Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają. Izajasza 40:31 Taki jest sens tych słów: Lecz ci, którzy robią wszystko w zgodzie z innymi, nabierają siły, wzbijają się w górę samolotami, dużo zarabiają, są szanowani i w ogóle :classic_cool:. :) BlackNumenórean 11:16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale (nie pamiętam skąd ten cytat) \"pytania dojrzewają w ciszy\". Co z tego, że zwiedzasz z wycieczką ochających i wzdychających na skinienie przewodnika? W tłumie depczących się turystów powtarzających \"to musi być wspaniałe\" - \"to jest wspaniałe\", \"bo tak jest napisane w mądrych książkach\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co jest wspaniałe jest praktyczne, pożyteczne i ładne. Wszystko co jest dobre, daje korzyść nam ludziom jest dobre np. wspaniały kotlet schabowy. Mniam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś kiedyś powiedział, że nie znając siebie niczego nie poznamy:) Czytał ktoś Walscha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I chyba miał rację ów ktoś. Ale tak w 100% nigdy siebie nie poznamy, jak również nie poznamy wszystkiego do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" szcześliwy człowiek który złożył swą nadzieję w Panu, a nie idzie za pyszałkiem i za zwolennikami kłamstwa\" Ps.40,5 \"szczęśliwy maż który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców, lecz ma upodobanie w Prawie Pana, nad Jego prawem rozmyśla dniem i nocą\" Ps 1 1-2 czytając niektóre wypowiedzi mam wrażenie szyderstwa z Tego co Bóg nazywa Świętym....nie dostąpi szcześcia ktoś kto tak czyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślisz z tym fałszerstwem że to było tak że już po czasach chrystusowych chrześcijanie tak sfałszowali torę żydowskążeby im to do Jezusa pasowało, to co ich prorocy zapisali 600 lat wstecz???? hahahah :D :D :D hahahah i myślisz że żydzi by sobie na to pozwolili by ich pisma fałszować hahahha, oni nie uwierzyli, bo nadal czekają na mesjasza, ale to co mają w torze to strzegąjak oka w głowie, a te ich pisma mówią czy ono tego chcą czy nie o Zbawicielu Jezusie Chrystusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie kocham Boga, bo sie go boje, ja nie daze do wiecznoscie ze strachem, ja ide do domu Ojca. Ja nie czynie zle, bo boje sie kary, ja czynie dobrze, bo kocham mojego tatusia i wiem, ze to mu sie podoba, nie chce Go ranic moimi zlami czynami. A jesli mi cos nie wyjdzie, jesli cos zle zrobie to wiem, ze jesli przyjde z tym do niego to On mi wybaczy. Tak jak nie zdradzilabym mojego meza, bo go bardzo kocham i wiem, ze by go to bardzo zranilo. 🌻 🌻 🌻 nie umiała bym lego piękniej ująć.....taka jest nasza miłośc do Tatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wydaje mi się, że Bóg, który jest miłością nie musi straszyć. Że wszystkie te \"strachy\" powstały przez ludzi dla ich zupełnie ludzkich celów. wcześniej pisałes ze jeżeli to ma być miłość z zastraszenia to ty dziękujesz...a tak nie jest jak widzisz, poprostu nie myślisz o Ojcu w kategorii Ojca tylko Boga Tyrana, taka tradycja wychowania dzieci i obrazu Boga w Posce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam, że w księgach innych religii także da się znależć różne spełnione proroctwa. Jeśli tak, jak to wówczas wytłumaczysz? Zadam Ci jeszcze jedno hipotetyczne pytanie - nie musisz na nie odpowiadać, ale spróbuj się chociaż zastanowić - co by się stało z Twoją wiarą, gdyby nagle w jakiś sposób (wobec którego nie miała byś żadnych wątpliwości) obalono boskie pochodzenie Biblii. Czy wpłynęło by to drastycznie na Twoją wiarę? Czy wierzyła byś nadal w Boga, mimo niewiary w księgę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"taka tradycja wychowania dzieci i obrazu Boga w Posce\" I owszem - to prawda, ale Twój Bóg też straszy wyłącznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biblia to też księga historyczna, fakty są faktami, proroctwa jak widzisz Podejrzewam, że w księgach innych religii także da się znależć różne spełnione proroctwa. pokaż mi takie HISTORYCZNE proroctwa, o takiej różnicy w czasie (600 lat) dlaczego nie wiedzac jak potraktować to co piszę mówisz że gdzieś tam pewnie też coś jest:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co by było gdyby......:) jeszcze nikomu się to nie udało, nie da sie zaprzeczyćproroctwom:) poprostu się nie da:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą o ile mnie pamięć nie myli, to w tych proroctwach chyba była mowa, że pojawi się prorok, a nie Bóg na Ziemi. Czy nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a załóżmy HIPOTETYCZNIE że ich nigdy nie znajdziesz to proroctwa z biblii wydają ci się GODNE ZAWIERZENIA:), jak wtedy do nich podejdziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wymyślaj DROMADERZE :) cytowałam niektóre z nich, przeczytaj jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacznij cztać biblię, tak sam....w ciszy i spokoju, zrozumiesz wtedy tak wiele.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każde proroctwo prędze czy póżniej się spełni:classic_cool: szczególnie szybko spełniają się te które mówią o złch rzeczach. To dlatego, że proroctwa są często pisane kodami, lub niezrozumiałym językiem. Dlaczego są tak pisane? Żeby ludzie MYŚLELI że się spełniają. Im większy odcinek czasu minął od proroctwa, tym większa szansa, że już się spełniło. Zdarzenia mają to do siebie że się zdarzają. ;) Są wśród nich zdarzenia losowe... wszystko może się zdarzyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo taka była historia, !!!! a ja myślałam że ty inteligentny facet jesteś!!!!, a da się zaprzeczyć ze Mieszko I żył, Hitler, Jan Kochanowski. Gdyby 600 lat wstecz pisano by szczegóły z zycja Kościuszki, co bedzie jadł, z kim zasiądzie na ucztę, ile zapłaci za obiad w tej a tej restauracji...nie zdziwiło by cię to. ??? i wiesz że npewna grupa mająca na straży ( i respektująca je jako pisma wazne dostarczające wiedzy historycznej) nie pozwoliła by na nikczemne fałszerstwa 600 lat później. Nie zastanowił by cięto?????? to jest dowód, ludzie otwórzcie oczy, żeby nie było za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To z \"dowcipowego\" listu do Romana G ( http://marchewa.forumsplace.com/archive/o_t__t_119__list-do-romana-g..html ). Ale może potrafisz zinterpretować te fragmenty: \"1. Gdy spalam byka na ołtarzu ofiarnym, wiem, że to powoduje woń, która jest Bogu przyjemna (3 Ks. Moj. 19). Problem jest z moimi sąsiadami. Mówią, że dla nich zapach ten nie jest przyjemny. Czy mam ich ignorować? 2. Chciałbym sprzedać swoja córkę jako niewolnicę, za karę, jak to opisuje 2 Ks.Moj. 21:7. W tych czasach, jaka byłaby, według Pana, najlepsza cena? 3. Wiem, że nie powinienem mieć kontaktu z kobieta podczas jej nieczystości miesięcznej (3 Ks. Moj. 15:19-24). Problem jest, jak się tego dowiedzieć? Usiłowałem zapytać, ale one często były obrażone moim pytaniem. 4. Moja żona po wielu latach straciła upodobanie w moich oczach. Znienawidziłem ją, gdyż odkryłem w niej odrażającą cechę, gadulstwo. Wypisałem jej list rozwodowy (5 Ks. Moj. 24) i chcę ja odprawić, tylko nie wiem, jak go jej wręczyć. Osobiście, czy przez policję? 5. Mam jednego sąsiada, który uparcie chce pracować w dzień szabatu. W 2 Ks.Moj. 35:2 jest jasno powiedziane, że ma być skazany na śmierć. Czy moralnie jestem zobowiązany, by go zabić sam? 6. Jeden z moich przyjaciół twierdzi, że nawet jeżeli jedzenie owoców morza jest obrzydliwością (3 Ks. Moj. 11:10), to mimo wszystko jest mniej gorsze od homoseksualizmu. Nie zgadzam się. Czy może Pan osadzić? 7. W 3 Ks. Moj. 21:20 jest powiedziane, że nie mogę się zbliżać do ołtarza Boga, jeżeli mam problem ze wzrokiem. Muszę zdradzić, że noszę okulary do czytania. Czy muszę mieć wzrok 20/20 lub czy można negocjować? 8. Większość moich przyjaciół obcina sobie włosy, również w tzw. kołka, mimo że jest to jasno zabronione 3 Ks. Moj. 19:27. Jak oni mają umrzeć? 9. Wiem, że wg 3 Ks. Moj. 11:6-8, jeżeli dotknę skóry martwego wieprza,staję się nieczysty. Ale czy mogę nadal grać w piłkę nożną, jeżeli będę nosił rękawice? 10. Mój wujek nie respektuje 3 Ks. Moj. 19:19, ponieważ sieje dwie różne rośliny na tym samym polu. Jego żona zresztą również, ponieważ nosi ubrania z dwóch różnych materiałów (mieszaninę bawełny i poliestru). Ma również zwyczaj przeklinania. Czy naprawdę muszę zebrać całe miasto, by ich kamienować (3 Ks. Moj. 24:10-16). Czy nie moglibyśmy ich po prostu spalić żywcem podczas prywatnego zebrania rodzinnego, jak to zrobiliśmy dla tych, którzy sypiają z ich rodzina?(3 Ks.Moj. 20:14).\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia o co ci chodzi? Zdarzenia się zdarzają i tyle. Nie piszę, że czegoś nie było, albo że sfałszowano historię. Co prawda można ją różnie interpretować i dopasowywać to co się zdarzyło do proroctw. Wtedy może okazać się np. że propoctwo zdarzyło się, zanim ktoś je przepowiedział. :) Proroctwa to tylko opisanie zdarzenia, a zdarzenia się zdarzają. Dlatego coś się spełnia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damlena
Witam! Tak sie zastanawiam, czy jest Ktos kto naprawde wierzy w to co jest napisane w Biblii? Czy wierzycie, ze mozna nie grzeszyc? Ciekawa jestem po prostu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wtedy spojrzą na mnie , na tego którego przebodli (jezus został przebity w bok) łagodny i jedzie na ośle, na oślęciu, źrebienciu oślicy\" Betlejemie Efrata, najmniejszy z okręgów ludzkich, z ciebie wyjdzie ten który bedzie władcą Izraela. Początki Jego od prawieku, od dni zamierzchłych\"..Jezus pochodzi Betlejem to tak jak Kozia Wólka, mała mieścina stamtąd kaen król sienie pojawił to są szczególy nie jakieś ogólniki do których można by kazdego \"podciągnąć\" napiszę jeszcze jeden , bardzo ważny szczegól, ale pewnie \"szydercy\" znowu zanegują tak oczywiste fakty: \"Księega Zachariasza 11. 12 ( przypominam ok 700-600 lat przed narodzeniem Jezusa): \"Jeżeli uznacie to za słuszne, dajcie mi należną zapłatę, a jezeli nie zaniechajcie! i odważyli mi jako zapłatę trzydzieści srebrników. Lecz Pan rzekł do mnie :wrzuć je do skarbca, tę wysoką cenę , na jaką mnie oszacowali\"......proroctwo o Judaszu i o Jezusie. Aż 2 osoby tym razem( też przypadek? też tak się mogło zgrać ?) Biblia to święta księga...poznawajccie jej bogactwa:) nie sposób wypisywac wszystko, ale wiele mądrości i prawdy kryje ta księga, jest też drogowskazem dla kazdego ...powinna być ... \" oto ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie, naucz mnie tajników mądrości \" Ps 51.8 tak śpiweał psalmista do Pana...kto chce posiąść mądrość niech chłonie ją z rąk Pana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny( fajny nick, pasuje do ciebie:) ) to nie zdarzenia to drobne szcegóły, jarzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwy maż który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców, lecz ma upodobanie w Prawie Pana to do ciebie marzycielu. :) pamiętaj On umierał \"zamiast\" ciebie, aby dać ci wolność, dobrowolnie płacił twój dług, anulowac chce twoje występki, nie nabijaj się z jego słowa, \"Bóg nie da się z siebie wyśmiewać\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×