Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"Powiedzialam tak do Dreamera,poniewaz sam przyznal,ze nie zna kompletnie biblii,bonie zajrzal do niej.\" Tu mnie zbyt surowo oceniłaś - nie tylko, że zajrzałem, to kiedyś trochę ją czytywałem (wieki temu - teraz widzę, że raczej z ciekawości jak mitologię). Zresztą nie będę się chwalił, że miałem kiedyś 6 z religii (co zresztą jest czystym nonsensem ale to inna bajka). Więc coś tam trochę pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Drem 🖐️ Black,ja wiem,ze imie Jahwe-JHWJ,nie zostalo wymyslone przez ludzi,Bog podal swoje imie osobiscie.:-) Nie dziwi cie,ze tyle roznych religii,traktuje to imie calkiem powaznie,i Bog o tym imieniu,jest Stworca Swiata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream a to przepraszam,wnioskowalam z twoich wypowiedzi,ze jej nie czytales. :-) Jako mitoogie(historie)mozna ST. Jednak ,by zrozumiec o co chodzi w NT,poczytaj Izajasza,Daniela(ciezka) Potem ewangelie. Jezus zalecal tez Psalmy,bo sa naprawde przepiekne i opisuja Boga. Jak sie tak czyta np.Salomona,lub Dawida( kazdego z pisarzy),to nie sposob nie uwierzyc,ze mieli doczynienia z Bogiem. Zobacz my terazniejsi ludzie opisujemy Boga w tak rozny sposob,kazdy ma inne wyobrazenie. A ludzie ktorzy spisywali biblie,nie znali sie w wiekszosci,malo tego pisali ksiegi w roznych czasach(wiekach),a opis Boga,tego co od nas chce itd,to sie nie zmienialo,opisywalimimo,ze kazdy wlasnymi slowami,a jednak czuc ze pisza o tym samym,o Jehowie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu się podziewacie. Może kiedyś przeczytam. A wtedy właśnie ST czytałem (jeszcze był ładnie ilustrowany- bo to wersja dla dzieci była)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu sie podziewacie :-D Jestem,jestem ... Wiesz co do ST ,to faktycznie gdy czytaszgo masz wrazeniejakbys czytalksiege historyczna,albo mitologie.Ona nabiera blaskuijest w pelni,gdydoczytasz icaly NT. :-) Wtedy wiele niejasnosci ze ST jest zrozumiale,tak i na odwrot.:-) Z tym ,ze nie od razu,trzeba czasu .Ja sama caly czas jestem wtrakcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiś czas temu próbowałem zajrzeć do NT ale zaraz zachciało mi się spać. Może tak właśnie miało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozmowa Mojżesza z Bogiem przy płomienistym krzaku ukazuje Boga, który wyjaśnia znaczenie swojego imienia: Mojżesz zaś rzekł Bogu: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć? Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTÓRY JESTEM (אהיה אשר אהיה). I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM (אהיה) posłał mnie do was. Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM (יהוה), Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia. Dream,tak wlasnie taka reakcja,chyba nieominelazadnego z Nas. Ja tez zasypialam.Mysle,ze potrzeba czasu,musi cos zaiskrzyc,by \"jesc\"jak wyglodnialy,kazde slowo zapisane,kazda prawde zawatra w Biblii. Moze twoj czas nie nadszedl,a mozez tytulu,ze jednak czegos poszukujesz(skoro tu jestes),moze to wlasnie ta chwila. :-) Nie przeocz jej,bo nigdy nie bedziesz wiedzialco tracisz(moze zyskasz).:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może mój \"czas\" jest inny - bo inne jest to co mam znaleźć. będę za jakąś godzinkę - miłej dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh spacja mi nawala :/ Dream,nie mowie,ze twoje zycie jest bez sensu,bo nie znasz Biblii,absolutnie.Tylko moze zrozumienie Biblii pozwala nam zrozumiec to codo tej pory niezrozumiale wtej dziedzinie i wielu innych. Ale z pewnoscia,nie mozesz sam z wlasnego doswiadczenia powiedziec,ze jest:madra,lub glupia. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A może mój \"czas\" jest inny - bo inne jest to co mam znaleźć.\" Wiesz co,mysle ze to tylko w naszych umyslach roi sie 1000-ce mozliwosci. Tysiace drog i prawd.I to nas gubi,bo szukamy niewiadomo gdzie,odpychamy cos co jest w zasiegu reki,bo wydaje sie \"zbyt proste\"? Tak naprawde jest tylko jedna prawda i tylko jeden prawidzwy Bog. Czy madry,czy glupi,czy biedny,czy bogaty,kazdego z nas czeka jedna smierc. Z jednym sie zgodze,ze czas i pora wiele znacza. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"madra,lub glupia\" Nigdy nie będę mógł tego stwierdzić? Nie zgodzę się z tym, że wiele dróg nas gubi - wręcz przeciwnie - wzbogaca nas - jeśli nie osobiście - to nas jako ludzkość. Oczywiście kiedy tylko nie nienawidzimy tych, co wolą inne \"objazdy\" niż my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te dyskusje to farsa i kpjna z rozumu . zalosne . powiem wam moi drodzy ze nie ma ZADNYCH REKOPISOW NOWEGO TESTAMENTU!!!! sa tylko odpisy odpisow odpisow.. zalosne . nie ma zadnego!!!! ZADNEGO ORYGINALU PISM JAKIEGOKOLWIEK Z PISARZY BIBLIJNYCH NOWEGO TESTAMENTU!!! CZYLI ZE KAZDY WPISYWAL CO CHCIAL ..kazdy z odstepcow jak ich nazywaja swiadkowie J. czyli ojcowie kosciola. klocIli sie przy tym ze az wstyd powtarzac.. JAK PAWEL mogl miec na mysli Nowy testament mowiac ze cale pismo natchnione jest od boga...\"??? ??? no jak ?? przeciez istnial wowczas tylko stary.. pisma nowego zostaly poskladane dlugo po jego smierci. nikt a szczegolnie on nie roscil sobie do prawa pisania swietych pism... NIE ROZUMIECIE??? moze gar wody na lepetyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i staram sie zeby dojsc do jakiegos wniosku na koniec dyskusji . ale wzorem kretynek z kolorowych czasopism niczego z dyskusji nie wyciagacie i kazdy zostaje prz swoich religijnych pogladach... przekonajcie mnie ze sie myle. lecz nie \"argumentami\" w stylu: biblia jest slowem bozym bo biblia mowi ze jest...slowem bozym.... no ku/rwa do czego prowadzic ma taka dyskusja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To po co tutaj wlazłeś profesor?? Nie masz co robić, nudzi ci się??? Mam do ciebie jeszcze jedno pytanie: W czym jesteśmy podobni do boga???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam sobie odpowiedz na to pytanie do czego ma Cię prowadzić ta dyskusja. Bo jak rozumiem nikt na siłę Cię do niej nie zmusza. Ja myślę, że nie ma prostych uniwersalnych odpowiedzi na to pytanie, a tworzenie dziwnej nic nie oddającej szufladki jest IMHO nonsensem. A czy musi do czegoś zawsze prowadzić? \"zostaje prz swoich religijnych pogladach... przekonajcie mnie ze sie myle.\" A co wszyscy nagle mają przytaknąć jednemu z nas - \"tak Ty miałeś rację\"? Jeśli choć przez moment na to liczyłeś to chyba mocno zderzyłeś się głową z czymś twardym. Świat nie jest jednobarwny, jest wiele dróg - więc nie oczekuj, że wszyscy pójdą Twoją? Potrzebujesz żeby przyznano Ci \"rację\" dla lepszego samopoczucia, lepszej samooceny czy z jakiegoś innego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandoro katolicy korzystaja ze starego testamentu jednak odrzucaja jego częsc jak i Jezus odrzucil.. stary testament byl spisany dla usprawiedliwienia okrutnych rzezi.. mordow i zabojstw w imie Boga i czynionych z Jego inicjatywy jak podaje biblia. ale biblia usprawiedliwie mordowanie dzieci kobiet tylko dla tego ze nie oddawali czci Temu bogu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Świat nie jest jednobarwny, jest wiele dróg - więc nie oczekuj, że wszyscy pójdą Twoją? Potrzebujesz żeby przyznano Ci \"rację\" dla lepszego samopoczucia, lepszej samooceny czy z jakiegoś innego powodu?\" . moim pragnieniem jest wyprowadzic was z domu niewoli z egiptu w ktorym zyjecie- wrod falszywych bogow . przeciac wiezy na waszych rekach. to przymus moralny ... pragne zebyscie poszli za mna???... nie, nie mam wam nic do zaoferowania poza PRAWDA. poza rozumna dyskusja. ale kto chce isc waska sciezka??? kiedys straznice byly czarno biale ,dzisiaj sa kolorowe -to taki tręd.. czytajcie kolorowe czasopisma!!! straznica, pani domu ,tina ,itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer2006 moge ci przedstawic moj poglad. tylko poglad!! nie twierdze ze tak jest na 100% gdybym twierdzil inaczej bylbym glupcem. ale to wiedza z zupelnie innej beczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie mam wam nic do zaoferowania poza PRAWDA.\" Zatem powiedz co nazywasz swoją prawdą? (Ale pozwól też innym wierzyć w swoje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli wiedzialbys ze ktos usiadzie na zmije nie ostrzeglbys go??? moja prawda jest surowa i bolesna ale potem sprawia ulge.. daje ukojenie . spokoj i pewnosc ze widze SWOIMI oczyma.. czy nie warto potrudzic sie??? czy nie warto powalczyc ?? probuje pokazac wam prawdziwy swiat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×