Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dolaks

Laserowa Korekta WZROKU

Polecane posty

Gość gość
No właśnie tutaj wszystko zależy od wady wzroku i budowy oka. Dla pacjentów którzy mają głęboko osadzone oczy to jak najbardziej wskazane, przy tej metodzie nie uszkadzają się głębsze warstwy rogówki, oko szybciej się goi. Dlatego stworzono kilka różnych metod żeby dobierać je indywidualnie do pacjenta, więc ciężko stwierdzić czy coś jest lepsze czy gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_malutka
A ja miałam akurat EBK i jestem bardzo zadowolona z efektów. Wada została całkowicie usunięta. Nie było żadnych powikłań. Polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasik
Ania super! nie neguję EBK, bo to dziś najmniej inwazyjna metoda - a skoro nie trzeba aż tak bardzo ingerować w oko, to i po co:) ale rodzaj wady to podstawa w wyborze metody i na to trzeba zwracać uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie robiłaś Aniu zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_malutka
Robiłam w klinice na Grzybowskiej u dr Grabskiej-Liberek. Wcześniej zrobiłam rozeznanie, czytałam opinie w necie, informacje o lekarzach. Wydaje mi się, że wybrałam najlepszego specjalistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dużo osób się o niej dobrze wypowiada, często to nazwisko pojawia się na forach, to może warto się do niej wybrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_malutka
Warto i będę każdemu polecać, bo dr Grabska-Liberek jest po prostu świetnym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, poczytaj sobie na stronie Centre de la vision o tym jaki się wykonuje taki zabieg, mają bardzo dobrze rozbudowany ten dział i wszystko jest bardzo szczegółowo wyjaśnione. O centru usłyszałam od kolegi, usuwał tam zaćmę, a ja z kolei też myślę nad laserową korekcją, póki co tylko myślę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdulka1222
Dziewczyny mam pytanie, czy w Centre de la vision prócz laserowej korekcji przeprowadzaja też usuwanie jaskry? Szukam kliniki, która zajmuje się usuwaniem jaskry, proszę dajcie znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość centre del la vision
Drogie centre de la vision, przestańże spamować forum! jaskra i zaćma to inny wątek, nie związany z laserową korekcją i raczej nie dotyczą te problemy ludzi rozważających korektę laserową. Aż tacy głupi nie jesteśmy! więc skończcie już lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy przy -5,5 i -5 jest szansa na całkowite usunięcie wady? Zastanawiam się, czy w moim przypadku korekta laserowa ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teoretycznie laser koryguje do -4 dioptrii sferycznych i do -6 cylindrycznych, bo tak zaleca jakieś stowarzyszenie okulistów. Ale w praktyce korygują i większe wady, wszystko zależy od indywidualnej budowy oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na stronie kliniki w której ja robiłam zabieg (Voigt Medica) jest napisane: "Operowanym zakresem wady wzroku jest +6,0 do -12,0 dioptrii (astygmatyzm do 6 dioptrii)". Myślę że -5,5 nie powinno być problemem :) Co do EBK to zgadzam się, że ma swoje zalety i jest skuteczny, ale promowanie go jako najnowocześniejszy zabieg jest lekką przesadą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, ale to są informacje techniczne sprzętu, które często kliniki podają jako zakres korekcji wad. Wcześniej gość ma rację! Europejskie Stowarzyszenie Chirurgii Refrakcyjnej zaleca korekcję w zakresie do -4D, korekcja wyższych wad wiąże się z większym ryzykiem. Można korygować wyższe wady, to zależy od indywidualnej budowy oka, ale trzeba wiedzieć że sami wtedy ryzykujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soczewka fakijna jest przeznaczona dla osób, które maja wadę wzroku niemożliwą do usunięcia laserem. Są to duże wady, jak wysoka krótkowzroczność -7 do -23D. Metody tej można też użyć przy mniejszych wadach, jeżeli ktoś nie chce bądź nie może mieć korekcji laserowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oo, to taka soczewka jest chyba dla mnie, bo niestety nie kwalifikuję się do korekcji laserowej. Zbyt duża wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oo, to taka soczewka jest chyba dla mnie, bo nie kwalifikuje się do korekcji laserowej. Zbyt duża wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile kosztuje wszczepienie takiej soczewki? Czy to jest na stałe? I gdzie najlepiej to zrobić? No i jeszcze od jakiego wieku to można robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to drogie bo ok 5 - 6 tyś za oko, robi się na stałe, a co do wieku to od 18 roku życia. Z tego co wiem to soczewki wszczepia doktor Szaflik w cmo laser o innych klinikach nie slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam , ktoś pytał o Voigt Medice --- oczywiście to tylko moje zdanie ale podzielę się moim doświadczeniem--- uszkodzono mi tam wzrok konkretnie jedno oko bezsensownymi poprawkami. Bardzo żałuję zabiegu zostałem okaleczony do końca życia. Jak teraz analizuje jak to wszystko się odbywało to jest totalna porażk, akceptacja do zabieg trwała 30 minut , może po części była to moja wina bo zapytano mnie czy wiem coś na temat powiedziałem ze zastanawiałem się od dobrych kilku lat i że czytałem na temat i na tym się skończyło nic mi więcej nie powiedziano, jak powiedziałem jednej lekarce że ma chyba jakieś problemy alergiczne związane z niklem lub czymś podobnym i często pieką mnie oczy czy to nie jest przeciwwskazaniem to mi powiedziano żebym przed zabiegiem sobie coś zażył przeciwalergicznego, moja historia jest dość długa, na dzień dzisiejszy mam uszkodzona rogówkę w jednym oku bezsensownymi poprawkami, po pierwszym zabiegu miałem problem ale mam wrażenie że nikt mnie nie słuchał co mówiłem na temat tego jak widzę, tylko zrobiono mi dwie poprawki które coraz bardziej niszczyły mi wzrok. Teraz mam ogromny problem do końca życia. Już nigdy nie będę widział tak jak widziałem w okularach. Rogówka w oku jest tak spaprana jakby dziecko dorwało się ze scyzorykiem. Zwykły astygmatyzm to przy tym mały pikuś.. Za dużo bajek tam usłyszałem od Pana Voigta na temat ich doświadczenia, pewnie wiele osób jest zadowolonych ale ja nie polecam. Pani doktor która zazwyczaj robi zabiegi przyjeżdża tylko na zabiegi robi to co jej do komputera wgrają i tyle ją widzieli. Zobaczycie ja tylko na drugi dzień po zabiegu. Kontrole zazwyczaj robi ktoś kompletnie inny. Zawsze staram się być fer dla innych i zazwyczaj jak ktoś mi coś zrobił trzymam to dla siebie ale Ci ludzie zniszczyli mi życie. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to rzeczywiście kiepsko, a kiedy robiłeś, jaka wada i jaka metoda? Ja się niedługo wybieram, ale do innej kliniki. Gadałem ze znajomymi i są zadowoleni z kliniki, więc trochę niepokojący post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A te poprawki to sama klinika Ci proponowała, czy sam nalegałeś? pytam, bo moja znajoma miała 12 lat temu zabieg w Katowicach na słynnej Ceglanej, po 3 latach pojawiła jej się niewielka wada chyba -0,5, 2 lata potem wzrosła wada do -1,5. Upierała się przy powtórnej operacji, ale lekarz odradził właśnie ze względu na możliwość bezpowrotnego zniszczenia rogówki. Ja akurat jestem przed zabiegiem, który ma się odbyć 4 marca w Weiss Klinik. Na konsultacji pytałam lekarkę o powtórnę korekcję, jakby wada powróciła. Powiedziała mi, że oczywiście jest to możliwe, ale wszystko zależy od grubości rogówki i jej kondycji po pierwszej korekcji. Dziwi to, że widocznie u Ciebie nie było wskazań do powtórzenia zabiegu, a jednak go wykonano!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronka25d
Dlatego wydaje mi się, że lepiej pójść do sprawdzonej Kliniki i dobrego lekarza, wiele osób kupuje groupony albo idzie do jakiś mało znanych klinik, bo jest taniej a potem się okazuje że problemy. Wzrok ciężko naprawić i ma się go na całe życie, ja bym nie oszczędzała na tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdzona klinika i lekarze to podstawa. Ale z tymi promocjami to raczej normalna kwestia, dużo klinik je robi. Na czym mogą oszczędzić? no chyba że badania robią wtedy niepełne i co za tym - niewłąściwą metodę proponują? ja czekam na mój zabieg w Weiss Klinik i nie korzystam z groupona, ale z promocji kliniki na drugie oko. Zobaczymy jak to będzie:) badania były bardzo szczegółowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to właśnie nie dziwi Cię to że robią takie promocje? przeciez oni wtedy nie zarabiaja, a moze nie mają pacjentów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heh akurat sądzę, że kliniki na brak klientów to nie mogą narzekać :) a tym bardziej takie lexum, które ma kilka oddziałów w całej Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To że ma kilka oddziałów w Polsce to chyba nie świadczy o jakości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie nie dziwi mnie, że robią takie promocje. Tak samo jak nie dziwi mnie, jak kupuję z promocji ciuchy. Oczywiście, że wzrok to zdrowie itd. i porównanie do ciuchów mało trafione! ale chodzi mi tylko o sam mechanizm promocji, który jest identyczny dla każdej sfery życia. Lexum to klinika z oddziałami w Polsce, ale i w Europie - nie sądzę więc, żeby można było podważać ich jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak ale jak obniżają cenę o tyle to o czymś świadczy... bo znani są na rynku, tylko może nie mają pacjentów i tu pytanie dlaczego... mnie zawsze te groupony zastanawiają... i w większości jakoś jest gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×