co do mowienia jezykami to jest to dar aby umozliwic obcojezycznym zrozumienie ewangelii, ale w dzisiejszych czasach te dary nie swiadcza o duchu swietym a raczej o obecnosci demona. dzisiejsze \"mowienie jezykami\" to belkot dla nikogo niezrozumialy, ale nie taki mial cel Bog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kathy-athi jestem pewna, ze Bog Cie kocha. Moge zostac Twoja przyjaciolka korespondecyjna a moze sie kiedys spotkamy. Mieszkam daleko od Ciebie ale moze kiedys bedziemy w poblizu :) i spotkamy sie na kawie albo herbacie albo wodzie mineralnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzech Adama byl niewybaczalny, bo musial sie pojawic na swiecie ktos, kto zmyje grzech :) nasz Zbawiciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa.... mozna tak sobie gdybac w nieskonczonosc... Adam musial zgrzeszyc, zeby Jezus mogl za nas umrzec, troche to jakby nie ma sensu, ale co tam (no bo czemu od razu nie moglismy zostac w tym Raju i ktos musial za nas umierac??? Osobiscie nie chce, zeby ktos za mnie umieral, to okrutne). Poza tym nie wiem jak ktos moze brac doslownie bajki o Sodomie, Gomorze i zonie Lota jako slupie soli. To tak samo jak wierzyc, ze ktos tam zatrzymal slonce, a swiat zostal stworzony w 6 dni. Czy naprawde nie rozumiecie, ze ludzie, ktozry pisali Biblie wierzyli w te wszystkie rzeczy, bo nie znali fizyki, chemii oraz praw natury? A Wy wciaz w to wierzycie, no nie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"grzech doskonalego Adama byl niewybaczalny\" - no tak, ale Adam już po popełnieniu owego grzechu nie był doskonały. A wszechwiedzący Bóg już stwarzając Adama i stwarzając drzewo poznania wiedział, że nie będzie on idealny, bo popełni ten grzech. Zatem niewybaczalny był grzech, którego Adam dopuścił się za wiedzą Boga, przeciwko temu samemu Bogu? \"A wszechwiedzacy Bog, moze nie chcial przewidziec tego buntu, bo jest wszechmocny, i tak samo wszechmocnie panuje nad swoja wszechmoca.\" To dobre. Czyli też może nie chciał widzieć, że karze ludzi za to, że są niedoskonali, bo właśnie takimi ich stworzył? Może także razem z tym nie chciał zauważyć, że to raczej mało ma wspólnego z miłością. Kojarzy mi się to z sytuacją, kiedy rodzice wymagają od swojego dziecka nierealnej idealności. Oni też pewnie nie chcą wiedzieć, że to jest niewykonalne. Pewnie, że są przekonani, że robią to z miłości do dziecka. Tylko szkoda, że nie zauważają, że ono na tym cierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To samo mozna powiedziec o zbiorowej odpowiedzialnosci: potopie, zniszczeniu Sodomy i Gomory, ludzkosci cierpiacej przez grzech Adama i Ewy... gdzie tu milosierdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Adam musial zgrzeszyc, zeby Jezus mogl za nas umrzec, troche to jakby nie ma sensu, ale co tam (no bo czemu od razu nie moglismy zostac w tym Raju i ktos musial za nas umierac???\" Jak to dlaczego musiał umrzeć - żeby ludzie mieli świadectwo - po co im świadectwo? - żeby mogli wierzyć - równie dobrze taki Bóg mógłby inaczej sprawić, żeby ludzie wierzyli. Siedzieli by sobie w raju i zwyczajnie wierzyli. Dlaczego tak zatem ten Bóg tego nie zaprojektował? Nie umiał, nie mógł czy nie chciał? Sprawdzał w ten sposób ludzi? Żeby otrzymać znane mu wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"To samo mozna powiedziec o zbiorowej odpowiedzialnosci: potopie, zniszczeniu Sodomy i Gomory, ludzkosci cierpiacej przez grzech Adama i Ewy... gdzie tu milosierdzie?\" Tak po prostu wówczas tłumaczono sobie niezrozumiałe zjawiska. A z czasem zaczęli to wykorzystywać ludzie \"bliżej Boga\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer - to oczywiste. Trzesienie ziemi zburzylo miasto, woda zalala tereny, ludzie choruja i umieraja - wiara w Boga wyjasniala ludziom wszystkie niezrozumiale dla nich zjawiska. Tak je rozumieli i tak zapisali, a wspolczesne religie powoluja sie na ich ksiegi jako na przyklad Boskiego gniewu :O I ludzie w to wierza, co gorsza, daja soba manipulowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie wierze panu Darwinowi wierze Bogu Moim ojcem nie jest szympans, goryl czy inna malpeczka tylko Bog :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×