Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
miiriii

jaki polecacie materac do spania?

Polecane posty

Gość gość
tak tez słyszałem, że sa bardzo solidne i jakosciowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rewelacyjna wypowiedź, ja też tak uważam, choć przyznam, że sie zasugerowałam Twoja opinia i zapytałam w sklepie o te materace a pan mi powiedział, że to drogi produkt, ale wysokojakosciowy, wię domniemam, że to co piszesz to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama ma materac Rumba od wspomnianego Hildinga i wydaje mi się, że pod względem właściwości prozdrowotnych spełnia wszystkie założenia, mama ma raczej leżący tryb życia, jakiś czas temu niestety pojawiły się odleżyny, kto wie o co chodzi ten rozumie, że to bardzo nieprzyjemna rzecz. Po zmianie materaca wydaje mi się, że odleżyny są mniejsze, tak jakby mamie częściowo poprawiło się krążenie i myślę, że to może być zasługa właśnie tego materaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym nigdy nie kupowała materaca przez internet w ciemno, zawsze trzeba sprawdzić wcześniej czy twardość jest ok, czy materac jest odpowiednio dopasowany itp. Swój materac piankowy (exe, curem) kupowałam w Poznaniu w sklepie stacjonarnym, sprawdziłam, wypytałam dokładnie sprzedawcy co i jak i ostatecznie przekonała mnie gwarancja -20 lat to naprawdę dużo, jeszcze nie spotkałam się z aż tak długim czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona i mama

jestem ogromną fanką materacy bonellowych. sama mam jeden z amw nawrot. myślę aby po świętach córeczce też kupić od nich materac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123

to samo! również polecam materace od amw nawrot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o taaak

Też lubię ich materace. Fajnie że dopasowują pod każdego klienta personalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggg

Wybór materaca jest bardzo ważny. Od tego jak się wyśpimy zależy cały nasz dalszy dzień. Teraz jest tyle róznych rodzajów materacy aż ciężko spamiętać i się zdecydować. Osobiście jestem tradycjonalistką i lubię materace piankowe od amw nawrot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguunia

Kupowałam w AMW Nawrot na szybko i nie za bardzo się zastanawiałam nad jego parametrami i właściwościami i muszę przyznać, że bardzo mile mnie zaskoczył. Okazał się strzałem w 10! Mają tam dobre i wygodne materace! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maili

Materace sprężynowe są teraz dość popularne ale materace ze sprężyną kieszeniową. Są dość specyficzne ale w dłuższym okresie czasu, jak się już do nich przyzwyczaić to śpi się na prawdę super. Sprężyny są w kieszeniach , dosyć gęsto ułożone. W ogóle nie hałasują, nie wbijają się, praktycznie ich nie czuć.  Mam model Pasodoble od Hildinga i w niczym nie przypomina klasycznego materaca zen sprężynami bonellowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlissa

Ja jestem fanką materacy ze sprężyną "multipocket". To jest jeszcze coś innego niż sprężyny kieszeniowe, przede wszystkim chodzi o ilośc i średnicę kieszeni w materacu, więcej kieszonek-więcej niezależnych punktów podparcia ciała- większy komfort i zdrowszy sen. Model curem.zip jest tego najlepszym przykładem ale z tego co kojarzę to rozwiązanie jest coraz popularniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dory

No ja mam też materac ze sprężynową multipocket , ale z firmy Hilding, dokładnie model 'makarena' i jestem bardzo zadowolona, podparcie idealne jak dla mnie, ajbardziej uniwersalne rozwiązanie dla bolącego kręgosłupa, zawsze to zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karelka43

Jakieś pół roku temu wymieniałam materac w sypialni, wybór padł na materac od producenta materacyk.pl bo w sklepie doradca mówił że te sprzedają się najlepiej. No i jak do tej pory materac sprawdza się fajnie, jest wygodny, ma ściągany pokrowiec który mogę prać aby pozbyć się roztoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cinnamon

Sam spam, co?
Po pierwsze kieszeniowy (sprężyny kieszeniowe - co najmniej 14mm), po drugie dla osoby ciężkiej twardy - a tak półtwardy, z wkładką z kokosa, z warstwą filcu (wzmacniają konstrukcję); warstwa pianki 4 cm, a nie 2 (przynajmniej z jednej strony), fajne są lateksowo - piankowe, z jednej strony średniotwarde, z drugiej twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Green

No tak, niby można tak uogólnić - dla osoby ciężkiej twardy, dla lżejszej o uniwersalnej twardości. Ale kurczę, bardzo często zdarza się tak (jak właśnie u nas), że w parach jest spora różnica w wadze. Dlatego dla nas zbawieniem okazał się materac wysokoelastyczny Sheepo Bernard i Blanka o dwóch stopniach twardości, dla męża twardsza, dla mnie standardowa twardość. Dzięki temu oboje wysypiamy się naprawdę komfortowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

U mnie zdrowie zawsze na pierwszym miejscu więc i na bieżąco jestem w kwestii nowinek technicznych jeśli chodzi o materace i z tego co zauważyłem coraz popularniejsza jest Hilding. Bardzo dobrze, bo sam mam ich materac i jestem bardzo zadowolony. Piankowy 'Salsa' jak na razie nie dorównał żadnemu innemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz

Z żoną szukaliśmy wygodnego materaca Jeździliśmy po sklepach w poszukiwaniu idealnego. Z powodu sporej różnicy wagi nie mogliśmy się zdecydować . W końcu trafiliśmy do sklepu Ministerstwo Dobrych Snów w Bielsku i kupiliśmy materac partner. Każdy ma swoją połówkę materaca idealnie dopasowaną do wagi. Gorąco polecam🙂 Mają bardzo duży wybór łóżek i materacy i pomogą dobrać .www.ministerstwodobrychsnow.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Altanka
Dnia 10.03.2019 o 16:08, Gość Mariusz napisał:

Z żoną szukaliśmy wygodnego materaca Jeździliśmy po sklepach w poszukiwaniu idealnego. Z powodu sporej różnicy wagi nie mogliśmy się zdecydować . W końcu trafiliśmy do sklepu Ministerstwo Dobrych Snów w Bielsku i kupiliśmy materac partner. Każdy ma swoją połówkę materaca idealnie dopasowaną do wagi. Gorąco polecam🙂 Mają bardzo duży wybór łóżek i materacy i pomogą dobrać .www.ministerstwodobrychsnow.pl

My też tam kupiliśmy swój materac w tamtym tygodniu!  Nawet nie wiedziałam, że będzie aż tak długi okres gwarancji, bo aż 15 lat.  Na szczęście mieli jeszcze na magazynie model, który już sobie wcześniej wybraliśmy i mogliśmy ostatecznie sprawdzić w praktyce jak się na nim leży i muszę powiedzieć, że w rzeczywistości na naszej Makarenie od Hildinga śpi się lepiej niż wynikłoby to z opisu. Na prawdę super materac we w miarę dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika486

To ja wam polecę materac dla maluszków - materac lateksowy, antyalergic covers, model ml1. Kupiłam go dla mojej córeczki jakiś rok temu i sprawdza się fajnie. Ponadto nie chłonie wody, nie przyjmuje zapachu i dostosowuje się do kształtu ciała. To materac wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dizora

ja kupowałam materace na sypialniaplus.pl - mają bardzo duży wybór, różnych materacy i szczerze mówiacc ciesze się ze trafiłam do nich! bardzo mi pomogli a zakup u nich to czysta przyjemność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melisa

Posiadam model H2 (Hilding Zorba) i jak na razie jestem z niego zadowolona,. Uważam w ogóle, że najlepsze sa sprężynowo-kieszeniowe i takie, które są podzielone na tzw. strefy twardości, które w moim materacu faktycznie dają dodatkowy komfort i lepiej dopasowują się do krzywizn ciała (szczególnie kręgosłupa), ale polecam ten materac dla osób lżejszych. Ja ważę 55 kg i dla mnie jest super. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola

Ja też polecam Hildinga. Materac kupiłam w zeszłym roku w sklepie internetowym senvita.pl Często mają tam promocje, więc nawet drogi materac można kupić w dobrej cenie. Mój mąż wcześniej od samego rana skarżył się na ból pleców. Teraz śpi się nam bardzo wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika
Dnia 8.05.2019 o 10:23, Gość Jola napisał:

Ja też polecam Hildinga. Materac kupiłam w zeszłym roku w sklepie internetowym senvita.pl Często mają tam promocje, więc nawet drogi materac można kupić w dobrej cenie. Mój mąż wcześniej od samego rana skarżył się na ból pleców. Teraz śpi się nam bardzo wygodnie

A czy można w tym sklepie kupić materac stacjonarnie? Zależy mi na promocyjnej cenie i materacu medycznym "Rumba". Chciałabym się wcześniej zorientować czy twardośc mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia

A więc moja rada jest taka by zapytać o to specjalisty. Nie wiem jaką  tam firmę finalnie wybierzesz ale mogę Ci powiedzieć na moim przykładzie, że warto poświęcić temu dużo uwagi. Moim problemem było to, że często bolała mnie szyja gdy się budziłam. Na początku myślałam, że to przez to iż śpię za wysoko. Ogólnie śpiąc prawie na płasko nigdy mnie nie bolała ale ciężko zaśbyło mi zasnąć w takiej pozycji. Konsultant pomógł mi wybrać odpowiedni materac i problem zniknął całkowicie jak ręką odjął. Co się okazało wiele czynników ma wpływ na wybór materaca np mój model to Active ze względu na aktywny tryb życia. Firma którą wybrałam to fabryka dobrych materacy i śmiało mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klemendes

Materace sprężynowe są teraz dość popularne ale materace ze sprężyną kieszeniową. Są dość specyficzne ale w dłuższym okresie czasu, jak się już do nich przyzwyczaić to śpi się na prawdę super. Sprężyny są w kieszeniach , dosyć gęsto ułożone. W ogóle nie hałasują, nie wbijają się, praktycznie ich nie czuć.  Mam model Pasodoble od Hildinga i w niczym nie przypomina klasycznego materaca zen sprężynami bonellowymi.

 

Też mam kieszeniowy ale trochę inny, tzn na pewno wysoki i oprócz wkładu ze sprężyn kieszeniowych są tez dwie warstwy pianek i o się na prawdę super sprawdza jest konkretne podparcie ale też wygodne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam z ikei, ale nie pamiętam co to za model :( ale poelcam przejść się do sklepów i pooglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia


Nie polecajcie konkretnych modeli i firm – to nie ma sensu. Każdy ma inne ciało, inaczej czuje i inaczej śpi. Trzeba samemu sprawdzić, jeśli już chce się sieciówkę, ale lepiej jest udać się do wykwalifikowanej firmy zajmującej się materacami. Na tym nie ma co oszczędzać – to jest zdrowie, które ma się jedno. Teraz sobie ktoś może wyobrazić, że nie musi przepłacać – ale potem jak już pojawi się niewyspanie i liczne bóle będziesz mieć w nosie te pieniądze. Wiem co mówię. Są firmy takie jak Fabryka Dobrych Materacy, które mają szeroką ofertę i kompleksowo pomagają w doborze materaca. FDM wspiera również po zakupie. Ja pozbyłam się bóli bioder krótko po tym jak wybrałam idealnie dopasowany do mnie materac. Wg mnie godna polecenia firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka96
Dnia 10.06.2019 o 08:25, Gość Krysia napisał:


Nie polecajcie konkretnych modeli i firm – to nie ma sensu. Każdy ma inne ciało, inaczej czuje i inaczej śpi. Trzeba samemu sprawdzić, jeśli już chce się sieciówkę, ale lepiej jest udać się do wykwalifikowanej firmy zajmującej się materacami. Na tym nie ma co oszczędzać – to jest zdrowie, które ma się jedno. Teraz sobie ktoś może wyobrazić, że nie musi przepłacać – ale potem jak już pojawi się niewyspanie i liczne bóle będziesz mieć w nosie te pieniądze. Wiem co mówię. Są firmy takie jak Fabryka Dobrych Materacy, które mają szeroką ofertę i kompleksowo pomagają w doborze materaca. FDM wspiera również po zakupie. Ja pozbyłam się bóli bioder krótko po tym jak wybrałam idealnie dopasowany do mnie materac. Wg mnie godna polecenia firma.

Zgadzam się w 100%. Również mam materac z FDM i jestem bardzo zadowolona, mąż również. Wkońcu się wysypiamy i mamy móstwo energii na kolejny dzień. Mają bardzo pomocną i miłą obsługę, na pewno każdemu dobiorą idealny materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szopa
Dnia 11.06.2019 o 12:53, Gość hanka96 napisał:

Zgadzam się w 100%. Również mam materac z FDM i jestem bardzo zadowolona, mąż również. Wkońcu się wysypiamy i mamy móstwo energii na kolejny dzień. Mają bardzo pomocną i miłą obsługę, na pewno każdemu dobiorą idealny materac.

Tylko cóż tu uczynić jak oni mają taki wielki wybór :D Kontaktowałam się już z nimi i ostatecznie podjadę do ich sklepu stacjonarnego żeby przekonać się "na własnej skórze" czy będzie mi wygodnie czy nie. Na szczęście są w miarę cierpliwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×