Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

ok Biblia jest jedyną Biblią, ale jest wiele różnych odpowiadających jej ksiąg religijnych i wierzeń \"nie księgowych\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany, nie tylko biblia, to jeden z mitów jakich wiele;) egzegeci to najgorsze co może być, żeby dorosnąć trzeba zabić parę osob, na to trzeba odwagi i tak to się kręci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz czyli coś w tym jest ze ludzie wierzą w istnienie jednego lub wielu Bogów, ale wierzą, i raczej nie tylko z takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi,ktora religia,ktora ksiega jest wiarygodna,jak nie biblia? Przeciez proroctwa ktore sa zawarte w biblii wszystkie sie albo spelnily,albo spelniaja. Ktora jest tak dokladna i madra, ponadczasowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście nie mialm na mysli doslownego zabijania tylko wyrzucenia bzdur które nakladli nam do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O właśnie Malutka :) - mam pytanie, czy może raczej przemyślenie - tylko nie wiem czy uda mi się sformułować, bo zasypiam w pół-kliknięcia ;) Jeśli by wierzyć w reinkarnację - to odbiera nam ona jakąś naszą własną wyjątkowość - to że jesteśmy tym kim jesteśmy i tylko my. I tylko tym. A tu wczoraj byłem Einsteinem, a dzisiaj moje lenistwo umysłowe nie jest w stanie pojąć nawet absolutnych podstaw fizyki itd. itd. Bo ja wiem czy takie odarcie z wyjątkowości jest \"fajne\". (Choć też pewnie są i tego jakieś tam zalety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Przeciez proroctwa ktore sa zawarte w biblii wszystkie sie albo spelnily,albo spelniaja.\" Coś kiedyś słyszałem, że niektórzy zachwycają się przepowiedniami Nostradamusa jako spełniającymi się. Nie wiem jak to jest, bo mnie wcale to nie interesowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogłeś być, niewykluczone a teraz zgodziłeś się grać rolę malutkiej duszyczki zamiast rozplywać się w Absolucie. Gdybyś wszystko pamiętal wszystkie wcielenia, nie dalbyś soebie z tym rady, a może rozjeżdzaleś ludzi kolem, paliłeś w piecach? Całą wiedzę masz w sobie, a komunikacja z przewodnikiem zawsze jest otwarta. Jesli bedzie taka konieczność, jesli zechcesz poznać misje duszy, zawsze mozesz to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi nie ale sobie,poznanie odbieracie,poznanie ze nie jest mitem. Ale... Ja za to mam pytanie do Was,jakie macie dowody na to ze istnieje cos takiego jak reinkarnacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Biblii jest wiele ponadczasowych prawd, sami widzicie zę czesto ją cytuję, jest tez kilka prawd, ktore ja sobie inaczej tłumaczę, biblia to symbole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Całą wiedzę masz w sobie, a komunikacja z przewodnikiem zawsze jest otwarta. Jesli bedzie taka konieczność, jesli zechcesz poznać misje duszy, zawsze mozesz to zrobić.\" Może chodzi o to, żeby poznać to \"metodami doczesnymi\" tzn. po prostu się zastanawiać? Eee, mój przewodnik nie podał mi swojego gg :P Więc nie taka otwarta ;) (w założeniu upraszczającym, że istnieje :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale widzisz mała my mamy dzieki Biblii jakies podparcie, a Ty nie potwierdzasz swoich wierzen niczym, tak to juz jest ze trzeba miec coś \"wiekszego\" od zwykłego ludzkiego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"jesli coś wiesz, nie potrzebujesz dowodów\" no wiesz Mała - wg tej maksymy działa J. Kurski :P To była taka dygresja. Ja wiem, że nic nie wiem, więc nie potrzebuję na to dowodów - niech będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka,czy uwazasz w takim razie ze jestes Bogiem???? Jesli tak,dlaczego nie jestes wszechmogaca i wszechwiedzaca,a jesli nawet to dlaczego tylko samadlasiebie,w takiej sytuacji skoro wszyscy jestesmy Nim sami dla siebie,to dlaczego tak jest ze wychodzi z tego chaos? Dlaczego skoro tak jestnie pojmujemy wszechswiata,dlaczego uzywamy tylko kilkaprocent mozliwosci naszego mozdzku?I co do uzytkowania go nie mawiekszego postepu\"ewolucji\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ale widzisz mała my mamy dzieki Biblii jakies podparcie, a Ty nie potwierdzasz swoich wierzen niczym, tak to juz jest ze trzeba miec coś \"wiekszego\" od zwykłego ludzkiego słowa.\" wybacz ale ja nie zamierzam w coś wierzyć jesli się sama przekonuję na własnej skórze że jest INACZEJ, ja nie potrzebuję podparcia z tysiącach biblii, ale nie myslcie że was przekonuję, macie wierzyć w to co sami chcecie i tak jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dlaczego uzywamy tylko kilkaprocent mozliwosci naszego mozdzku?I co do uzytkowania go nie mawiekszego postepu\"ewolucji\"?\" To zależy tylko od Ciebie - ćwicz tą umiejętność a będziesz używać więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer ale Ty wiesz co mialam na mysli, staram się tutaj uważać na słowa:) \"malutka,czy uwazasz w takim razie ze jestes Bogiem???? Jesli tak,dlaczego nie jestes wszechmogaca i wszechwiedzaca,a jesli nawet to dlaczego tylko samadlasiebie,w takiej sytuacji skoro wszyscy jestesmy Nim sami dla siebie,to dlaczego tak jest ze wychodzi z tego chaos? Dlaczego skoro tak jestnie pojmujemy wszechswiata,dlaczego uzywamy tylko kilkaprocent mozliwosci naszego mozdzku?I co do uzytkowania go nie mawiekszego postepu\"ewolucji\"?\" No własnie dlaczego???? i na dodatek dlaczego nie słyszycie a jak słyszycie to nie słuchacie, a jak słuchacie to nie wierzycie, ja się dzielę swoją wiedzą i naprawdę chciałabym zeby ludzie zrozumieli że to oni decyduja o sobie i zeby byli szcześliwi żeby dobrze wybierali, ale oni nie chcą, a Bóg kochanie chce dla nich tego czego oni sami dla siebie chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer,te odpowiedzi to postoj w miejscu. Dla mnie to tlumaczenie swojej niewiedzy.W taki sposob mozna tylko wytlumaczyc brak zrozumienia. W sadzie raczej by to nie przeszlo:-)Tam musisz miec dowody. W zyciu rowniez,bo gdy ich nie masz nie jestes wiarygodny.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×