Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Ewangelia Jana rozdzial I 1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. 2 Ono było na początku u Boga. 3 Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. 4 W Nim było życie, a życie było światłością* ludzi, 5 a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. .......... 9 Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. 10 Na świecie było , a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. 11 Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. 12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - 13 którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. 14 A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. dozo swiatla Wam zycze dzis i jutro i w Nowym Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mikołajki, mam nadzieję, że się nie przejedliście :P No to dalszego smacznego i ciepłej rodzinnej atmosferki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry.. jestem... pijnayn .. Więc...njalepszeggo............;) Są mometny.. wtedy nie widze ptrzeby tłumaczyć..... jak zrozumiecie.... nie będzięcie ze mną rozmawiać.........;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego co naj... spelnienia merzen zdrowka i milosci. Wam zycze i dzieki za ten temat. ja chlop prosty a dzieki Wam wiele sie tu dowiedzialem i przemysliwam..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość użądlony
"Wchodzący z najciemniejszej otchłani jest jak płomień czarny z żądlącymi ogonami. Wiekuisty i samotny z nienawiści" To się zdarzy jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksiega Izajasza rozdzial 9 5 Albowiem Dziecię* nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju*. 6 Wielkie będzie Jego panowanie w pokoju bez granic na tronie Dawida i nad Jego królestwem, które On utwierdzi i umocni prawem i sprawiedliwością, odtąd i na wieki*. Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARZENaaaaa
Co sie nic nie odzywasz daj znac!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niektórzy już się nazwali \"prawem i sprawiedliwością\" i emanują \"boskością\" jakby i samego Boga chcieli przyćmić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzennnnaaaaq
utro sie odezwe,wieczorkiem okolo 20 tej.buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzennnnaaaaq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzennnnaaaaq
Mialo byc "jutro". Biblie przeczytalam swego czasu kilka razy,raz ze wszystkimi odnosnikami!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy miało to dla Was rzeczywiście jakiś sens, czy tylko o \"przeczytanie\" szło? o to by mieć jeden raz więcej \"na koncie\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaonko ja calej nie, sa ksiegi, ktore czytam kilka razy w roku np list do Efezjan, moj ulubiony a sa takie, ktorych w calosci nie przeczytalam (na szczescie nie wiele). Czekaja na wene. Ale wiem ze warto czytac Cale pismo. To tak jakby ktos napisal do Ciebie list a Ty bys przeczytala tylko urywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzennnnaaaaq
Jesli sie czyta z odnosnikami to chyba oczywiste,ze chodzi o glebsza analize. Nie czytam ksiazki jesli nie widze jakiegos celu w tym.Czytanie dla samego czytania jest chyba nudne?:) Nie przeczytac biblii to wstyd,tak sadze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer Bog napisal do Ciebie List, dlaczego przegladasz wszystkie bzdurne reklamy, ktore laduja w Twojej skrzynce na lista a nei czytasz tego najwazniejszego List Milosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzennnnaaaaq
Dlaczego dla wierzacych? Biblie czytaja takze ateisci. Fragmenty biblii sa umieszczone w programie szkolnym.Biblia byla i jest najwiekszym bestselerem w swiecie,poprostu wstydem jest jej nie przeczytac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To pewnie, że czytają i ateiści. Ale to z wstydem to przesada wg mnie. czy Ty czytasz np. Koran? czy pisma innych religii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzennnnaaaaq
Romanse czyta sie tym baredziej wtedy gdy jest sie kochanym i zakochanym,jakby na dowod tego, ze ta milosc mozna potwierdzic,ze jest takze udzialem innych. Biblie mozna czytac po to by poznac lepiej tego ,ktory wszystko stworzyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że tak. Ale poznawać za jej pomogą można tylko wierząc w jej prawdziwość - a przede wszystkim w prawdziwość tego na czym się opiera - na takiej wizji Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze - istnienia miłości nie da się dowieść, potwierdzić, udziałem innych. Zresztą akurat romanse to chyba raczej domena czekających na \"bajkową miłość\", \"księcia z bajki\" itp. itd. To już inna bajka, że chyba raczej przedstawiają miłość nierealną, wyidealizowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzennnnaaaaq
koran?tak sie sklada,ze jakos nigdy nie mialam jej w reku, ha! nawet nie wiem jak wyglada!wynika to z tego,ze nie jest popularna,zadnych ksiag tzw swietych nie mozna porownac z biblia.Natomiast Biblia jest znana wszystkim religiom,nacjom,narodowosciom na swiecie i to od zamierzchlych czasow!Zadna swieta ksiega nie byla tlumaczona na tyle jezykow co biblia! Co tu wiele gadac ,przeczytaj ja a wtedy byc moze wiecej zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe - tu mnie rozwaliłaś - Koran nie jest popularny? A miliony muzułmanów? Zresztą - popularny to jest i McDonald - i jakoś nie przydaje to mu wartości. A popularność Biblii wynika z prostej rzeczy - że była ona podstawą religii \"świata zachodniego\" a to on prowadził ekspansję na resztę świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×