Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość III wojny swiatowej hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diabel zbiera swoje zniwo: za WP \"Od środy, kiedy rozpoczęła się policyjna akcja \"Znicz\", na drogach zginęło 29 osób, w 270 wypadkach zostały też ranne 323 osoby, zatrzymano 646 nietrzeźwych kierowców - poinformowała Komenda Główna Policji.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handlowcy tez za WP Dla tysięcy firm sprzedających kwiaty i znicze listopadowe święto to okres żniw 09:18 31.10.2007 środa Chryzantemy do dekoracji grobów sadzi się już w czerwcu. Na każdej doniczce kwiatów producent zarabia ok. 2 zł. (fot. Dziennik Zachodni) Dla większości Polaków 1 listopada to czas zadumy. Jednak dla producentów zniczy, hodowców cmentarnych kwiatów i firm sprzątających nagrobki kilka dni poprzedzających święto to czas wielkich żniw. Krzysztof Mazur z Warszawy, zanim zajął się porządkowaniem grobów, prowadził księgarnię internetową. Podręczniki to zajęcie na trzy miesiące w roku. Trzeba z czegoś żyć - tłumaczy Mazur. Reklamować swoje usługi zacznie dopiero od przyszłego roku, ale i tak przed 1 listopada udało mu się zdobyć pierwszych klientów. Ceny jego małej firmy wcale nie są małe. Za uporządkowanie rodzinnego grobu żąda 124 zł, zaś za pojedynczą kwaterę - 74 zł. W pakiecie klient ma zapalenie znicza, postawienie wiązanki i wysłanie zdjęcia mejlem. Firma Mazura może się też zaopiekować grobem na stałe. Za 24 wizyty w roku wystawia rachunek nawet na 1950 zł. Cmentarny biznes wykorzystuje też nowinki technologiczne. Przemysław Żyła, porządkujący mogiły w Częstochowie, jako jeden z pier%07wszych w kraju wprowadził filmowanie efektów pracy. Poza tym proponuje pomoc w odnalezieniu zapomnianych grobów, pośrednictwo w wymianie pękniętych płyt nagrobkowych czy zamieszczanie anonsów w rocznicę śmierci. Poza Warszawą ceny usług firm porządkujących groby są niższe (np. 25 - 80 zł w Łodzi i Wrocławiu). Na Wszystkich Świętych zarabiają też producenci środków czyszczących i nabłyszczających, jednak przede wszystkim producenci zniczy. Najtańsza lampka kosztuje złotówkę, natomiast za najmodniejszy w tym sezonie znicz z mrożonego szkła, który pali się 90 godzin, trzeba zapłacić ok. 25 zł. Każdego roku właśnie w listopadzie kupujemy ok. 300-500 mln zniczy. Dla przykładu: płocka firma Arkada wyrabia we wrześniu i październiku trzecią cześć rocznych obrotów sięgających 2,5 mln złotych. Henryk Hajdamowicz, właściciel firmy Arkada, zaznacza jednak, że z roku na rok w branży jest coraz trudniej. W ciągu dwóch lat ceny parafiny, nieodłącznie związane z notowaniami ropy naftowej, wzrosły o 30 procent. Ceny zniczy jednak się nie zmieniły, bo konkurencja w branży jest ogromna. Rynkiem rządzi 30 firm sprzedających wyroby do wielkich sieci handlowych, ale tylko w Panoramie Firm reklamuje się 800 wytwórców. To i tak nie wszystko. Hajda%07mowicz ocenia, że 90 proc. zniczy, które kupimy pod cmentarzami 1 listopada, będzie wyprodukowane w szarej strefie. Podobnie jest z chryzantemami. Sprzedaż dla hodowców tych kwiatów będzie w tym toku wyższa niż w poprzednich sezonach, ponieważ chryzantemy są o 15-20 proc. droższe niż przed rokiem. To m.in. efekt rosnących kosztów pracy. Józef Binkowski, hodowca z podłódzkiej wsi Gospodarz, chryzantemy sadzi w czerwcu, by zdążyć na ostatnie dni października. W poprzedni weekend większość kwiatów sprzedał na giełdzie kwiatowej. To, co zostało, zawiezie w czwartek pod cmentarz w Pabianicach. W sumie - pięć tysięcy sztuk w cenie od 2 do 5 zł. Na jednej chryzantemie udaje mu się zarobić średnio 2 złotych. Ale po Wszystkich Świętych żniwa skończą się tak nagle, jak się zaczęły, a szklarnia hodowcy Józefa Binkowskiego zapadanie w długi sen zimowy. 500 mln zniczy kupujemy każdego roku na przełomie października i listopada 1-2 zł kosztują najtańsze lampki bez wymiennego wkładu, palące się ok. 12 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba dobrze że ludzie zajmują się uprawą kwiatów:) W grobach neardentalczyków odkryto resztki kwiatów- jak podała wczoraj TP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dla tysięcy firm sprzedających kwiaty i znicze listopadowe święto to okres żniw\" Jak lato dla sprzedawców okularów przeciwsłonecznych, kostiumów kąpielowych czy olejków do opalania. Nie dajmy się też zwariować, nie ma nic w tym złego, że ludzie na czymś zarabiają. A wydaje mi się, że jednak to święto (czy nie-święto) pod względem komercjalizacji plasuje się bardzo w cieniu tzw. Bożego narodzenia. Za parę dni wszystko w sklepach będzie już \"bożonaredzeniowe\", aż będzie się wylewać uszami. A to nawet dla mnie, \"heretyka\" powoduje, że gdzieś blaknie ta rodzinna atmosfera z którą kojarzą mi się \"święta\". W dodatku pewnie jak zwykle nie będzie u nas śniegu. Bleee :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biały palac
Dokładnie tak, Dreamer. Ale te ceny szokują. Koszyczek ze stroikiem 45 zł. A potem go hieny cmentarne ukradną. hehehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie produkują cegły a i ini z nich budują kościoły, domy boze et. produkują stroiki zarabiają na tym a potem dają 1% podatku dla potrzebujących, nikt nie protestuje. Przecież nikt nikogo nie zmusza, można kwiaty samemu wychodowac i stroik zrobić samemu żadna sztuka i nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewangelii nie ma w biblii, jest w rzekach, w dzikim szumie fal w i ciszy gwiazd, jest w każdym z nas, cały wszechświat jest przesłaniem, odszyfruj je:) społeczeństwo to nic innego jak suma indywidualnych świadomości:) nie patrzmy na innych, podczas gdy źli jesteśmy my:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Przecież nikt nikogo nie zmusza, można kwiaty samemu wychodowac i stroik zrobić samemu żadna sztuka i nie widzę problemu.\" Dokładnie. Moja mama sama robi stroiki i nie ma żadnego problemu. A cenę określa przecież wolny rynek. Gdyby ludzie nie kupowali za te 45 zł, to cena była by niższa. Popyt i podaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj prawda to co piszesz dreamer2006 ;) ;) ;) Czy mozna we wszystkim widziec sztana???? Chyba nie. A wypadki to nie tylko w święta ale i codziennie, tylko wtedy nie podają statystyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Czy mozna we wszystkim widziec sztana????\" Można. Ale gdzie wówczas miejsce dla Boga, skoro ktoś w niego wierzy? Wg mnie już samo istnienie szatana przeczyło by wszechmocy, wszechwiedzy i absolutnej miłości boga. Ewentualnie jego istnienie musiało by mieć jakiś pozytywny sens stworzony przez tego boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha chciałabym jeszcze posdunąć fragment z Pisma Świętego dotyczący chrztu, ponieważ katolikom zarzuca się chrzczenie dzieci. \"Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego. Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których powoła Pan Bóg nasz." Dz 2,38-39 -jeżeli każdy to znaczy że też dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Koranie było stwierdzenie: \"nienawidź diabła” Mistyczka suficka Rabia wykreśliła tę linijkę ze swojego egzemplarza. Inny wielki mistyk wezwał ją: - co robisz? Zawriowałas??! poprawiać Koran? Nie bluźnij! nie można wyciąć żadnego zdania Koranu! Koran jest doskonały! - Hassanie, ja muszę to zrobić, i to nie kwestia Koranu, chodzi o coś innego, ja nie potrafię nienawidzić, jestem pełna światła, skąd mam wziąć ciemność by rzucić ja na diabła>>> teraz dla mnie nie ma ani boga ani diabła, ja nie poprawiam Koranu ale to zdanie już mnie nie dotyczy, to zdanie razi mnie za każdym razem gdy je czytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt. malutka: "(...)teraz dla mnie nie ma ani boga ani diabła, ja nie poprawiam Koranu ale to zdanie już mnie nie dotyczy, to zdanie razi mnie za każdym razem gdy je czytam" Skoro tobie z tym dobrze... Ja nie umiem udawać, że nie dostrzegam ZŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Nawroccie sie 2. I niech Kazdy da sie ochrzcic (ten, ktory sie nawrocil) Bardzo dobry przyklad z Biblii Musisz sie na nowo narodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wierzyc w diabla jest tak samo wielkim bledem jak nie wierzyc w Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taktyką Szatan są podstępy, zasadzki, oszustwa i krętactwa (2 Kor 2, 11; Ef 6, 11; 1 Tm 3, 7; 6, 9) oraz przybieranie postaci anioła światłości (2 Kor 11, 14). Ostatnim zaś zausznikiem i narzędziem szatana będzie Antychryst (2 Tes 2, 3-8; 1J 2, 12), który zakwestionuje dzieło odkupienia dokonane przez Chrystusa (1J2, 22; 4, 3; 2 J 7) "A proszę was, bracia, abyście się strzegli tych, którzy wzniecają spory i zgorszenia wbrew nauce, którą przyjęliście; unikajcie ich. Tacy bowiem nie służą Panu naszemu, Chrystusowi, ale własnemu brzuchowi, i przez piękne a pochlebne słowa zwodzą serca prostaczków." (Rzym.16) "W końcu, bracia moi, umacniajcie się w Panu i w potężnej mocy jego. Przywdziejcie całą zbroję Bożą, abyście mogli ostać się przed zasadzkami diabelskimi. Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich. Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dniu złym i, dokonawszy wszystkiego, ostać się. Stójcie tedy, opasawszy biodra swoje prawdą, przywdziawszy pancerz sprawiedliwości i obuwszy nogi, by być gotowymi do zwiastowania ewangelii pokoju, a przede wszystkim, weźcie tarczę wiary, którą będziecie mogli zgasić wszystkie ogniste pociski złego; weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże." (Efezjan6) "Obyście umieli znieść odrobinę niedorzeczności z mojej strony. W samej też rzeczy znosicie. (...)obawiam się jednak, ażeby, jak wąż chytrością swoją zwiódł Ewę, tak i myśli wasze nie zostały skażone i nie odwróciły się od szczerego oddania się Chrystusowi. (4) Bo gdy przychodzi ktoś i zwiastuje innego Jezusa, którego myśmy nie zwiastowali, lub gdy przyjmujecie innego ducha, którego nie otrzymaliście, lub inną ewangelię, której nie przyjęliście, znosicie to z łatwością. Lecz uważam, że ja w niczym nie ustępuję tym arcyapostołom. Choć tedy jestem prostakiem w mowie, to jednak nie w poznaniu" (2kor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(41) Ci więc, którzy przyjęli słowo jego, zostali ochrzczeni Dz.Ap. 2 Kto może przyjąć słowo? niemowlę? Mk 16:16 Bw \"Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony\" Ten kto uwierzy może być ochrzczony. Lk 7:30 Bw \"natomiast faryzeusze i uczeni w zakonie wzgardzili postanowieniem Bożym o nich samych, bo nie dali się przez niego ochrzcić.\" Dz 16:31 Bw \"A oni rzekli: Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz zbawiony, ty i twój dom.\" \"Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego. Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których powoła Pan Bóg nasz.\" Dz 2,38-39 TO JEST TA BOŻA OBIETNICA, DOTYCZĄCA TYCH KTÓRZY UWIERZĄ. Obietnica dotyczy tego ze Pan zbawi dom tych którzy uwierzą , nie ma tu mowy o chrzcie., a już na pewno nie ma w tym fragmencie przyzwolenia na chrzest dzieci, nigdzie nie był ochrzczony ten który sie nie \"narodził na nowo\" lub \"nie uwierzył\", chrzest jest na świadectwo wiary i wyznania Jezusa swoim Panem i zbawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wracajac do wczorajszego i dzisiejszego swieta to z moich obserwacji na niemieckim cmentarzu wynika, ze Polacy wiecej grzesza niz Niemcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie o to pytanie : Dlaczego bóg potępia homoseksualistów ??Przecież to też miłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO SOLANSZ
Jak bym Cie tak....... nie wstyd ci kobieto?? Juz ktos tu pisał , ze mu za ciebie wstyd. Mnie tez. Te wypowiedzi Twoje....A juz napisanie komus , ze nazwał katolików "szatanistami" to przegiecie:O Chrzescijanka od siedmiu bolesci......Co za chamstwo.......Jestem oburzony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rz 1:27 Bw \"podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi\" dlaczego Bóg tak postanowił, nie wiem, On wie. Wiem tylko ze On uznaje \"obcowanie\" meżczyzny z mężczyzną tym co nie przystoi. Stworzył Bog mężczyzną i kobietę i pragnął dla ludzi takiej własnie miłości, co widać w akcie stwarzania, a nawet w anatomii męskiej i żeńskiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to trudno ma pecha jak mu sie taki stan rzeczy nie podoba nie zmienię się bo nie mogę nie ma takiego cudu żeby mnie zmienić ...taka się urodziłam taka jestem i taka będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1Kor 6:9 Bw \"Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy,\" ani mężołożnicy.... tak więc nie kazdy wejdzie do Królestwa Bozego. Słyszałam jednak kiedyś świadectwo człowieka, który miał kontakty z mężczyznami, a sam był również męzczyzną ale tak bardzo zapragnął zycia z Bogiem, tak bardzo zapragnął poznać Boga, ktory stanąl na Jego drodze, On wyznał ze potrzebuje Zbwaiciela, oddał swoje zycie Jezusowi, a On odmienił jego dotychczasowe pragnienia, On stał się nowym człowiekiem, stare przeminęło, a życie z Panem dostarcza mu ciągle szczęscia pokoju i błogosławionych dni. Ma żonę i 2 dzieci. :) Jest przepełniony Bogiem, radoscią , szczęsciem i pokojem. Wspaniale śpiewa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie da się zmienić orientacji seksualnej ...i żaden bóstwo żadna wiara tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ty tak twierdzisz Ciiiii.., jeśli jest Ci z tym dobrze.ale znam takich. którzy mówią inaczej. Nie było im z tym dobrze. Bóg dał im nowe swięte życie i żyją inaczej niż kiedyś. :) Chwalą Boga za cudowne dzieła Jego, za to jaką potężną ma moc uwalniać od grzechu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×