Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość frk-09
"W roku 666 powstal Islam.Powstal po to,zeby zniszczyc Chrzescijanstwo." yagon, używając takiego sposobu myślenia można powiedzieć: w 31 lat po bitwie pod Akcjum, narodził się Jezus zwany Chrystusem. Jego celem było zniszczenie kultury antyku. W tym celu założył sektę. Oczywiście agresja Islamu jest faktem. Zajęli chrześcijańską Afrykę. Dotarli aż do Poitiers i do Wiednia. Ale chrześcijańska Europa podbiła obie Ameryki, później całą Afrykę, nie mówiąc o dominacji w Azji. To po prostu rywalizacja narodow, państw, cywilizacji a nie spisek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie wszyscy którzy mi mówią Panie , Panie wejdą do królestwa\", nie wszyscy, ale Ci dla których Jezus, Budda Kriszna etc. będą na tyle inspiracją że zdołają urzeczywistnić cechy tych mistrzów w sobie. (cyt mała) Mt 7:21 Bw \"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.\" WOLA OJCA: Dz 4:12 Bw \"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.\" nawet Budda, Kriszna, ..etc Bóg dał Jezusa. JEZUS. Rz 10:13 Bw \"Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frk-09
Nie kwestionując tureckiego zagrożenia, klęska Austrii byłaby raczej na rękę Rzeczpospolitej. Upadek Habsburgów to byłoby piękne :) Odgrywanie przedmurza chrześcijaństwa nie wyszło na zdrowie Rzeczpospolitej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuneguunda
Kamelia bylam jeszcze nie dawno Twoja zacieta przeciwniczka ,sadzilam ze jestes nawiedzona cyz cos.Teraz widze wszytko inaczej chwala za to Panu Jezusowi! Zrozumialam wilele spraw,otworzylam oczy i nie czytam wiecej publikacji towarzystwa straznica,postanowilam ,ze dla mnie wyznacznikiem i drogowsakazem bedzie tylko i wylacznie Biblia ,bo tylko tylko jest slowo Boga i jego chce sluchac a nie cudzych interpretacji.Pragne by kierowal mna duch swiety poprzez czytanie Biblii.Doszlam do wniosku,ze nie ma prawdziwej religii,o tych wszytkich religiach pisze Ksiega Objawienia,przyrownuje je do babilonu wielkiego,ktory skazany jest na zaglade,jednak sadze ze wszytkie te religie przyslugiwaly sie w jakims stopniu Bogu.Sadze,ze poprzez te religie Bog chce bysmy przynajmiej w przyblizeniu poznali Boga,po to by przyciagnac szczere osoby do siebie w czasie konca,gdy juz obalony czyli zniszczone zostana wszytkie te religie,wowczas te szczere osoby,ktore oddaly serce dla Jezusa beda ujawnione.Ksiega Objawienia nazywa ich "moim ludem".Ten lud wywodzi sie ze wszytkich ras ,ludow i jezykow ze wszytkich religii i puki co sadze, ze to wszystko jedno jaka religie sie wyznaje ,najwazniejsze by czlowiek zyl w zgodzie ze swoim sumieniem,bo owo sumienie to prawo Boze wypisane w naszych sercach. To prawo ma kazdy wypisane bez wzgledu na to czy wierzy czy nie,dlatego wlasnie pisze w Biblii ,ze Jezus za wszystkich oddal zycie,ze umozliwil wszytkim zycie wieczne,ze zalezy ono wlasnie od tego czy kierujemy sie w zyciu tym prawem czyli sumieniem. W tej chwili jestem na etapie przemyslen i zastanawiam sie gdzie jest moja droga? czy znajde sie w jakiejkolwiek religii? Pisalam wczesniej,ze wiem iz te wszuytkie religie spotka jeden los,zostana zniszczone wiec zastanawiam sie czy w ogole jest sens gdziekolwiek przynalezec? Z drugiej stronysamemu wielbic Boga to tez jakos dziwnie,szczerze mowic nie wiem co mam ze soba poczac.Poznalam prawde i chce byc wolna i zyc juz na zawsze z Chrystusem,nie chce by jakikolwiek czlowiek kierowal moimi myslami i interpretowal slowo Boga za mnie ,pragne by to duch swiety mnie pocieszal i wskazywal mi droge a nie jakis czlowiek,gdyz to juz przerabialam,przez okolo 20lat ze swiadkami Jehowy.Powiec co sadzisz o tym co tu napisalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia nie zrozum mnie źle, ja nie neguję Twoich poglądów:)Chcę Ci tylko zwrócić uwagę że nie tylko Ty masz rację. Słoniem jest i jego noga i ogon i trąba a Ty uparcie twierdzisz że to tylko ogon- to tak alegorycznie. Niezaprzeczalnym faktem jest, że dotykają sacrum ludzie różnych wyznań a prawo natury istniało przed biblią i po niej będzie istnieć bo jest wieczne i uniwersalne. Kiedyś to zrozumiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuneguunda
Bog istnial od zawsze, prawo natury On sam uczynil i dla Ciebie to prawo istnieje od zawsze,bo gdy sie urodzilismys to wszytko juz dawno temu istnialo. Jednak nic nie powsataje samoistnie,tym bardziej tak zorganizowany i cudownie stworzony wszechswiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frk-09
maalutka ja się uważam za agnostyka ale Twoje uparte wmawianie osobom wierzącym, swojej wizji jest nużącym dziwactwem. O ile się nie mylę Ewangelie wyraźnie głoszą, ze tylko przez Chrystusa można osiągnąć zbawienie i koniec! Można w to wierzyć, nie wierzyć. Ty natomiast usiłujesz ze wszystkich religii ulepić jedną. Możesz tak myśleć, nie Ty jedna głosisz takie tezy. Jednak wmawianie wyznawcom, ze się mylą bo ICH PROROK, ICH BÓG jest tylko częścią pewnej idei, jest zajęciem jałowym. Mogę zrozumieć, ze powoduje Tobą uniwersalny humanizm, który i mnie nie jest obcy ale nie zniwelujesz różnic pomiędzy wyznaniami. Zwróć uwagę na fakt, ze zazwyczaj wielkie religie głoszą, że tylko one zapewniają zbawienie. Nic na to nie poradzisz. Nie odbierzesz wyznawcom satysfakjonującego poczucia przynależności do tych, którzy wiedzą i wierzą lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frk-09
"tym bardziej tak zorganizowany i cudownie stworzony wszechswiat." z ta tezą to ja bym polemizował.... Gwiazdy ogrzewające próżnię... Gdzie tu sens? Inna rzecz, ze ładnie wygląda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kunegundo, ❤️ dziękuję ci za wspaniałe wyznanie wiary ❤️ i piękne świadectwo mocy Ducha swiętego i uwolnienia przez Jezusa Chrystusa do wolności do jakiej On sam nas powołuje. Pięknie napisałaś i jest to czysta prawda, Tylko Biblia , Tylko Słowo Pana ma moc. A Jezus obdarowuje wszystkich tych którzy Jemu zaufali zyciem wiecznym. Nie ma jednej religii WŁASCIWEJ bo tylko Jezus jest Drogą Prawdą i Zyciem i Ci którzy do Niego należą tworzą JEGO LUD WYBRANY Słowo mówi: Dz 2:42 Bw \"I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.\" \"Jedzcie i pijcie\" \"Tam gdzie Ja będę będą też uczniowie moi\" \"Gdzie dwóch lub trzech zbiera się w Imię moje tam jestem pośród nich obecny\" Pan chce by uczniowie Jego zbierali się w jednym miejscu gdzie będą go chwalić , wysławiać, uwielbiać pieśniami Słowem, gdzie na Pamiątkę (jak On poleciał będą łamać chleb i pić kielich ), gdzie będą modlić się modlitwą Pańską, gdzie Duch Swięty jak w Dniu Pięćdziesiątnicy będzie wylewał się na swoich uczniów dając im moc do zwiastowania, siłę do zycia, radosć , miłosc .....Gdzie Bóg pokazuje się ze jest obecny na miejscu zgromadzenia, bo sam tak powiedział \"gdzie 2 lub 3....tam i Ja jestem\" cóż mogę ci doradzić, moze powiem co ja sama zrobiłam, kiedyś gdy jako katoliczka znalazłam się w podobnej sytuajcji jak ty teraz, przeczytałam takie zdanie: Znajdz kościół najbardziej podobny do tego który był obecny za czasów Chrystusowych, czysty, wierny Biblii, oddany Bogu, Oddany Jezusowi Chrystusowi...i przyłącz się do Niego, a Bóg poprowadzi cię w Swoim Słowie. Sprawdzaj z Duchem Swiętym , o czym mówią bracia, zobacz, czy Duch miłosci jest na miejscu ich zgromadzeń i trwaj w Chrystusie ciesząc sie Jego miłoscią i Jego Słowem, a On poprowadzi Cię aż do wiecznosci...z Nim. Niech Cię Bóg błogosławi:) Bardzo się ucieszyłam z twoich słów.❤️ NIECH PAN CIĘ PROWADZI. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J 12:26 Bw \"Jeśli kto chce mi służyć, niech idzie za mną, a gdzie Ja jestem, tam i sługa mój będzie; jeśli kto mnie służy, uczci go Ojciec mój.\" tego fragmentu szukałam ❤️ wiem zą są wierni uczniowie Pana, znam ich od wielu lat, służą oddanie Bogu dbając o czystość swojego zycia o czystość przekazywanej Ewangelii. Jezs powiedział ze On będzie Skałą dla Koscioła swojego z dusz ludzkich zbudowanego, on sam będzie cementem dla tych cegiełek. i dodał jeszcze , co najważnejsze, ze: \"na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne nie przemogą go.\" MT. 16.18 własnie na tej Opoce, którą jest On sam, na tej skale, On sam zbuduje swój Kosciól., i zadne zło nie będzie miało dostępu do tych którzy należą do Niego. \"Nikt nie wyrwie ich z ręki mojej:\" \"Nic nie odłączy was od miłosci ktra jest w Chrystusie Jezusie Panu naszym\" Niech cię Bóg błogosławi, Duch Święty poprowadzi Cię do sług swoich jestem tego pewna. ❤️ On jest wierny. On mówi, ze : J 10:14 Bw \"Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają.\" J 10:16 Bw \"Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.\" J 10:27 Bw \"Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną.\" On przyprowadza do swojej owczarni tych którzy słuchają Jego głosu i idą za Nim. Zapewniam Cię o mojej modlitwie🌻 Bóg z Tobą na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalallalalla :D :D :D chwała! chwala! Jezusowi !!! czesc! Chwała! chwała! Barankowi cześć! On godzien chwały jest i godzien by Go czcić Nasz Pan na tronie swym Wielbimy Go bo godzien chwały jest nasz Pan na tronie swym lalalalalllalala lalallalallalal :D:D:D:D Chwała Jezusowi On uwalnia!!!!! J 8:36 Bw \"Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J 4:23 Bw \"Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali.\" J 8:32 Bw \"i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.\" J 8:36 Bw \"Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.\" Gdy Syn wyswobodzi -wolnośc, wyswobodzenie, od grzechu, od potępenia, od kłamstwa prawda jest w Jezusie. Jezus=Prawda. Ojciec szuka odających Mu cześć w Duchu i w Jezusie (w prawdzie):):):):) Chwała Bogu.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzym. 10:9-13 Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają. Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańkiego, zbawiony będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuneguunda
Kamelio dziekuje Ci za slowo pociechy,choc juz coraz bardziej raduje sie moja dusza,ze sie wyswobodzilam,czuje sie coraz bardziej wolna bo wiem ,ze moje zycie nalezec bedzie tylko do Chrystusa ,gdyz tylko w nim mamy zbawinie,tylko przez jego swiete imie mozemy przyjsc do Boga ,a nie przez jakies organizacje ludzkie i ich interpretacje mylace tak bardzo. Ciagle sie zastanawiam jak moglam nie dostrzec ,ze ktos mna przez tyle lat manipulowal?poswiecilam wiele lat swojego zycia wprowadzajac ludzi w blad.Tak to jest, kiedy slepy slepego prowadzi, obaj w dol wpadna. Mialam Cie za kompletnie nawiedzona fanatyczke ,bo Twoje mysli byly sprzeczne z myslami ,ktore mi wbito do glowy.Teraz rozumiem doskonale slowa naszego Pana"poznacie prawde ,a prawda was wyswobodzi" Wlasnie doswiadczam tego na sobie.Wiem bo znam to z wlasnego podworka,ze w srod swiadkow Jehowy jest mnostwo bardzo szczerych osob,pokornych,czuje ze oni powinni nalezec do Chrystusa i tych wlasnie ludzi trzeba przyprowadzic do Boga,wskazac im drogie do wolnosci. Trzeba ufac Bogu Najwyzszemu,ze On zna swoje owce i nie pozwoli by ktoras z nich zginela Jezus jest troskliwym pasterzem,zna owce swoje i przyprowadza je do siebie.Co do wyboru religii,gdrzie bede mogla wspolnie wielbic Boga to sie jeszcze zastanawiam.Chcialabym isc na spotkanie w kosciele ewangeliczynm albo babtystycznym,tylko mam nadal problem z jezykiem niemieckim a biblijny jezyk nie jest znany w mowie potoczej i nie jestem pewna czy bede mogla w calosci czerpac radosc ze spotkan? Jednak tak czy tak sprobuje ,a potem Ci opisze swoje wrazenia. Dziekuje jeszcze raz za Twoja troske o mnie,wiedzialam zreszta ,ze moge na Ciebie liczyc,gdyz juz wczesniej wiedzialam ,ze jestes nasycona miloscia do Boga i bliznich.Zycze Ci wielu blogoslawienstw od naszego Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wszyscy kochamy jednego Boga.Mysle ze tak jest w przypadku osob wierzacych.Dlatego nie moge zrozumiec,a kto to cie tak oszukiwal: kuneguunda ?przez tyle lat?..Poczytaj o historii Kosciola Katolickiego.Dowiesz sie z niej jak dochodzilo i kiedy do powstawania odszczepionych od Katolickiego roznych odlamow Kosciola zalozonego przez samego Jezusa.Przeczytaj ,co mowi sw. Maryja matka Boza ks.Gobbiemu na ten temat: \" rozbić jedność Kościoła «Brak jedności, podziały, walki i antagonizmy pojawiły się w Kościele. Siły ateizmu i masonerii, które przeniknęły do jego łona, doprowadziły do zniszczenia wewnętrznej jedności i zaciemnienia wspaniałości jego świętości. Są to czasy przeze Mnie zapowiedziane, kiedy Kardynałowie sprzeciwiają się Kardynałom, Biskupi – Biskupom, Kapłani – Kapłanom. Owczarnię Chrystusową rozrywają drapieżne wilki, które weszły do niej w szatach pozornie nieszkodliwych i łagodnych baranków. Znajdują się one pomiędzy tymi, którzy zajmują najbardziej odpowiedzialne stanowiska. Z powodu nich szatanowi udało się wejść i działać nawet na samym szczycie Kościoła. Biskupi i Kapłani Świętego Kościoła Bożego, jakże wielka jest dziś wasza odpowiedzialność!» (332) \" A tu o falszywym ekumenizmie w celu zniszczenia KOsciola: wprowadzić fałszywy ekumenizm przez wymieszanie religii \" «Kościół jest prawdą, ponieważ to jedynie jemu Jezus powierzył strzeżenie całego nienaruszalnego depozytu wiary. Powierzył to Kościołowi hierarchicznemu, czyli Papieżowi i zjednoczonym z nim Biskupom. Masoneria kościelna usiłuje zniszczyć tę rzeczywistość przez fałszywy ekumenizm, skłaniający do przyjęcia wszystkich Kościołów chrześcijańskich jako posiadających część prawdy. Masoneria kościelna opracowuje plan założenia jednego powszechnego Kościoła ekumenicznego, utworzonego przez zmieszanie wszystkich wyznań chrześcijańskich – w tym i Kościoła katolickiego.» (406) \" Ksiadz Gobbi jest ksiedzem Katolickim.Zeby nie bylo watpliwosci.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuneguunda
Yagon rozumiem Twoje szczere checi wyjasnienia mi spraw zwiazanych z Twoim kosciolem.Jednak ja prawgne nalezec do kosciola Chrystusa stworzonego z ludzi,ktorzy calym swym sercem wielbia Boga,a na serio! polityka i nauki kosciolow nie specjalnie mnie obchodza,gdyz wiem ,ze tak jak pisze Objawinia 18rozdzial "wszytkie"te religie zostana usuniete,zostana tylko ludzie ,ktorzy praga sie Bogu podobac,ktorzy podarzali i wiernie podazaja za Chrystusem. Wiem na jakich naukach opiera sie KK i sadze ,ze bardzo odbiega nakami i tym co robi od wzoru danego przez Chrystusa. Nie zrozum mnie zle,nie chce najezdzac na ten kosciol bo nie moja to rzecz osadzac,poza tym wiem ,ze takze w tymze kosciele sa bardzo oddane osoby dla Chrystusa,jednak nie potrafilabym sie zgodzic z wieloma dogmatami w tym koscilel bo sa poprostu bardzop rozne od tego co nauczal Jezus,a jesli chodzi o odstepstwo ,to juz za czasow Jana wkradlo sie ono do zborow,a jak wiesz przesladowania chrzescijan doprowadzily prawie do unicestwienia ich.Pozniej to co powstalo tzw chrzescijanstwo nie przypominalo juz w najmiejszym stopniu owczesnego zboru.Jednak w ciagu wiekow zawsze rodzili sie ludzie ,ktorym lezalo na sercu szczere i czyste wielbienie Boga,mam na mysli wlasnie ten kosciol do ktorego nalezysz,jednak oni byli przewaznie skutecznie tepieni za tak zwane odstepcze nauki,dlatego dzieki Bogu Najwyzszemu,ze nastali ludzie tacy jak Luter,ktorzy odwaznie sprzeciwili sie dominacji tegoz kosciola,sadze ze wlasnie dzieki temu doszlismy dzis do punktu gdzie mamy wolnosc wyznania i mysli. Nie chce nic pod tym wzgledem zmieniac i nie chce wchodzic spod jednej dominacji w druga.Slowa poznacie prawde a prawda was wywobodzi sa zgodne z tym co w tej chwili odczuwam.Pragne zyc zgodnie z wlasnym sumieniem wyszkolonym na slowach Jezusa Chrystusa czego i Tobie zycze z calego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie niektórzy uznają to za jakiś żart, bo przed chwilką jedna osoba opowiadała o swoich przeżyciach, teraz ja. Jednak o takich rzeczach muszą dowiadywać się ludzie, a szczególnie ludzie którzy są zaślepieni swą wiarą i niekoniecznie w Boga, a w organizację .Mam na myśli Sj. Pewnie nie napisałabym tego, ale mam poczucie winy i potrzebę, podzielenia sie swoimi spostrzeżeniami. To nie zbieg okoliczności, kunegunda to bliska mi osoba, bo razem wracałysmy do wyznania SJ. Ona po kilku latach przerwy, a ja na nowo chcialam poznac to wyznanie( dla tych ktorzy mnie znaja, nie jest tajemnicą ,ze byłam wychowana w tej wierze, praktycznie nie znając innej, pozniej na wiele lat odeszłam, i postanowiłam wrócic, bo byłam pewna ze to religia Prawdziwa). Nie jestesmy jedyne, krótko po tym jak otworzyły mi się oczy, otworzyły się i mojemu ojcu, który przez 22 lata wierzył organizacji SJ jak nikomu na Swiecie. O nim jednak nie będe pisała. Może kiedyś sam zechce to uczynić :) Mówię o naszej trójce, bo to dowód na to, że to nie zwykła fanaberia, a Prawda która otwiera oczy szczerze szukającym Boga. Moja droga była zawiła.Dawno temu jako młoda dziewczyna odeszłam po nastu latach studium które było ze mną prowadzone przez sj i \"bycia\" w organizacji( nie ochrzciłam sie nigdy).Odeszłam od nich z wygodnictwa. Zbyt wiele \"poświecen\" by mnie to kosztowało. Wybrałam inna drogę. Zyłam bez Boga, może nie całkiem, bo żyłam z częstymi przebłyskami. Może Bog dawał mi sygnały, ale ja je lekceważyłam, krotko mowiac , kochalam go na swoj sposob,ale nie za wiele chcialam w zwiazku z tym robic. Przeszło rok temu, udało mi się obejrzeć dwa filmy, były to filmy które pobudziły moją wiarę, pobudziły na tyle intensywnie, że zdałam sobie sprawę jak ważny był dla mnie, dla nas czyn Jezusa. Zdałam sobie sprawę, że dotychczasowym życiem nie okazywałaam mu za ten czyn wdziecznosci.Dopiero wtedy poczułam ogrom radości, smutku, milosci i wdzięcznosci ,własnie wtedy tak naprawde doceniłam dar jakim jest życie, ofiarowane za moje grzechy przez Chrystusa. Od tego czasu moje życie radykalnie się zmieniło, zaczęłam sama studiować biblię, modliłam się, moje sumienie, zaczęło się wyostrzac i z czasem, miałam je na tyle wyrobione, że juz wiedziałam co się Bogu podoba ,a co nie. Czułam się wtedy szczęsliwa, oddziaływanie Ducha było ogromne, tego nie jestem w stanie opisać, ale wiem, że zmiany jakie zaprowadziłam w swoim zyciu, były powodowane moją głeboką miłościa do Boga. Wszystko było by dobrze, jednak do pelnego szczescia brakowało mi tylko osób, które będą takiego nastawienia ducha jak ja. Każdy głeboko wierzący, wie o czym mówie. To nieodparta chęć, potrzeba dzielenia sie pokarmem duchowym z innymi. W międzyczasie oznałam pewna osobę w internecie na jednej z stron, na ktorej często się udzielałam- w sprawach wiary). Okazało sie że osoba ta jest byłym sJ. Jaka była moja radosc uznałam wrecz to za znak od Boga, z czasem obydwie postanowiłysmy zrobić jeszcze więcej dla Boga, i wrócic na łono organizacji. Ona jako SJ a ja jako (ewentualny) przyszły SJ. Stała mi sie bratnią duszą. ( jest do dzis z resztą, pozdrowienia M. ;P ) Miałam jednak wielkie problemy z pogodzeniem się z wieloma naukami organizacji jak np tym ,że zbawienie zapewnia przede wszystkim przynaleznosc do organizacji, z zakazem ratowania ludzkiego zycia poprzez transfuzję, tym,ze organizacja jest jedynym kanałem łączności. rokiem 1914 i wieloma innymi. Jednak usypiano moją czujność poprzez odkładanie problemu \"na potem\". Byłam przekonana,ze watpliwosci z czasem miną. Nie minęły... Był okres ,że czułam tak mocno iż sama sie oszukuję, nadal jednak liczyłam i tłumaczyłam to ty,ze widocznie mam zbyt mała wiedzę. Przeciez Organizacja to Prawda! Z czasem postanowiłam złamać ,\"zakaz\" i dogłebniej pobadać internet w zwiazku z organizacja. Dziwiło mnie, dlaczego nie mozna wchodzic na tzw. stronki pisane przez odstępców. Skoro to co oni pisza, jest nieprawda to przeciez PRAWDA sama się obroni. Dlaczego wiec , Org. broni sie przed konfrontacją? Wtedy to własnie poczułam pierwszy raz, że jestem sterowana. Ze zaczynam myśleć jak szeregowy SJ. bo przecież pojawiły się wyrzuty sumienia, że robie coś wbrew \"Bogu\", że łamię boży zakaz. Odrzucałam cały czas to co podpowiadał mi Duch Sw.( wtedy nie zdawałam sobie z tego sprawy), a podpowiadał cały czas, bo przecież nie na darmo nie czułam 100% spokoju. W internecie potwierdziły sie moje watpliwosci iż są słuszne. Byłam pewna,że nie tylko ja,ale tysiace osob miały dokładnie te same watpliwosci,a to juz nie zbieg okolicznosci. Zrezygnowałam ze studium. Dziś cieszę sie ogromnie z wolności, dopiero teraz wiem, co miał Jezus na myśli mówiąc o tym, że już nie jesteśmy niewolnikami, a przyjaciołmi Jego. Nie odeszłam do \"swiata\" jak to mawiaja ?SJ o osobach które rezygnuja z Organizacji. Kocham całym sercem Boga, nadal czytam biblię, tylko teraz niezmąconym umysłem. Teraz jestem już pewna,że jedynym który jest moim Pasterzem jest Moj Pan i Wybawiciel Jezus Chrystus. Wiem że moja tułaczka się zakończyła. Już znalazłam spokoj ducha. Dziękuję Bogu Najwyższemu, że pozwolił mi pić z Jego czystego źródła. Dziękuję że zakończył moje wewnętrzne męczarnie, związane z wiecznym niepokojem. Codziennie Go proszę, by atroszczył się o wszystkich niczego nieswiadomych ludzi. By wyrwał ich ,bo sterowani są strasznie. Człowiek człowiekowi gotuje taki los. Własciwie nie człowiek, bo tymi ludzmi steruje ktoś silniejszy i inteligentniejszy. Mam nadzięję, że kres religii fałszywej o której tyle pisze straznica, w koncu nastąpi. Jestem pewna, że Bóg nie pozostawi w paszczy lwa, ani jednej z swych owiec. Chciałabym podpisać sie pod słowami kunegundy. A także dopisać tyle, byście wiedzieli ,że nie człowieka mamy mieć w nienawiści a zło. SJ to na ogół kochani ludzie, w większości przystępują z czystych pobudek. Nie zdają sobie jednak sprawy ,że Anioł Swiatłości (którym jest Szatan) nie daje wolnosci a ją odbiera. Dlatego zacznijmy z nimi rozmawiać, zacznijmy gdy nam głoszą, ich wyrywac z tej Machiny w jakiej tryby wpadli. Zapoznajcie sie z ich naukami, wychwyccie błedy i informujcie ich o tym. To jedyny sposob, by Ci ludzie mogli otworzyć oczy. Oni są tak pokorni(ślepo wręcz), że mało który sprawdza prawdziwosc nauk głoszonych przez ich Organizacje. Nie odpychajcie tych ludzi, bo to nie oni są źli. Pozdrawiam wszystkich serdecznie, w szczególności kamelię[ kwiatek], która tyle czasu z ochotą głosi Chrystusa. :) Miała dobre intencje ,teraz juz to wiem. :) Kamelio jak widzisz, Pan jest wielki. Czasem trzeba trochę czasu. Ulka tobie też wielkie dzięki :), ty wiesz za co. 🌼 Uściski dla wszystkich ludzi. P.S. Jeśli ktoś chce porozmawiać ,niech pisze. Postaram sie odpowiedzieć na pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ulka_
Kuneegunda, A ja mysle Pięknie napisałyście dziewczyny. Szczerze i od serca. Przeczytałam Wasze wypowiedzi jednym tchem. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
tak,to pieknie opisane przezycia duchowe.Jestem pewien,ze Bog doprowadzi ludzi szukajacych,proszacych Go o Swiatlo do siebie.Rozne sa drogo ktorymi do Niego dochodzimy.Niektorzy musza przejsc przez sekte Swiadkow Jehowy.Ja zacytowalem w swojej wypowiedzi slowa Matki Bozej,w ktorych mowi ona o rozlamach w Kosciele Jezusa.Matka Boza mowi tam o planach szatana-Aniola Ciemnosci dotyczacych zniszczenia tego Kosciola:http://www.voxdomini.com.pl/ Nie jest przypadkiem,jak tlumaczy Maryja,ze Islam powstal w roku 666,czyli w roku oznaczajacym jednoczesnie symbol Szatana.Ponadto poczatek rozlamow w Kosciele Katolickim,Kosciele Jezusa,to rok 1332-(666x2=1332).A wiec Szatan urzadza sobie swoista celebracje samego siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
slowa Maryji:\"przygotować grunt dla ukazania się Antychrysta Szczytem działalności masonerii w Kościele i w świecie będzie opanowanie go na jakiś czas przez Antychrysta. Obecne działanie masonerii zmierza w kierunku przygotowania jego ukazania się. Wydarzenie to zapowiada Pismo Święte (por. Dn 8,11-12; 2 Tes 2,8). Również Katechizm Kościoła Katolickiego określa je jako \"ostatnią próbę Kościoła\" (pkt 675). «Zwłaszcza dla Kościoła nadeszła godzina wielkiej próby. Zostanie on wstrząśnięty – ostrzega Maryja 1 stycznia 1993 – brakiem wiary, zaciemniony odstępstwem, zraniony zdradami, opuszczony przez swoje dzieci, podzielony z powodu schizm. Zostanie wzięty w posiadanie i zdominowany przez masonerię. Stanie się podatną glebą, na której wyrośnie drzewo zła złoczyńcy – Antychrysta. Ustanowi on swe królestwo w jego wnętrzu.» Maryja ostrzega nas z naciskiem, że chwila ta jest już bliska: «Kielich Bożej Sprawiedliwości jest pełny i przelewa się. Widzę karę, przez którą Miłosierdzie Boże chce oczyścić i ocalić tę biedną grzeszną ludzkość. Jakże liczne i wielkie czekają was cierpienia, Moje biedne dzieci, tak podstępnie atakowane i zwodzone przez szatana – ducha kłamstwa, który was zwodzi i prowadzi na śmierć! Wielka jest Moja troska, bowiem Mój Kościół zdany jest na łaskę mocy zła. Zagrażają mu one i próbują go zniszczyć od wewnątrz. Masoneria ze swą diabelską mocą ustanowiła swoje centrum w samym sercu Kościoła, w którym przebywa Wikariusz Mojego Syna Jezusa. Stamtąd rozszerza swój zgubny wpływ na wszystkie części świata. Kościół znowu zostanie zdradzony przez swoich, będzie okrutnie prześladowany i zaprowadzony na miejsce stracenia. Widzę, że jego krwawe prześladowanie znajduje się już u waszych drzwi. » (509)\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, dostarczylyście mi dziś dużo łez wzruszenia, czytałam dwa razy wasze świadectwa. Swiadectwa o mocy Ducha Swiętego i troski Boga o swoje dzieci. Swiadectwa waszej troski o zagubionych zmanipulowanych ludzi. Jestem pełna wzruszenia i pewnie nie zdołam napisać tego co dzieje się w moim sercu. Ale Pan to wie. Jest napisane w Biblii, ze jeśli nawraca się jeden człowiek to całe niebo się raduje:):):) dziś podwójnie odczułam niebo w swoim sercu ❤️:):):) To wspaniale. Jesteście potrzebne wielu ludziom. Wiecie to na pewno bardzo dobrze i wierzę ze Bóg bedzie was używał w swoim Królestweie i dla Jego chwały i Jego wielkości. Jak sie cieszę ze wiecie już o jakiej 100% pewności pisałam przez tyle miesięcy. Ze wiecie jaki błogosławiony spokój daje Jezus:):):) Jakie bezpieczeństwo zapewnia zbawcza moc krwi Jezusa Chrystusa. :):):) Bóg jest Bogiem cudów. I dziś po raz kolejny pokazuje mi to . Dziękuję. Raduje sie z wami bardzo życząc wam by każdy dzień z Panem był pomnożoną radością:):):) Flp 2:18 Bw \"z tego tedy i wy się radujcie i cieszcie razem ze mną.\" Flp 4:4 Bw \"Radujcie się w Panu zawsze; powtarzam, radujcie się.\" Lk 10:20 Bw radujcie się z tego, iż imiona wasze w niebie są zapisane.\" To najwspanialsza nowina. Bóg zapisał wasze Imiona w Księdze Zycia w Niebie. I nikt nie jest w stanie już tego zmienić. Alleluja Jezus!!!!! werset dla was[kwiat ]Flp 1:6 Bw \"mając tę pewność, że Ten, który rozpoczął w was dobre dzieło, będzie je też pełnił aż do dnia Chrystusa Jezusa.\" Niech was Pan prowadzi❤️ Yagon, mam wrazenie ze Maria , matka Jezusa stała się dla Ciebie postacią ważniejszą niż sam Zbawiciel. Piszę to jedynie na podstawie ilości cytowanych słów \"objawień\" Marii porównując tą ilość z cytowaniem przez Ciebie słów z Biblii. Słow Boga, Stwórcy, Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Łk 11,27n: \"A gdy On to jeszcze mówił, jakaś kobieta z tłumu zawołała donośnym głosem: Błogosławione łono, które Cię nosiło i piersi, któreś ssał. On zaś odpowiedział: Raczej ci są błogosławieni, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go.\" Słuchanie słow Boga i stanie na strazy Jego czystości- to zycie błogosławionych ludzi. Czy nie widzisz, co czynią w miastach Judy i na ulicach Jerozolimy? (18) Synowie zbierają drewno, ojcowie rozpalają ogień, a kobiety ugniatają ciasto, by robić pieczywo ofiarne dla królowej nieba, a nadto wylewają ofiary z płynów dla obcych bogów, by Mnie obrażać. (19) Czy Mnie obrażają - wyrocznia Pana - czy raczej siebie samych, na własną hańbę? (20) (Ks. Jeremiasza 7:11-20 Królowa nieba...czy nie tak nazywa się Marię, matkę Jezusa? Rz 1:25 Bw \"ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.\" Setki figur Marii, wyświęcane obrazy, pozłacane korony, klękanie przed figurami Marii, klekanie przed obrazami Marii. Modlitwy do stworzenia zamiast tylko do Stwórcy. Yagon pomyśl, komu służysz? Byłam kiedyś wierną katoliczką ale słowo Boze otworzyło mi oczy. Słowo czyli Jezus otwiera oczy, te oczy które nie widzą i te duchowe oczy , które są zaslepione. Co jest dla ciebie ważniejsze: Słowo Boga czy słowo stworzenia? Komu ufasz? Jezusowi czy Stworzeniu.? Skoro Biblia zaprzecza temu co uczynili katolicy z Matką Jezusa nie wydaje ci się ze czynisz coś wbrew Duchowi Swietmu? Zapytaj Boga co On o tym myśli, znajdziesz odpowiedz w Jego Słowie. Yagon jest taki wers: \" Któż może grzechy odpuszczać, jak tylko jedynie Bóg?\" Łukasz 5.21 dlaczego w konfesjonale zawsze słyszałam: puk puk, JA ci odpuszczam grzechy idz w pokoju.??????????????? 1Tm 2:5 Bw \"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,\" Naywasz niekatolików \"odstępcami\" ale coś mi się wydaje ze to ktoś inny stał się ogromnym odstępcą od Słow Pańskich. czy słowa te nie poruszają twojego serca? czy masz zupełny pokój w związku z tymi wersami pochodzącymi z Biblii? czy Biblia jest dla ciebie JEDYNYM wyznacznikiem twojej wiary i twojego życia.? Niech Cię Bóg błogosławi ❤️ i obdarzy Cię pewnością i pokojem , nie jak Swiat daje ale pewnością od samego Jezusa Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy patrzę na ciało człowieka , gdy studiuje anatomię układów, gdy podziwiam specyfikę naszego organinizmu i złożoność jego funkcji...... przeczytałam: Teoria Darwina obalona? Autor: Alfred Palla Wielu z nas wyrosło w czasach, gdy teoria ewolucji była w szkołach aksjomatem, a w kręgach akademickich – świętą krową. Czasy te powoli przemijają. Przybywa bowiem danych naukowych, które spychają darwinowską teorię do lamusa. Należą do nich badania, które opisał prof. biochemii Michael J. Behe w fascynującej książce pt. „Darwin\'s Black Box: The Biochemical Challenge to Evolution”, czyli „Czarna skrzynka Darwina: biochemiczne wyzwanie dla ewolucjonizmu” (Nowy Jork: The Free Press, 2006, poprawione II wydanie). Michael Behe pracuje na co dzień jako wykładowca biochemii na Lehigh University w stanie Pensylwania. W swej książce wskazał problemy, na jakie napotykają zwolennicy teorii ewolucji już przy wyjaśnieniu rozwoju najprostszej komórki. Jednym z najpoważniejszych jest to, że wiele systemów komórkowych należy do „nieredukowalnie złożonych”. Oznacza to, że dany system potrzebuje licznych składników, aby funkcjonować, co wyklucza, żeby mogły powstać w wyniku ewolucji, jak wyobrażał to sobie Karol Darwin. Behe zilustrował nieredukowalną złożoność przykładem pułapki na myszy, zbudowanej z kilku części: podstawa, część chwytna, sprężyna itd. Taki system nie może powstać w sposób zakładany przez Darwina, a mianowicie - stopniowo ulepszając swoją funkcję. Nie można złapać myszy przy pomocy samej tylko podstawy, a potem złapać ich trochę więcej poprzez dodanie do niej sprężyny. Wszystkie części pułapki muszą być na swoim miejscu, zanim można złapać jakieś myszy. Podobnie jest z systemami biochemicznymi, które nie funkcjonowałby, gdyby zabrakło w nich nawet jednego składnika. Argument z nieredukowalnej złożoności systemów biochemicznych uderza w samo serce darwinizmu, który zakłada, że całe życie ewoluowało przez niezliczone miliony lat. Najpierw rzekomo wykształtowały się podstawowe chemiczne cegiełki życia (tj. aminokwasy, cukry itd.), potem one budowały bardziej złożone cząsteczki, aż pojawiły się najbardziej podstawowe formy życia, które rozwijały się poprzez przypadkowe mutacje i dobór naturalny, aż powstały zwierzęta oraz ludzie. Prof. Behe wykazał, że taka stopniowa zmiana nie może funkcjonować na poziomie biochemicznym, gdyż w przypadku nieredukowalnie złożonych systemów, wszystkie czynniki muszą funkcjonować łącznie - muszą istnieć od początku, aby system mógł funkcjonować. Gdyby jakaś część tego układu była nieobecna, cały system nie mógłby działać. Stanowi to olbrzymi problem dla ewolucjonisty. Jednym z wielu przykładów systemów nieredukowalnie złożonych są rzęski (czyli mikroskopijne, podobne do włosa wypustki wewnętrznych ścianek naszych dróg oddechowych), a także nadzwyczaj złożona kaskada zdarzeń związanych z krzepnięciem krwi. Biosynteza AMP (substancji używanej w procesach energetycznych komórki) oraz funkcja systemu odpornościowego również są przykładami nieredukowalnej złożoności. Czy ewolucjoniści dysponują odpowiedzią na to, jak powstały nieredukowalnie złożone systemy biochemiczne? Nie. James Shapiro, biochemik z Uniwersytetu Chicagowskiego, napisał: „Nie ma żadnych szczegółowych darwinowskich ujęć ewolucji jakiegokolwiek podstawowego biochemicznego lub komórkowego systemu, są tylko rozmaite nieugruntowane spekulacje”. Świat akademicki długo zakładał, że człowiek wyewoluował zgodnie z założeniami Darwina, mimo iż nie było na to żadnego bezpośredniego dowodu. Teraz wydaje się, że nie jest to nawet biologicznie możliwe! Darwinowskie i niedarwinowskie teorie ewolucjonistyczne nie wniosły w tej sprawie przekonującego rozwiązania. Kiedy dostrzegamy wokół siebie układy o wzajemnie współdziałających częściach, takie jak pułapka na myszy albo zegarek, zakładamy, że są one rezultatem rozumnej aktywności. Powinniśmy rozszerzyć to rozumowanie na bardziej od nich złożone układy komórkowe, które nie mogły powstać stopniowo, gdyż są nieredukowalnie złożone. Ewolucja nie potrafi wyjaśnić takiej złożoności. Tylko inteligencja to potrafi. Dlatego prof. Behe doszedł do wniosku, że to, co dotąd uważano za wynik przypadku, musi być rezultatem inteligentnego projektu. Nie ma bowiem żadnej metody, którą można by zadowalająco wyjaśnić wyewoluowanie nieredukowalnie złożonych systemów. Behe nie odważył się wskazać na tożsamość inteligentnego projektanta, ale i tak należą mu się słowa uznania za to, że ośmielił się już w latach 1990., gdy ukazało się pierwsze wydanie jego książki, wyjść z szeregu uczonych, którzy uznawali ewolucjonizm za fakt, mimo iż nie miał za sobą żadnego bezpośredniego dowodu. Ze strony środowiska naukowego od razu spadło na niego wiele krytyki, która nie miała charakteru merytorycznego, lecz bigoteryjny – miano mu za złe to, że ośmielił się wskazać na inteligentny projekt kryjący się za żywymi istotami, a więc pośrednio na istnienie Boga Tytuł jego książki pochodzi od czarnej skrzynki, jaką umieszcza się na pokładzie samolotu. Zawiera ona informację o jego budowie i funkcjonowaniu, a także o twórcy. Prof. Behe otworzył biologiczną „czarną skrzynkę” i odkrył, że zawiera ona informacje wskazujące bezpośrednio na Boga jako Stwórcę wszystkich żywych istot, tak jak mówi o tym pierwszy rozdział Pisma Świętego: „Potem rzekł Bóg: Niech wyda ziemia istotę żywą według rodzaju jej: bydło, płazy i dzikie zwierzęta według rodzajów ich. I tak się stało. I uczynił Bóg dzikie zwierzęta według rodzajów ich, i bydło według rodzaju jego, i wszelkie płazy ziemne według rodzajów ich; i widział Bóg, że to było dobre. Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.” (Rdz.1:24-27).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia W teorii Darwina brakuje parę ogniw i mimo wysilkow uczonych nie udalo sie ich znaleźć. Bo np. taki dziobak. Co on sobie wyobraża? Czym jest- ssakiem czy ptakiem? I co na to teoria ewolucji? Jestem ciekawa ponadto co inni forumowicze sądzą o tym opracowaniu autorstwa A. Palli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://za-jezusa-glosem.bloog.pl/id,2216406,title,Prawda-jest-uwolnieniem-swiadectwo-nawroconego-KSIEDZA,. yagon, dla ciebie, swiadectwo nawroconego (do Pana Jezusa) księdza http://www.kz.swidnica.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=61&Itemid=41 strona zboru byłego ksiedza, teraz pastora, ktory ma zonę i dzieci, dobrą chrzescijańską rodzinę, którego miałam okazje poznać osobiście. Tu pisze o kulcie Marii w Kosciele Katolickim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALLELUJA!!!!!! Niebo sie raduje:D I ja tez:) Wasze swidectwa naprawde doprowadzaja do lez:) Dzieki Bogu jestescie juz Jego:) I Niech wam błogosławi całe życie🌼 Pozdrawiam wszystkich. Kamelio❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×