Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"Wtenczas powiesz, człowieku, żeś godzien zbawienia, jeśli zdołasz wnijść w piekło i nie czuć płomienia.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"drzwi to kolejny symbol...rozważ duchem a pojmiesz....\" Wiem Kamelio, że pojmę tylko, gdy pojmę tak jak Ty. Jeśli pojmę inaczej, to niezależnie czym i tak nie będzie \"pojęciem\", prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(9)\" Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu. (11) Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony. (12) Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, gdyż jeden jest Pan wszystkich, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają. Rz 10:10 Bw Nie ma różnicy czy jesteś Polakiem, Żydem, Grekiem, między Kamelią i dreamerem. Bóg ustalił plan i zapoznał człowieka z nim. \" Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. \" Bóg dał Chrystusa na ziemię, i czy to wchodzi pod zasady twojego pojmowania czy nie, czy ci się podoba czy nie...On żył na ziemi, zmartwychwstał i żyje nadal....Bóg miał taki plan dla człowieka i tak to postanowił.....tak zaplanował zbawienie i zycie wieczne dla każdego z nas A do każdego należy decyzja. Prezent od Boga czeka.......:) Pwt 30:19 Bw \" Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto życie, abyś żył, ty i twoje potomstwo\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziękuję Mu za Jego łaskę:):):):) za Jego prezent, na który nie byłabym w stanie nigdy zasłużyć❤️ Not because of who I am But because of what You\'ve done ... Not becouse what I have done, but becouse of Who You are.... ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozważ duchem a pojmiesz...., czy napisałam pojmij jak Kamelia? uzyj Ducha a pojmiesz...Proś Boga o Ducha a On ci wszystko objaśni:) 1Kor 2:14 Bw \"Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dz 28:24 Bw \"Jedni dali się przekonać jego słowom, drudzy natomiast nie uwierzyli.\" Ps 106:24 Bw \"I wzgardzili ziemią rozkoszną, Nie uwierzyli słowu jego.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pan, twój Bóg, nosił cię, tak jak ojciec nosi swoje dziecię, przez całą drogę, którą szliście, aż doszliście do tego miejsca. Lecz mimo to nie uwierzyliście Panu, waszemu Bogu,\" Pwt 1:32 Bw We śnie szedłem brzegiem morza z Panem , oglądając na ekranie nieba całą przeszłość mego życia. Po każdym z minionych dni zostawały na piasku dwa ślady : mój i Pana Jezusa . Czasem jednak widziałem tylko jeden ślad odciśnięty w najcięższych dniach mego życia I rzekłem : \"Panie postanowiłem iść zawsze z Tobą , przyżekłeś być zawsze ze mną , czemu zostawiłeś mnie samego , gdy było mi tak ciężko ? \" Odrzekł Pan : \"Wiesz synu że cię kocham i nigdy cię nie opuściłem ! W te dni, gdy widziałeś jeden tylko ślad, ja niosłem Cię na swoich ramionach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biały palac
Przeszkadzają ci te rozmowy, łowco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, tylko dialogowanie na tym poziomie mentalnym i różnic umysłowo-światopoglądowych jest rownie twórcze co używanie tam-tamów do porozumiewania się międzyplanetarnego. Ale śledzę je chętnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biały palac
Nie, tylko dialogowanie na tym poziomie mentalnym i różnic umysłowo-światopoglądowych jest rownie twórcze co używanie tam-tamów do porozumiewania się międzyplanetarnego. Ale śledzę je chętnie.... Po co skoro to taki poziom? Powiem tak: jeden lubi ogórki, drugi młynarza córki (ale podoba mi sie ten fr...:D). A, że wszyscy w kółko Macieju to samo to i nie czytam. No bo ile można czytać jednych o Bogu, drugich o ....cholera wie jak to nazwać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Miłujący Boga nie mają żadnej religii, tylko samego Boga.\" Dżalaluddin Rumi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, Belaizo, prosze o pomoc. Napisal do mnie pewien pan. Oto tekst: \"Mam problem, przypomniałem sobie, że w tamtych latach czytałem w Biblii, że Sedekiasz w Roku Jubileuszowym pozwolił na działania z tym Rokiem związane, a następnie cofnął decyzję, za co też została zburzona Jerozolima. Może sobie kojarzysz gdzie to jest? \" Ja sobie absolutnie nie kojarzę, ale może Wy, dziewczyny pomożecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy chodzi o zapowiedz zdobycia Jeruzalemu za króla Sedekiasza z Jeremiasza 21 rozdział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"jeden lubi ogórki, drugi młynarza córki\" Hmm, ja tam lubię ogórki, ale jeśli ten młynarz ma fajne córki, to jakoś zrezygnuję z ogórków :P No dobra, już wyłączam moje elektryczne tam-tamy :D Miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio to nie jest to. Tam nie ma slowa o zezwoleniu a nastepnie o cofnieciu zwzwolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulko to powinno byc w Jeremiaszu, postaram sie dzis poszukac i jak znajde to jutro Ci napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo, dziękuję bardzo. Nie trudź się już bo ten rozdział - 34 - znaleziono. Zapraszam w imieniu poszukującego na stronę http://fotografika.i-csa.com/. To jego strona - bardzo interesująca, z przepięknymi zdjęciami. Materiał z Jeremiasza będzie zamieszczony na stronie - Świadkowie Jehowy na stadionie X - lecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam równiez na stronę - Quo vadis. To coś dla Was Kamelio i Belaizo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniej zainteresowanym religią polecam galerię :\"Sunita\". Są to zdjęcia z amerykanskiej stacji kosmicznej przeslane specjalnie dla Michala Kurca wraz z życzeniami od jednej z kosmonautek. Zdjęcia przesłano za wiedzą i zgodą NASA. Dla estetów przepiękne zdjęcia polskiej przyrody i Polski w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, Jeremiasz 34, byłam blisko:) hihih, nie doczytałam dalej:) tam doładnie o roku jubileuszowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kto taki chrzest praktykuje? Nie słyszalam dotąd o takim chrzcie. Może inni slyszeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzest pragnienia
Instrumentum laboris w n. 30 mówi o tych, którzy wierzą, że Chrystus jest Bogiem, lecz nie chcą przyjąć chrześcijaństwa. Istnieją jednak inni ludzie, którzy przyjmują Jezusa i pragną być ochrzczeni, lecz z ważnych powodów nie proszą o chrzest. Cierpienie i niepokój tych «wierzących» są przedmiotem mojej troski. Podaję tu kilka przyczyn, które nie pozwalają im poprosić o chrzest. Zgodnie z hinduskim prawem prywatnym hinduista, który przyjmuje inną religię, zostaje zupełnie wydziedziczony. Konwertyci z islamu narażeni są na prześladowania, a czasem ponoszą nawet męczeńską śmierć. Ogólnie Hindusi nastawieni są wrogo do chrześcijaństwa. Nawet wtedy, gdy zachowują się przyjaźnie, uznają za przekleństwo przejście na chrześcijaństwo członka własnej rodziny. Trudno konwertytom znaleźć osobę, która zechce ich poślubić. Nawet siostrom Hinduski, która przyjęła chrzest, trudno wyjść za mąż. Większość osób, które z tych powodów nie proszą o chrzest, pragnie przyjąć Jezusa w komunii św. Nie wystarcza im komunia duchowa. Akceptują i szanują nauczanie i dyscyplinę Kościoła w kwestii przyjmowania komuni św., lecz wyznają, że uczestniczenie we Mszy św. bez komunii jest niepełne. Ci «wierzący» wybrali Chrystusa i pragną należeć do Jego Kościoła. Jednakże nie należą ani do wspólnot religijnych, ani do Kościoła widzialnego. Musimy dokładniej rozpatrzyć — z punktu widzenia duszpasterskiego i teologicznego — to «pragnienie chrztu» i jego związek z Kościołem widzialnym. Musimy utrzymać więź z tymi wierzącymi w Chrystusa, by ich nie stracić. Kościół winien znaleźć sposób, by zbliżyć się do tych wierzących w Jezusa Chrystusa, zrozumieć ich trudności społeczne, kulturowe, ekonomiczne oraz rodzinne i doprowadzić ich do pełnej komunii z Chrystusem i Jego Kościołem. Te osoby potrzebują przewodnictwa prawdziwych pasterzy. Potrzebują naszej uwagi i naszej troski, by stawić czoło swym problemom. Potrzebują przewodnika, by zrozumieć i docenić naukę Kościoła. Konieczna jest zatem systematyczna praca duszpasterska. Być może jest to szczególny rodzaj posługi Kościoła, którą należy rozwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzest pragnienia
1. Jako zwyczajny środek odrodzenia jest chrzest święty do osiągnięcia zbawienia bezwzględnie koniecznym (necessitate medii). Kościół św. opierając się na nauce Pisma świętego, jako też na postępowaniu Apostołów i na ciągłym podaniu [(tj. Tradycji)] orzekł, że chrzest św. jest koniecznie do zbawienia potrzebnym. – Sobór Trydencki sess. VI, cap. 4; sess. VII, De baptis. can. 5. Por. Jan 3, 5: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, jeżeli się kto nie odrodzi z wody i z Ducha Świętego, nie może wnijść do Królestwa Bożego». 2. Tak samo bezwzględnie koniecznym jest chrzest święty niemowląt i niedorosłych, bo wiara św. nie podaje innego środka, któryby w nich mógł zastąpić chrzest św. Albowiem a) niemowlęta i niedorośli zdolni są przyjąć chrzest św. i potrzebują go. Zdolni go są przyjąć, ponieważ Chrystus Pan wedle Pisma świętego błogosławił i dzieci i ponieważ chrzest św. nie ex opere operantis(1), lecz ex opere operato (2) skutkuje; potrzebują go, ponieważ są w grzechu pierworodnym. Jeżeli zaś chrzest św. jest zwyczajnym środkiem do oczyszczenia z grzechu pierworodnego dla wszystkich ludzi, to dzieciom niedorosłym tak jest koniecznym, że go żaden inny środek zastąpić nie może, przynajmniej nie podaje nam wiara żadnego innego środka, któryby chrzest św. zastąpił. b) Słowa Chrystusa Pana: «Jeżeli się kto nie odrodzi z wody i z Ducha Świętego, nie może wnijść do Królestwa Bożego», mają znaczenie ogólne, a przeto odnoszą się i do niemowląt. c) Że niemowlęta już za czasów apostolskich chrzczono, dowodzą miejsca Pisma świętego, głoszące, że Apostołowie niektórych mężów z całym ich domem chrzcili; trzeba bowiem przyjąć, że pomiędzy chrzczonymi i dzieci się znajdowały. Tak ochrzcił św. Piotr dom rotmistrza Korneliusza w Cezarei (Dz. Ap. 10), św. Paweł dom Lydii z Tiatyry (Dz. Ap. 16, 15), dom stróża więzienia w Filippi (Dz. Ap. 16, 32-33) i dom Kryspa w Koryncie (Dz. Ap. 18, 8).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrzest pragnienia
Ludzie władający już rozumem, a nie mogący żadną miarą przyjąć chrztu [(z wody)], mogą uzyskać zbawienie przez chrzest krwi (baptismus sanguinis), lub chrzest pragnienia (baptismus flaminis). Chrzest krwi polega na oddaniu życia dla Chrystusa; chrzest pragnienia polega na doskonałej miłości i pragnieniu z niej wypływającym, przyjęcia sakramentu chrztu świętego. a) Że chrzest krwi zastępuje sakrament chrztu świętego wynika z Mt. 10, 32: «Każdego tedy, który mnie wyzna przed ludźmi, wyznam i ja przed Ojcem moim, który jest w niebiesiech»; i Mt. 16, 25: «Kto by stracił życie swe dla mnie, znajdzie je». Kościół św. czcił także nieochrzczonych męczenników zawsze jako świętych, mianowicie dzieci betlejemskie. b) Za chrztem pragnienia przemawia Jan 14, 21: «Kto mię miłuje, będzie miłowan od Ojca mego i ja go miłować będę i objawię mu siebie samego». 1 Jan 4, 7: «Każdy, kto miłuje, z Boga jest narodzony i zna Boga». Nie mniej wyraźnie mówi podanie . Tak mówi pomiędzy innymi św. Ambroży w swej mowie pogrzebowej na cześć zmarłego katechumena, cesarza Walentyniana: «Jak męczennicy krwią swoją bywają obmyci, tak tego obmyła jego pobożność i dobra wola». Podobnież mówi św. Augustyn (De bapt. l. 4, c. 22): «Nie tylko śmierć męczeńska, poniesiona dla imienia Chrystusa, zastąpić może chrzest święty, ale i wiara i nawrócenie serca, jeżeli trudności sakramentu chrztu świętego przyjąć nie pozwoliły».

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×