Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Nie dromader, moze nie konktretnie: \"musimy\" ale jak ma wzrastac nasza wiara w pojedynke, znam chrzescijan, ktorym w tym kosciele za tloczno, w innym za ciasno a w jeszcze innym kaza klekac, zyja tak sobie sami \"ja i Bog\" i powoli niezauwazalnie zapominaja o Bogu. Ale jak mamy sie nauczac zasad Bozego Krolewstwa, kto nas wesprze w modlitwie w chwilach trudnych i zlych, kto przypomni nam o tym, ze Bog nas kocha. Bog przemawia tez przez innach ludzi. Ja jakos nie wyobrazam sobie chrzescijanskiego (zycia z Bogiem) bez braci i sostr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skąd wg was wziął się świat . zaraz wyskoczą na mnie zwolennicy wielkiego wybuchu:). czy powstał przypadkowo? czy zaplanował go jakiś wielki umysł a stworzyła potem moc? kiedy patrzysz na rower, smoachód samolot wiesz ze nie powstały przypadkowo. ktoś te przedmioty zaplanował i wykonał, aby działał według wcześniejszych planów i założeń. więc i świat i wszystko co na nim żyje działa zgodnie z ustalonym planem, które są prawami natury. im więcej praw odkrywa nauka tym bardziej jestem pewna ze KTOŚ zaplanował każdy szczegół i podtrzymuje jego funkcjonowanie zgodnie ze swoim planem. ten KTOŚ to Bóg wszechmocny i wszechwiedzacy.............. ..............to było dla ciebie marzycielu. \"Uwierz w Pana a będziesz zbawiony ty i dom twój\" mówi Bog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyż to nie biblia? \"Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza jesteś ofiarą własnej naiwności. I naiwności innych współwierców oraz swojej własnej ludzkiej natury. Tak naprawdę znajdujesz akceptację grupy i bezpieczeństwo za ścianą własnych złudzeń. Bóg to tylko obiekt jednoczący grupę. Ktoś jak stary mędrzec, wódz, przewodnik który wie wszystko. Wszystko w tobie pochodzi od przeszłości. Taka jest prawda. Nie to co robisz jest złe, tylko to w co wierzysz nie istnieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackNumenórean przy wyrażanieu swoich pogłow mów \" wg mnie , ja twierdzę że itp. Kamelia więc wg Ciebie tylko chrześcijanin może czytać biblię? Czy było tam coś nieprawdziwego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny ...czytałeś od początku? tam duuzo na temat uczynków... Bóg istnieje...tylko oczy otwórzcie, On was budzi każdego dnia i daje sen, dał wam ciała potrzebne do funkcjonowania i wszystko czego potzrebujecie do życia, tlen z fotosyntezy, białko z fasoli, wodę ze źródeł i wit D3 ze słońca dla waszych kości.... a myślicie ze skąd promienie uv w widmie światła ? i dlaczego akurat muszą tam być...bo D 3 potzrebujecie. On zadbał o każdy najmniejszy szczególik. Jest ideałem i miłością nieskończoną. chce was przeznaczyć do wiecznego bytu aby objawić wam swoją twarz, aby pokazać wam to co teraz zakryte przed wami . Nie odrzucajcie Go, bo to bedzi najgorsza decyzja w waszym Życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. (1 list do Koryntian 1:18, Biblia Tysiąclecia) Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić. (1 list do Koryntian 2:14, Biblia Tysiąclecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibli jako obiekt materialny istnieje i jest prawdziwa, ale tak jak każde dzieło człowieka nie jest doskonałe, tak biblia też nie jest doskonała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka podaj miejsce skąd fragment pochodzi , oczywiście że nie tylko chrześcijanin, Bóg przychodzi do wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak kazde dzielo Boga jest dokonala moim skromnym zdaniem a teraz lece, bo sie zagadalam a robota wprawdzie nie zajac ale nikt jej za mnie nie zrobi. Zajrze do Was wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro uwarzasz że wszystko jest tak dopasowane do człowieka to musisz również zauwarzyć że dla innych stworzeń też na ziemii panują idealne warunki do życia. Jesteśmy stworzeni STĄD i powrócimy TU.. Bóg mnie nie stworzył. Nie jestem stworzony i nie zniknę... Przeistoczę się w coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza 🌻...modliłam si ę do Pana aby ktoś zajrzał....ktoś kto nalezy do Niego.......... On wysłuchuje modlitw tych którzy Go szukają i wzywają, doświadczam tego, On odpowiada na moje prośby i modlitwy, to nie tylko przykład z belaizą, ale mam wiele dowodów w swoim życiu jego troski i działania, to nie tylko rozważania martwe jak człowiek po śmierci, to siła która żyje i daje moc. Doświadczają ja ci którzy służą Panu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieło Boga? Gdzież zostawił choć ślad swojego pióra?... Nie wierzcie w coś czego nie ma wiedza człowieka jest niepełna a wytłumaczenie świata Bogiem jest żałosne. Czy bóg istniałby gdyby nie było człowieka? Czy zwierzęta wierzą? Nie. Bóg to idea, myśl ludzka, i wiara w ideę, w myśl ludzką. To wyobrażenie Boga jest Bogiem. Świat jest światem, a człowiek człowiekiem. Myśl pozostanie myślą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia nie tylko Ty doświadczasz:) to List Jakuba 20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym?* 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. 23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość*, i został nazwany przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary*. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich*, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiek wierzący ale niewiedzący oszukuje innych i siebie. Nie szukajcie códow wszędzie. To tylko świat tak działa, a mózg interpretuje. Przekłamania myśli, to domena chorób umysłu, wiara w coś, czego nie ma, to niewiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm najczęsciej było tak, że były wizje, ktore potwierdzała nauka. Daj juz spokój:) to Ty tak twierdzisz ale niekoniecznie tak musi być, jeszcze nie na wszystko wpadliśmy. A cuda nie zdarzają się wbrem naturze ale wbrew temu co o niej wiemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myślisz? hmm a ja nie, pokonaliśmy prawo ciążenia a było to nie do pomyslenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciało bez ducha? To przykład niewiedzy przodków. Zinterpretujcie je w ramach wiedzy dzisiejszej. Duch zniknie. Pojawi się siła.. wiara w świat, to jedyne co pozostało człowiekowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś nie wiedziała: My nie łamiemy praw... My je wykorzystujemy.. .Skąd wziął się twój Bóg? Został stworzony przez inne stworzenie? Tak... przez ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mysl biegnie szybciej od światła:)mimo że mózg pochodzi z ostatniej dostawy i jeszcze niewiele rozumie;) Tak właśnie giną cywilizacje unicestwiają się same pomimo rozwoju technicznego. Ludzie rozbijają atom a siebie nie znają. Nie wiem czy wiecie ale z sumeryjskich zapisków wynika że człowiek został stworzony sztucznie, miał być niewolnikiem do pracy. Bez mała 144 tysięcy po lądowaniu, które odbyło się ok. 450 tys lat wcześniej wybuchło powstanie Anunnaki. Jak wyglądała Ziemia w epoce przedatlantydzkiej? Czy Lemuria upadła? Dawne przekazy tybetańskie mówią że cześć cywilizacji wycofała się w głąb ziemi inne uległy degradacji. Wiele faktów nie pasuje do teorii ewolucji. Nie na wszystko wpadliśmy uwikłani w materii i czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśl nie biegnie szybciej od światła... Ale możeszs sobie wyobrazić że jesteś gdzieś indziej, w galaktyce alfa centaurii np. Ale czy tam będziesz? Będziesz tylko tak myślała, używając mechanizmu swojego mózgu, podlegającego prawom fizyki, i umiejscowionego w twojej głowie. :) Człowiek nie został stworzony sztucznie. To niewiedza twoja sprawia, że wierzysz w coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie ja powiedziałam ze wierzę? Powiedziałam że tak wynika z zapisków. Prekolumbijska statuetka z Ekwadoru datowana na ok. 500 r pne przedstawia człowieka w czyms co jest podejrzane podobne do ubioru s astronauty, dziwne. Słyszałeś może o pracach Muldaszewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego szukasz odpowiedzi na księżycu..? Prawda, ciekawe SF ale niestety nie wierzę mega teorie o ingerencji w nasze rzycie jakichś kosmicznych wędrowców. Nie mam podstaw żeby uważać że są prawdziwe. Po prostu nie wykazano jak dotąd że podobne teorie są prawdziwe. Rozbudzają wyobraźnię, to jest pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×