Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ImBossy

zakochana w pakistańczyku....

Polecane posty

Gość ImBossy
z jednej str to jest ladne w domu przy mezu ma wszytsko on dba o dom jest dobrym ojcem itd itd.....a jednak nam nie umieja dac tego szczescia..... a ja w zyciu nie moglabym przejsc na islam..nie obchodzic swiąt nie miec choinki :( strasznei ciezkie wybory :( czemu to ja musialabym sie poswiecic. istnieje choc taki przypadek gdzie to facet zmienia religie dla niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalittaa
a ile masz lat jezeli mogę zapytać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ImBossy
one chodizly nawet i bez chust normalnie jeansy jakas kolorowa krotka bluzeczka......fakt ze nie jest ich tam pełno ale są..... wiele jest takich co są normalnie ubrane ale maja tylko chusty....... czy to juz jest widzimisie męza czy chlopaka czy ojca jak sie dziewczyna ubiera!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ImBossy
niestety jestem mloda dlatego moze taka glupia ........20 i on tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalittaa
to zależy od tego jak jest wychowana czyli jaką ma rodzinę, czy religijną czy nie. Jeżeli nosi chustkę to raczej religijną. Może nosić jeansy i bluzki ale bluzki nie obcisłe, np jakieś tuniki do bioder itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beZ przesadyyyyyy
Lalitta Nie wątpię, ze masz dużą widze ... zgadzam sie z większoscią Twoich wypowiedzi. Natomiast na własne oczy widziałam imprezke muzułmanek w knajpie ! Było toi w Egipcie , a ich chyba ze 12 babek. Śpiewały , paliły szisze. To były jakieś urodziny , bo kelner wniósł tort. Potem ten kelner normalnie z nimi gadał i tańczył . Ten taniec był parodią tańca brzucha. Wszyscy się smiali , one klaskały i nagrywały go na kamere. Wszystkie miały chusty. Niektóre były ubrane na kolorowo, niektóre w tradycyjnej czerni. Ale bawiły się wszyskie . one same nie tańczyły , ale tak jak pisałam wczesniej świetnie się bawiły - tak jak my na babskich spotkaniach i pogaduchach. Dlatego uważam , ze muzułmanie tak jakby się zaczynają zmieniać. Coraz więcej kobiet pracuje, coraz więcej sciąga chusty. Wychądzą z przyajciólkami na zakupy i spacery. Pozatym np. egipcjanie tolerują inne religie .... są przeciez w bardzo małej części chrześcijanami - a dokładnie koptami . I to nie jest dyskryminowane w życiu codziennym... No może trochę , bo będac koptem trzeba płacić podatek dla państawa , a islamista nie musi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalittaa
nie, wcale nie jesteś głupia :) Chodzi mi o to że jak ma się 20 lat to wiele jeszcze przed sobą różnych miłość i zauroczeń, nie należy postępować pochopnie bo potem można bardzo żałować. Ja np. nie wyobrażam sobie już nigdy nie iść na imprezę czy do kanjpki (wcale tak dużo nie chodzę ale nie wyobrażam sobie mieć ZAKAZ tego) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ImBossy
kiedys kiedy jeszcze sie nie spottykalismy tak na powazniej...... wypytywalam go o religie bo mnie to fascynowalo i opowiadal mi o jego religii... to mowil ze rodzcie zabili by go za inna niz muslim....dopero pozniej o tym pomyslalam jak juz i on sie wkrecil ale fakt ukrywal to przed wszystkimi wiec moze jest restrykcyjny niemogl mnie pocalowac jak wzielam nawet lyk piwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalittaa
masz rację, moga imprezować ale właśnie tak jak napisałaś TYLKO w swoim gronie- w gronie kobiet. Kelner to co innego, pracował tam, ale nie mogłaby zaistnieć sytuacja, ze na takiej imprezce jest tyle samo kobiet i facetów- ich kolegów. Szkoly np. też mająkoedukacyjne i mogą tam rozmawiać z chłopakami ale tylko tam w szkole, tylko o szkolnych sprawach a;e spotkać się po szkole- absolutnie niemożliwe. Czy np. mieć przyjaciela. Idąc ulicą w kraju arabskim widać same idące ulicami grupki młodych ludzi - ale osobne grupki to chłopcy, osobne dziewczyny. Nie rozmawiają ze sobą , nie umawaiją się tak jak u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalittaa
no to widać że ma raczej bardzo religijną rodzinę więc pewnie sam jest wychowany w taki sposób. Narazie jest mlody więc się bawi i troszkę luźniej do tego podchodzi ale ma napewno ugruntowane zasady których czasami na początku nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś oglądałam film dokumentalny na TV2.....rzecz działa się w Pakistanie. Za jakieś błache przewinienie - mąż pobił swoją żonę, potem powiesił ją za nogi głową w dół , wydłubał oczy, obiciął uszy i bił, aż straciła przytomność. Była w 3 miesiącu ciąży. Ja do końca życia nie zapomnę tego filmu. Do dziś skręca mnie na myśl o losie tej kobiety, oglądając ryczałam jak wół, a i teraz nie mogę opanować emocji. Nie wiążcie się diewczyny z Arabami! Nie róbcie tego! Przeczytajcie choćby książkę \"Tylko razem z córką\" i wyciągnijcie wnioski! Podaję link: http://biblionetka.pl/ks.asp?id=9482

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beZ przesadyyyyyy
jezeli chodzi o zmianę wyznania przez faceta to moim skromnym zdaniem zalezy to od niego ...jeżeli czuje się "wyzwolonym" muzułmaninem ( a pisałaś że spoytakał się z dziewczyną dla kasy ) to myśle , że do końca nie jest taki zagorzały. Tak naprawdę bodaj ze wKoranie jest napisane że trzeba się modlić kilka razy dziennie , ze trzeba pielgrzymkę do Mekki odbyć i takie tam inne... Ale w praktyce sporo muzułmanów nie modli się tak czesto , pije alkohol , pali papierosy i dalej jest muzułmaninem w jego mniemaniu. To takie trochę zakłamane , ale w każdej religi jest trochę hipokryzji ... a najwięcej w katolicyzmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalittaa
no napewno w katolicyźmie jest najwięcej, zgadzam się ;) Tylko najgorsze jest to że oni może kilka zasad oleją typu papierosy, czasem alkochol, modlitwa, ale to co nie trzeba to jednak w nich zostaje czyli po prostu podejście do pewnych spraw w życiu. Ja nie mówię że to podejście jest złe tylko po protu tak diametralnie inne od naszego że nie da się tego pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalittaa
szokujące te zdjęcia, straszne :( Ale u nich właśnie najgorsze jest to że kobiety mają być posłuszne mężczyznom (mężowi, ojcu, bratu) a jak nie to potrafią się mścić :( Naprawdę SZOKUJĄCE te zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wake up
:( wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beZ przesadyyyyyy
Wake up Ale wybranek autorki nie mieszka w pakistanie ... jego domem jest Anglia i nie wydaje mi się, aby nagle zapragnął sięprzeprowdzicx do Pakistanu bądź Bangladeszu... Umówmy się że przemoc w rodzinie nie jest prawnie dopuszczalna w kraju cywilizowanym - a tym bardziej europejskim ... W zaciszu domowum w co którejś rodzinie dochodzi do brutalnej przemocy , ale jest to karane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalittaa
oczywiście że u nas w europejskich krajach tez jest przemoc,i to mit że wszysy arabowie biją swoje żony. Ale też żony arabki inaczej się zachowują , inaczej są wychowane, dla nich to normalne słuchać się męża, to, ze mąż jest górą, że rządzi. Myślę, że te wszystkie tragedie w związkach europejek z muzułmanami rodzą się właśnie z różnic kulturowych, z niezrozumienia nawzajem swojej kultury. Oni chcą mieć fajne , wyzwolone dziewczyny nie-muzułmanki ale od żony wymagają zupełnie czegoś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co tutaj wy wszyscy piszecie o muzulmanach to szok. Kazdy jest inny, nawet muzulmanin muzulmaninowi nie jest rowny. wiem bo jestem PAKISTANCZYKIEM! Jestem z nim od 4 lat. Jest przystojny i nie ma w sobie nic z tego o czym wy tuta piszecie. nigdy w zyciu nie bronil mi niczego, nie kazal mi siedziec w innym przedziale niz mezczyzni. jest religijny. ale jego religijnosc przejawia sie w tym ze wierzy w swojego boga i szanuje starszych, opiekuje sie swoja rodzina i ma szacunek do kobiet. Moja mama, siostra i tato wszyscy juz go poznali. I lubia go. a szczegolnie moja siostra. opiekuje sie mna, nidgy nie musze nic dzwigac kiedy ide z nim, jego koledzy mnie szanuja. Znam rowniez jego cala rodzine. sa normalni. Zyja na poziomie, nie sa brudni jak to niektorzy mowia. a nawet czysciejsi od nas. Jestem z nim szczesliwa i nigdy w zyciu nie znalazlam nikogo kto by mu dorownal. mialam na poczatku watpliwosci. on wiedzial ze opinia o nich nie jest dobra. nie trzymal mnie na sznurku. powiedzial ze jesli naprawde wiuerze w te cale brednie to powinnam go zostawic. po 4 latach jest wciaz taki sam. nie zmienil sie nic a nic, moze tylko z wyjatkiem ze szauje mnie z dnia na dzien jeszcze bardziej. autorko postu. jesli jestes z nim szczesliwa zostan z nim. nie mowie ze szyscy Pakistaczycy sa jak moj facet. nie sa. Znam wielu ktorzy sa dokladnie tacy jak oopisuje tutaj na tym poscie niektorzy. ale nie zalezy od wychowania. wOLE GO niz polaka pijaka, ktory zle traktuje zone i ma kochanke w kazdym miescie. Moj facet i ja duzo ze soba rozmawiamy i jestem do niego bardzo przywizana. codzien rozmawiamy przez telefon, on do mnie dzwoni , nawet kiedy jego mama jest przy nim, Ubieram sie po europejsku, jego rodzina takze. bardzo dba o swoj wyglad i takze chce abym wygladala ladnie. co wiecej, uwielbia kiedy inni sie za mna ogladaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wake up
Bez przesady - takie "wypadki" mialy miejsce rowniez w Europie ! Np we Francji i Wloszech!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalittaa
i kolejne uogólnienie: "wOLE GO niz polaka pijaka, ktory zle traktuje zone i ma kochanke w kazdym miescie" Wiadomo że nie można uogólniać ale jednak to robimy właśnie. Ja jak duzo razy pisałam nie mówię że Arabowie są źli, przeciewnie , bardzo ich lubię i szanuję. I ABSOLUTNIE NIKT tu nie napisał że są brudni! Skąd wogóle takie przypuszczenia? Ja tylko piszę o nieporozumieniach wynikających z różnic kulturowych które sa jednak bardzo częste i o takich historiach bardzo się często słyszy. Ale nie zawsze oczywiście. To wspaniale że ty trafiłaś inaczej. Chociaz znam przypadek Niemki która po 10 latach małżeństwa z muzułmanem - wspaniałego małżeństwa, niestety musiała uciekaćbo jej życie zmeniło się o 180 stopni :( po jego pielgrzymce do mekki zmieniło się jego spojrzenie na świat i na swoją żonę. Ale oczywiście to nie reguła. Ale jednak częsta historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalittaa
Też tak właśnie myślę, że jednak jesteś wyjątkiem- owszem są cudowne małżeństwa ale tylko jeżeli oboje są od dziecka muzułmanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przesadyyyyy
Wake up Oczywiście , że sie zgodzę... ale czy we Woszech czy we Francji napewno ktoś został ukarany za to ... Dalej się bedę czepiać tego ze nie muzułamanie tez są brutalni i nie zalezy to od wiary ! W Polsce też są przypadki , ze mąż-psychopata okalecza brutalnie żonę. Oglądałam reportaż jak mąż żywcem wydłubał oko łyzeczką swojej żonie ... A nie był muzułmaninem ... okaleczanie bliskich to kwestia choroby psychicznej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wake up
Ale u nich jest to normalne! Nikogo to nie szokuje ! Według oficjalnie podawanych źródeł 97 procent Egipcjanek zostało obrzezanych ---> rozumiesz ? Bo wtedy "nie sa gorace" i mezczyznie jest przyjemniej ....nie czuja podniecenia! Te, które tego nie robią, mają opinię kobiet lekkich obyczajów. (!!!) Chyba mi nie powiesz ze to w Polsce jest normalne , co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalittaa
a to cytat z gazet wyborczej, arabki która mieszkała od 16 lat w polsce, jest ginekologiem, niepraktykującą muzułmanką : "Tylko dziewica ma szansę na małżeństwo- wymóg religijny i obyczajowy. Codziennie mam w gabinecie pacjentki, które przychodzą w tej sprawie. Bardzo często z matką, przyszłą teściową, z narzeczonym. Nie wystarczy im słowo dziewczyny, chcą mieć świadectwo lekarza. Za brak dziewictwa mogą być zabite. Za to, że zhańbiły własną rodzinę. To są tak zwane zbrodnie honorowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalittaa
i dalej cytat z tego wywiadu: "Zdarzają się gwałty małżeńskie? -Tak. Nie. To nie są gwałty. Mąż ma prawo do swojej żony. W akcie ślubu zawarta jest umowa, że żona daje życie seksualne, a on jej daje za to utrzymanie na odpowiednim poziomie. Ona musi mu służyć zawsze. To jest jej religijny obowiązek. Ale nasi mężczyźni to są przecież normalni ludzie, którzy rozumieją, że czasami można źle się czuć. Chyba że mamy do czynienia z wioskowym prymitywem, ale tak jest wszędzie. Prawnie i religijnie mąż może brać żonę, kiedy chce, ale nasi faceci to są kochający ludzie i jak kobietę boli głowa, to się nie czepiają."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie rzeczy sie dzieja owszem czesto, ale to zalezy jak nowoczesna jest rodzina. prosze was nie uogolniajcie tak. nie kazdy jest taki sam. Znam wielu ktorzy maja zony i sazarazem w zwiazku z bialymi kobietami, zzwyczaj polkami ale dalatego ze polki sa naiwne.kazdy facet szuka okazji.Ale znam tez i dobrych muzulmaninow.Jestem ze swoim juz dlugo. To naprawde nie jest mile kiedy sie slyszy takie rzeczy, ze wszyscy muzulmanie sa tacy sami i ze to predzej czy pozniej nie wypali. Czy wy znacie choc jeden przypadek na dobrego muzulmanina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×