Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Wiesz - wielu ludzi ma potrzebę posiadania choćby pieniędzy. \"Kosciół był jest i będzie jeden i prawdziwy\" Który jest prawdziwy? A co z wyznawcami \"nieprawdziwych\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
watrobka z cebulka............masz racje. Powiedz mi jednak,czy ten prawdziwy kosciol skada sie na dzien dzisiejszy z konkretnego Kosciolu,czy raczej ztych ktorych laczy jednosc z Jezusem?Tzn takich osob ,ktore nie reprezentuja zadnej z Organizacji ziemskich np.:KK,SJ,Ewangelicki,Baptysci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obawiam się że moja odpowiedź Cię zszokuje jeden jedyny i prawdziwy to Kosciół Katolicki - PRZEDSOBOROWY, niestety to co się stało na Vaticanum Secundum to jakaś tragedia z którą Kosciół nie ma nic wspólnego Popatrzcie skąd wzieły się wszystkie odłamy Henrykiem VIII kierowała huć, Kalwinem (uwaga) zoofilia... Lutrem też jakiś syf...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Istnienia czegoś, czego nie ma, nie da się udowodnić\" Ale istnienie czegos co istnieje da sie udowodnic,skoro swiat istnieje,a na tym siwecie wszystko co istnieje nie powstalo samoistnie,trzeba brac pod uwage,ze wszystko ma swoj poczatek. Dla mnie Bog istnieje,dla Ciebie nie.Roznica jest taka ,ze wierzacemu nie trzeba udowadniac istnienia Boga. A niewierzacemu,po co udowadniac,skoro i tak nie uwierzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
watrobka z cebulka,alez wcale mnie nie szokujesz. Ja mimo ze nie jestem katoliczka,mysle,ze najblizszy tym pierwszym mogl byc katolicki.Jednak na dzien dzisiejszy,ma juz malo wspolnego z tym pierwszym.Dlatego nie uwazam Go juz za pradziwy,bo za wielka jest roznica w nim,od tego ktory mial byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kościół to grupa przestrzegająca praw które ją jednoczą prawo główne: Jest jeden bóg. A że boga nie ma? Niech niedowiarki udowodnią, że czegoś czego nie ma, nie ma naprawdę. Rozumiecie? Usmiać się można. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest trudniejszy problem - wszystko zależy czy mieli kontakt z \"Prawdą objawioną \"Jeśli tak i ją świadomie odrzucili są niestety \"po ciemnej stronie mocy\" :( Co do Żydów niestety Pismo Św wprost mówi o tym że zabijając Chrystusa ściągnęłi na siebie swoje dzieci przekleństwo. Ps. Stąd niedawny atak M.Gibsona na Żydów - brawo Mel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie np.powinny oczyscic sie wszystkie koscioly,dojsc do wspolnych wnioskow,bo glowa kazdego z nich jest Chrystus.Kazdy powinien zaczac glosic czysta nauke wychodzaca od Boga. A zeby nie bylo ze ktos komus ma isc na ustepstwo,powinni wspolnie jeszcze raz przemyslec jaki cel mial Jezus,znalezc wspolne punkty i zyc w zgodzie.Bo tym co mielo laczyc chrzecijan miala byc milosc,a tu palamy jedni do drugich nienawiscia,bo tak jest niestety.Mimo,ze kazdy uwarza,ze robi cos w imie Jezusa,to kazdy chce Go miec na wlasnosc.A przeciez onprzyszedl oddac zycie za Swiat,a nie tylko za Kosciol. Z drugiej jednak strony nic nie naprawimy,bo przeciez Jezusnie przyniosl pokoju ,a miecz.;-(,moze tak mialo byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wybacz, ale jakiś Żyd z XXI wieku nie zabił Chrytusa? (Zresztą JPII mówił o Żydach jako o \"starszych braciach w wierze\"). A Mel lepiej niech filmy kręci ;) Hmm, a co jeśli nie ma jednej, wyłącznej \"prawdy objawionej\"? Tylko są różne drogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech jezus to człowiek był. Mojżesz też. Wszyscy jesteśmy ludźmi, którzy potrzebują lidera i wiary w przewodnika. Ja jestem sam dla siebie przewodnikiem. Idę i patrzę, idę i słucham, porównuję wyniki i wyciągam wnioski. Jestem maszyną logiczną, jak każdy z was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej ej ej! Black - nie zapędzaj się tak z tą maszyną logiczną! ;) Włącz sobie TV to zobaczysz, że to obalona teoria :P A tak na poważnie - to jesteśmy maszyną logiczno - uczuciową jeśli już i nie potrafimy działać w 100% logicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale \"Mad Max\" to fajny film. Bardziej realistyczny niż ta \"Pasja\" (z tym biczowaniem po brzuchu i gwoździami w rękach, a nie w nadgarstkach, to Mel przesadził). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Pomyślmy w co wierzą innowiercy jeśli jest Jeden Bóg?\" Moze pomyslmy kto jest innowierca? Bog z pewnoscia jest jeden,ale nauki sa rozne,tylko dziwi mnie dlaczego i po co tak rozne,skoro oparte na tej samej biblii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×