Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Antoinette

Kto stosował lek na trądzik DUAC?

Polecane posty

Z tego co mi wiadomo kazdy stan zapalny (tradzik) powoduje jakies tam dodatkowe niedogodnosci, u mnie byly to przez pewnien czas powiekszone wezly chłonne, lekarz powiedzial ze to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne men 25
Witam. Dawno tu nie zaglądałem. od pół roku pracuje w UK. na trądzik lecze się już chyba około 9 lat. Właśnie zaczynam nową bardzo kosztowną kurację laserami. 10 zabiegów kosztuje 450 funtów czyli około 1800zł. Miałem już dwa darmowe i od wtorku zaczynam serie 10 zabiegów. dwa zabiegi w tygodniu. Laser nazywa się syneron i jego działanie polega na zabiciu wszystkich bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Mam nadzieje że pomoże i pozwoli mi w końcu pozbyć się trądziku raz na zawsze. Przed wakacjami brałem tetrysal który bardzo mi pomógł jednak po odstawieniu problem wciąż powraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne men 25
Czy ktoś z Was próbował kurację laserami? Zabieg trwa około 40 minut i jest dosyć bolesny. Czuje się coś takiego jak przypalanie ogniem. Po kuracji zakazuje się opalać. Należy stosować filtry przeciwsłoneczne 50+. Napiszę o rezultatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie próbowałam kuracji lasem, ale w sumie to chciałabym. napisz potem jak rezultaty. pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne men 25
Właśnie jestem po zabiegu laserami. Pierwsze dwa miałem darmowe ze względu na to że w święta gabinet był zamknięty a żeby kuracja zadziałała trzeba powtarzać zabiegi dwa razy w tygodniu. Dzisiaj był mój 3 czyli pierwszy po przerwie dwu tygodniowej. Niestety zmieniła się osoba która wykonuje zabiegi i wydawało mi się że robi to mniej dokładnie. Pominęła zupełnie nos i czoło. (czoło zapewne ze względu na to że jest to jedyny odcinek twarzy zupełnie zdrowy). Po 2 zabiegu miałem przez jakiś czas bardzo rozpaloną twarz ale to raczej normalne. Dzisiaj czułem znacznie mniejszy ból podczas wykonywania a po wszystkim skóra jest lekko zaczerwieniona. W czwartek idę po raz kolejny. Napiszę o dalszym leczeniu. Pozdrawiam z dalekiej Anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne men 25
Dzisiaj idę na 5 z kolei zabieg laserem. Zostanie mi jeszcze 7. Z tego co zauważyłem po 4 pierwszych zabiegi bardzo pomagają. Twarz wygląda zdrowiej i mniej widoczne stały się ślady po trądziku. Poprawił się także koloryt. Czerwone plamki które miałem na twarzy wyraźnie rozjaśniały. Gdybym jeszcze zmienił pracę to jestem pewny że po tych zabiegach w końcu choroba by ustąpiła. Pracuje na kuchni w dusznym i zadymionym miejscu. Napiszę o dalszym leczeniu laserami później pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne men 25
Dzisiaj idę na 5 z kolei zabieg laserem. Zostanie mi jeszcze 7. Z tego co zauważyłem po 4 pierwszych zabiegi bardzo pomagają. Twarz wygląda zdrowiej i mniej widoczne stały się ślady po trądziku. Poprawił się także koloryt. Czerwone plamki które miałem na twarzy wyraźnie rozjaśniały. Gdybym jeszcze zmienił pracę to jestem pewny że po tych zabiegach w końcu choroba by ustąpiła. Pracuje na kuchni w dusznym i zadymionym miejscu. Napiszę o dalszym leczeniu laserami później pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobrze, że pomaga : ) Ile Cię to w sumie wyniesie? U mnie stan twarzy idealny : P 3 miesiące po kuracji miałem kilka krostek, ale teraz już totalna cisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husaj
Witam ja mam trądzik jakieś 3 lata i stosowałem juz wszystko duac, differin,isotrex, acnemycin itd.. i to nic nie pomaga więc nie myslcie sobie że i wam to pomoże bo to jest tylko wyzucanie pieniędzy w błoto i powiem tak że nadtlenkiem benzoilu trądziku nie wyleczysz. Najlepszym lekarstwem na tradzik jest IZOTEK lub Roaccutane a nie jakieś bloidy co przepisuje zwykly dermatolog tylko izotek i roa ma tez swoje wady. Poczytajcie sobie na innych forum o tych lekach i ztwierdźcie czy wam sie nadadzą Pozdrawiam husaj!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, że Tobie nie pomogły (i mi też) to nie znaczą, że innym też : ) Żaden porządny specjalista i nie zastosuje kuracji Roaccutane, bez leczenia antybiotykiem wcześniej. Jednakże tak jak pisałeś, ten lek jest najskuteczniejszy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acne men 25
kuracja 10 zabiegów kosztuje 450 funciaków czyli około 1800zł. Bardzo kosztowne ale podobno pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pryszczM
Jestem niezwykle zadowolony z kremu Duac!!! Mam problemy z cerą od 5 lat (mam 19 lat) i nic nigdy nie poprawiło mi skóry tak jak ten krem. Stosowałem naprawdę wiele tanich i droższych preparatów i w przypadku mnie droższe znaczy lepsze. Być może wysusza cerę ale ja stosuję La Roche Posay(żel, krem, punktowy). Warto raz zaoszczędzić i kupić sobie lepszy krem a potem stosować tańsze preparaty jak poprawi się skóra. Ale przy kremie duac polecam szczególnie La Roche krem intensywnie nawilżający stosowany przy mocno wysuszających kuracjach. Miesiąc kuracji i zapomniałem że kiedykolwiek miałem problem z cerą a był to naprawdę wielki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaa29
mało o Duacu piszecie, więcej ogólnie o trądziku, sporo czasu zajmuje przeszukiwanie forum;-) To ja coś od siebie: Po pierwsze: DOBRY, najlepiej z apteki preparat do mycia twarzy warto zainwestować Po drugie: przemywanie twarzy solą fizjologiczną (butelka 0,5 l ok.4 zł w aptece) i osuszanie własnymi ręcznikami JEDNORAZOWYMI Dziewczyny make up mogą zmywać custeczkami nawilżanymi nieperfumowanymi typu "sensitive", najlepsze i najtansze sa te dla niemowląt Po trzecie: absolutnie polcam peeling u dermatologa, warto pójsc i odżałować kasę, efekty widać od pierwszego zabiegu, psychicznie od razu lepiej sie poczujesz Po czwarte: uważałabym z Isoteciem/Roaccutanem. MASA przeciwskazań, realnych zagrożeń. Skuteczne, ale tylko do polecenia dla tych ze zdrowiem bez zastrzeżeń (zwl. wątroba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam3232
Ja biore izotek juz prawie miesiac, i cos na ten temat moge powiedziec. ( w przeciwienstwie do osob ktore go nie braly i nie sa lakarzami) . U mie men lek zadzialal natychmiast. teraz mam idealna gladka twarz. skutki uboczne sa; naleza do mich : zajebisty humor i chec do zycia, niepodwazalny optymizm. :). Koledzy w pracy mowia ze stalem sie bardziej opanowany. co do jakis bolesci to mialem lekki boj miesni jakies 3-4 dni pierwszych. Powazniejsze sprawy to lekkie wysuszenie ust. (ale od tego sie nie umiera). Rozmawialem z facetem ktory leczyl sie roa majac zapalenie watroby typu c. Dowiedzial sie o typ po leczeniu bo badania na hcv nie sa standardem. Jest 5 lat po kuracji. oczywiscie syfow zero. Dodam talko ze mialem wiecej wkutkow po braniu antybiotyku przez rok. dodatkowo wycielem ropne migdale ( podobno byle zasyfione ropa ze nawet po antybiotykach leciala ropa po nacisnieciu) wiec mysle ze bedzie ok. gdyby wiedzial ze roa tak dziala bralbym go juz dawno a nie balbym sie tym co jest w ulotce. Moja derma powiedziala ze jeszcze sie nie spotkala z bardziej powaznymi skutkami tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam3232
Ja biore izotek juz prawie miesiac, i cos na ten temat moge powiedziec. ( w przeciwienstwie do osob ktore go nie braly i nie sa lakarzami) . U mie men lek zadzialal natychmiast. teraz mam idealna gladka twarz. skutki uboczne sa; naleza do mich : zajebisty humor i chec do zycia, niepodwazalny optymizm. :). Koledzy w pracy mowia ze stalem sie bardziej opanowany. co do jakis bolesci to mialem lekki boj miesni jakies 3-4 dni pierwszych. Powazniejsze sprawy to lekkie wysuszenie ust. (ale od tego sie nie umiera). Rozmawialem z facetem ktory leczyl sie roa majac zapalenie watroby typu c. Dowiedzial sie o typ po leczeniu bo badania na hcv nie sa standardem. Jest 5 lat po kuracji. oczywiscie syfow zero. Dodam talko ze mialem wiecej wkutkow po braniu antybiotyku przez rok. dodatkowo wycielem ropne migdale ( podobno byle zasyfione ropa ze nawet po antybiotykach leciala ropa po nacisnieciu) wiec mysle ze bedzie ok. gdyby wiedzial ze roa tak dziala bralbym go juz dawno a nie balbym sie tym co jest w ulotce. Moja derma powiedziala ze jeszcze sie nie spotkala z bardziej powaznymi skutkami tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam3232
Ja biore izotek juz prawie miesiac, i cos na ten temat moge powiedziec. ( w przeciwienstwie do osob ktore go nie braly i nie sa lakarzami) . U mie men lek zadzialal natychmiast. teraz mam idealna gladka twarz. skutki uboczne sa; naleza do mich : zajebisty humor i chec do zycia, niepodwazalny optymizm. :). Koledzy w pracy mowia ze stalem sie bardziej opanowany. co do jakis bolesci to mialem lekki boj miesni jakies 3-4 dni pierwszych. Powazniejsze sprawy to lekkie wysuszenie ust. (ale od tego sie nie umiera). Rozmawialem z facetem ktory leczyl sie roa majac zapalenie watroby typu c. Dowiedzial sie o typ po leczeniu bo badania na hcv nie sa standardem. Jest 5 lat po kuracji. oczywiscie syfow zero. Dodam talko ze mialem wiecej wkutkow po braniu antybiotyku przez rok. dodatkowo wycielem ropne migdale ( podobno byle zasyfione ropa ze nawet po antybiotykach leciala ropa po nacisnieciu) wiec mysle ze bedzie ok. gdyby wiedzial ze roa tak dziala bralbym go juz dawno a nie balbym sie tym co jest w ulotce. Moja derma powiedziala ze jeszcze sie nie spotkala z bardziej powaznymi skutkami tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam3232
Sorry ale cos nie zadzialalo a pozniej zadzialalo parokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja, podobnie jak kilka osób z tego forum, skończyłem kuracje i jestem bardzo zadowolony : ) Ale usta mam lekko wyschnięte do dziś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka1984
Słuchajcie mam pytanie odnośnie tych peelingów??jak długo skóra po nich jest czerwona?? czy zamiast tego zabiegu u dermatologa można sobie zrobić u kosmetyczki zabieg mikrodembrazji nie wiem jak się pisze):/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was ponownie;) duac dobrze sie sprawuje;) jeszcze połowe mam:p a co do peelingów to mialam robiony jeden u dermatologoga i efekty były widoczne...co prawda skóra sie bardzo łuszczyła, musialam przez tydzien nakładac na twarz ogromne ilosci kremu nivea, ale bylo warto..za około miesiąc ide na kolejny i mam nadzieje ze bede zadowolona po tej seri zabiegów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was ponownie;) duac dobrze sie sprawuje;) jeszcze połowe mam:p a co do peelingów to mialam robiony jeden u dermatologoga i efekty były widoczne...co prawda skóra sie bardzo łuszczyła, musialam przez tydzien nakładac na twarz ogromne ilosci kremu nivea, ale bylo warto..za około miesiąc ide na kolejny i mam nadzieje ze bede zadowolona po tej seri zabiegów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was ponownie;) duac dobrze sie sprawuje;) jeszcze połowe mam:p a co do peelingów to mialam robiony jeden u dermatologoga i efekty były widoczne...co prawda skóra sie bardzo łuszczyła, musialam przez tydzien nakładac na twarz ogromne ilosci kremu nivea, ale bylo warto..za około miesiąc ide na kolejny i mam nadzieje ze bede zadowolona po tej seri zabiegów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzinek
ach ach ja bym chetnie wziela Roa/Izotek jakbym byla facetem to bym sie raczej jie zastanawiala ale nie moge bo planuje dziecko :( teraz moja skora szczegolnie dekolt i plecy wyglada starasznie wysyp totalny wielkie bolace gole przez dlugi czas bralam Diane 35 ( po najrozniejszym leczeniu wszystkimi specyfikami po kolei) i ono mi jako jedyne cos pomoglo. Nie mialam idealnej cery pryszce i zaskorniki byly tylko w ciut mniejszej ilosci ale skonczyly sie wielkie b bolace gole pod skora.Starsznie sie cieszylam ze pierwszy raz od okresu dojrzewania skora mnie nie boli. Planuje dzidzie wiec Diane odstawilam juz pol roku temu i niestety gole powracaja.Teraz jest nawet gorzej niz przed stosowaniem mam pryszcze nawet na brzuchu kupie sobie Duac moze on cos pomoze Tak sie musialam wyzalic :) ja przez pryszcze nie mam raczej problemowale przez to ze je olalam( po prostu nie mam ladnej skory i w koncu to zaakceptowalam)mam super faceta z idealna skora prace wlasnie zmieniam na wlasne zyczenie( moze kraj zmienie tez) te pilingi u dermatologa to kwasami czy mechanieczne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy17
Siemka all. Powiedzcie mi jak sie to stosuje, naklada itd...i cene poprosze:P Oraz czy idzie to zalatwic w aptece bez chodzenia do dermatologa?? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donniedarko1
ale, że co? już teraz planujesz dziecko? pytam poważnie...wiesz,bo jeśli w nadchodzących miesiącach, to ok...ale jeśli nie w ciągu roku, to jak najbardziej możesz brać IZO, a pomaga, oj pomaga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajomy17
Siemka all. Powiedzcie mi jak sie to stosuje, naklada itd...i cene poprosze:P Oraz czy idzie to zalatwic w aptece bez chodzenia do dermatologa?? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odstawić? Ale ja już dawno po kuracji : ) To jeszcze powiedz mi kiedy tak będę wyglądał to się przygotuje.. Zazdrość czy głupota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×