Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Pojsc do lekarza? Przepraszam ale chyba nikt ci tu nie udzieli madrych rad jesli masz cala twarz opuchnieta od uczulenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolkaa
Wiesz bedę robiął tak na wieczór berdzo cieniutką wartwę Duacu rano cienuska wrstewwkę brevoxylu na to makijaż jek przyjde ze sQl zmyję makijaż i pożądna wrtwe kremu nawilżającego?jak myślisz nie przesuszy mi się zbyt skóra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazdy ma inna skore :) jednym i gruba wartwa brevoxylu nie szkodzi, a ja po duacu cienka warstwa raz dziennie mam dosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weridiana ja też najpierw miałam duac a pozniej jak dostałam differin to sobie strasznie spieprzyłam twarz. szybko go odstawiłam i znowu duac, ale trzea bylo sporo czasu aby znowu uspokoić twarz. także nie poddawaj się. najlepiej brac doustny antybiotyk tak jak ja biore tetralysal, na noc duac, w ciagu dnia ( co drugi dzien) brevoxyl i stan skóry naprawde wyraznie sie poprawia. nic nie wolno robnic na wlasną rękę, najlepiej mieć stałą kontrolę dermatologa. paolka nie tak szybko, co to są 3 dni. moze byc ze jak sobie tym babydreamem zapychasz buzie to się nie pozbedziesz zaskórników, bo nie wiesz czy on Cie zapycha czy nie. skoro masz grudki to znaczy ze masz problem z zatykaniem się porów. ja stosuję raz w tygodniu peeling gruboziarnisty ..( jak już wczesniej kiedyś pisałam jest to peeling do stóp, ale złuszcza super) w tensposób otwierają się pory i te wszystkie specyfiki łatwiej wnikają w skórę, pory się odblokowują i grudki znikają. brevoxyl na pewno działa, poczytaj sobie ile jest o nim pochlebnych informacji i komentarzy chocby tu na forum. ja się bronie teraz przed wysuszeniem sokiem z aloesu, chyba nic lepszego nie ma, bo to na pewno nie zaszkodzi a dodatkowo łagodzi podraznienia i zapobiega wysuszaniu. łykam tez od tygodnia capiwit hydro control i powiem, że widać różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaroo
hej dziś byłam u dermatoloszki i przepisała mi DUAC.i tak zastanawiam się czy go kupić bo trzeba przyznać że troche kosztuje 39 zł, zastanawiam się bo mam problem głównie na plecach i mam je smarować właśnie duaciem ale nie wiem czy takie małe opakowanie warto kupywać (czy jak posmaruje dwa razy to się nie skończy?) czy to wogóle działa ? a co z przebarwieniami, na nie też działa? poradcie coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka4793
Mi Duac badzo pomogl na pleckach Buzia jeszcze nie doszla az do tak dobrego stanu, a włascwie zostaly mi przebarwienia, za 5 dni mam wizyte u dermatologa wiec poprosze go o jakis dobry krem na przebarwienia...mozecie mi jakis skuteczny poradzic? Bylabym bardzo wdzieczna, bo juz naprwde mam dosyc i chcałabym przestac zakrywac te punktowe ciemne plamy i moc wychodzic bez makijazu....ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... ja stosowalam duac na plecach i pomogl. Powiem tak - starczal na jakies 2-3 tygodnie - jak na takie malutkie opakowanie to nie tak zle. Jego sie naklada naprawde cieniutka warstwe - zaraz po kapieli na jeszcze wilgotne plecy - wtedy naprawde nieduza ilosc da sie rozprowadzic po calych plecach :) Tani nie jest - to fakt - ale jest lepiej niz myslalam - taka tubka zdecydowanie jest nie na dwa razy :) Na twarz to ta tubke zuzywam w miesiac albo i wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziejka4793
Nikt nie ma zadnych sprawdzonych masci badz kremow na skuteczne usuniecie przebarwien? Badz skuteczne zabiegi? Mialam na poczatku wakacji 3 zabiegi mikrodermabrazji, ale niestety tradzik nie byl jeszcze tak zaleczony by zabiegi byly skuteczne i i tak nie pomoglo to na glebsze przebarwienia, moze cos bardzij skutecznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bravia,a czy Ty tez mialas takie uczulenie gdy drugi raz siegnelas po duac? Bo mnie strasznie swedzila skora,juz mi to czerwone zeszlo po okladach z rumianku i czarnej herbaty....Oczy mialam rano zapuchniete ale juz tez zeszlo.Kurcze narazie nie moge pojsc do dermatolog.Wiec radze sie tutaj na forum... Nie wiem po prostu czy to uczulenie,czy dzialania niepozadane,ktore moga wystapic podczas brania kazdego leku.... Ale dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolkaa
Ten baby dream nie zawiera liquidum paraffinum wiec nie zatyka porów..chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parafina to nie jedyna substancja, ktora moze zatykac pory... niestety :/ To nie jest takie proste :) Powiem tak...ja bym nie zmieniala calego podejscia do pielegnacji skory w jeden dzien tylko malymi krokami. Jesli juz Duac to nie od razu i Brevoxyl i nowy krem do twarzy...bo tak nie wiesz co ci szkodzi jesli cos ci zaszkodzi. Ja jak zmieniam to tylko jedna rzecz - przynajmniej mam pozniej jasnosc czy na mnie dziala czy nie, a jak szkodzi to tez mam jasnosc, ze to wlasnie ja powinnam odstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weridiana jak zamiast duacu stosowałam differin krótko i pozniej wróciłam do duacu to rzeczywiście miałam podrażnioną skórę, ale to na pewno wina szybkiej zmiany preparatów, teraz jest naprawde super w porownaniu do tego co było, także powolutku powolutku a bedzie dobrze :) paolka tak jak mowi quleczka nie tylko parafina zatyka, wszystko moze zatykać. nadziejka ja to bym miała takie jedno pobożne zyczenie, ze zanim zadasz pytanie ( w sumie nie tylko Ty), to zebyście przeczytali chociaż kilka stron topicu, tu już naprawde wiele razy odpowiadaliśmy na pytania dotyzace przebarwień i uważam, że niepotrzebne jest powtarzanie się. wysilcie się czasem troche bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaroo
Hmm narazie postanowiłam nie kupywać może póżniej. Teraz plecy przemywam rano i wieczorem NALEWKĄ SPIRYTUSOWĄ Z ŻYWORÓDKI(trzeba przyznać żę to o wiele tańsze niż duac bo wystarczy doniczka z żyworódka i butelka spirytusu salicynowego za 2,20).Używam tego od 6 dni ale siostra stwierdziła że jest lepiej.Ja na razie różnicy nie wiedze ale musze przyznać że ropne gule zmniejszyły się a niektóre nawet poznikały, nowe nie powstają, a i przebarwienia jakby rozjaśniły się.Mam nadzieje że będzie tak dalej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczulona juz po uczuleniu
Do Weridiana Ja przy pierwszym zastosowaniu Duac (dwukrotne użycie) dostałam tak strasznego uczulenia, ze na prawie ze tydzien zostałam uziemiona w domu, żeby nie straszyc. Miałam opuchniete oczy, czerwone uczulenie na policzkach az do oczu, i tak jakby oparzoną brode ( a przypomne zastosowalam duac dwa razy w zalecanej ilości). Uczulenie schodziło prawie 6 dni, wiec nie zamierzam juz ryzykowac z duac, co popiera także moj dermatolog. Teraz stosuje skinoren, bo nie mam przy nim zadnych skutków ubocznych, syfki powoli schodzą, a twarz ani sie nie luszczy, ani nie czerwieni, po prosru jest ok. No ale to własnie jest najtrudniejsze w leczeniu trądziku, każdy musi znlaezc ten odpowiedni lek. Aha zaczełam tez myc twarz jedynie wodą mineralna i tez widac pozytywne efekty. Także Weridiana wybór nalezy do ciebie. ewentualnie jak juz uczulenie zejdzie, spróbuj nałożyc minimalna ilosc w jednym miesjcu na twarzy i obserwuj co sie bedzie działo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrocia
witam. mam pytanko jak dlugo stosowac Cepan zeby widac bylo poprawe, stosuje juz go 3 tyg i efekty sa marne, a moze znacie cos lepszego na blizny?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem jak dlugo cepan ale ja stosowalam jako dziecko na swieze blizny contratubex , a to prawie to samo.... ...i to sie niestety smaruje miesiace, a nie tygodnie by byly jakies efekty. Mnie mama to prawie rok wcierala dzien w dzien :) No i zdecydowanie to raczej dziala na swieze rany by nie powstawaly blizny, choc w sumie na istniejace bliznowce tez powinno troche pomoc podobno ale to juz nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze Bravia sory,ze Ci glowe zawracam,ale ja nie uzywalam juz przez dosc dluzszy czas nic.Tylko pare razy Aknemycin plus,ale z niego zrezygnowalam bo za bardzo mnie wysypywalo.Juz trzeci raz dermatolog kazala mi uzywac tego gowna, a mnie za kazdym razem strasznie wysypuje i zadnej poprawy.... I dlugo musze czekac zanim mi to poznika. Stad moje zdziwienie,ze mam znowu to uczulenie-w sumie to juz trzeci raz probuje z tym duaciem,bo za drugim razem tez mnie uczulilo.Nie wiem czy mam dalej smarowac-ale na pewno jedynie w piatki jesli juz,bo na codzien mam szkole.A Tobie tez oczy puchly...? Bo chyba nie co...Kurcze szkoda byloby zrezygnowac z tego zelu,bo jest naprawde super.I najbardziej dziwi mnie wlasnie to,ze kiedys nie mialam na niego uczulenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weridiana, nie zawracasz mi glowy, chetnie Ci odpowiem. uważam, że jezeli masz tak silne uczulenie, to chyba nie powinnas juz stosowac duacu, moze używałaś go za długo? ile miesięcy się nim leczyłaś? a mi oczy nie puchły... byłam wzoraj u mojej dermatolożki i powiedziała, że szkoda że mi nie pomógł differin bo zalecane jest abypo duacu używaćjakiegos retinoidu gdyż takie zestawienie łatwiej pomaga pozbyć się wszystkiego z twarzy. powiedziała też, że jak już zostają na twarzy tylko grudki,to warto jest raz w tygodniu złuszczyć sobie skórę drobnoziarnistym peelingiem, aby odsłaniać nowe warstwy skóry. dostałam recepte na tetralysal znowu i na acne derm, bo babka stwierdziła, że to jest polska podróbka skinorenu. a wogole to planuje wprowadzić mi isotrexin aby złuszczycmi skórę całkowicie. ale narazie acne derm. zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle, ze po nim nie widac spektakularnych efektow ... ale tez nie wysusza i nie podraznia skory. Po prostu powoduje, ze pory sie nie zapychaja przez rogowacenie naskorka...ogolnie efekty widac dopiero po jakis 2 miesiacach. Ja go stosowalam tylko na noc bo na dzien dla mnie pod makijaz zupelnie sie nie nadaje - to jego glowna wada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOze a mnie wysyfilo okropnie pelno malych bialych pryszcze a co gorsza nie wiem po czym akurat na poczatek roku :|Napiszalem juz siostrze zeby mi kupila acnefan bo ten metronizadol i atrederm strasznie wysuszaja skore a jaszczorka zostac nie chce ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRAVIA---> Ciesze sie,ze mi pomagasz:) Ja duac uzywalam tylko jakies poltorej miesiaca takze za dlugo to raczej nie bylo... I bylo to w marcu,do kwietnia. Nie wiem kurcze sama co sie stalo.Wiesz jaki to lek....dlatego bardzo mi szkoda go odstawic :( Moze jeszcze w piatek sprobuje.... Byc moze masz racje,ze to po innych lekach skora jest podrazniona i dlatego w ten sposob reaguje,bo naprawde dziwi mnie to niesamowicie,ze kiedys tak pieknie wyleczyl mi twarz-a byla w oplakanym stanie.... a teraz cos takiego sie dzieje.... A swoja droga to mile,ze jetes taka zyczliwa.Z tego co zauwazylam to pomagasz naprawde wielu osobom.Niech Ci to Pan Bog w dzieciach wynagrodzi hehe ;) 🖐️ dziekuje naprawde za czas ktory mi poswiecilas. A Ty juz dlugo sie leczysz? Bo ja w sumie juz 5 lat mecze sie z tym gownem za przeproszeniem,a u dermatolog lecze sie rok.Kiedys bylam na dwoch wizytach jako dziecko w sumie-jakies 13 lat....i przez wlasna glupote zaniechalam leczenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Acne derm rzeczywiscie jest polskim odpowiednikiem skinorenu.Z tym,ze jest o polowe tanszy.I wybiela troche przebarwienia.A Ty chodzisz do prywatnego dermatologa czy z NFZ-u ? Bo ja chodze,a wlasciwie chodzila do panstwowego.Ale teraz mam zamiar zmienic dermatologa-tez nad panstwowego....Z tym,ze mam problem,bo w mojej okolicy nie ma nigdzie...Do poprzedniej babki jezdzilam 30 km. A o prywatnych mowia,ze nie sa dobrzy poniewaz nigdy nie lecza do konca,aby miec z tego zysk...wydaje mi sie ze jest tak naprawde... I wiele osob tak twierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leo12
Nie tworzcie teorii spiskowych, nie kazdy dermatolog musi byc od razu zlodziejem i naciagaczem. Przecierz jak ktos bedzie za duzo kombinowal, to straci opinie i ludzie przestana do niego przychodzic. To sterotyp taki sam, jak to, ze panstwowy ma Cie gdzies bo i tak mu zaplaca :] Trzeba poprostu trafic na doswiadczonego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leo12
Z drugiej strony tradzik to choroba, ktora bardzo trudno calkowicie i raz na zawsze wyleczyc, tak wiec, czasami opinie ludzi moga byc poprostu przesadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam juz dość trądziku...Duac stosuje juz od 2 tygodni. i działa owszem..ale i tak mam wcviąz nowe pryszcze.. koszmar..za tydzien wyjezdzam i jak ja bede wyglądac :(koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrocia
dzieki Quleczka za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weridiana>> ja się lecze juz z 10 lat!! ale dopiero jak trafiłam na duac wygladam jak czlowiek!! i chodze do dermatologa normalnego takiego z NFZu, kiedys sie leczyłam o prywatnej dermatolozki, ale nie umiała mi pomoc więc zmieniłam ja ja inna, pozniej było jeszcze wiele innch pozniej leczyłam się na własną rękę i to był najgorszy okres, bo niby na chwile było lepiej, bo sie skóra wysuszyła, ale jak juz na pewno wiecie jak się za bardzo wysuszy skórę to pozniej ten tradzik powraca w jeszcze gorszej postaci. kupiłam dzisiaj acne derm i będę go próbować, ale fajnie napisali w ulotce, że dzienna dawka to 8 cm kremu :) przynajmniej wiem ile mam stosować, ale pisza zeby dwa razy dziennie go nakładać, a moja dermatolożka mowiła, ze wystarczy mi jak będę się smarować raz dziennie, tylko jak mowicie, że pod makijaż się on nie nadaje, to glupio, bo nadal chciałam stosować na noc duac. .. no to zobacze, bede eksperymentować na sobie, dzisiaj na noc na pewno acne derm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bravia, ja mowilam, ze mi sie nie nadaje pod makijaz...ale to nie znaczy,ze tobie na pewno tez. Poza tym moze jakby wiecej odczekac to by bylo ok...a ja zawsze makijaz robie mniej niz 5 minut po wklepaniu kremu bo zawsze za dlugo spie ;) Problem jednak w tych \"centymatrach\"...to masa kremu i zostawia warstwe na twarzy u mnei taka,ze podklad sie pozniej \"walkuje\" No tak - ja tez jakos pamietam te 4 cm jako jednorazowa dawke. I na poczatku jakos tak podobnie myslalam o duacu.... stad moje przerazenie wielkoscia tubki :D Dobrze,ze szybko doczytalam, ze to ma byc ziarnko grochu, a nie 4 cm :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja stosuje
duac zel od tygodnia i widze poprawe. mam nadzieję że za jakis czas zniknie mi to świństwo. dodatkowo biore cynk magnez i żelazo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×