Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeprowadzam

nauczcie mnie gotować zupę POMIDOROWĄ z ryżem

Polecane posty

do \"ale u was miło\" pianę ubijam jedynie do omleta, ciasto na naleśniki musi być lejące, a piana zdaje się je zagęści...słowo \"pulchne\" pasuje mi bardziej do racuchów:-) naleśniki mają być mięciutkie, a nie pulchne:-) wesolutka nie pomogę, nie lubię surowego mięska, więc nigdy nie robiłam tatara, no, ale chyba żadnej filozofii w tym nie ma... tak na chłopski rozum, to zrobiłabym tak : wołowinkę(rostbef lub rumsztyk)uskrobałabym lub posiekała na drobniuko,mięsko wymieszałabym z kilkoma łyżkami oliwy, doprawiłabym sosem sojowym,pieprzem, solą, wyłożyła na pułmisek i posypała po wierzchu cebulką i korniszonem pokrojonym w drobną kosteczkę kiedyś na imprezce tatar był podawany mniej więcej podobnie, tyle, że z mięska były uformowane kulki, każda miała wgłębienie, a w tym wgłębieniu było włożone surowe żółtko. ludziska się zajadali może jednak pomogłam.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat:Kluski śląskie. W necie sporo przepisów, każdy inny, nigdy nie robiłam, możliwe,że w rezultacie kupię mrożone, ale może ktoś ma sprawdzony, prosty i w miare możliwości bez babrania się zbytniego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już podaję fajne jest takie \"pogotowie kulinarne\" :-D prawda? :-D ja robię tak: mielę gotowane ziemniaczki, załóżmy, że mam je w misce, więc dzielę całośc ziemniaków na 4, wybieram tą czwartą część i na jej miejsce wsypuję mąkę ziemniaczaną (czwarta część ziemniaków oczywiście zostaje-chodzi tutaj tylko o proporcje), wbijam 2 jaja, sól i pieprz do smaku.kulam kulki:-) robię w nich dziurki i do gara na osolony wrzątek....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thx :) kumpelka właśnie mi podała,że bez jajek ;) Ilu ludzi tyle sposobów...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to pewnie daje więcej mąki, z resztą...grunt, że jej dobre wychodzą no nie:-D ? moje też są pyszne i takie pulchniutko mięciuchne:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ugotowalem dzisiaj pomidorowa:D tym razem nie przesolilem:D a co Wy dzisiaj mialyscie na obiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulotna z zajebista placek po wegiersku, Blondi placki ziemniaczane... co to? swieto ziemniaka??? ;) hehe smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Tylko powiem że placek był wspaniały, taki......!!! :-D nie wiem co napisać, same peany by być musiały bo nikt siostry nie przebije. Ona jest z tych co wychodzi na chwilę podczas oglądania filmu, wraca za 15 min. niosąc właśnie placki po węgiersku z pysznym sosem. I ja nigdy nie wiedziałam jak ona to robi w 15min. /bo w 45 to wieeeem...-P:) Uciekam już i mam nadzieję ze już dzisiaj tu nie zajrzę bo sami wiecie - czas ucieka a na jutro bóstwo być muszę i jeszcze ciuszki wybrać i wyprasować i paznokcie nowe zrobić i wszystko uszykować,aż mi się nie chce jak pomyślę. No to trzymajcie się żarłoki małe a ja idę w szafie buszować. papa:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulotna - no to zdrowko! :D jakos nie pamietam czy mowilas nam ile masz lat? i na czym polega Twoja praca/lub chociaz jaki masz zawod?? :D sorry ze jetem taki ciekawski ale wiesz, staram sie jakos sobie Was wyobrazic...:P oooo, moze Ty mi pdasz jakies przepisy na ciekawe (czyt. s,aczne) driknki z malibu lub z matrini:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wymyslilem temat a jutro:D NIECH KAZDY ODPOWIE NA MOJE 4 PYTANIA: 1) kolor wlosów 2) dlugosc wlosow 3) koror oczu 4) wzrost :D:D:D oczywiscie nie zmuszam Was do tego, a tym bardziej do jakichs glebszych zwierzen, ale milo byloby gdybyscie odpowiedzialy chociaz na polowe z tych pytanek;) To ja zaczne:) 1) szatyn 2) krotkie :P 3)brązowe 4)182 cm Teraz czekam na Was;) Wiem ze zajebista i mikaa dopiero jutro beda ale moze ulotna i Blondi wypowiedza sie w tym temacie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry :) No proszę jakiego mamy ciekawskiego kucharza ;) 1) ;) 2) nie krótkie, nie długie :D 3) duże niebieskie 4) 168 cm :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Blondi not o juz mniej wiecej wiem jak wygladasz:) ...ale zaszalalas z tymi linkami;) koles jest niebity:D:D hahaha ale sie usmialem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony jest super
w piatki co gotujecie na obiad czy jest to obiad bezmiesny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja w piątek
to pyrki z gziką,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upsss, bo się coś spsuło ;) ja dziś te kluchy próbuję...będą z sosem pieczarkowym (nie z torebki) i surówką z kapusty kiszonej z porem i marchewką :) Trochę się boję o te kluski :o nie znoszę się babrać we wszelkich ciastach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie ma reguly w piatki zazwyczaj jest jakis szybki obiad gotowany \"na bazie\" pozostalosci po czwartku a czasem nawet po srodzie (taki obiad z resztek:P ) i nie zwracamy uwagi na to zeby gotowac cos bezmiesnego, bo akurat jest piatek czasem jemy mieso a innym razem nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi pewnie zagniecie kluchy śląskie;-) , Jarek -fan pomidorowej,pani Zetka idzie na balety,więc gotować sama nie musi, a ja... no cóż dzisiaj mi się totalnie nie chce gotować😭, no ale coś by się zjadło, więc trzeba będzie pomyśleć.Myślami jestem nada przy moim wczorajszym placku po węgiersku-był taki dobry a ja tak mało zjadłam😭-dzisiaj za niego to bym chyba dała się pokroić :-D Już chyba wiem, co zrobię-olśniło mnie. ugotuję na półtwardo makaron durum (rurki,albo świderki),podsmażę cebulkę w piórka, marchewkę w kosteczke i fasolkę szparagową (pociętą na krórsze kawałeczki),podsmażone warzywa dodam do makaronu,doprawię pieprzem,curry,dodam puszkę groszku konserwowego,a no i najważniejsze jeszcze jakieś mięsko podsmażę i dorzucę do całości i posypię natką pietruchy.Wyjdzie danie jednogarnkowe-smaczne i zdrowe :-D Zjadłoby się rybkę, ale sklep rybny na drugim końcu miasta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde gary musze pomyć 😠 Ulotna 4 pytana czekają na odp ;) piję sobie teraz Bobo Fruta :D a wieczorem idę na badania marketingowe dotyczące piwa :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do piątku to przyznam, ze nie przestrzegamy zasady, że bezmięsny. Gotuję to, na co mamy akurat chęć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×