Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

frida10

tupperware

Polecane posty

Gość alcia111
Witam. Nadal brakuje mi czasu na sprawdzenie przepisu na galaretkę owocowo imbirową. Podaję ten porzepis jeżeli któraś z Was ją zrobi to proszę o opinię: Galaretka owocow - imbirowa (do LILIANY) Składniki: -2 szklanki wrzącej wody -1 opakowanie truskawkowej galaretki -1 ½ szkl. zimnego piwa imbirowego -2 szklanki winogrona bez pestek -1 puszka mandarynek Do Candy wlać wrzącą wodę, wsypać żelatynę i mieszać co najmniej 2 minuty aby ta się rozpuściła, następnie dodać piwo imbirowe. Wymieszać. Włożyć do lodówki na 1 ½ godziny. Po tym czasie wypłukać owoce, zgnieść i dodać do mikstury z żelatyną i wymieszać. Wlać do Lilianny. Włożyć do lodówki na 4 godziny. Czekam na opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beciak13
witam, ja także od kilku miesięcy kupuję naczynia Tupperware. W chwli obecnej korzystam: - z miski Fanatazja do ciasta drożdżowego, uważam to za super wynalazek, - z szefa kuchni - rzeczywiście wykorzystywany w kuchni, polecam, - wyciskacz do soku, tarka, oddzielacz żółtek od białek - też sprawdza się. Jeszcze planuje zakup mix- maxa i UItra plusa. Wszystkich zakupów dokonuje na allegro, bo dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi40
Hej Alcia 111, a do tego deseru z piwem imbirowym nie za mało 1 galaretka truskawkowa, ja bym dosypała jeszcze żelatyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witaj AGI 40 Masz rację albo zwiekszyć ilość galaretki albo dodac żelatynę. Wody jest faktycznie trochę dużo. Jak przeyestujesz ten przepis to napisz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witaj Beciak 13 Napisz co Ciebie interesuje w promocji ja podam Ci ceny równiez z promocji i wtedy sobie porównasz gdzie taniej. Pamietaj o tym, że pojemniki Tupperware mają swoją cenę i w takim przypadku dobrze jest mieć gwarancję, której nie masz kupując na Allegro. Gwarancja jest na 30 lat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beciak 13
kochana Alciu 111 wiem, że jako konsultantka będziesz namawiać do kupna u przedstawicieli, to dla was budowanie sieci i zarobek, ale wierz mi, na allegro jest sporo taniej, porównywałam ceny, pomimo opłaty za przesyłke. Co do porównania cen to jestem zainteresowana np. Samurajem, albo za ile od Ciebie można nabyć szefa kuchni? A gwarancja 30 lat? Gdzie ja za 30 lat znajde osobę, która mi sprzedała miske itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że Beciak 13 ma dużo racji. Po pierwsze mieszkamy w Polsce, gdzie cena zawsze będzie jednym z decydujących czynników o zakupach. Jeżeli można taniej, to po co przepłacać. Co do gwarancji, to trzeba tutaj uważać. Moja mama pracując w banku kilka lat temu kupiła wiele naczyń od innej pracownicy będącej konsultantką. Żadnego rachunku ani paragonu nie dostała. Po 3 latach ślad po konsultantce się urwał bo wyjechała i nie ma żadnej gwarancji. Dzwoniła do dystrybucji i potraktowano ją bardzo niegrzecznie nazywając \"piratką\" (bo według nich kupiła zamiast u konsultantki na allegro). Z drugiej strony zakup na allegro nie jest nielegalny więc posługiwanie się takimi epitetami swiadczy o jakości jednego z ważniejszych struktur tupperware jakim jest regionalna dystrybucja. Poza tym, są sieci które zabraniają sprzedaży w cenach innych niż katalogowe. Po liczbie wystawiających na allegro, widać takiej strategii tupperware nie ma więc ewentualne narzekania, że ktoś sprzedaje taniej powinny być de facto kierowane do centrali firmy aby jakoś to unormowała. Ale każdy zdecyduje sam jak i gdzie chce kupic. I jeszcze jedno pytanko dotyczące ultra plusa. Czy przy pieczeniu chleba/ ciasta trzeba pojemnik smarować jakimś tłuszczem? Nie smarowałam i raz chcleb wyszedł bez problemu. Potem piekłam chleb jeszcze kilka razy oraz ciasto drożdżowe i niestety, nie mogłam wyciągnąć ich z pojemnika. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beciak 13
proszę o podanie sprawdzonego przepisu na chleb, bardzo chciałabym upiec dobry chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepisy na chleb są na stronie 9 tego forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witaj ElaK. Ja osobiście przed uzyciem ultra plusa zwilżam go wodą. Podstwwiam pod kran i przelewam, żeby był mokry. Spróbuj. Co do sprzedazy na Allegro to kosultanci maja zakaz. Ceny obowiązują takie jak w katalogu lub w ofercie specjalnej. Firma "wyłapuje" takie konsultantki i niestety kończa pracę w Tupperware. Ostatnio znowu pojawiły się gadżety z cenie od 3 zł do 10 zł, które my jako kosultanci kupujemy od 0,25 gr do 2 zł. Każdy obecny na spotkaniu dostaje jeden gadżet za to że uczestniczy w spotkaniu, jest bez znaczenia czy dokona zakupu czy nie. Jesli chodzio o reklamacje to wystarczy że mama zgłosi się do obojetnie jakiej dystrybucji (mogła się przecież przeproowadzić) i podasz nazwisko konsultalntki u której kupiła. Tym bardziej że ją zna bo to była koleżanka. Wiele osób kupuje na Allegro i dlatego są te rygory. Reklamacja jest przyjeta jeżeli zakup jest dokonany poprzez konsultantke. Trafiają się "podróby" jak w każdej porządnej i znanej firmie. Jeżeli dystrybucja odrzuciła to taka sprawę trzeba zgłosić do centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witaj Beciak 13. Samuraj jest to nowośc i na ten moment jest tylko w podziekowaniu dla gospodyni. Napewno za jakiś czas pojawi sie w ofercie. Szef kuchni katalogowy był ostatnio w promocji 149,90 Troche mniejszy za 129,90 Zgadzam się że każdy ma wolny wybór gdzie, od kogo i za ile kupi, ale pomimo tańszych cen na Allegro nadal pojemniki maja swoją cenę więć dlaczego bez gwarancji ? Konsultanci którzy tak sprzedają nie wysyłają gwarancji bo sie boją , ze moga starcic pracę, ponieważ kupującym może być przedstawiciel Firmy. Jeżeli ktoś chce taniej kupować to niech zostanie konsultantem na 1 lub 2 miesiące. Dostanie torbę z wyposażeniem, 4 produkty za 1,00 Kupi sobie to co chce i podziekuje za prace. Ma wtedy taniej i z gwarancją. Ja tak zrobiłam kilka lat temu i zostałam do dzisiaj. Swoją marżę przeznaczam na zakup nowych potrzebnych mi pojemników bez uszczerbku w budżecie domowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza11
nie było mnie tu dawno i się rozpisały Panie. Szanowna konsultantko Alciu wytłumacz mi dlaczego pierwotnie kupując u konsultantki nie dostałam gwarancji (powiedziala mi, że wymienią pojemnik w dystrybucji bez problemu), potem kupiłam kilka razy u kierownika regionu też nie dostałam gwarancji, więc coś tu nie gra. Teraz kupuję na allegro i tez nie ma gwarancji ale mam taniej. Acha i jak ma to sie do prawa ogólnego o przechowywaniu kwitków od 5 do 10 lat w stosunku do 30 letniej gwarancji. Bardzo myślę o lasagne-ultra plus jak to wygląda jesli chodzi o krojenie np. zapiekanek, lasagne itp. jaki do tego jest polecany nóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beciak13
Do Alci113 Alciu chce powiedzieć, że szefa kuchni kupiłam za 100 zł z dostawą do domu, więc 49złjestem do przodu, a co do reklamacji odsyłam wypowiedź wyżej. Fakty mówią za siebie, a każdy wystawia cenę jaka mu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak sobie myślę, że gdyby Tupperware Polska rzeczywiście zależało na uporządkowaniu sprawy sprzedaży poniżej cen katalogowych, to dawno by to zrobili. Przecież na allegro wielu sprzedających to konsultanci i robią to do dłużego czasu. Ich dane są dostępne. Argument sprzedaży gratisów na allegro też jest raczej kiepski ponieważ wielu sprzedających na allegro też je daje za darmo. Sprawa jest prosta - z punktu widzenia interesów firmy ludzie z allegro (i innych sklepów) przynoszą niemałe dochody. Przecież płacą za towar tyle samo, co konsultanci \"prezentacyjni\". A że sprzedają ze znacznie mniejszą marżą (ale chyba większym poziomem sprzedaży), to już ich sprawa. Owszem, zrobi się małą pokazówkę i wyrzuci się 1-2 konsultantów łamiących jakoby zasady a potem cichutko przymyka się oczy na dzisiątki innych. Bo jak niewiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. A sprzedający na allegro dostarczają firmie nie mniejsze pieniądze niż konsultanci obslugujący tylko prezentacje. Więc jaka firma będzie sobie ograniczać dochody? A oficjalnych komunikatów nie ma co słuchać. Rzeczywistość pokazuje na jakiej zasadzie to wszystko działa i co tak naprawdę się liczy dla Tupperware Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witam. To jest prawda, że każdy ma wybór gdzie, od kogo i za ile kupi. W latach kiedy powstała Firma Tupperware pojemniki były sprzedawane w sklepach, dopiero póżniej zostały wycofane ze sprzedaży i Firma przeszła na sprzedaż pojemników w wersji która funkcjonuje do dzisiaj na całym świecie. Dlaczego ??? Dlatego, że pojemniki spełniają różne funkcje. Osoba kupująca jeżeli nie wie do czego służy np. miska do ciasta cena katalogowa 69,90 to w takiej cenie kupi sobie o wiele więcej misek. Kupujący musi wiedzieć że miska do ciasta służy rózwnież do przechowywania, peklowania robienia ciasta kruchego itd. Musi również wiedzieć że jeżeli podczas przechowywania żywności zabraknie "Psyk" pokrywki to produkty które się w niej znajdują przy dłuzszym przechowywaniu ulegną zepsuciu. Takie właśnie informacje i wiele innych są przekazywane na prezentacjach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, że do wielu naczyń potrzebna jest \"instrukcja obsługi\" ale w czasie ostatniej prezentacji na której byłam, konsultantka była wprost zdruzgotana ponieważ na zakończenie praktycznie wszystkie panie powiedziały, ze wiedzą jak się posługiwać danymi naczyniami i teraz mogą sobie je kupić na allegro. Co wiecej coraz częściej kupując na allegro możesz dostać darmowe przepisy do danego naczynia i/lub gratis. Jakość więc się podnosi ;-). Wydaje mi się, ze albo firma Tupperware jakoś to ureguluje, albo tendencja, że ludzie będą kupować poza prezentacjami będzie się pogłębiać. Gdyby to były różnice rzędu kilku złotych, to nikt by tego na allegro nie kupował. Ale okazuje się, że nawet dodając niemałe koszty przesyłki, kupując na allegro można zyskać dziesiątki a nawet setki (w przypadku chociażby ultra plusa) złotych. Jest to więc różnica na tyle duża, że nie ma się co dziwić. Jak będzie to dalej się rozwijać, czas pokaże ale wystarczy wejść na allegro i zobaczyć ilu jest sprzedających i ile osób te produkty kupuje...Odnoszę wrażenie, że jest tego znacznie więcej niż kiedyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza11
teraz już bez przekomarzań. Firma powinna wziąć pod uwagę w dzisiejszej dobie "instrukcje obsługi" w postaci filmików oraz prezentacji drogą internetową- profesjonalną. Jestem pracującą matką prawie 2 letniej corki, po prostu nie mam na to czasu,byłam na kilku prezentacjach (z których dużo sie nie dowiedziałam), zresztą pisałam wiele prac o sprzedaży bezpośredniej i jestem przeczulona szczegolnie na takie postepowania jak Alci. Natomiast uważam, że dla wielu Pań ta forma prezentacji to rozrywka i ta również powinna zostać utrzymana. Elak bardzo dobrze to podsumowała, firma z pelna świadomością na to pozwala bo oni już na tym zarobili. (kto kolwiek pracowal w koncernie troche wyżej dobrze wie na czym polega zasada "koncern da Ci wszystko ale zabierze jeszcze więcej")To tylko inne konsultantki mogą się wściekać i zamiast zarobić 50% nie zarobia nic bo ktoś pusci na allegro i zarobi 20%. natomiast dziwi mnie,że świadome przystępowanie do programu lojalnościowego, wykorzystanie bonusu i rezygnacja uznawane jest przez Alcę za etyczne i bezproblemowe. Plany marketingowe na podstawie badań i psychologicznych aspektów są tak ukladane bo bosowie dobrze wiedzą, ze odstek ludzi zrezygnuje ale reszta wciągnie się w łancuszek. trenerzy sprzedaży robią małe pranko i proszę pełne zadowolenia panie pracują. Sprzedają zadowolenie i jest milo i tego nie potępiam, lepiej zadowolne niż zrzędliwe. Te produkty naprawdę są dobre, używam ich trochę inaczej gdyż propagowny sytem gotowania z półproduktów jest sprzeczny z moimi przekonaniami na temat zdrowej żywności (pisalam o tym wczesnie więc nie będę sie powtarzać). To forum pomaga takim jak ja dla których gotowanie to hobby ale nie jedyne zajęcie dopytać sie o to co nie wiedzą, popytać zwykłych uzytkoniczek nie konsultantek czy coś jest warte czy nie. Ten sam pojemnik dla jednej będzie nie zbędny dla innej wykorzystywany raz na miesiąc (np. zamiast kuchcika wolę dobego blendera z różnymi funkcjami i nakładkami i tego nie kupię ale nie uważam, że przez to firma jest be). Pozdrawiam wszystkie Panie Ps. Stalam się właścicielką króla i zaczelam od galaretki faktycznie forma odłazi bez problemu, oczywiście na allegro z przepisami i instrukcją;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiamamaaaa
A co sądzicie o samuraju? I czy warto zainwestować we francuski mlłynek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekd34
dziewczyny jak sprawdza sie stolnica i wałek z tej firmy, bo zqastanawiam się nad zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku, stolnica nie sprawdziła się wcale. Nie trzyma się stołu i tyle. Żadne moczenie czy wręcz polewanie nic nie daje. Jedna z konsultantek zasugerowała, że powinnam wkładać między stół a stolnicę mokra szmatkę ale stwierdziałam, że to już przesada i kombinowanie aby \"zadziałało\" za wszelką cenę. Uzywam więc standardowej drewnianej stolnicy i jest super. Ja podchodzę zdroworozsądkowo do produktów tupperware. Niektóre są super (jak np. pojemniki) ale są też takie, które uważam za kiepskie lub mające wiele alternatyw o identycznej jakości, ale znacznie tańszych. No chyba, że ktoś chce za wszelką ceną mieć wszystko tupperware, ale to już wybór danej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiamamaaaa - samuraja nie mam ale mnie kusi dwie grubości np frytek i podkładka dzięki której nie trzeba wydłubywać resztek produktów wykałaczkami :) a francuski młynek zamierzam teraz kupić po 1. nie mam żadnego sprzętu do mielenia twardych produktów, po 2. fajnie mieli ser na taki puszek, po 3. pojemniczek można oddzielić i zamknąć osobną pokrywką więc resztek nie muszę przekładac do kolejnego pojemniczka :) Ekd34 ze stolnicy jestem bardzo zadowolonaa o wałku nic Ci nie powiem z włąsnego doświadczenia bo go nie kupiłam - podobnie jak ElaK - uważam (choć jestem konsultantką) że nie trzeba miec wszystkiego za wszelką cenę a wałka na "swoim gospodarstwie" jeszcze nie używałam :) więc mój stary wałeczek po Babci w razie czego mi wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina_soleil
Witam Was serdecznie Chciałabym sie zapytać czy są jakieś innne miseczki które nadają sie do kiszenia ogórków oprócz tego wiaderka Jumbo- poniwaz jest ono troche za duze. Bardzo prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi40
Słyszałam, że dziewczyny kiszą ogórki w miskach z Nowej Fali 2,5 l albo 4,3 l. Ja osobiście nawet 1 kilogram ogórków wrzucam do wiaderka, bo je mam od 3 lat i używam go tylko do kiszenia ogórków. A czy któraś z konsultantek wypróbowała jak pozbyć się intensywnego zapachu z wiadra po kiszonych ogórkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi40
do misiamamaaa wczoraj używałam samuraja do krojenia: cebuli i marchewki w kostkę 0,5 cm x 0,5 oraz cukinii 1,5 cm x 1,5 cm. i jestem pod wrażeniem, poszło błyskawicznie. Kratki są baaardzo ostre ( przy wkładaniu plastra cukinii nawet nie wiem kiedy skaleczyłam palec) Gorzej było z myciem tych kratek, ale już b. uważałam, żeby nie skaleczyć kolejnego.... Samuraja kupiłam za 49,90 i uważam, że jest wart tej ceny, ale więcej to bym chyba za niego nie zapłaciła. Chociaż wykonany jest b. solidnie i przy dużym nacisku ( 4 grube plastry cukinni za 1 zamachem) wytrzymał bez problemu, na twardej marchewce, też nic nie pękło. Jeszcze wypróbuję go na ziemniakach do zupy, odezwę sie po niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agi40 - jeżeli to nie tajemnica, to gdzie kupiłaś samuraja za taką niską cenę? Właśnie się przymierzam do zakupu, ale nawet na allegro kosztuje 80-100 pln co uważam za przesadę. A skoro juz mówimy o przyrządach tnących, to nie polecam krajalnicy tupperware. Porażka całkowita za te pieniądze. Podobnie z nożami. Można kupić równej jakości i nawet lepsze za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Tak jak wszędzie, po prostu trzeba zachować zdrowy rozsądek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gustawek
Witam!Jestem nowym użytkownikiem tych misek zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mioda
Czytam i czytam i nie zgadzam sie napewno z opiniana temat chlebaka.Właśnie on był moim 1-szym zalkupem z art. TUPPERWARE,i jestem zachwycona!!!!Pieczywo nie wysycha ,nie pleśniej,jest świeże napewno przez tydzień.Co do innych pojemników,to sprawdzałam pojemnik w którym przechowywałam r45zodkiewkę przez 2 tyg i poczęstowałam nia koleżanki na prezentacji u mnie,Były zszokowane:)Maselniczke posiadam -super!!! Cheesmart /do przechowywania resztek wędlin czy serów/- rewelacja.!! Co wy ludzie piszecie!! ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata2601
Jakiej wielkości najlepiej kupić naczynie Ultra Plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gustawek
Posiadam noże firmy Fiskars sa rewelacyjne .Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×