Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

pozwoliłam sobie skopiować wypowiedz niedoszłego księdza z komentarzy w zwiazku z wypadkiem polskiego autokaru we Francjii, myśle ze warta zastanowienia i przemyślenia pewnych \"narodowo-religijnych spraw\" ( 2007-08-08 09:15) ~Ksiądz niedoszły należy wspólczuć ofiarom wypadku, ale jest to kolejny przykład głupoty, którą świat cywilizowany nazywa \"polską głupotą\".Bywałem w świecie i widziałem tysiące autobusów z turystami w Paryżu, Rzymie, Wenecji, Kolonii, Londynie, Moskwie itd. Na tysiące autobysów zdarza się jeden wypadek na PARĘ lat. A u nas pielgrzymkowe autobusy co trochę to lecą - parę razy do roku. Jedno to napewno tanie tury, dodatkowo okradane przez księży organizatorów, dalej to sama idea pielgrzymek znaczy miejsca, gdzie ktoś tam święty się pokazał, czy nawet Maria. I już polscy fanatycy jadą się modlić. Nasz świat to królewstwo szatana i on może przybierać KAŻDĄ świętą postać aby otrzymać to, co jemu potrzebne czyli boską cześć i modlitwy, które w tych miejscach zostaną skierowane do niego.To wszystko precyzuje przykazanie Boże tak dokładnie okrojone przez kk do słów: \"obyś nie mial innych bogów przede mną\". Zaraz po pierwszym wypadku CNN podawał za słowami francuskich prokuratorów, że to na żądanie księży organizatorów kierowca był zmuszony pojechać TĄ drogą. Co teraz nasza władza krzykliwie zaprzecza, składając winę na nieżyjącego kierowcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę ze to najważniejsze zdanie: (szatan)...on może przybierać KAŻDĄ świętą postać aby otrzymać to, co jemu potrzebne czyli boską cześć i modlitwy, które w tych miejscach zostaną skierowane do niego.To wszystko precyzuje przykazanie Boże tak dokładnie okrojone przez kk do słów: \"obyś nie mial innych bogów przede mną\". 2Tes 2:9 Bw \"A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,\" 2Kor 11:14 Bw \"I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a całe , nie okrojone przykazanie 2 brzmi przeciez tak: Wj 20:5 Bw "(3) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie. (4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. "Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył Kpł 26:1 Bw \"Nie będziecie czynili sobie bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, ani też umieszczali kamiennych obrazów w ziemi waszej, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przecież od początku owemu niegodziwcowi chodziło by czczony był tak jak Bóg Jedyny, by oddawano mu cześć i chwałę jak Bogu Jedynemu. i myślę ze spełnia swoje zamysły wsród tak wielu naszych rodaków:(:(:( obudzcie się otwierajcie oczy na Jezusa Jedynego Zbawxcę i Jedyną Drogę Prawdę i Zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23) I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; (24) dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, (25) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. List do Rzymian 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Myślę ze to najważniejsze zdanie: (szatan)...on może przybierać KAŻDĄ świętą postać aby otrzymać to, co jemu potrzebne czyli boską cześć i modlitwy, które w tych miejscach zostaną skierowane do niego.\" Kamelio - a Biblia? Oczywiście wiem, że zaraz mi odpowiesz, że Biblia nie jest tym zagrożona, bo werset taki a taki z wersetem takim a takim. Tyle, że skoro podkreślasz taki argument, to nie zapominaj o wersetach Biblii, jako jednej z postaci, o których mówi to zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, jeszcze \"Zaraz po pierwszym wypadku CNN podawał za słowami francuskich prokuratorów, że to na żądanie księży organizatorów kierowca był zmuszony pojechać TĄ drogą. Co teraz nasza władza krzykliwie zaprzecza, składając winę na nieżyjącego kierowcę.\" No sorry, ale kierowca to człowiek, którego umiejętnościom powierza się życie pasażerów. Dotyczy to także przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Nawet jeśli było to na żądanie księży organizatorów - to miał obowiązek odmówić pojechania tą drogą (oczywiście jeśli był świadomy zakazu - a być powinien). Myślę, że to naciągana teoria - jak przyłożyć innemu wyznaniu - a gdyby to byli hodowcy prosiaków jadący na wystawę wieprzków? To chyba by był taki sam wypadek? Czyżby się komentator dowartościowywał \"ach, jak to ja jestem na najwłaściwszej z dróg\". Tylko niech nie zapomina, że sam mówił o KAŻDEJ postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny wypadek
polskiego autokaru we Francji. TV dopiero co podała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to dopiero co podała? Już przed 9 podawała :P I to pewnie dla pana komentatora też będzie dobre do podjęcia tematu kultu czegoś tam? Tyle, że to nie była pielgrzymka. Sądzę jednak, że coś wymyśli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny wypadek
dreamer Jesteś madry niesłychanie Twoja głowa bardzo tęga A twój nos do pieca sięga. :D:D:D:D Proroku ty mój!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatan chyba rośnie w siłę , jeśli jego mocy przypisuje sie śmierć .śmierć przychodzi w najlepszym momencie - nie koniecznie tak oceniają ten moment ci co pozostają .Każdy kiedyś umrze i nie jest to wola szatana tylko plan dla każdego precyzyjnie obmyślony przez górę . śmierć się rządzi swoimi prawami i uszanujmy to .Nigdy nie dowiemy się co uczynili by ci co odeszli ,w swoim życiu gdyby trwało - to też mogło by się nie każdemu podobać. A kto był winien- kierowca ,ksiądz , pomysłodawca powstania drogi , może ten co wymyślił silnik spalinowy ,a może ten co wybudował sanktuarium a może matka , która zapłaciła za pielgrzymkę ? Wszyscy jesteśmy pionkami w grze a kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień ... Niby ni z gruszki , ni z piertuszki bajeczka : Pewien wróbelek miał taką przygodę - w locie zderzył sie z samochodem , tak jakoś głupio sobie leciał .Padł na ziemię bez oznak życia . A że była to wiejska droga , tak się zdarzyło ,że chwilę po tym wypadku , przechodziła tamtędy krowa i narobiła na nieszczęśnika .Wróbelek widział już światło w tunelu ale poczuł ciepło które rozlewało sie przyjemnie po ciałku i przywołalo odchodzące już życie . Za chwilę zaczął się nawet poruszać na tyle na ile mu pozwala konsystencja krowiej kupy i wystawił ponad nią dziób .To już był powód to ptasiego zachwytu nad życiem i z całej siły wróbelek zaświergotał. Usłyszał to kot .Delikatnie łapką oczyścił wróbelka z gówienka i ... go zjadł . Jaki z tego morał ? Nie każdy kto na ciebie nasra jest twoim wrogiem i nie każdy kto cię z gówna wyciągnie jest twoim przyjacielem. Wszystkim miłej nocy .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kamelio-po ostatnich twoich wypowiedziach,okazalas sie niestety taka sama jak inni wyznawcy Kosciola Zielonoswiatkowcow.Widzisz-takie wlasnie mam doswiadczenia z osobami twojego wyznania.OSTRZEGAM ZATEM Chrzescijan wyznania Rzymsko Katolickiego przed zgubnymi i podstepnymi wywodami KAMELII.Mowie to z cala odpowiedzialnoscia.Dlugo czytalem jej wypowiedzi.Po jakims czasie zaczalem podejrzewac,iz nie jest to osoba wyznania Rzymsko-Katolickiego,czego nie mowila sama.Dopiero na czyjes zapytanie przyznala sie.Ta wypowiedz jest juz naprawde bezczelnoscia.Niedlugo zaczniesz Kamelio cytowac nam Fakty i Mity-to tez gazeta bylego ksiedza.Zgadnij dlaczego tak ziejaca nienawiscia do Kosciola Katolickiego i Polakow?Cytuje wypowiedz Kamlii nt.Matki Bozej.Chce tobie oswiadczyc Kamelio,ze jest Ona Wspolodkupicielka swiata.Stala sie nia z Bozego zamyslu.Jedna kobieta pograzyla swiat.Druga naprawila ten blad.Po drugie stala sie nia z powodu miecza bolesci,ktory przeszyl Jej dusze z powodu meki Jej Syna.A teraz porownaj sobie z tym twoje twierdzenia.Cytujac czyjas wypowiedz-zgadzasz sie z zawartymi tam tresciami,a wiec: \" 10:11 Kamelia pozwoliłam sobie skopiować wypowiedz niedoszłego księdza z komentarzy w zwiazku z wypadkiem polskiego autokaru we Francjii, myśle ze warta zastanowienia i przemyślenia pewnych \"narodowo-religijnych spraw\" ( 2007-08-08 09:15) ~Ksiądz niedoszły należy wspólczuć ofiarom wypadku, ale jest to kolejny przykład głupoty, którą świat cywilizowany nazywa \"polską głupotą\".Bywałem w świecie i widziałem tysiące autobusów z turystami w Paryżu, Rzymie, Wenecji, Kolonii, Londynie, Moskwie itd. Na tysiące autobysów zdarza się jeden wypadek na PARĘ lat. A u nas pielgrzymkowe autobusy co trochę to lecą - parę razy do roku. Jedno to napewno tanie tury, dodatkowo okradane przez księży organizatorów, dalej to sama idea pielgrzymek znaczy miejsca, gdzie ktoś tam święty się pokazał, czy nawet Maria. I już polscy fanatycy jadą się modlić. Nasz świat to królewstwo szatana i on może przybierać KAŻDĄ świętą postać aby otrzymać to, co jemu potrzebne czyli boską cześć i modlitwy, które w tych miejscach zostaną skierowane do niego.To wszystko precyzuje przykazanie Boże tak dokładnie okrojone przez kk do słów: \"obyś nie mial innych bogów przede mną\". Zaraz po pierwszym wypadku CNN podawał za słowami francuskich prokuratorów, że to na żądanie księży organizatorów kierowca był zmuszony pojechać TĄ drogą. Co teraz nasza władza krzykliwie zaprzecza, składając winę na nieżyjącego kierowcę.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gosia123-z tego sa trzy moraly.A historyjke mnie np.opowiedziala jeszcze w liceum psorka od polskiego. Ale bylo troche inaczej.Po prostu wrobelek sobie skakal radosnie,szla krowa i zrobila co trzeba na wrobelka.Wrobelek zaczal cwierkac.Przechodzil obok kot ,uslyszal i wrobelka zjadl.Moraly sa z tego trzy: 1.Nie kazdy kto na ciebie nasra jest twoim wrogiem 2.Jak juz siedzisz w gownie,to nie cwierkaj 3.Nie kazdy kto cie wyciagnie z gowna,jest twoim przyjacielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Po jakims czasie zaczalem podejrzewac,iz nie jest to osoba wyznania Rzymsko-Katolickiego,czego nie mowila sama.\" Yagon - to akurat nie prawda. Kamelia już bardzo dawno na tym topiku mówiła, że nie jest wyznania Rzymsko-Katolickiego. Co to zresztą wyznanie Rzymsko-Katolickie - czyżby jakaś wyrocznie w kwestiach przeróżnych, że \"podejrzewasz, że nie jest wyznania Rzymsko-Katolickiego\"?. Owszem, rozumiem, że Ty jesteś tego wyznania i dlatego zwróciłeś na to uwagę, ale czy to jakieś wykroczenie ze strony Kamelii, że nie jest akurat tego wyznania? Bo tak to zabrzmiało. A zastanawiałeś się nad podejrzewaniem, że nie jest wyznania Greko-Katolickiego, nie jest z Kościoła Prawosławnego, nie jest Buddystką, Ateistką, czy kimkolwiek innym? Czyżby też zależało Ci na toczeniu \"wojen\" z Kamelią, bo należy ona do kościoła takiego i takiego, tak jak Kamelii zależało na \"nawracaniu\" przede wszystkim ŚJ? A co do bajeczki i morałów - mi przychodzi jeden do głowy - \"nikt nic nie wie\". Nie wiadomo, czy kupa dla nas będzie z pożytkiem czy nie, czy ćwierkać, bo wtedy usłyszy nas mamusia i wygrzebie z gówienka, czy nie ćwierkać, bo usłyszy nas kotek i się dożywi naszym kosztem. Robić swoje, a cokolwiek się stanie, to najwyraźniej tak ma być. Tak mi się wydaje. Może akurat kot zdychał z głodu, gdy usłyszał ćwierkanie ptaszka? Z każdego innego punktu widzenia, będzie wyglądać to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yagon, jeśli chcesz iść za Bogiem to idz za Chrystusem i tylko za Nim, bo to nie wyznanie, kościól , denominacja zbawią Ciebie, Twoją duszę, ale Jezus Chrystus i tylko On. Nie wiem dlaczego doszukujesz się w moich wypowiedziach \" podstępów \" jakichkolwiek, bo wszyscy od dawna wiedzą , ze ja głównie cytuję Pismo świete i wszelkie wypowiedzi moje osobiste są bardzo mocno oparte na Słowie Zbawiciela Jezusa Crystusa lub Jego uczniów. Mówisz ze Maria Matka Jezusa jest \"Wspólodkupicielką\", to wielki fałsz, a Biblia mówi wyraźnie ze : Dz 4:12 Bw \"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.\" jakże więc mozesz uważac inaczej? jak KK moze uwazac inaczej ? Skoro Pismo Swięte wyraza się w tej kwestii bardzo wyrażnie . J 14:6 Bw \"Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.\" Nie ma innej drogi, nie można inaczej przyjść do Ojca jak TYLKO przed Jezusa. J 10:7 Bw \"Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec.\" J 10:9 Bw \"Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie.\" Dlaczego więc Marię, stworzenie Boze nazywa się \"Bramą Niebieską\", skoro Drzwi są tylko Jedne i Jezus jest tą Niebieską Bramą do Nieba.??? Nie cytuję \"Faktów i Mitów\" ale cytuję Testament Boga i Jego wolę. Jego wola jest bardzo jasna i wyraźna. A Bóg dał kazdemu wolą wolę, albo idziesz za Nim, albo podązasz za człowiekiem., albo szukasz woli Boga, albo człowieka, albo słyszysz Jego głos, albo wolisz ludzki. Ja zaufałam Jezusowi i słucham Jego głosu i idę za Nim. Niech Cię Bóg błogosławi yagon i obdarzy Cię pokojem Jezusa Chrystusa. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"jeśli chcesz iść za Bogiem to idz za Chrystusem i tylko za Nim, bo to nie wyznanie, kościól , denominacja zbawią Ciebie, Twoją duszę, ale Jezus Chrystus i tylko On.\" Kamelio, a jakiś czas temu tak bardzo przekonywałaś ŚJ, że są w błędzie. Wtedy wyznanie było ważne, a teraz już się to zmieniło? \"Nie cytuję \"Faktów i Mitów\" ale cytuję Testament Boga i Jego wolę.\" Czy to nie ciekawa ironia losu? Kiedyś zarzucałaś ŚJ, że cytują Strażnicę, a oni mówili, że Biblię - słowo Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kochani-dwie sprawy trzeba rozpatrywac,jesli mowimy o wiernosci Chrystusowi i Kosciolowi przez niego zalozonemu.Sa to: Wiernosc Biblii i wiernosc Papiezowi,jako nastepcy sw.Piotra. To jest zawsze droga,ktora prowadzi nas po bezdrozach,ale zawsze w dobrym kierunku.Obojetnie co by kto mowil.Zawsze te dwie sprawy. Kamelio-ty twierdzisz,ze jestes na wlasciwej drodze.A ja tobie powiem-prawie. Mowisz,ze kiedys nalezalas do KK,a teraz poznalas prawde.To ja postawie tobie jedno pytanie:czyz nie jest napisane w Biblii:\"Piotrze,tys jest opoka.A na tej opoce zbuduje Kosciol moj.Komu grzechy odpuscicie na ziemi,beda im odpuszczone i w Niebie,komu grzechow nie odpuscicie na ziemi,nie beda im odpuszczone i w Niebie...\" Czy nie tak?A co Chrystus w ten sposob ustanowil?Ustanowil w ten sposob kosciol hierarchiczny,z jego glowa w osobie sw.Piotra-jako pierwszego Papieza,oraz spowiedz sw..jako sposob pojednania sie z BOgiem po upadku jakim jest grzech.Czyz nie tak?Tego juz Zielonoswiatkowcy nie widzicie,a mowicie ze tylko Slowem sie kierujecie...Wiec co? Co do tego mojego ostrzezenia-ostrzegam osoby wyznania rzymskokatolickiego przed poddaniem sie tym nieprawdom,ktore Kamelia glosi.Wielu moze nie byc swiadomymi,ze ona nie nalezy do KK.Co do tego czy wyrocznia?Nie .Nie wyrocznia,ale prawda.Przeczytaj sobie moj cytat ze slow Matki Bozej ktore cytowalem wczesniej,na temat prob rozbijania KK i falszywego ekumenizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.czytelnia.jezus.pl/ostrzezenia/kult_krolowej_niebios.html Pismo mówi o kulcie Królowej niebios dreamer, ja zawsze wskazywałam na Zbawiciela i zawze będę to czynić. Zbawiciel Jezus Zbawia, nie Organizacja, nie Kościół Katolicki, ale Jezus jako jedyna Droga prawda i życie. Yagon, ostrzegasz ludzi przed Słowem Bożym? ostrzegasz ludzi przed Zbawicielem , którego głoszę. Ja ostrzegam przed fałszem, który oszukuje ludzi poprzez KK i doktryny niezgodne z Pismem Swietym. Wierzę i modlę się o Ciebie yagon, ze Pan pozwoli poznać ci prawdę i prawda cię wyzwoli, byś nie szukał ratunku w Kościele hierarchcznym , ale w Bogu i Panu Jezusie Chrystusie. Yagon, ostrzegając ludzi przed tym co piszę wnioskuje ze uwazasz ze Zbawienie duszy można osiągnąc tylko i wyłącznie w Kościele Katolickim??? tak myślisz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babiloński pierwowzór W panteonie babilońskim główną boginią była Isztar, identyczna z sumeryjską boginią płodności Inanną. Choć wydaje się to paradoksalne, była boginią zarówno wojny, jak też miłości i zmysłowości. Francuski uczony Édouard Dhorme pisze o niej w książce Les Religions de Babylonie et d\'Assyrie ( Religie Babilonii i Asyrii): „Była boginią, panią, miłosierną matką, która wysłuchuje modlitwy, wstawia się u gniewnych bogów i uspokaja ich. (…) Wywyższono ją ponad wszystko, została boginią bogiń, królową bogów, władczynią bogów nieba i ziemi”. Czciciele Isztar tytułowali ją „Dziewicą”, „Świętą Dziewicą” i „Dziewicą Matką”. Starożytna sumero-akadyjska „Modlitwa błagalna do Isztar” brzmi: „Modlę się do ciebie Pani pań, bogini bogiń. O Isztar, królowo wszystkich ludzi. (…) Posiadająca wszelkie boskie moce, która nosisz koronę panowania. (…) Słuchają cię kaplice, miejsca święte, sanktuaria i świątynie. (…) Gdzież nie ma twoich podobizn? (…) Spójrz na mnie, Pani moja; przyjmij me modlitwy”. *// *// źródło: Ancient Near Eastern Text (Starożytne teksty bliskowschodnie), wydane przez Jamesa B.Pritcharda, Princeton University Press, strony 383,384

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te uśmiechy skopiowały się w sposób niepostrzeżony, powinna być raczj taka mina:( bogini pogańska: matka ziemi:( czy ma ona coś wspólnego ze szlachetną i bogobojną kobietą Marią z Nazaretu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Egipcie główną boginią była Izyda. Historyk H.G.Wells napisał o niej: „Przyciągała rzesze wyznawców. W świątyniach jej stały wizerunki przedstawiające ją jako Królowę Niebios, z dzieciątkiem Horusem na ręku. Zapalano przed nią świece, składano jej dary wotywne” (Historia świata, tłum. J.Parandowskiego). Kult Izydy był niezwykle popularny w Egipcie. Rozprzestrzenił się rowmez w rejonie Morza Śródziemnego, zwłaszcza w Grecji i Rzymie, i dotarł nawet do zachodniej i północnej Europy. W Kanaanie i Fenicji kult bogini-matki ogniskował się na Asztoreth, czyli Asztarte, uważanej za żonę Baala. Podobnie jak Isztar, stanowiąca jej babiloński odpowiednik — była boginią płodności i wojny. W Egipcie znaleziono dawne inskrypcje, w których nazwano ją panią nieba i królową niebios. Izraelici musieli toczyć nieprzerwaną walkę ze zgubnym wpływem kultu tej bogini. Na północnym zachodzie, w Anatolii, odpowiednikiem Isztar była Kybele, znana jako Wielka Macierz Bogów. Zwano ją również Wszechrodzicielką, Wszechżywicielką, Matką Wszystkich Błogosławionych. Z Anatolii kult Kybele dotarł najpierw do Grecji, a potem do Rzymu, gdzie przetrwał do naszej ery. Obejmował ekstatyczne tańce, samookaleczanie się kapłanów kastrację kandydatów do stanu kapłańskiego, a także procesje, podczas których z wielkim przepychem obnoszono posąg bogini.*//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieło zatytułowane Encyclopœdia of Religion and Ethics cytuje biblistę W.M.Ramsaya, który dowodzi, że „cześć oddawana Dziewicy Marii w V wieku w Efezie była odnowioną formą starego pogańskiego kultu Dziewicy Matki”, praktykowanego w Anatolii. The New International Dictionary of New Testament Theology podaje: „Katolickie pojęcia ‘matki Bożej’ i ‘królowej niebios’, choć późniejsze niż N T, wskazują na znacznie starsze źródła religijno-historyczne na Wschodzie. (…) W późniejszym wielbieniu Marii widać wiele śladów pogańskiego kultu matki-bogini”. Ślady te są zbyt liczne i dotyczą zbyt wielu szczegółów, by można je uznać za zbieg okoliczności. Trudno nie dostrzec podobieństwa między posągami Marii Dziewicy z dzieciątkiem, a statuetkami bogiń pogańskich, takich jak Izyda. Setki figur i obrazów Czarnej Madonny w kościołach katolickich, po całym świecie, same przez się przywodzą na myśl posąg Artemidy. W dziele Théo-Nouvelle encyclopedie catholique czytamy o tych wizerunkach Czarnych Dziewic: „Wydaje się, że za ich pośrednictwem, przeniesiono na Marię pozostałości popularnego kultu Diany (…) lub Kybele”. Procesje w Dniu Wniebowzięcia Marii Panny, również mają pierwowzór w procesjach ku czci Kybele i Artemidy. Nawet tytuły nadawane Marii przypominają pogańskie boginie-matki. Do Isztar zwracano się słowami: „Święta Dziewico”, „Pani moja” oraz „miłosierna matko, która wysłuchujesz modlitwy”. Izyda i Asztarte nosiły miano „Królowej Niebios”. Kybele nazywano „Matką Wszystkich Błogosławionych”. Każde z tych określeń z drobnymi zmianami stosuje się również i dzisiaj, w stosunku do Marii, matki Jezusa. Drugi sobór watykański udzielił poparcia kultowi „Błogosławionej Dziewicy”. Powszechnie wiadomo, że papież Jan Paweł II jest jej żarliwie oddany. W licznych podróiach nigdy nie pomija sposobności odwiedzenia ośrodków kultu maryjnego, między innymi Częstochowy. Marii powierzył cały świat. Nic więc dziwnego, że w The New Encyclopœdia Britannica napisano pod hasłem „bogini-matka”: „Termin ten ma zastosowanie do postaci tak odmiennych, jak tak zwane boginie Wenus z paleolitu i Dziewica Maria”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia Maria, matka Jezusa nigdy nie uzurpowała sobie prawa nawet do minimum takiej czci jaką jest obdarzana w różnych religiach. Gdyby czczenie jej w takim stopniu bylo zasadne to Biblia wyraźnie mówilaby o tym. Tymczasem samej Marii Biblia poświęca niewiele miejsca i nic nie mowi aby sie do niej modlić. Jest natomiast wyraźny nakaz przekazany nam przez Jezusa aby modlić sie : \"Ojcze nasz, ktorys jest w niebie...\". To Jezus umarł za nas na krzyzu i On nas odkupił więc w nim jest zbawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kamelio-ja napisalem jakie jest moje stanowisko w tej sprawie.Nie rozumiem,dlaczego piszesz ze ja niby ostrzegam ludzi przed Slowem Bozym?Ty nie glosisz Slowa Bozego.W Biblii jest WYRAZNIE napisane,ze nie wolno nikomu niczego zmienic w nim ani na jota.Jeszt tam napisane,ze jezeli ktokolwiek cokolwiek ujmie,lub doda cos od siebie-spotka go straszna kara Boza.Czy zaprzeczysz temu?A ty-niestety zmieniasz sens tego,co jest tam napisane.Negujesz np.-jak to juz napisalem wczesniej,ustanowienie przez Chrystusa sakramentu spowiedzi,oraz faktu ustanowienia przez Jezusa Kosciola hierarchicznego-z Papiezem,jako glowa tego Kosciola.. Ty natomiast Kamelio-przestalas juz udawac ta lagodna owieczke.W tej chwili,po zdemaskowaniu- atakujesz juz Kosciol Katolicki -z otwarta przylbica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia a co to za mina? Jak to slusznie zauważają co bystrzejsi ( Dreamer2006) jeśli mile ktoś połechcze Twoje napuszone ego, może to być ŚJ , cała jesteś w skowronkach. Ja na Twoje opisy mogę tylko taką minę:o i jeszcze coś Ci powiem, chrześcijanie są gorsi zdecydowanie od Pogan!- nawet tego w Twoim rozumieniu słowa poganie. W świecie rewolucji przemysłowej, wielkiego postepu technicznego, świecie broni nuklearnej, ekspansji restauracji Mc\'Donalda, kryzysu moralności i z każdym dniem silniejszej dominacji Kościoła zostało niewiele nadziei dla naszej matki ziemi. Pomimo gróźb XXI wieku niektórzy ludzie nadal czczą Matkę Ziemię i wszystkie jej stworzenia. Być może oni nie są tak całkiem odosobnieni w tej gestii, ale z pewnością mają głęboko zakorzeniony szacunek dla Natury. Od zamierzchłych czasów, ich kultura, spo- sób życia i religia kultywuje ten szacunek w ich sercach, umysłach i duszach. Ten szacunek to nie tylko obowiązek...to sposób życia i myślenia. Kim są więc ci ludzie? W odległych czasach, przed brutalnym i okrutnym nadejściem ery Chrystianizacji i Kościoła Katolickiego wraz z jego \"misją zbawienia\" - zaiste krwawą misją; w tych odległych czasachduże plemiona Pogan (słowo \"poganin\" w oryginalnym znaczeniu oznaczało chłopa, człowieka uprawiającego rolę, a nie jak utarł to Kościół: \"wyznawca Szatana\") żyły w pokoju i harmonii pośród dzikich lasów, nizin i gór Europy. Ich kultura nie była tak prymitywna jak twierdzili Chrześcijanie!!! Nie czcili oni także diabła Szatan jest tworem religii chrześcijańskiej!!!..:( Lecz mimo to byli ofiarami, byli represjonowani, zabijani aż wkońcu ich kultura została poddana anihilacji w imię chrze- ścijańskiego Boga. :(:( Religia zaiste była politeistyczna, ale była piękną, zróżnicowaną i wyszukaną religią pokoju. A przecież wierzenia Pogan są bliższe nam i bardziej przyswajalne niż religia chcrześcijańska. Te wierzenia wydają się mi byc dzisiaj ważne, szczególnie w obliczu tak dramatycznego wzrostu wpływów Kościoła (tu dochodzą do głosu wątpliwości natury historycznej i politycznej). Wierzenia Pogan są czyste i nie tak bardzo totalitarne dlatego zyskują coraz więcej zwolenników. Urodzaj bogów i bogiń wszelkiego rodzaju, szacunek do Natury, życia ludzkiego i innych istot oraz honor - mówiąc ogólnikowo, to najbardziej charakterystyczne cechy Starszej Wiary. Jednakże pierwotne plemiona zostały okrutnie unicestwione przez \"wojowników lepszego Boga\". :(:(:(Ale co jest najbardziej zdumiewające, Starsza Wiara wciąż żyje. a jej tendencja do tolerancji, pokoju i przyjazności zyskuje jej coraz wiecej sympatii pośród ludzi. Starożytna wiara Pogan (ang.Pagan lub Heathen) jest wciąż obecna w naszej kulturze i zyciu. Podczas gdy ignorancja i brak informacji jest również wciąż żywy, wiara jest błędnie kojarzona z Szatanem, faszyzmem i nazizmem. Pomimo tych pełnych uprzedzeń i niesprawiedliwych stereotypów poganie nigdy nie mieli (i nadal nie mają) nic wspólnego z tymi pojęciami, przeciwnie walczą oni z faszyzmem, nietolerancją czy nazizmem. Religia Pogan jest politeistyczna co oznacza, że czczą wielu bogów i bogiń. Mają jednak szczególny sposób czczenia i podejścia do roli boga. Można o tym przeczytać w rozdziale \"Bogowie i Boginie\" (Gods/esses). Politeistyczna znaczy również, że mieli wiele świętości, takich jak duchy opiekuńcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inanna, Inana - mit. sumer.; bogini miłości, Wielka Bogini Matka, symbolizowała Wenus, wg legendy przybyła z Wszechświata. Sumeryjska nazwa bogini Isztar. zazwyczaj przedstawiano ją w postaci karmiącej matki te uśmiechy nie są zamierzone. :( moje serce boleje nad tym ze tak bardzo pokłada się ufność w odbiciu pogańskich bogów, zamiast w Stwórcy, Temu który jest Zbawicielem i Dawcą Zycia Wiecznego, Panem Panów i królem Królów, przed którym zegnie się kazde kolano. Tylko On jest godzien chwaly. i tylko On wybawia człowieka i może człowiekowi pomóc Wj 20:3 Bw \"Nie będziesz miał innych bogów obok mnie.\" (4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył. 1Krl 14:9 Bw \"lecz postępowałeś gorzej niż wszyscy twoi poprzednicy, zacząłeś czynić sobie innych bogów, bałwany lane, aby mnie pobudzić do gniewu, mnie zaś odrzuciłeś precz na ubocze.\" (10) Dlatego oto Ja sprowadzę nieszczęście na dom Jeroboama 1Krl 9:9 Bw \"Wtedy odpowiedzą: Za to, że opuścili Pana, swojego Boga, który wyprowadził ich ojców z ziemi egipskiej, a przyłączyli się do innych bogów i pokłon im oddawali, i im służyli, za to sprowadził Pan na nich całe to nieszczęście.\" czy naród Polski jest błogosławiony? czy narodem Polskim rządzą Bogobojni ludzie? Prawdziwie Bogobojni oddani Jezusowi Chrystusowi czy naród te opływa w Boży dostatek i błogosławieństwo, czy też wszystko wali się i nieudaje, bo brak w tym Bozego prowadzenia i Bożej mądrości. Kocham katolików, kocham Polski naród i modlę się by pokładali ufność w Jezusie Chrystusie i Prawdzie zawartej w Piśmie Swiętym, modlę się by katolicy czytali i znali Pismo Swięte i by na nim opierali swoją wiarę, nie zaś na bogini, która bardziej przypomina pogańskie boginie Isztar, Astarte niż Matkę Jezus bogobojna Marię z Nazaretu. Ja nie atakuję lecz piszę prawdę Biblilijną, Prawdę, która leczy zbawia i otwiera oczy.. Nie pokładaj yagonie ufności w Kościele Katolickim, ale w Panu Jezusie Chrystusie, bo On zbawia , leczy i otwiera oczy. yagon, szukaj odpowiedzi na swoje wątpliwości w Piśmie Swiętym, nie myśl ze atakuję Kosciól Katolicki, ja atakuję KŁAMSTWO Diabeł jest Mistrzem mistyfikacji i kłamstwa. J 8:44 Bw 42) Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał. (43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego. Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.\" (45) Ponieważ ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuneguunda
Ha hahaha kamelia yagon sobie chyba zarty stroi! Nie sadze,by ktos tak w ogole myslal jak yagon , a ten jego powazny ton w wypowiedziach sdotyczacy Marii, swiadczy o tym,ze jest albo dzieckiem ,albo sie tylko nabija.(chyba ,ze jest owca o.Rydzyka). Yagon jesli jestes doroslym czlowiekiem to prosze wez sie w garsc ,cofnij sie do tylu i przeyczataj uwaznie argumenty,jakie podala Ci kamelia i przestan sluchac" radia maryja"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a ja tobie pomaranczko-radzilbym wypowiadac sie w swoim imieniu,a nie popierac kogos.Rozwaz w swoim sumieniu,czy rzeczywiscie jest tak jak twierdzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jeszcze jedno chcialbym wyraznie podkreslis:NIE MA Kosciola o.Rydzyka i Kosciola Katolickiego.Ojciec Rydzyk cieszy sie zaufaniem i poparciem biskupow polskich,Papieza i Kosciola Katolickiego.Jeszt JEDEN KOSCIOL KATOLICKI w Polsce.A wiec ci,ktorzy twierdza ze jest inaczej-wystepuja de facto przeciw Kosciolowi Katolickiemu jako takiemu.Jeszcze raz podkreslam bardzo mocno- nie ma zadnego podzialu w Kosciele. Nie interesuje mnie to,co pisze Kamelia.Ona nie glosi Slowa Bozego.Nie wolno nikomu kto je glosi wybierac sobie tylko jakichs fragmentow z Pisma Swietego a inne pomijac.To jest manipulacja. Podkreslam tez jeszcze raz bezwzgledna potrzebe kazdego katolika-dochowania wiernosci:Papiezowi i Pismu Swietemu.Czy Kamelia zachowala chociaz jedna z tych podstawowych zasad?Spadam?Odpowiedzcie sobie sami czytajac ja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - nie bolej nad nad pogańskimi bogami, raczej warto dostrzec w tym mądrość i boski porządek .Isztar , Izyda , Maria itp to personifikacja żeńskiego aspektu boga .Yin i yang .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×