Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

pytania bez odpowiedzi ......... nadzieja jest , ale jak dlugo jeszcze ? brak nadzieji = brak energii zyciowej watpliwosci = brak sensu zycia co robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Telepata też tak myślę, szukaj odpowiedzi w sobie wszystkie próby naśladowania kogokolwiek to imitacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer2006-------------------> jestem przekonana, że modlitwa pomaga duszom , które jeszcze nie oglądają Boga. Bóg tak bardzo kocha człowieka, że \"topnieje\" pod wpływem modlitwy. Nie chcę cytować tu Biblii, bo to samo mozna ująć swoimi słowami. Bóg cały czas czeka na nasze modlitwy, ale i też podziękowania czy wdzięczność. Świat się zagubia, ludzie zabijają się nawzajem, matki mordują swoje dzieci nawet te nie narodzone .....................upadek człowieka jest ogromny. Nie weim czy zawsze było tak źle ale dobrze nie jest. To napewno nie podoba się Bogu Chyba trochę dramatycznie to zabrzmiało, ale tak sobie czytam ciekawą książkę o tych problemach wzięło mnie na \"przemyslenia\" Chyba zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki tak też na mnie wpłynęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wyglada na to ze jeszcze pobladze zanim cos sie zmieni..\" Cóż, chyba trzeba szukać (a co za tym idzie i błądzić), żeby znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bóg tak bardzo kocha człowieka, że \"topnieje\" pod wpływem modlitwy.\" Hmm, a co z tymi za których nie ma się kto modlić? Za np. samotnych? Wydaje mi się, że to raczej miłość absolutna i bezwarunkowa - która po prostu JEST. Myślę, że świat na pewno nie jest gorszy niż był. Jest po prostu inny. A co sprawia, że wydaje się taki dużo gorszy niż był kiedyś? Wg mnie to, że codziennie atakują nas informacje o przeróżnych tragediach i katastrofach - takie newsy się najlepiej sprzedają (chociaż same informacje były by ważne jeśli chodzi o pomoc, to tak naprawdę chyba tylko znieczulają odbiorcę - i z tą pomocą jest wręcz odwrotnie). Moja babcia często mi mówi, gdzie to znów powódź, trzęsienie ziemi, terroryści itd. itd., i powtarza, że dawno tak nie było, że co to się porobiło. Otóż było, tylko, że jak radio było towarem luksusowym, a do tego przekazanie wiadomości z drugiej części świata trwało znacznie dłużej, to po prostu ludzie nie wiedzieli o tym. Myślę, że świat się nie zagubia. Może nawet wręcz przeciwnie, powoli idzie w dobrym kierunku. Ale na pewno się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem przekonana, że modlitwa pomaga duszom , (...)Nie chcę cytować tu Biblii, bo to samo mozna ująć swoimi słowami. (cyt. solansz.) na czym opierasz swoje stwierdzenia?, na sobie samej? mówisz ze na Biblii, a jednak nie widać tego. chyba nie przeczytałaś tego co ja cytowałam z Biblii., a więc powtórzę. Ps 49:8 Bw \"Przecież brata żadnym sposobem nie wykupi człowiek Ani też nie da Bogu za niego okupu, (9) Bo okup za duszę jest zbyt drogi I nie wystarczy nigdy\" Ga 6:5 Bw \"Albowiem każdy własny ciężar poniesie.\" Rz 14:12 Bw \"Tak więc każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer fajnie byłoby, gdyby ludzie wzięli odpowiedzialność na swoje czyny, za swoje mysli... dokonujemy projekcji na innych- tej częsci siebie której sie wtydzimy, zapieramy spotyka nas to czego się boimy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nadinterpretacja zdecydowanie:):) w pewnym sensie tak, z tym że to MY tworzymy swój świat, dzieje się to czego chcemy, czasami mijają minuty czasami eony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz , czesto uklada mi sie wszystko po mysli ............ choc wydarzenia znajduja miejsce zanim jestem w stanie stwierdzic czy na dobre wyjda . po czasie okazuje sie ze wszystko po kolei sie najoptymalniej ukladalo. wiec ? ...... Wiesz, mam wielu znajomych rosjan i wszyscy jak jeden twierdza ze my sami myslami o zamiarach programujemy czy raczej ...kreujemy przyszlosc sa o tym bardzo przekonani . zabobony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Telepato - pozytywne myślenie. Wizualizacja. Kimkolwiek myślisz, że jesteś...Masz rację. Cokolwiek myślisz o czymś, czy się uda czy nie...Też masz rację. Oczywiście chodzi o rzeczy na które mamy wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ? tak po prostu ? w czerwcu 06 lecialem z Kijowa, malutka maszyna na 40 pasazerow a na pokladzie tylko 7 pomimo 33 wolnych miejsc dosiadla sie do mnie korpulentna starsza pani ...... z zawodu hmmmmm \"przewodnik w zyciu \" powiedzieby mozna dobra wrozka czy cos podobnego rozmawiala do mnie o tym jak postepowac w zyciu co robic co nie .... ja jako urodzony ateista uszy na przeciag i tak ponad 2 godz ..... a teraz otwieram ten top i po zastanowieniu dochodze do wniosku ze czytam prawie to samo co ona mi do ucha klepala ....... czyzby naprawde bylo wiecej niz to co da sie dotknac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy nie wystarczy jeden fragment z Księgi Świętej aby potwierdzić moje słowa ;) Uczyniwszy zaś składkę pomiędzy ludźmi, posłał do Jerozolimy około dwu tysięcy srebrnych drachm, aby złożono ofiarę za grzech. Bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zmartwychwstaniu. Gdyby bowiem nie był przekonany, że ci zabici zmartwychwstaną, to modlitwa za zmarłych byłaby czymś zbędnym i niedorzecznym, lecz jeśli uważał, że dla tych, którzy pobożnie zasnęli, jest przygotowana najwspanialsza nagroda - była to myśl święta i pobożna. Dlatego właśnie sprawił, że złożono ofiarę przebłagalną za zabitych, aby zostali uwolnieni od grzechu (2 Mch 12, 40-45).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Telepata tak po prostu:) cuda nie zdarzają się wbrew naturze ale temu co o niej wiemy:) Świat jest taki jaki mylsimy że jest, to najwazniejsza z zasad Huny, a prawom kosmucznym wszyscy podlegamy czy chcemy czy nie i niezaleznie od tego czy wyznajemy jakiegoś Boga i jak go nazywamy:) miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ależ____
Księga, z której pochodzi cytat nie nalezy do kanonu ksiąg natchnionych. Nie jest jedną z 66 ksiąg biblijnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solansz 1. wtedy obowiazywalo stare przymierze, przestalo obowiazywac w chwili smierci Jezusa i rozdarcia zaslony w swiatyni 2. Ksiega Machabejska jest ksiega apokryficzna, 3. Wszystkie podstawowe prawdy biblijne powtarzaja sie przynajmniej 2 - 3 razy Milego dnia wszystkim pod oslona Najwyzszego 1) Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców, (2) lecz ma upodobanie w Prawie Pana, nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą. (3) Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada. (4) Nie tak występni, nie tak: są oni jak plewa, którą wiatr rozmiata. (5) Toteż występni nie ostoją się na sądzie ani grzesznicy - w zgromadzeniu sprawiedliwych, (6) bo Pan uznaje drogę sprawiedliwych, a droga występnych zaginie. (Ks. Psalmów 1:1-6, Biblia Tysiąclecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istnieją ludzie pragnący uchodzić za \"postępowych\" i \"nowoczesnych\". Za tym pragnieniem kryje się płynąca z pychy chęć imponowania i wzbudzenia uznania dla własnej osoby. Gdy ludzie o takiej mentalności głoszą Ewangelię, przeplatają ją swoimi lub cudzymi opiniami, które uchodzą za najmodniejsze w danym czasie. Głosząc słowo Boże pomijają to, co mogłoby narazić ich na zarzut szerzenia \"teologii tradycyjnej\" itp. Unikają zatem głoszenia tego, co - choć prawdziwe - rodzi sprzeciw, opór, co spotyka się z krytyką, np. potępianie rozwodów, zabijania nienarodzonych dzieci, eutanazji itp. belaiza--------->My osobiście zgadzamy się z takim stanowiskiem, że Bóg jako Pan czasu nie jest uwikłany w nasze chronologiczne relacje: jeśli nasz pra-pra-wnuk będzie się modlił za nas - to z naszego punktu widzenia fakt ten dopiero nastąpi; z jego punktu widzenia - będzie się on modlił za zmarłych; być może z Bożego punktu widzenia on po prostu wstawia się za nas... Nie znajdujemy nigdzie w Biblii podstaw odrzucania modlitwy za zmarłych - w naszym przekonaniu jest ona wyrazem miłości i troski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czyzby naprawde bylo wiecej niz to co da sie dotknac ?\" Naprawdę :) Chociaż niektórzy też twierdzą, że już sprowadzili wszystkie rzeczy \"niedotykalne\" do słów. Tylko jakoś wciąż się nie mogą zgodzić ze sobą. Może to tak jakby wiele osób, każda z osobna opisywały jeden obraz. Każda pamięta go trochę inaczej. Ale skoro opisują go różnie, to żaden z opisów nie jest pełny. A co dopiero z filmem? A trójwymiarową, dynamiczną sceną z życia? No więc tym bardziej z rzeczami \"niedotykalnymi\" jak na obecne możliwości dotyku. Tak przy okazji - ostatnio znalazłem to także jako założenie NLP - \"Mapa to nie terytorium\". Miłego dzionka wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×