Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

frida10

tupperware

Polecane posty

Gość renka18
Witam serdecznie, do wszystkich przepisów w ultra plus polecam również swój ulubiony; ZAPIEKANE PIERSI Z KURCZAKA : Składniki: 5 pojedynczych piersi z kurczaka 4 duże cebule 1 kg pieczarek 4 duże marchewki 30 dag żółtego sera majonez,keczup WYKONANIE; Ultra plus wysmarować masłem. Piersi z kurczaka pokroić w paski, obtoczyć w wegecie. cebulę pokroić w plastry, marchew zetrzeć na tarce o grubych oczkach. pieczarki pokroić i doprawić. Warzywa przełożyć do ULTRA PLUS. Całość zalać majonezem z keczupem i posypać startym serem. Piec ok. 1 godziny. SMACZNEGO.... Ps. karkówka z ultra plusa wychodzi najlepsza.--- sprawdzałam dodam jeszcze że potrawę podaję z piekarnika prosto na stół w ultra plusie... Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o jasny szmelc
jezu, zrec jakis syfy obtoczone w vegecie bo sa z ultra plus :D :D :D nidorozwoje, jak babcie kocham :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka13
Renko, bardzo dziękuję :) Na pewno wypróbuję:) Pozdrawiam milutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila_max
Witam.Używam naczyn tupperware od kilku lat.Z wiekszości jestem zadowolona,choc nie ze wszystkich.Jak dla mnie Mix-max to rewelacyjny produkt pomocny przy robieniu naleśników,które uwielbia mój synek :).Zadowolona jestem również z maselniczki-masło w niej nie jełczeje nawet w te ciepłe dni.Dzbanek do kompotu też ok.Najczesciej jednak używam miski do ciasta.Jeżli chodzi o cód kuchenny...Nie jest on taki cudowny...,ale swoje zadanie spełnia-gotuje bez ognia:)Rozczarowała mnie miska,której nazwy nie pamietam niestety - surówki miały w niej nie podchodzić wodą...a jednak.Wczoraj nabyłam chlebak....opinie sa różne...czy użytkowniczki moge prosić o wskazówki?Jak stosować,by być zadowoloną?I czy noże można ostrzyć metodą tradycyjna??Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja kiedyś znalazłam w necie przepisy min do ultra plusa ale nie pamiętam tej strony :( mam zapisane je na swoim kompie w formie dokumentu dla chcących moge je wysłać e-milem :) sama z nich jeszcze nie korzystałam ale może ktoś coś znajdzie w nich dla siebie ps. polecam "Radość Gotowania z tupperware" cena 29,90 zapytajcie konsultantkę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renka18
Witam Odnośnie chlebaka to ja jestem bardzo zadowolona, od kiedy go mam ok 1,5 roku mogę śmiało robić kanapki do pracy w poniedziałek z chleba kupionego w sobotę wcześniej nikt z domowników nie chciał kanapek w poniedziałek. Pamiętać trzeba aby oczyścić go z pozostałych okruszków, co jakiś czas lekko przemyć wodą z płynem, uwaga--- siatki kondensacyjnej nie myjemy w zmywarce--- można go również co jakiś czas przetrzeć cytryna osobiście przecierałam go dopiero 2 razy, co do noży owszem można je ostrzyć zwykłą ostrzałką do noży ale osobiście przekonałam się że firmowa tupermyszka jest po prostu rewelacyjna dodatkowo można je polerować --- różowe kamienie-- Życzę miłego użytkowania POZDRAWIAM..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila_max
Witam :) Dziękuję za podpowiedzi :)Zapewne skorzystam..Co do ostrzałki - może będzie następnym produktem ,który kupię :))Pozdrawiam czytelniczki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka13
Mellko, jeśli możesz to bardzo proszę prześlij mi te przepisy:) Myślałam o książce z przepisami " Radość gotowania Tupperware", ale później pomyślałam właśnie o forum i życzliwości forumowiczek. Mój e-mail: mariag2@onet.eu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka13
Chcę teraz kupić sito Harmoniusz, zbieram miseczki z niezbędnej trójki i myślę o tęczowej szklarni 1,6 l Pozdrawiam forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renka18
WITAM Majka nie wiem czy wiesz że produkty które cię interesują są w aktualnej ofercie ( W ATT I OB oczywiście) a przepisy mogę wysyłać ci na twój adres e- maila mam kilka bardzo fajnych. Pozdrawiam wszystkie fanki tupperware...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka13
Renko, dzięki za wiadomość:) Moja konsultantka dała mi aktualną broszurkę z promocjami. Gdy przejrzałam troszkę forum to zauważyłam, że parę osób chwali sobie kluseczkomanię? Jeśli znajdziesz czas to proszę prześlij mi przepisy:) mariag2@onet.eu Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renka18
Droga Majko oczywiście kluseczkomania to rzeczywiście ekstra produkt, przepisów orginalnych nie mam ale ja robię tradycyjne lane kluseczki tylko nieco bardziej gęste a kluseczki wykorzystuję bardzo różnie z serem białym, zapiekane z warzywami i żółtym serem, owocami np. polane koktajlem a nawet wykorzystuję do sałatek zamiast ryżu lub makaronu, a mój szwagier uwielbia je polane smażonym boczkiem z cebulą. Jeżeli chcesz orginalne przepisy to zamów u konsultantki przepisy kluseczkomania za 5,90 zł. życzę smacznego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka13
Renko, przepraszam :) Prosiłam Cię o przepisy na Ultra plusa. W sprawie Kluseczkomanii chodziło mi tylko o to, żeby poznać Twoje zdanie, czy warto ją mieć w domu:) Gdy teraz przeczytałam to co wcześniej napisałam to dostałam rumieniec, bo wyszło z niego jakbym była pazerna na wszystkie przepisy i chciała wykorzystywać Twoją życzliwość:) Bardzo Ci dziękuję za życzliwość dla mnie:) Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi40
Majka 13 przepisy na różne dania z ultra plusa już były na tym forum - przejdź na stronę np . 16, a co do kluseczkomanii - to podstawowy przepis na kluski : Najłatwiejsze kluseczki 500g mąki 2 jajka 375ml wody ( gazowanej) sól, szczypta proszku do pieczenia Wszystkie składniki wymieszać. Z ciasta ugotować kluseczki. Kluseczki można podawać do ulubionych zup, gulaszu lub do innych dań obiadowych- sosów, mięs, duszonych warzyw, grzybów- zamiast ryżu czy ziemniaków. Kluseczki doskonale smakują wymieszane z masłem, grzankami i startym żółtym serem lub podawane na słodko - z mielonymi orzechami, cukrem, cynamonem, owocami, twarożkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka 13
Agi, dzięki za przepis i podanie strony:) Zaraz zajrzę:) Mellka i Renka podały mi trochę przepisów. Sama wzięłam się do roboty i przeglądam forum kopiując przepisy. Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renka18
To nie tak Majka, przepraszam jeżeli tak to odebrałaś--- to forum ma służyć do wymiany zdań odnośnie używania tych naczyń a przepisy jak najbardziej są wskazane bo zawsze możemy się coś dowiedzieć--- w końcu wydajemy nie małą kwotę na te naczynia więc niech nam służą a nie leżą gdzieś w szafce bo nie wiemy jak z nich korzystać więc bez skrupułów pytaj o przepisy jak najbardziej--- a zawsze odpowiem jak tylko będę znała odpowiedź..... POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witam - przepisy dot uktra plusa Ultra plus Przy zakupie ultra plusa warto kupić książeczkę cena 5,90 i dokładnie zapoznać się z zasadami użytkowania. Makaronowa „pizza 50 dkg makaronu rurki, 50 dkg pieczarek, olej, 3 cebule, 20 dkg żółtego sera, 4 ząbki czosnku, kilka małych pomidorków, pieprz, sól, tymianek, oregano, papryka, świeża bazylia. Pieczarki pokroić w plastry. Cebulę pokroić w piórka zeszklić na oleju. Dodać posiekany czosnek, pieczarki. Podsmażyć razem kilka minut. Przyprawić do smaku przyprawami. Makaron ugotować na półtwardo w osolonej wodzie. Makaron ułożyć w ultra plusie, na makaron wyłożyć pieczarki. Ser zetrzeć na francuskim młynku i grubo posypać wierzch „pizzy. Zapiekać 20 minut. Podawać na gorąco, udekorować połówkami pomidorków świeżą bazylią. Łosoś pieczony pod kołderką z porów kg filetów z łososia, 1 duży por, 1 mini kostka Knorr pieprz kolorowy, sok z 1 cytryny, 4 łyżki Rama Cremefine Classic, sól, pieprz Por pokroić w drobna słomkę, wrzucić na olej, przykryć i dusić. Filet pokroić na porcie i ułożyć w ultra plus lazania, każdą porcję skropić cytryną i posolić, posmarować ramą Cremefine i obłożyć duszonym porem. Całość posypać mini kostką Knorr. Przykryć i wstawić do piekarnika na około 20 min. Ziemniaki zapiekane po francusku 1 kostka mini Knorr czosnek, kg obranych ziemniaków,10 dkg masła, 2 cebule, Ziemniaki wrzucić do osolonego wrzątku i gotować 7 minut. Gdy wystygną pokroić w plasterki ok. 0,5 cm Cebule obrać i pokroić na krajalnicy Finezja w cienkie plasterki i lekko podsmażyć. W ultra plusie układać ziemniaki, podsmażoną cebulkę i posypać pokuszoną kostką Knorr i zalać rozpuszczonym masłem. Ziemniaki zapiekać aż będą rumiane. Zapiekanka z zupą grzybową 1 zupa grzybowa, 6 8 ziemniaków, 20dkg kiełbasy wiejskiej, 10 dkg szynki, por, kilka suszonych grzybów, 200 ml słodkiej śmietany,20 -30 dkg żółtego sera Ziemniaki gotować 10 min, pokroić plastry. Szynkę w paseczki, kiełbasę w plasterki a por w krążki. Grzyby ugotować i drobno posiekać. Ser zetrzeć we francuskim młynku. Zupę połączyć ze śmietaną i dokładnie wymieszać. W ultra plusie układać warstwami ziemniaki, kiełbasę, por, szynkę, grzyby i ser. Zalać je śmietaną połączoną z zupą. Postukać delikatnie ultra plusem o blat aby śmietana spłynęła na spód. Wstawić do gorącego piekarnika i zapiekać wtem 200 stopni przez 25 30 min. Łosoś w białej pianie norweskiego fiordu (Ultra + 2 litry) 350 g fileta z łososia surowego, 1 duża marchew lub 2 mniejsze, 3 średnie pory (białe łodygi) 300 ml śmietany 30% 3 łyżki oleju. Marchew obrać i zetrzeć na krajalnicy Finezja na zapałki. Por w talarki. Do Ultra + wlać olej, wsypać marchew, por i wymieszać. Nagrzać piekarnik do 180 stopni i piec około 15 min, aż warzywa zmiękną. W tym czasie łososia wyciąć ze skórki i pokroić w poprzek na 3 kawałki. Posypać lekko solą, pieprzem i skropić cytryną. Śmietanę wlać ostrożnie do Ultra + uważając żeby się nie zwarzyła (jeżeli Crem fin to bez obawy) i wymieszać z warzywami. Powstały sos doprawić do saku. W sosie umieścić kawałki łososia, dodatkowo polać je po wierzchu sosem, zamknąć pokrywę Ultra + i zapiekać w tem 180 stopni przez około 40 min, aż łosoś będzie miękki. Roladki serowe 300 g sera żółtego, cebulka dymka, 5 jaj na twardo, majonez, sól, pieprz. Ser ułożyć na jednej części świeżego gabinetu i całość ułożyć na sicie Cudu Kuchennego. Zalać wrzątkiem tak, by całe sito było zanurzone a pojemnik świeży gabinet pływał. Zamknąć cud i odczekać 10 15 min aby ser uległ roztopieniu. Jajka umieścić w szefie kuchni, dodać cebulkę, majonez i mieszać do uzyskania jednolitej konsystencji nadzienie. Kiedy ser się roztopi, wyłożyć go na stolnicę i rozwałkować tak jak ciasto. Przy pomocy łyżki silikonowej rozprowadzić nadzienie po rozwałkowanym serze. Uformować roladę i włożyć do lodówki na około 15 min. Cannelloni z serem feta w sosie de Mornay (Ultra +) paczki sera feta, 1 czerwonej papryki, 30 dkg wędliny (szynka, polędwica), 1 op. makaronu Cannelloni, 15 dkg startego żółtego sera, 1 ząbek czosnku. Sos: 250 ml mleka, 1 łyżki mąki, 2 łyżki masła, 5 dkg startego żółtego sera, 2 szczypty startej gałki muszkatołowej, sól, pieprz W rondelki roztopić masło, wsypać mąkę i podsmażyć, aby nie zbrązowiało. Wlewać po trochu mleko i trzepaczką ubijać do uzyskania jednolitej całości. Do masy wsypać 5 dkg sera i mieszając poczekać aż się rozpuści. Farsz: Paprykę i szynkę zmielić drobno w szefie kuchni. Dodać ser feta, czosnek i mielić do uzyskania prawie gładkiej konsystencji. Dno pojemnika Ultra + posmarować 3 łyżkami sosu. Farsz przełożyć do dekoratora. Zamontować najszerszą końcówkę. Napełniać Cannelloni opierając pionowo na dnie ultra + . Napełnione Cannelloni układać ciasno obok siebie. Po ułożeniu 1 warstwy nałożyć warstwę sosu i na to układać następną warstwę. Na wierzch wylać resztę sosu i posypać serem. Piec pod przykryciem przez 30 min w tem 190 stopni. Na ostanie 10 minut zdjąć pokrywę. Po wyjęciu z piekarnika odczekać parę minut. Kurczak w Ultra + Kawałki kurczaka (skrzydełka, udka lub cały porcjowany) solimy, obtaczamy w mące i obsmażamy na gorącym tłuszczu. Przekładamy do Ultra +. Na finezji krajalnicy kroimy w plasterki 3 większe cebule i układamy na kurczaku. Polewamy sosem. Przykrywamy i pieczemy w piekarniku w 180 stop. Około 40 50 minut. SOS: szklanki keczupu, szklanki powideł śliwkowych, 2 ząbki czosnku (wyciśnięte w Mr czosnku) Paella (ultra + 3 l) 2 piersi kurczaka (jedna podwójna) pokrojone w kostkę, 2 udka z kurczaka, 2 skrzydełka, 150 g kiełbasek podsuszanych, 250 g ryżu, 3 pomidory, 2 małe cebule, 4 ząbki czosnku, 1 czerwona papryka, l bulionu z kostek rosołowych, puszka groszku lub opakowania mrożonego, 50 g mrożonych małży, 50 g krewetek, szczypta szafranu, oliwa z oliwek do smażenia, 2 cytryny Kawałki kurczaka podsmażyć na rozgrzanej oliwie na złoty kolor w międzyczasie posiekać a Szefie kuchni cebulę i czosnek a paprykę pokroić w paski. Mięso przekładamy do ultra + 3 litrowego a na patelni smażymy cebulę z czosnkiem i po chwili dodajemy paprykę. Gdy cebula się zeszkli dodajemy na patelnię wypłukany ryż (surowy) chwilę smażymy wszystko aż ryż się zeszkli. Przekładamy wszystko do ultra +, dodajemy rozcieńczony w małej ilości szafran po chwili wlewamy bulion. Wstawiamy do piekarnika i dusimy potrawę do momentu aż ryż wchłonie cały bulion. W międzyczasie sparzyć mrożone krewetki, małże i groszek w cudzie kuchennym. W momencie gdy bulion wchłonął się w ryż dodajemy do potrawy ugotowane małże oraz groszek. Przed rozpoczęciem uczty potrawę skropić cytryną. Karkówka w ultra + Kotlety z karkówki, mieszanka warzywna wieloskładnikowa, 1 zupa cebulowa, 4 cebule pokrojone w plastry, ziemniaki w ósemki (surowe oproszone majerankiem i olejem) Układamy wszystko w ultra + pieczemy 1 godzinę w tem 190 stopni. W celu przyrumienienia odkryć pojemnik na 10 minut przed końcem Karkówka w ultra + W ultra plusie układac warstwowo plastry karkówki, cebule (mogę być nawet rozdrobnione w szefie). Na wierzchu polać sosem: wymieszać w Mix Maxie 0,5 l śmietany 18 %, O,5 l keczupu łagodnego. Przykryć i wstawić do piekarnika. Piec 1 godziny w tem 180 200 stopni Piersi z kurczaka 3 piersi pojedyncze posypać 1 zupą cebulowa i odstawić na godziny. 1 zupę borowikową rozmieszać w Mix Maxie z litra śmietany. Zalać kurczaka piec godziny w 180 stopniach (w mikrofalówce 700 V około 12 minut) Piersi z kurczaka w majonezie 2 piersi z kurczaka pokroić w kostkę przyprawić, ułożyć w ultra + na to położyć starkowany żółty ser, majonez, por, paprykę czerwoną. Zapiekać 40 minut 190 stopni Kurczak w ultra + Kawałki kurczaka (skrzydełka, uda lub cały porcjowany) solimy, obtaczamy w mące i obsmażamy na gorącym tłuszczu. Przekładamy do Ultra +. Na finezji Krajalnicy kroimy 3 duże cebule i układamy na kurczaku. Polewamy sosem. Przykrywamy naczynie i pieczemy w piekarniku w 180 C około 40 50 min. SOS: szklanki keczupu, szklanki powideł śliwkowych, 2 ząbki czosnku, można rozcieńczyć odrobiną wody Kurczak w Ultra+ 2 piersi z kurczaka, litra smietany 36 %, 1 zupa borowikowa, można również dodać pieczarki Wszystkie składniki przełożyć do Ultra + piec 180-190 C około 35-45 min Kurczak lub ryba w Ultra + 2 piersi z kurczaka lub 1 kg ryby, 1 mrożonka wieloskładnikowa, 1 sos pieczeniowy ciemny, 1 łyżka keczupu 2 łyżki majonezu Kurczaka pokroić w kostkę, rybę w kawałki przyprawić. Do miski do ciasta włożyć rozmrożoną mieszankę warzywną dodać sos pieczeniowy, keczup, majonez wymieszac z kurczakiem lub rybą, Przełożyć do Ultra +. Piec w 190 C 35-45 min,. W mikrofalówce 10 min przy najwyższej mocy. Ryba lub kurczak w ultra + 1 kg ryby, 4 zupki cebulowe gorący kubek, 1 por Rybę pokroić w kawałki. Por zeszklić. Przełożyć do ultra + przesypując zupą cebulową. Zapiekać 35-40 min. 190 C W mikrofalówce 10 min przy najwyższej mocy Zapiekanka Rybna w ultra + Składniki na 4 porcje: 2 grube filety z białej ryby, kostki masła, 2 ząbki czosnku, pół pęczka cienkiego szczypiorku, 1/3 pęczka koperku, 1/3 pęczka natki, 5 łyżek bułki tartej, 2 łyżki oliwy, 1 łyżka startego parmezanu (lub innego twardego sera o ostrym smaku), sok i skórka z 1 cytryny, sól, pieprz, przyprawa do ryb Miękkie masło połączyć z posiekanymi ziołami i przeciśniętym czosnkiem. Przyprawić do smaku. Filety podzielić na części. Przełożyć do miski oprószyć przyprawą do ryb, cystyną., odstawić na 20 minut. Przygotować posypkę: do bułki tartej dodać skórkę cytrynową i parmezan. Dolać oliwę. Wszystko wymieszać. W ultra + ułożyć rybę, posmarować masłem, posypać posypką i polać lekko olejem. Wstawić do rozgrzanego piekarnika. Piec 25 30 min w tem 190 stopni. CHICKEN FAJITAS kg pokrojonych piersi z kurczaka, 1 posiekana czerwona papryka, 1 posiekana zielona papryka, 1 posiekana cebula (duża), 1 ząbek czosnku, 1 mały słoiczek jakiegoś pikantnego sosu, 4 tortille, kwaśna smietana, zmielony Cheddar, liście sałaty Włożyć kurczaka, czerwoną i zieloną paprykę do Ultra Plusa i wymieszać. Dodać sos , wymieszać i przykryć. Włożyć do kuchenki mikrofalowej na 8 minut na 600 watt. Co jakiś czas zamieszać. Wyjąc i zamieszać oraz ponownie włożyć na 5 minut (już nie mieszając). Tortille włożyć do kuchenki mikrofalowej na jedną minutę na 700 watt. Podawać zawinięte w tortillę polane kwaśną śmietaną i posypane cheddarem. CREAMY MACARONI & CHEESE kg sera żółtego pasteryzowanego (nie tłustego), 4 łyżki masła, 4 szkl. Ugotowanego wcześniej makaronu wielojajecznego, 2/3 szkl. Zmielonego sera Parmezan Włożyć do kuchenki mikrofalowej żółty ser na 2 minuty w Ultra Plusie. Masło, makaron i Parmezan wymieszać po czym dodać do Ultra Plusa, wymieszać z serem i wstawić do kuchenki mikrofalowej na 3 minuty. ZUPA BROKUŁOWA 350 g bulionu z kurczaka, 1 szkl. Mleka, 2 łyżki masła, łyżeczki pietruszki, łyżeczki soli, łyżeczki pieprzu, łyżeczki gałki muszkatołowej, 2 łyżki mąki kukurydzianej, 1 szkl. Posiekanych brokułów Wrzucić wszystkie składniki oprócz brokuł do Ultra Plusa. Mieszać dopóki mąka kukurydziana się nie rozpuści. Dodać brokuły. Przykryć i gotować przez 13-14 minut w kuchence mikrofalowej o mocy 600watt dopóki brokuły nie będą miękkie. W trakcie gotowania co jakiś czas zamieszać. TEX MEX LASAGNA 2 szkl. Kukurydzy (z puszki), 2 szkl. Czarnej fasolki (wcześniej podsmażonych na patelni), 1 szkl. Posiekanych pomidorów, 1 szkl. Sosu pomidorowego (koncentratu), 9 płatów makaronu do lazanii, 3 szkl. Zmielonego sera Mozarella, 1 szkl. Zmielonego sera Cheddar, kwaśna śmietana i zielone cebule Do miski do ciasta wrzucić pomidory, sos pomidorowy, fasolkę i kukurydzę i wymieszać. Rozdzielić mikstury na spód Ultra Plusa. Położyć 3 plastry makaronu do lazanii, posypać Mozarellą i powtórzyć czynność dwa razy. Na koniec polać sosem i posypać Cheddarem. Piec w temperaturze około 230 stopni przez 45 minut. Po wyjęciu podać z łyżką kwaśnej śmietany i zieloną cebulką. ZUCCHINI BREAD Składniki: 3 ubite jajka,1 szkl. Oleju roślinnego, 2 szkl. Cukru, 2 łyżeczka wanilii, 3 łyżeczki cynamonu, 3 szkl. Mąki, 1 łyżeczka soli, łyżeczki proszku do pieczenia, szkl. , mielonych orzechów włoskich, 2 szkl. Utartej cukini. W misce do ciasta wymieszać jajka, olej, wanilię i cynamon, dodać suche składniki i wymieszać. Wlać miksturę do Ultra Plusa i wsadzić do kuchenki mikrofalowej na 20 minut na 600 watt. Babka z ryby kg ryby, 6 dkg masła, 1 cebula, 6 dkg bułki tartej, 3 szt sardynki lub szprotki w oleju, 1/8 l śmietany lub jogurtu naturalnego, cytryny, 3 jajka, natka, przyprawy Ryby razem z posiekaną cebulą dusić na tłuszczu przez 10 15 min. Po ostudzeniu dodać szprotki, bułkę, natkę. Zmielić. Do masy dodać żółtka, śmietanę, pianę i przyprawić. Całość delikatnie wymieszać. Przełożyć do ultra plusa. Piec 45 min. Można podawać na gorąco z sosem chrzanowym lub na zimno z dodatkiem ostrego sosu. Pasztet z selera 1 kostka margaryny, 1 kg selera, 2 duże cebule, 2 duże marchewki, 4 ząbki czosnku, 1 szklanka wody, 2 kostki grzybowe, 1 szklanka bułki tartej, 6 jaj, mała łyżeczka soli, pieprz Seler, cebulę, marchew zetrzeć na krajalnicy (wiórki) dodać wodę, przyprawy, wyciśnięty czosnek, margarynę doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu ok. 1 godz. ostudzić. Do zimnej masy dodać jajka, bulkę tartą wymieszać. Przełożyć do ultra plusa piec ok1 godziny. Clafuti piernikowe z malinami deser (może być ze śliwkami,) 250 ml mleka, 10 dkg piernika, 4 dkg miodu, 2 jaja, 2 żółtka, 9 dkg cukru, 6 dkg mąki, 1 szczypta cynamonu, 1 szczypta przyprawy do piernika, 250 ml śmietany 30 %, 60 dkg malin Mleko wlać do garnka, dodać miód, piernik i gotować na małym ogniu mieszając trzepaczką aż piernik całkowicie się rozpuści. W dużej misce do ciasta wymieszać trzepaczką jajka, żółtka, cukier, mąkę przyprawy. Stopniowo dodawać śmietanę i ponownie wymieszać. Wlać gorące mleko piernikowe, wymieszać. Maliny ułożyć na dnie ultra plusa. Zalać masą Wstawić do gorącego piekarnika na 40 minut. Babka z gotowanych kartofli 1 kg ziemniaków, 3 łyżki kwaśnej śmietany, 4 jajka, 20dkg kiełbasek, 10 dkg tartego sera, 2 łyżki mąki pszennej, 1 łyżka mąki ziemniaczanej,5 dkg masła, sól, pieprz. Ziemniaki obrać i ugotować, rozgnieść tłuczkiem. Żółtka oddzielić od białek. 3 utrzeć z masłem, serem, śmietaną, mąką i wymieszać ziemniakami, przyprawić. Z 3 białek ubić w dużej misce finezji pianę. Domieszać do masy, dodać pokrojone kiełbaski. Masę wyłożyć do ultra plusa. Posmarować roztrzepanym jajkiem. Wstawić do nagrzanego piekarnika nagrzanego do 180 stopni piec około 50 min. Zapiekanka z szynką- „pomysł na. Boczek w kawałkach wrzucić do szefa kuchni i kręcić, żeby wyszło tak jak mielone, dodać cebulę i dalej mieszać, dodać szynkę i 2 pomidory. Do ultra plusa wsypać makaron rurki (surowy) . Mieszankę z szefa wyłożyć na makaron i zalć gorącym sosem „pomysł na zapiekankę z szynką Pieczone jabłka 10 jabłek, 5 dkg ryżu, 5 dkg rodzynek, szklanki łuskanych orzechów włoskich, 3 łyżki cukru pudru, 1 jajko, 1 szklanka mleka Jabłka dokładnie myjemy, ścinamy czubki i wydrążamy je drylownicą Tupperware. Ryż gotujemy na mleku, odcedzamy, studzimy i mieszamy z rodzynkami, orzechami, żółtkiem i cukrem. Możemy też do masy dodać szczyptę cynamonu. Białko ubić i pianę dodać do masy. Jabłka wypełnić farszem i ułożyć w ultra plusie lub silikonowej królewnie. Piec w tem 180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Witam - podane przepsy oczywiście do ULTRA PLUSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Przepisy cud kuchenny Cud kuchenny oraz Kuchmistrz Sposób przygotowania potraw ma ogromny wpływ na smak oraz zachowanie cennych wartości odżywczych. Delikatne gotowanie potraw pozwala zachować ich witaminy, sole mineralne, intensywność kolorów, jest idealne dla osób stosujących dietę niskotłuszczową. W pojemniku Tupperware Cud Kuchenny możemy przygotować potrawy bez gotowania tradycyjną metodą wystarczy zalać potrawę wrzątkiem, przykryć i odstawić na kilka minut. To jeden z najzdrowszych sposobów przyrządzania potraw. Minimum start Pod wpływem unoszącej się z wrzątku pary w produktach spożywczych zachodzą takie same procesy, jak podczas gotowania. Taki sposób gotowania potraw pozwala zminimalizować nieuniknione straty cennych składników odżywczych. Delikatne gotowanie świetnie znoszą prawie wszystkie warzywa (brokuły, kalafior), owoce (zwłaszcza jabłka, gruszki, śliwki), delikatne białe mięso (grób, ryby, krewetki), kasze (kuskus, gryczana) i ryż. Możemy też wrzucić warzywa do wrzątku metodą tradycyjną gotując 5 min (w przypadku mrożonek wystarczy 3 min) od momentu zwarzenia wody, przelać zawartość do cudu kuchennego wraz z wodą i pozostawić pod przykryciem 30 min. Warzywa świeże starte na tarce można włożyć bezpośrednio do cudu kuchennego i po prostu zalać wrzącą osoloną wodą lub bulionem przygotowanym z kostki rosołowej (1 kostka na litra wody) Na posolenie potraw w Cudzie Kuchennym o poj. 2,5 litra używamy 1 stołową łyżkę soli lub vegety lub 4-5 kostek rosołowych. W Kuchmistrzu o poj. 4 litry solimy analogicznie więcej. Pojemniki przepłukujemy najpierw zimną wodą a potem ciepłą żeby pozbyć się zapachu gotowanej potrawy. W pojemniku tym możemy również odmrażać, odsączać, dogotowywać (zaletą tego sposobu jest oszczędność gazu czy prądu oraz mamy pewność, że garnek się nie przypali, gotować można potrawy mączne oraz niektóre warzywa: ziemniak, kalafior,brokuł, dogotowywanie polega na zagotowaniu produktów w wodzie w sposób tradycyjny a następnie przelanie zawartości do cudu, zamknięciu pokrywy i pozostawieniu do uzyskania odpowiedniej miękkości nie krócej niż 20 min) , utrzymywać w cieple, sparzać serwować. Doskonale nadaje się do zaparzania kiełbas- wystarczy zalać wrzącą wodą. Możemy w nim przygotowywać kurczaka z warzywami, rybę po grecku bez smażenia, pulpety mięsne, filety z łososia. Doskonale nadaje się do gotowania knedli, klusek, pierogów itp.(np. pierogi wrzucamy na wrzątek do garnka tradycyjnego gotujemy do momentu aż wypłyną na wierzch, wtedy razem z wodą przelewamy do cudu kuchennego, pozostawiamy pod zamknięciem około 20 min. Są pulchne, nie rozklejają się oraz pozostają długo w cieple. Możemy w nim gotować kaszę, ryże, makarony zalewając gorąca wodą. Służy do odsączania i utrzymywania w zimnie potraw, zwłaszcza latem. Wystarczy pod sitem umieścić potłuczony lód. Do serwowania i utrzymywania w cieple potraw na stole. W tym celu należy pod wkład z sitem nalać 350 ml gorącej wody. Możemy w nim sparzać przed obraniem pomidory, migdały, brzoskwinie itp. Tu wielkim udogodnieniem przy wyjmowaniu sparzonych produktów jest sito. Odmrażane mięso, ryby, drób, warzywa zachowują swoje wartości odżywcze. Produkty spożywcze powinny być odmrażane powoli w zamkniętym pojemniku, wówczas powierzchnia zewnętrzna produktu nie ulega wysuszeniu, mięso jest soczyste, a owoce i warzywa wyglądają jak świeże. W cudzie możemy blanszować warzywa przed zamrażaniem. Gotując potrawę wrzątek wlewamy aż do uskoku w cudzie kuchennym. W przypadku przebarwień po np. marchewce można pojemnik wystawić na słońce i odzyska swój naturalny kolor. W przypadku gdy Cud kuchenny przejdzie jakimś zapachem np. czosnkiem należy go przemyć wodą z kwaskiem cytrynowym, octem, mlekiem, sodą. Uwaga: Należy pamiętać, aby potrawy, które gotujemy w Cudzie Kuchennym, były przykryte gorącym wywarem czy wodą do wysokości około 1,5 cm od górnej krawędzi. Podczas gotowania nie przestawiać pojemnika i nie otwierać go wcześniej niż wymaga tego czas przygotowania potrawy. Pojemnik służy do przygotowania potraw, serwowania, nie jest przeznaczony do stosowania w kuchenkach mikrofalowych. Uwaga nie ugotują się warzywa strączkowe Kiełbasy W cudzie kuchennym możemy zaparzać kiełbasy różnego rodzaju. Przy zaparzaniu wyciągamy sito, wkładamy kiełbasę bezpośrednio do pojemnika i zalewamy wrzącą wodą powyżej krawędzi. Zamykamy cud przykrywką i parzymy pod przykryciem. Parówki- 10 minut Kiełbasy wędzone- 10-15 minut Kiełbasę białą- 35-40 minut Podany czas parzenia jest przybliżony, ponieważ na długość zaparzenia wpływa również grubość kiełbasy. W przypadku kiełbasy mrożonej, należy ją najpierw odmrozić. Blanszowanie warzyw Wkładamy do cudu pokrojone warzywa przeznaczone do zamrożenia, następnie zalewamy wrzącą wodą, przykrywamy pokrywką i przetrzymujemy ok. 10 minut. Potem odcedzamy i studzimy. Po wystudzeniu warzywa są gotowe do zamrożenia. W cudzie możemy również zaparzać kalafior i brokuł do różnego rodzaju sałatek. Różyczki warzyw wrzucamy do cudu, zalewamy gotującą wodą i czekamy od 5 do 15 minut, w zależności jaką lubimy twardość. Następnie odcedzamy, studzimy i możemy już użyć do sałatek. Jajka W cudzie możemy gotować jajka. Zalewamy gotującą wodą pełen pojemnik, zamykamy i przetrzymujemy 20- 30 minut. Jajka nam nie popękają, mogą długo leżeć w wodzie, zachowują jednocześnie ciepło. Kasze, ryże, makarony. W cudzie kuchennym możemy przygotować kasze, ryże, makarony. Odmierzamy 2 litra wody, wlewamy do garnka, dodajemy sól, oliwę i zagotowujemy. Dla polepszenia smaku możemy również dodać 2- 3 kostki rosołowe lub vegetę oraz inne przyprawy wg smaku. W międzyczasie wysypujemy na sito cudu kaszę, ryż lub makaron. Produkty, które tego wymagają przepłukujemy wodą, bezpośrednio na sicie. Kiedy woda w garnku się zagotuje zalewamy wrzątkiem do wysokości krawędzi. Zamykamy pokrywkę i czekamy. W pojemniku możemy przygotować jednorazowo około 300- 400 g produktów. Czas przygotowania dla poszczególnych produktów zależy od rodzaju, gatunku i ilości: Makarony- 10- 20 minut/ rosołowy 8- 10 minut (tyle ile pisze na opakowaniu) Kasza jęczmienna- 20- 30 minut Kasza gryczana - 15- 20 minut Ryż- 20- 30 minut Jeżeli chcemy uzyskać ryż na gołąbki wówczas zalewamy bezpośrednio na sicie, na około 20- 25 minut. Wówczas jest on w środku trochę twardy i nadaje się doskonale do gołąbków. Aby ryż był w całości miękki, niektóre gatunki wymagają wstępnego gotowania. Wtedy na gotująca się wodę (2 litra) wsypujemy ryż i gotujemy przez 5- 6 minut. Potem całość wlewamy do cudu, trzymamy pod przykryciem 20- 25 minut. Dla polepszenia smaku można dodać do wody trochę vegety lub kostkę rosołową. Wodę należy posolić. Ziemniaki Porcję, która mieści się w cudzie wrzucam na wrzątek i gotujemy przez 10 minut. Potem całość przelewamy do cudu i pozostawiamy przez 20 minut. Należy pamiętać aby wielkości ziemniaków były podobne. Ziemniaki są smaczne i nie rozgotowane. Wodę należy posolić. Danie obiadowe. Do cudu kuchennego wsypujemy 1,5 szklanki kaszy, zalewamy wrzącą wodą na około 8 minut. Następnie odcedzamy. Dodatki do kaszy: 30 dkg boczku, 2 cebule, 30 dkg pieczarek, 1 papryka- wszystko smażymy na dwóch łyżkach oleju. Do cudu bez sita wkładamy kaszę i smażone dodatki, całość zamykamy na 10 minut. Zupa pieczarkowa. 30 dkg pieczarek poszatkować w szefie kuchni, (można lekko podsmażyć), ułożyć na dnie cudu, 3 kostki bulionu grzybowego (lub kostkę cebulka smażona, pietruszka,- KNORR, 2 buliony grzybowe) pokruszyć na pieczarki. Zagotować 1,5 litra wody. 100 ml. wrzątku wlać do Mix- Maxa i 200 - 300 g. sera topionego- wymieszać. Pozostałym wrzątkiem zalać pieczarki. Dodać rozpuszczony ser. Odstawić na 10 15 minut. Przed podaniem posypać zieloną pietruszką. Zupa z zielonego ogórka z ziemniakami 150 g ziemniaków, 70 g cebuli, 200 g świeżego ogórka 30 g masła, 100 g serka topionego, 1 czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej 2 kostki rosołowe, 1 łyżeczka vegety, 100 ml słodkiej śmietany, 1 pęczek koperku, Ziemniaki i cebulę posiekać w szefie kuchni podgotować 10 minut w garnku z dodatkiem kostki rosołowej i vegety. Wszystkie składniki włożyć do Cudu Kuchennego, dodać masło, serek topiony (pokrojony w kawałki) i posiekany w szefie kuchni świeży ogórek. Po 30 min dodać śmietanę, mąkę ziemniaczaną, posiekany koperek. Na koniec wszystko zmiksować i doprawić do smaku solą pieprzem. Zupa z zielonego groszku 2 puszki zielonego zagotować w ok. 2 litrach wody, dodać 2 ząbki czosnku, zioła, pieprz, 5 kostek rosołowych. W Mix- Maxie roztrzepać 2 żółtka w szklanki ciepłego mleka i 2 łyżeczki mąki. Zahartować energicznie mieszając, wlać do cudu kuchennego bez sita. Na koniec dodać świeży koperek. 10 minut i zupa gotowa. Podawać z grzankami. Grzanki: pokroić chleb w kostkę, włożyć do silikonowej królewny, włączyć piekarnik na 150C i lekko przyrumienić. Zupa ogórkowa. 5 ogórków kiszonych rozdrabniamy w szefie kuchni- wsypujemy do cudu. 3 serki topione śmietankowe 100g rozpuścić z 3 kostki rosołowymi z dodatkiem ciepłej wody, także w szefie kuchni. Wlewamy wszystko do cudu, przyprawiamy. Zamykamy na 10 minut. Po otwarciu można wsypać świeży koperek. Zupa cebulowa Szklanka makaronu, 2 kostki rosołowe, 200 g serków topionych, fileta z piersi pokrojonego w kostkę lub parówka, natka pietruszki, 2 paczki zupy cebulowej lub porowej w proszku. Do Cudu Kuchennego wsypać makaron, rozpuszczone w odrobinie gorącej wody serki topione oraz wszystkie pozostałe składniki. Mieszając zalać zawartość około 2 litrami wrzątku zamknąć pojemnik i odstawić na 30-40 min. Żurek barszcz biały 30 dkg wędzonki pociętej w kostkę, 5 - 6 jajek na twardo również pociętych w kostkę, 30 dkg twarogu pokruszonego , 4 kostki rosołowe, 2 łyżki chrzanu, 4- 5 ząbków czosnku, majeranek, pieprz. Wszystko wsypujemy do Cudu bez sita, zalewamy wrzątkiem po brzeg i mieszamy. Całość należy odstawić na 15 minut. Przyprawić do smaku solą, pieprzem i dodać 2-3 łyżki chrzanu Zupa szczawiowa z jajkiem Pęczek świeżego szczawiu lub 1 słoiczek, 3-4 jajka ugotowane na twardo, 3-4 kostki rosołowe, koperek, cebula, 3 serki topione po 100 g liść laurowy, pieprz, sól, przyprawy. Szczaw umyć, pokroić nożem i włożyć do cudu kuchennego bez sita. Do Szefa Kuchni włożyć cebulę, rozdrobnić, dodać serki topione, pokruszone kostki rosołowe, dodać 300 ml gorącej wody, wymieszać. Szczaw zalać 2 litrami gorącej wody, wsypać koperek, uzupełnić wodą z serkami wymieszanymi w szefie kuchni. Przykryć Cud kuchenny i odstawić na 15-20 min. Jajka pokroić w ósemki i dodać do porcji zupy, przyprawić do smaku. Piersi z kurczaka Piersi z kurczaka przyprawić wg uznawania. Nie rozbijać. Ułożyć płasko na sicie jedną warstwę. Zalać wrzątkiem po brzegi ( do uskoku), zamknąć i nie przestawiać ani nie otwierać przez 35 min. Odsączyć i podawać soute lub z sosem. Z wywaru można przygotować sos lub zupę. Piersi z kurczaka w jarzynach 2 piersi kurczaka, 2 l wrzątku, 3 kostki rosołowe, 1 l warzyw startych na grubej tarce (1 pietruszka, selera, kawałek pora, 2 marchewki) lub mrożonka wieloskładnikowa, sól, pieprz, papryka. Dzień wcześniej filety natrzeć przyprawami i ułożyć ciasno w pojemniku (np.. w Niezbędnej Trójce) zostawić w lodówce na dobę. Na drugi dzień zagotować 2 litry wody z rosołkami i startymi warzywami, gotować 3 min. Kurczaka ułożyć na sicie w cudzie kuchennym, zalać wrzątkiem, zamknąć i odstawić na 40 min. Odsączyć, przełożyć na półmisek. Gotowany de volaille 2 piersi z kurczaka, 200 g serka topionego, masło, sól, pieprz, pomidorki koktajlowe. Piersi z kurczaka pokroić na kawałki, delikatnie rozbić, doprawić solą i pieprzem. Na brzegu każdego kawałka ułożyć plasterek serka topionego i trochę masła, - rozsmarować na całym kawałku. Zwinąć kawałki mięsa w roladki. Uformowane kotlety de volaille włożyć do Cudu Kuchennego zalać do pełna wrzątkiem, zamknąć pojemnik. Po 25 min wyjąć roladki, odsączyć podawać z pomidorkami koktajlowymi. Roladki rybne z brokułami Filet z pangi 5 szt., 300 g serka topionego, 2 główki brokułów, sól, kostka Knorr kolorowy pieprz. Umyte brokuły podzielić na różyczki. Trzon brokułów pokroić w kostkę i włożyć pod sito Cudu Kuchennego. Filety pokroić w paski ok. 10 cm, posolić i posmarować serkiem topionym ( około 1 do 2 serków) i zrolować. Do sita włożyć roladki, na wierzch położyć różyczki brokułów, posolić posypać rozkruszona kostką kolorowego pieprzu, zalać wrzątkiem, przykryć pokrywką i odstawić na 30 min. Po 30 min. Zdjąć pokrywkę wyjąć sito i delikatnie zlać płyn do rondelka i podgrzać go. Zalać ponownie wrzątkiem roladki i brokuły i odstawić jeszcze na 30 min. Następnie wyjąć sito płyn zlać do rondelka. Pokrojone trzony brokułów przełożyć do szefa kuchni, dołożyć pozostały serek w razie konieczności dodać wywar i zmiksować. Roladki wyłożyć do płaskie perły stołowej, udekorować różyczkami brokułów i zalać przegotowanym sosem. Kalafior w sosie jogurtowym 1 kalafior, jogurt naturalny, pęczka koperku, 2 ząbki czosnku, 1 łyżka majonezu, sól, pieprz Do Cudu Kuchennego włożyć różyczki kalafiora, posolić i zalać do pełna wrzątkiem. Pozostawić na 30 min. Do Shakera wlać jogurt, majonez, wsypać drobno posiekany lub wyciśnięty czosnek, i koper. Przyprawić solą pieprzem. Schłodzić w lodówce. Ugotowany kalafior osuszyć na sicie, przełożyć do płaskiej perły stołowej i polać schłodzonym sosem. Brokuły pod beszamelem 1 brokuł, szklanki mleka, 2 łyżki masła, 2 łyżki mąki, 150 g serka topionego lub pleśniowego, sól, pieprz, gałka muszkatołowa. Do Cudu wsypać 2 łyżki soli, na sicie ułożyć różyczki brokułów i zalać wrzątkiem. Odstawić na 20 min a następnie odcedzić i wyłożyć na półmisku. Masło roztopić w rondelku, dodać mąkę, wymieszać, powoli dodawać mleko, przyprawy i pokruszony ser. Nie gotować. Polać brokuły przygotowanym sosem. Sałatka wiosenna. 1 szklanka ryżu Uncle Bens, 1 cała pierś pokrojona w kostkę przyprawiona vegetą i pieprzem, pęczek szczypioru. 4 ogórki gruntowe ze skórką pokrojone w kostkę, 1 papryka czerwona, 4 rosołki drobiowe (rozkruszone), Wszystko wkładamy na sito Cudu Kuchennego. Zalewamy po brzegi wrzątkiem, mieszamy. Zamykamy i zostawiamy na 35 minut. Odcedzamy, lekko studzimy i dodajemy pół puszki kukurydzy, 6- 7 rzodkiewek pokrojonych i pęczek koperku. Wszystko zalewamy sosem jogurtowym. Smacznego! Paprykarz Rarytas Marysi 1 kg ryby morskiej (filety), szklanki oleju, 2- 3 torebki ryżu (około 350g.), 4 cebule (średniej wielkości), 1 słoiczek przecieru pomidorowego, 2 słoiczki keczupu, przyprawy do smaku. Cebulę drobno pokroić w Szefie Kuchni, udusić na oleju. Następnie dodać przecieru pomidorowego, keczup i przyprawy (gotować 5 minut). W cudzie zalać ryż na 40 minut (Unce Beans). Woda musi być lekko osolona. Ryż wyjąć z sitem, odcedzić. Do cudu (bez sita) włożyć osolone, pokrojone filety i zalać wrzącym sosem, pomieszać. Zamknąć i zostawić na 40 minut. Po otwarciu Cudu rybę z sosem pognieść tłuczkiem, dodać ryż i doprawić do smaku. Przygotowania zaczynamy od zalania ryżu. W międzyczasie przygotowujemy sos. Wszystko robimy w jednym cudzie dla oszczędności wody (mycia naczyń). Ryba po cygańsku. (albo 4 piersi z kurczaka) Składniki: 1 kg ryby pokrojony w paseczki osuszony, przyprawiony i skropiony cytryną układamy na dno cudu bez sita. 3 cebule, słoik ogórków konserwowych, słoik papryki konserwowej rozdrobnić w szefie kuchni. Zalewa: szklanki oleju, szklanki wody, słoiczek przecieru i ketchupu, 3 łyżki cukru, 3 łyżki octu- chwilę gotujemy aby zalewa była gorąca. Doprawiamy do smaku(konieczni cukier) i wrzącą zalewą zalewamy ryby. Zamykamy cud na 40 minut. Sałatka z pieczarek kg małych pieczarek, sól, pieprz, 5 jajek ugotowanych na twardo, majonez, natka pietruszki. Oczyszczone pieczarki wrzucamy do cudu kuchennego, wsypujemy 1 łyżeczkę soli i zalewamy wrzątkiem na 15 min. Ostudzone pieczarki i jajka osobni rozdrabniamy w szefie kuchni (5 6 ruchów). Składniki mieszamy dodając 2-3 łyżki majonezu, posiekana natkę pietruszki sól i pieprz do smaku. Sałatka rybna 4-5 filetów rybnych, 2 świeże ogórki, 1 świeża papryka, 3 kostki rosołowe, przyprawy. Filety rybne pokroić w mniejsze cząstki, przyprawić skropić cytryną. Ogórki i paprykę skroić w kostkę. Wszystkie składniki włożyć na sito cudu kuchennego, dodać pokruszone kostki rosołowe, całość zalać wrzątkiem na 30 min. W trakcie zalewania delikatnie pomieszać składniki. Potem odcedzamy i chłodzimy sałatkę. SOS: 1 jogurt naturalny, 3 łyżeczki koperku, 2 łyżki majonezu, sól, pieprz, vegeta do smaku, można też dodać ząbek czosnku. Sałatka z kaszą kuskus 1 szklanka kaszy kuskus, 1 średni ogórek, 1 czerwona papryka, puszka tuńczyka, zielony koperek, 2 kostki rosołowe, sól, majonez, pieprz Do cudu kuchennego wsypać kaszę, pokrojonego w kostkę ogórka i paprykę, dodać pokruszone kostki rosołowe, łyżeczkę soli i zalać na 12-15 min wrzątkiem. Odcedzić i przestudzić. Dodać tuńczyka, posiekaną zieleninę (koperek lub natkę) i połączyć wszystko majonezem Kurczak po hawajsku 2 piersi z kurczaka pokroić w kostkę, przyprawić. Do cudu kuchennego z sitem włożyć kurczaka dodać 3 pokruszone kostki rosołowe, zalać wrzątkiem i odstawić na 25 min. 2 cebule rozdrobnić i zeszklić. Do cebuli dodać słoiczek pokrojonej papryki konserwowej (można dodać trochę zalewy, jeżeli chcemy mieć ostrzejszy smak potrawy), 1 puszkę ananasa, 1 mały słoiczek keczupu ostrego. Doprowadzić wszystko do wrzenia i chwilę pogotować. Kurczaka odcedzić włożyć do cudu kuchennego (bez sita). Do wrzącego sosu dodać osączoną fasolkę czerwoną (dodana wcześniej może się pomarszczyć). Gorącym sosem zalać kurczaka i odstawić na 15 min. Kurczak z brzoskwiniami 2 piersi z kurczaka pokroić w kostkę przyprawić curry. Do cudu z sitem włożyć kurczaka 1-2 kostki rosołowe zalać wodą i gotować ok. 3o min. 1 puszkę brzoskwiń pokroić w drobną kostkę i razem z syropem gotować na małym ogniu do lekkiego odparowani soku ok. 20 min. Osobno na patelni z małą ilością tłuszczu usmażyć 5 1 dkg wiórek kokosowych ok. 1 min. Kurczaka odcedzić dodać brzoskwinie, wiórki, 2 łyżki keczupu wymieszać i odstawić pod przykryciem na 15 min. Doprawić do smaku. Roladki z drobiu 1 podwójną pierś z kurczaka, ser żółty w plasterkach, świeży ogórek lub konserwowy, vegeta, sól, pieprz, koperek, 2 kostki rosołowe Piersi pokroić wzdłuż długiego boku na cienkie paski około 0,5 cm. Zbić lekko tłuczkiem do mięsa. Płaty posypać przyprawami, położyć plasterki sera i kawałek ogórka. Zwinąć roladki i spiąć wykałaczka. Ułożyć w sicie Cudu Kuchennego na koperku i posypać vegetą. Dodać 2 kostki rosołowe i zalać lekko posolonym wrzątkiem. Pozostawić na 30 min. . Roladki z kurczaka z morelami 2 piersi z kurczaka, 15-20 dkg moreli, przyprawy Rozbić cienko piersi i przyprawić, pociąć na cienkie paski o szerokości 3-4 cm, położyć morelę i zawinąć spiąć wykałaczką. Roladki ułożyć na sicie, pokruszyć 2-3 kostki rosołowe i całość zalać wrzątkiem. Pozostawić na 30 min. SOS curry: jogurt naturalny duży, 2-3 łyżki majonezu, 2 łyżki żurawin, 1 łyżka keczupu, 2 pełne łyżeczki przyprawy curry, 1 łyżeczka soli. Wszystkie składniki wsypujemy do MIX Maxa, dobrze mieszamy aby połączyły się wszystkie składniki. Do roladek możemy przygotować w cudzie ryż. Całość polewamy sosem ZUPA POMIDOROWA Z PULPETAMI ( cud kuchenny bez sita) 50dkg mięsa mielonego doprawić jak na kotlety bez bułki tartej. Uformować małe kulki i ułożyć na dnie cudu. Zalać gorącą wodą z rozkruszonymi 3 kostkami rosołowymi.. Odstawić na 20 minut. Następnie wsypać drobny makaron, przykryć i odstawić na 10 minut. Odebrać trochę płynu i wlać do MIX-MAXA dodać do smaku przecier i śmietanę, wymieszać i wlać do zupy. Przyprawić do smaku. Ryba po grecku 1 kg filetów rybnych, kg marchwi, 2-3 cebule, 1-2 pietruszki, selera, por, sól , pieprz, przyprawa do ryb, słoiczek przecieru pomidorowego, 2-3 łyżki keczupu,(lub l ostrego keczupu) 1 kostka rosołowa, niepełna szklanka wody. (Zestaw warzyw dowolny) Filety odmrozić, przyprawić, skropić sokiem z cytryny, Warzywa siarkować dodać kostkę rosołową oraz wodę i dusimy aż będą miękkie, Dodajemy przecier, keczup, przyprawy. Przed włożeniem ryby do cudu wlewamy trochę gorącej wody, żeby go ogrzać po chwili wylewamy. Wyciągamy sito i układamy warstwami gorące warzywa, surowa ryba. Pierwszą i ostatnią warstwę stanowią warzywa. Zamykamy cud i odstawiamy na ok. 30-40 min. Pulpety w sosie pomidorowym z warzywami. Przygotować mięso mielone 30- 40 dag. Przyprawić do smaku, dodać jajko. Następnie formujemy małe kuleczki i układamy na sicie cudu. W garnku gotujemy wodę-2 litry z 3- 4 kostkami rosołowymi. Kiedy woda zacznie się gotować wówczas wrzucamy mrożonkę i czekamy 2- 4 minuty aż warzywa się zagotują. Potem zalewamy tym pulpety. W trakcie zalewania należy delikatnie wszystko zamieszać aby woda mogła swobodnie przelecieć przez sito. Całość przykrywamy i pozostawiamy na 25- 30 minut. Potem odcedzamy i możemy spożywać. Należy pamiętać o poziomie zalania- do krawędzi cudu. Do pulpetów można przygotować makaron, ryż lub kaszę na tej samej zasadzie, czyli zalewając w cudzie. W shakerze przygotowujemy sos jogurtowo- majonezowy. Składniki sosu: 3- 4 łyżki majonezu, jogurt naturalny (najlepiej gęsty), 2- 3 ząbki czosnku, 3- 4 łyżki ketchupu i przecieru pomidorowego oraz przyprawy: sól, pieprz, trochę wedety, bazylia. Wszystkie składniki mieszamy w zamkniętym shakerze, a powstałym sosem polewamy danie. Do tego zestawu pasuje również sos podany w przepisie kaszy z kurczakiem. Pięć w jednym szklanki ryżu, 1 pierś kurczaka, 2 filety rybne, 2,5 litra wywaru z jarzyn pokrojonych w kostkę, przyprawy: czosnek, ziele angielskie, pieprz, liść laurowy, 1 łyżka oleju, sos biały, koperek, rodzynki, orzechy. Zagotować 2,5 litra wywaru jarzynowego dodać olej i przyprawy, następnie wsypać ryż i gotować tradycyjnie 7 min. rybę i piersi ułożyć na sicie zalać wrzącym wywarem. Pozostawić na 30 min. Po tym czasie odcedzić i podawać z sosem dodając rodzynki i orzechy. Z pozostałego wywaru przygotować zupę pieczarkową lub pomidorową. Ryba soute lub w galarecie 5-6 filetów, 1 marchewka, 1 pietruszka, cebuli, kawałek selera, cytryna, sól, pieprz, vegeta lub 4 łyżeczki żelatyny do galarety. Filety pokropić cytryną i ułożyć na sicie cudu. Osobno ugotować 2,5 l wywaru warzywnego z przyprawami, dodając na koniec gotowania trochę octu lub soku z cytryna. Wrzącym wywarem zalać rybę i zamknąć ba 40 min. Odsączyć i podawać z sosem koperkowym, buraczkowym lub na zimno w galarecie. W tym celu do l wywaru dodać 4 łyżeczki żelatyny. Nie gotować. Przestudzonym wywarem zalać rybę z warzywami. Barszcz czerwony z pasztecikami, serem fetą i porą. Barszcz: Potrzebujemy 4- 5 średnich buraczków, marchewkę, pietruszkę, kawałek pory, sok z 1 cytryny, 4-5 ząbków czosnku, sól, pieprz, liść laurowy, 4 kostki rosołowe. Buraczki z warzywami ścieramy na tarce i umieszczamy w sicie cudu dodając przyprawy, posiekany czosnek i wszystko to skrapiamy całą cytryną. W garnku zagotowujemy niecałe 2 litra wody z kostkami rosołowymi, wrzątkiem zalewamy warzywa, delikatnie mieszając aby woda mogła swobodnie spłynąć przez dziurki sita. Poziom zalania do uskoku cudu. Całość zamykamy i pozostawiamy na 30 minut. Paszteciki: Składniki: Cały, kopiasty Mix- Max mąki, 4 łyżki roztopionego masła lub oliwy, kostki drożdży , 1 szklanka mleka, 3 żółtka, 1 całe jajko, 1 łyżka cukru, szczypta soli. 1.Do miski wsypać mąkę i szczyptę soli. W shakerze roztrzepać kostki drożdży, cukier, ciepłe mleko, 3 żółtka, 1 całe jajko. Potem zawartość z Shakera wlać do miski, zamknąć ją i kilka razy potrzepać, tak aby masa się wymieszała. 2.Otwieramy miskę, zgarniamy ciasto z pokrywki i ścianek miski, polewamy masło lub olej. Jeszcze raz zamykamy miskę i kilka razy nią potrzepujemy. Kiedy poczujemy, że ciasto odrywa się już od ścianek miski, wkładamy odpowietrzoną i zamkniętą miskę wraz z zawartością do ciepłej wody. Po trzykrotnym odskoczeniu pokrywki ciasto jest gotowe do dalszej obróbki. Cisto dzielimy na 3- 4 porcje, rozwałkowujemy w prostokąty nakładamy farsz i zawijamy, potem kroimy jak makowiec, układamy na blaszce, możemy też posmarować wierzch białkiem. Pieczemy około 25- 30 minut w temperaturze 190- 200C. Farsz: kostka sera Feta, 3 pory. Porę pokroić drobno i zeszklić na oliwie. Ser Feta pokroić w kostkę i połączyć z przestygnięto porą. Paszteciki możemy nadziewać również pieczarkami, kapustą, mięsem itp. GOTOWANE FILETY RYBNE 4 filety rybne (rozmrożone lub kostka rosołowa), 1 świeży ogórek o małych nasionach, 2 kostki rosołowe łyżki vegety, pieprz, 1-2 łyżki posiekanej natki pietruszki lub koperku Do cudu kuchennego włożyć rozmrożoną rybę, dodać pokrojony w kostkę ogórek, doprawić przyprawami, dodać rozdrobnione kostki rosołowe. Wszystko zalać wrzątkiem na wysokość 1,5 cm od górnej krawędzi, przykryć o odstawić na około 30 min. Rybę podawać z ugotowanym ogórkiem polaną sosem koperkowym lub jogurtowym. Ryba w warzywach (porcja dla 4 osób) 4 filety rybne, 1 cytryna, pęczek brokuł, 1 mały kalafior, 3 średnie marchewki , kapusty włoskiej, sól, pieprz przyprawa do ryb, czosnek, 1 szklanka białego wina, 2 kostki rosołowe, natka pietruszki, koperek Do cudu wkładamy filety wcześniej skropione sokiem z cytryny. Na filetach układamy drobno rozdzielone różyczki kalafiora i brokuły, kapustę włoską pokrojoną w paski, marchew stratą na grubej tarce, natkę, koperek i posypujemy przyprawą do ryb, rozkruszone kostki rosołowe. To wszystko zalewamy gorącą wodą (do uskoku w cudzie około 2,5 litra). Przykrywamy i odstawiamy na 30-40 min. W MIX-MAXIE rozrabiamy sos: 1 jogurt naturalny (duży) koperek drobno posiekany, 1-2 ząbki czosnku 1 łyżeczkę vegety. Na dużym półmiski rozkładamy po środku rybę obok brokuły, kalafior marchewkę i kapustę. Na rybę wylewamy sos. BARSZCZ UKRAIŃSKI 2 litry wrzącej wody, 4 kostki rosołowe, 1 paczka mrożonki (5 lub 7 składnikowej lub barszcz ukraiński), 1 puszka czerwonej fasoli, cytryny, lub 1 łyżka octu lub łyżeczki kwasku cytrynowego, 1 lub 2 piersi z kurczaka, 250 ml. Smietany, 1 kostka czosnku knora lub 2 ząbki czosnku, pieprz oraz odrobina cukru Zagotować wodę z kostkami rosołowymi, na wrzątek wrzucić mrożonkę gotować 3 min. Pod koniec wlać śmietanę i zagotować. W cudzie ułożyć pokrojone piersi, fasolke i zalać wrzącym wywarem z warzywami. Gotować w cudzie 30-40 min. ZUPA OGÓRKOWA KREM (cud bez sita) 4 5 ogórków kiszonych starkowanych. Wyłożyć do cudu. 3 serki topione (po 100 g), 3 kostki rosołowe, szklanki gorącej wody Serki i kostki rozpuścić w gorącej wodzie Można to zrobić w szefie kuchni lub Mix Maxie. Wylać na ogórki. Całość zalać gorącą wodą około 2,5 lita (do uskoku w cudzie) Gotować 10 min. Można dodać pietruszkę, koperek lub ziemniaki pokrojone w drobną kostkę (ziemniaki osobno lekko podgotowane metodą tradycyjną ok. 10 min ) RYŻ lub KASZA GRYCZANNA W CUDZIE Około kg ryżu lub kaszy przepłukać gorącą wodą w cudzie, przelać jeszcze raz gorącą wodą. Dodać rosołki lub inne przyprawy i zalać gorącą wodą powyżej ryż / kaszy na wysokość około 2,5 cm. Przytrzymać ręce na pokrywce aż poczujemy ciepło. Zostawić na około 25 30 min. Jeżeli jeszcze nie znamy ryżu to można go najpierw zalać na 10 min , odcedzić i powtórnie zalać gorącą wodą. KASZA GRYCZANNA Z KURCZAKIEM I WARZYWAMI 3 torebki kaszy (wysypać z opakowania)- max. kg., przelać w sitku od cudu kuchennego wrzątkiem. Wstawić do garnka. Rozkruszyć 3 kostki rosołowe (jeżeli 1 kostkę to można dodać trochę vegety) i wysypać na kaszę. Zalać składniki wrzącą wodą cały czas mieszając, aby wodo poszła pod sitko - 2,5 cm ponad powierzchnię kaszy. Przykryć. Gotować 25 min. Odkryć, przykryć ponownie i pozostawić na chwilę. (kaszę jęczmienną 35 min) 2 piersi z kurczaka pokroić w kostkę, przyprawić (przyprawa do kurczaka, sól, pieprz, vegeta) i odstawić. Do cudu pod uskok wlać gorącą wodę (to jest miarka) przelać do zwykłego garnka i doprowadzić ponownie do wrzenia, na wrzątek wrzucić mrożonkę (kalafior, brokuły, marchew, groszek). Do cudu przełożyć przyprawionego kurczaka i rozkruszyć 4 kostki rosołowe. Po doprowadzeniu wody z warzywami do wrzenia chwilę pogotować i wylać na kurczak - mieszając, aby woda poszła pod sitko. Gotować 35 min. Jeżeli warzywa świeże to należy gotować 5 min. dłużej (same warzywa 20 25 min) SOS JOGURTOWY Z BAZYLIĄ 1 jogurt naturalny duży, 2 łyżki majonezu, 2-3 ząbki czosnku , 1 - 2 łyżeczki bazylii , 1 łyżeczkę vegety Wszystko wymieszać w MIX Maxie PIERSI KURCZAKA Z RÓŻOWYM SOSEM MAJONEZOWYM (6 PORCJI) Mięso natrzeć Jarzynką do mięs, skropić olejem i winem. Ułożyć w misce J02 Nowa Fala 2,5 l na 1 godzinę. Zagotować 2 litry wody z 2 kostkami Rosołu Królewskiego. Ułożyć piersi kurczaka w C18 Kuchmistrzu i zalać gotującym się rosołem. Trzymać pod przykryciem przez 40 minut. Sos majonezowy: Ogórki pokroić w drobną kostkę lub zetrzeć na tarce Zosia Samosia. W D36 Pomocy Kuchennej połączyć Majonez dekoracyjny z ogórkami i ketchupem. Mięso wyjąć z Kuchmistrza i pokroić w cienkie plastry. Podawać z sosem majonezowym. Składniki: - 2 łyżki Jarzynki do mięs Winiary - 2 kostki Rosołu Królewskiego Winiary - 4 piersi kurczaka - 4 łyżki oleju - 1 lampka białego wina Sos majonezowy: - 5 łyżek Moajonezu dekoracyjnego Winiary- 2 ogórki konserwowe, - 3 łyżki ketchupu Zupa czosnkowa 3-4 kostki rosołowe, 1 filet kurczaka - pokrojony w kostkę posypany wcześniej vegetą, główka czosnku zmiażdżonego, 1/3 makaronu, mała marchewka, kawałek selera - starte na grubych oczkach, pęczek posiekanej natki pietruszki, pieprz do smaku całość zalać wrzątkiem w CUDZIE bez sita, po 30 - 35 minutach odkryć i wlać 200 ml śmietany. Gotową zupę wlewać do talerzy z utartym żółtym serem lub grzankami. SAŁATKA NEAPOLITAŃSKA Z MAKARONEM opakowania makaronu (świderki), 25 dag salami, 25 dag sera gouda , 1 puszka fasolki, 1 mały słoiczek oliwek z papryczką, koper zielony. Makaron ugotować w Cudzie (zalewamy wrzątkiem 2,5 l. na 10 minut). Odcedzamy. Salami i ser kroimy w paski, oliwki na połówki. Wszystkie składniki łączymy i zalewamy sosem winegret. Sałatkę wymieszać z sosem podawać schłodzoną w Perle Stołowej. ZUPA PIECZARKOWA Z MAKARONEM paczki makaronu, 200 g pieczarek, 100 ml śmietany, 50 g masła lub margaryny, 1 marchew średniej wielkości, 1 pęczek szczypiorku, 1 pęczek zielonej pietruszki, vegeta, sól, pieprz. Makaron zalać na sitku Cudu wrzątkiem do pełna, przykryć. Czas gotowania zależy od gatunku makaronu. Makaron jajeczny domowej roboty nitki 10 minut, łazanki 15 minut. W międzyczasie utrzeć na tarce marchewkę, pokroić natkę pietruszki i szczypiorek. Obrane i opłukane pieczarki udusić na maśle lub margarynie. Kiedy makaron jest gotowy, odlać połowę wody. Z sitka makaron przełożyć do pojemnika z pozostałą wodą, dodać pieczarki i śmietanę, doprawić do smaku i pozostawić pod przykryciem przez 5 minut. Podawać w tym samym pojemniku, pod spód podłożyć pokrywkę Cudu Kuchennego. Uwaga: w podobny sposób robimy zupę pomidorową, z tym, że do wody dodajemy 200 ml śmietany i 100 ml koncentratu pomidorowego zmiksowanego w Mix-Maxie. SPAGHETTI Z SZYNKĄ 1 paczka makaronu (spaghetti, rurki, krajanka), 2 cebule, 2 łyżki oleju, kukurydza konserw., 4-5 plastrów szynki, 3 ogórki kiszone, papryka, ząbek czosnku, sól, pieprz, 100 g żółtego sera, kubek jogurtu naturalnego, zioła. Makaron umieścić na sicie Cudu i zalać wrzącą, osoloną wodą. Ugotować. Cebulę, plasterki szynki, paprykę ogórki pokroić w kostkę. Warzywa włożyć do miski, dodać olej i wymieszać. Przyprawić solą, pieprzem, czosnkiem i ziołami. Makaron po ugotowaniu przelać na sicie ciepłą wodą i wymieszać z warzywami. Gorący nakładać na talerze, posypać startym serem i polać jogurtem. SOS KOPERKOWY 2 łyżki masła, 2 łyżki posiekanego koperku, 3 łyżki mąki, 250 ml wody,1 łyżeczka vegety, szklanki śmietany, sól do smaku. Masło roztopić w rondelku, dodać koperek i lekko podsmażyć. Do Mix-Maxa wlać, 250 ml wody, mąkę, vegetę i starannie wymieszać. Wlać do masła i zagotować do zgęstnienia, dodać śmietanę i zagotować, dodać soli do smaku RYBA W CEBULI 1 kg filetów rybnych,1 kg cebuli, 2 papryki kolorowe, 2 większe pieczarki, cytryny, słoiczka koncentratu pomidorowego, 1/3 szklanki octu, 2/3 szklanki wody, 3 łyżeczki cukru, 1 łyżeczka soli. Filety rozmrozić, pokroić w skośne kawałki, posypać vegetą i skropić sokiem z cytryny, odstawić. Cebulę pokroić w krążki, dodać drobno pokrojone - kolorową paprykę i pieczarki. Wszystko udusić na oleju. Koncentrat pomidorowy wymieszać z wodą i octem, dodać cukier i sól. Doprawić do smaku pieprzem. Tak przygotowany sos dodać do cebuli i zagotować. Następnie nie zdejmując warzyw z ognia przekładać do pojemnika Cudu kuchennego (bez sitka) układając na przemian warstwami na spód gorące warzywa, ryba, warzywa, ryba i na wierzch warzywa. Przykryć i odstawić na ok. 30 minut. Dobre na ciepło i na zimno Dietetyczne pulpety cielęco-rybne w sosie warzywnym 250 dkg cielęciny, 250 dkg dorsza, 1 białko, sok z cytryny, vegeta, przyprawy do smaku, natka pietruszki, natka selera, 1 łyżeczka kaszy mannej lub 1 łyżeczka bułki tartej, włoszczyzna, 2 łyżki mąki. Mięso i rybę zmielić, wymieszać z białkiem, sokiem z cytryny, natką i bułką. Doprawić do smaku. Zrobić małe pulpety i ułożyć na dnie sita Cudu. Zalać wrzącym wywarem (2 litry) włoszczyzna i vegeta. Zostawić na 30 min. Po tym czasie ulać z cudu 150 ml wywaru dodać mąkę, zamieszać i zagotować w rondelku. Pulpety odcedzić. Resztę wywaru wymieszać z zagotowanym i polać pulpety. Zupa pomidorowa z makaronem paczki makaronu, 100 ml koncentratu pomidorowego, 200 ml śmietany, pęczek szczypiorku, natka pietruszki, vegeta, pieprz, sól Makaron zalać na sitku wrzątkiem do pełna i przykryć. Gotować tyle czasu ile pisze na opakowaniu. Natkę pokroić. Śmietanę wymieszać z koncentratem pomidorowym. Kiedy makaron będzie gotowy odlać połowę wody z cudu wymieszać ze śmietaną i koncentratem, wrzucić makaron i przykryć jeszcze na 5 minut. Po tym czasie zupa gotowa, posypać natką i smacznego. Pulpety z kaszą i sosem Mięso mielone drobiowe, 1 jajko, podsmażona cebulka, sól, pieprz, bułka tarta, kostki rosołowe. Z mięsa przygotowujemy pulpeciki dodając bułkę oraz pozostałe składniki. Do cudu wsypujemy przepłukaną kasze perłową a na nią kładziemy pulpety obtoczone w mące i rozkruszone kostki rosołowe. Zalewamy wrzątkiem na 40 min. Rosół dietetyczny na piersi z kurczaka 1 pierś kurczaka lub indyka pokrojona w ostkę, 2 kostki rosołowe (1 wołowa 1 drobiowa), ząbek czosnku, drobno pokrojona włoszczyzna, 1 łyżeczka vegety. Czas gotowania 30 40 min. Zupa pieczarkowa z kurczakiem 1 pierś kurczaka, 3 garście makaronu, 15 dkg pieczarek, koperek, włoszczyzna, vegeta, rosołki, pieprz, magii, śmietana 12 % Wszystkie składniki gotujemy 35 min. Po otwarciu cudu dolewamy śmietanę z posiekanym koperkiem ZUPA Pieczarkowa KREM (cud bez sita) 20 30 dkg pieczarek, 1 koszta grzybowa, 1 kostka Knor cebulka smażona, 1 kostka Knor pietruszka 1 kostka rosołek, 3 serki topione Pieczarki rozdrobnić w szefie kuchni. Wyłożyć do cudu. Do szefa włożyć serki topione pokruszyć kostki dodać szklanki ciepłej wody wymieszać, żeby powstała delikatna masa. Wylać na pieczarki. Uzupełnić cud gorącą wodą około 2,5 l (do uskoku w cudzie). Gotować 10 min. Można dodać pietruszkę, koperek lub ziemniaki pokrojone w drobną kostkę (ziemniaki osobno lekko podgotowane metodą tradycyjną ok. 10 min ) Kasza z pieczarkami 2 szklanki kaszy jęczmiennej lub gryczanej, 300 g pieczarek starte na tarce, 1 pora sparzona i posiekana lub papryka czerwona, 1 pierś z kurczaka pokrojona w kostkę, 1 kostka rosołowa, przyprawy. Wszystkie produkty zalewamy wrzątkiem na 45 min. Możemy kasze polać sosem. Sałatka z kalafiora 1 kalafior, 2 średnie ogórki, 2 jajka, przyprawy, zioła Kalafior gotujmy z cudzie zalewając osolonym wrzątkiem ok. 20-25 min. Nie może być zbyt miękki. Odcedzamy. Przechowujemy w cieple. W cudzie gotujemy jajka na twardo zalewając wrzątkiem na 15min. Ugotowane jajka i ogórek kroimy w kostkę i dodajemy do kalafiora, mieszamy z majonezem, przyprawami i ulubionymi ziołami. Sałatka chińska 2 opakowanie Nudli Knorra z kurczak (1 łagodna 1 pikantna), pierś z kurczaka, 1 puszka kukurydza, 1 puszka fasolki czerwonej, 1 papryka czerwona ( może być konserwowa), kapusta pekińska majonez. Piersi z kurczaka pokroić w kostkę przyprawić i ugotować w cudzie 35 min. Poruszyć makaron i wsypać do miski do ciasta, dodać kukurydzę, fasolkę, paprykę, zszatkowaną w szefie kapustę kapustę. Majonez wymieszać z przyprawami z Nudli i dodać do pozostałych składników i wymieszać. Wstawić na kilka minut do lodówki Zupa rybna 70 dkg ryby, 20 dkg cebuli, 2 łyżki ostrej papryki, łyżka chili w proszku, 2 pomidory, 2 czerwone papryki, 1 łyżka oliwy. Cebulę obrać i posiekać w szefie kuchni. Cebulę i oczyszczoną rybę włożyć do zimnej posolonej wody. Gotować 5 min, nie mieszając. Umyć warzywa i posiekać w szefie kuchni. W garnku rozgrzać oliwę, wrzucić paprykę i pomidory i smażyć 10 min. Do bulionu rybnego dodać podsmażoną paprykę i pomidory, posolić i popieprzyć, włożyć rybę i gotować razem 10 min. Przyprawić ostrą papryką i chili, wymieszać. Żupę podawać gorącą. Ryba lub kurczak w kokosowej śmietance 500 g filetów z białej ryby lub piersi z kurczaka, 1 duża cebula, 1 łyżka masła, 1 papryczka chili lub łyżeczki chili w proszku, 2 łyżeczki przyprawy indyjskiej lub curry, 1 łyżeczka imbiru startego świeżego lub w proszku, 250 ml śmietany 18% lub Crem fine do gotowania, 1 łyżka wiórków kokosowych, 2 ząbki czosnku, 1 łyżka soku z cytryny, do przybrania zioła świeże lub suszone: kolendra, bazylia lub inne. W garnku podgrzewamy śmietanę, do gorącej wsypujemy wiórki kokosowe i odstawiamy na 30 min. Rybę lub piersi z kurczaka umieszczamy w Cudzie Kuchennym, kruszymy kostkę rosołową, dodajemy 1 łyżeczkę curry i zalewamy wrzątkiem na: ryba na około 20 min, kurczak na około 30 min. W tym czasie w rondelku rozgrzewamy masło i podsmażamy cienko pokrojoną cebulę i lekko obsmażamy. Następnie dodajemy posiekany czosnek, paprykę, chili, curry, imbir. Smażymy na małym ogniu nie dopuszczając do zrumienienia żadnego składnika. Wlewamy zalane śmietaną wiórki kokosowe, sok z cytryny, solimy do smaku i gotujemy na małym ogniu przez 10 min często mieszając. Rybę lub kurczaka wyjmujemy z Cudu Kuchennego, kładziemy na półmisek i zalewamy gorącym sosem kokosowym. Posypujemy ziołami świeżymi lub suszonymi. Podajemy z ryżem lub pieczywem. Danie z kaszy 2 szklanki kaszy, 2 kiełbasy, 300 dkg pieczarek, 2 duże cebule, 2 marchewki, 1 pietruszkę, 1 por, selera, 2 opakowanie sosu do pieczeni Knorr, sól, pieprz i olej do smażenia. Warzywa zetrzeć na tarce i usmażyć na oleju razem z pieczarkami do miękkości. Dolać wodę i sos. Na sitko cudu wsypać kaszę i pokrojoną kiełbasę. Zalać wrzącym sosem z pieczarkami. Odstawić na 40 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Zupa cebulowa Szklanka makaronu, 2 kostki rosołowe, 200 g serków topionych, fileta z piersi pokrojonego w kostkę lub parówka, natka pietruszki, 2 paczki zupy cebulowej lub porowej w proszku. Do Cudu Kuchennego wsypać makaron, rozpuszczone w odrobinie gorącej wody serki topione oraz wszystkie pozostałe składniki. Mieszając zalać zawartość około 2 litrami wrzątku zamknąć pojemnik i odstawić na 30-40 min. Żurek barszcz biały 30 dkg wędzonki pociętej w kostkę, 5 - 6 jajek na twardo również pociętych w kostkę, 30 dkg twarogu pokruszonego , 4 kostki rosołowe, 2 łyżki chrzanu, 4- 5 ząbków czosnku, majeranek, pieprz. Wszystko wsypujemy do Cudu bez sita, zalewamy wrzątkiem po brzeg i mieszamy. Całość należy odstawić na 15 minut. Przyprawić do smaku solą, pieprzem i dodać 2-3 łyżki chrzanu Zupa szczawiowa z jajkiem Pęczek świeżego szczawiu lub 1 słoiczek, 3-4 jajka ugotowane na twardo, 3-4 kostki rosołowe, koperek, cebula, 3 serki topione po 100 g liść laurowy, pieprz, sól, przyprawy. Szczaw umyć, pokroić nożem i włożyć do cudu kuchennego bez sita. Do Szefa Kuchni włożyć cebulę, rozdrobnić, dodać serki topione, pokruszone kostki rosołowe, dodać 300 ml gorącej wody, wymieszać. Szczaw zalać 2 litrami gorącej wody, wsypać koperek, uzupełnić wodą z serkami wymieszanymi w szefie kuchni. Przykryć Cud kuchenny i odstawić na 15-20 min. Jajka pokroić w ósemki i dodać do porcji zupy, przyprawić do smaku. Piersi z kurczaka Piersi z kurczaka przyprawić wg uznawania. Nie rozbijać. Ułożyć płasko na sicie jedną warstwę. Zalać wrzątkiem po brzegi ( do uskoku), zamknąć i nie przestawiać ani nie otwierać przez 35 min. Odsączyć i podawać soute lub z sosem. Z wywaru można przygotować sos lub zupę. Piersi z kurczaka w jarzynach 2 piersi kurczaka, 2 l wrzątku, 3 kostki rosołowe, 1 l warzyw startych na grubej tarce (1 pietruszka, selera, kawałek pora, 2 marchewki) lub mrożonka wieloskładnikowa, sól, pieprz, papryka. Dzień wcześniej filety natrzeć przyprawami i ułożyć ciasno w pojemniku (np.. w Niezbędnej Trójce) zostawić w lodówce na dobę. Na drugi dzień zagotować 2 litry wody z rosołkami i startymi warzywami, gotować 3 min. Kurczaka ułożyć na sicie w cudzie kuchennym, zalać wrzątkiem, zamknąć i odstawić na 40 min. Odsączyć, przełożyć na półmisek. Gotowany de volaille 2 piersi z kurczaka, 200 g serka topionego, masło, sól, pieprz, pomidorki koktajlowe. Piersi z kurczaka pokroić na kawałki, delikatnie rozbić, doprawić solą i pieprzem. Na brzegu każdego kawałka ułożyć plasterek serka topionego i trochę masła, - rozsmarować na całym kawałku. Zwinąć kawałki mięsa w roladki. Uformowane kotlety de volaille włożyć do Cudu Kuchennego zalać do pełna wrzątkiem, zamknąć pojemnik. Po 25 min wyjąć roladki, odsączyć podawać z pomidorkami koktajlowymi. Roladki rybne z brokułami Filet z pangi 5 szt., 300 g serka topionego, 2 główki brokułów, sól, kostka Knorr kolorowy pieprz. Umyte brokuły podzielić na różyczki. Trzon brokułów pokroić w kostkę i włożyć pod sito Cudu Kuchennego. Filety pokroić w paski ok. 10 cm, posolić i posmarować serkiem topionym ( około 1 do 2 serków) i zrolować. Do sita włożyć roladki, na wierzch położyć różyczki brokułów, posolić posypać rozkruszona kostką kolorowego pieprzu, zalać wrzątkiem, przykryć pokrywką i odstawić na 30 min. Po 30 min. Zdjąć pokrywkę wyjąć sito i delikatnie zlać płyn do rondelka i podgrzać go. Zalać ponownie wrzątkiem roladki i brokuły i odstawić jeszcze na 30 min. Następnie wyjąć sito płyn zlać do rondelka. Pokrojone trzony brokułów przełożyć do szefa kuchni, dołożyć pozostały serek w razie konieczności dodać wywar i zmiksować. Roladki wyłożyć do płaskie perły stołowej, udekorować różyczkami brokułów i zalać przegotowanym sosem. Kalafior w sosie jogurtowym 1 kalafior, jogurt naturalny, pęczka koperku, 2 ząbki czosnku, 1 łyżka majonezu, sól, pieprz Do Cudu Kuchennego włożyć różyczki kalafiora, posolić i zalać do pełna wrzątkiem. Pozostawić na 30 min. Do Shakera wlać jogurt, majonez, wsypać drobno posiekany lub wyciśnięty czosnek, i koper. Przyprawić solą pieprzem. Schłodzić w lodówce. Ugotowany kalafior osuszyć na sicie, przełożyć do płaskiej perły stołowej i polać schłodzonym sosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Brokuły pod beszamelem 1 brokuł, szklanki mleka, 2 łyżki masła, 2 łyżki mąki, 150 g serka topionego lub pleśniowego, sól, pieprz, gałka muszkatołowa. Do Cudu wsypać 2 łyżki soli, na sicie ułożyć różyczki brokułów i zalać wrzątkiem. Odstawić na 20 min a następnie odcedzić i wyłożyć na półmisku. Masło roztopić w rondelku, dodać mąkę, wymieszać, powoli dodawać mleko, przyprawy i pokruszony ser. Nie gotować. Polać brokuły przygotowanym sosem. Sałatka wiosenna. 1 szklanka ryżu Uncle Bens, 1 cała pierś pokrojona w kostkę przyprawiona vegetą i pieprzem, pęczek szczypioru. 4 ogórki gruntowe ze skórką pokrojone w kostkę, 1 papryka czerwona, 4 rosołki drobiowe (rozkruszone), Wszystko wkładamy na sito Cudu Kuchennego. Zalewamy po brzegi wrzątkiem, mieszamy. Zamykamy i zostawiamy na 35 minut. Odcedzamy, lekko studzimy i dodajemy pół puszki kukurydzy, 6- 7 rzodkiewek pokrojonych i pęczek koperku. Wszystko zalewamy sosem jogurtowym. Smacznego! Paprykarz Rarytas Marysi 1 kg ryby morskiej (filety), szklanki oleju, 2- 3 torebki ryżu (około 350g.), 4 cebule (średniej wielkości), 1 słoiczek przecieru pomidorowego, 2 słoiczki keczupu, przyprawy do smaku. Cebulę drobno pokroić w Szefie Kuchni, udusić na oleju. Następnie dodać przecieru pomidorowego, keczup i przyprawy (gotować 5 minut). W cudzie zalać ryż na 40 minut (Unce Beans). Woda musi być lekko osolona. Ryż wyjąć z sitem, odcedzić. Do cudu (bez sita) włożyć osolone, pokrojone filety i zalać wrzącym sosem, pomieszać. Zamknąć i zostawić na 40 minut. Po otwarciu Cudu rybę z sosem pognieść tłuczkiem, dodać ryż i doprawić do smaku. Przygotowania zaczynamy od zalania ryżu. W międzyczasie przygotowujemy sos. Wszystko robimy w jednym cudzie dla oszczędności wody (mycia naczyń). Ryba po cygańsku. (albo 4 piersi z kurczaka) Składniki: 1 kg ryby pokrojony w paseczki osuszony, przyprawiony i skropiony cytryną układamy na dno cudu bez sita. 3 cebule, słoik ogórków konserwowych, słoik papryki konserwowej rozdrobnić w szefie kuchni. Zalewa: szklanki oleju, szklanki wody, słoiczek przecieru i ketchupu, 3 łyżki cukru, 3 łyżki octu- chwilę gotujemy aby zalewa była gorąca. Doprawiamy do smaku(konieczni cukier) i wrzącą zalewą zalewamy ryby. Zamykamy cud na 40 minut. Sałatka z pieczarek kg małych pieczarek, sól, pieprz, 5 jajek ugotowanych na twardo, majonez, natka pietruszki. Oczyszczone pieczarki wrzucamy do cudu kuchennego, wsypujemy 1 łyżeczkę soli i zalewamy wrzątkiem na 15 min. Ostudzone pieczarki i jajka osobni rozdrabniamy w szefie kuchni (5 6 ruchów). Składniki mieszamy dodając 2-3 łyżki majonezu, posiekana natkę pietruszki sól i pieprz do smaku. Sałatka rybna 4-5 filetów rybnych, 2 świeże ogórki, 1 świeża papryka, 3 kostki rosołowe, przyprawy. Filety rybne pokroić w mniejsze cząstki, przyprawić skropić cytryną. Ogórki i paprykę skroić w kostkę. Wszystkie składniki włożyć na sito cudu kuchennego, dodać pokruszone kostki rosołowe, całość zalać wrzątkiem na 30 min. W trakcie zalewania delikatnie pomieszać składniki. Potem odcedzamy i chłodzimy sałatkę. SOS: 1 jogurt naturalny, 3 łyżeczki koperku, 2 łyżki majonezu, sól, pieprz, vegeta do smaku, można też dodać ząbek czosnku. Sałatka z kaszą kuskus 1 szklanka kaszy kuskus, 1 średni ogórek, 1 czerwona papryka, puszka tuńczyka, zielony koperek, 2 kostki rosołowe, sól, majonez, pieprz Do cudu kuchennego wsypać kaszę, pokrojonego w kostkę ogórka i paprykę, dodać pokruszone kostki rosołowe, łyżeczkę soli i zalać na 12-15 min wrzątkiem. Odcedzić i przestudzić. Dodać tuńczyka, posiekaną zieleninę (koperek lub natkę) i połączyć wszystko majonezem Kurczak po hawajsku 2 piersi z kurczaka pokroić w kostkę, przyprawić. Do cudu kuchennego z sitem włożyć kurczaka dodać 3 pokruszone kostki rosołowe, zalać wrzątkiem i odstawić na 25 min. 2 cebule rozdrobnić i zeszklić. Do cebuli dodać słoiczek pokrojonej papryki konserwowej (można dodać trochę zalewy, jeżeli chcemy mieć ostrzejszy smak potrawy), 1 puszkę ananasa, 1 mały słoiczek keczupu ostrego. Doprowadzić wszystko do wrzenia i chwilę pogotować. Kurczaka odcedzić włożyć do cudu kuchennego (bez sita). Do wrzącego sosu dodać osączoną fasolkę czerwoną (dodana wcześniej może się pomarszczyć). Gorącym sosem zalać kurczaka i odstawić na 15 min. Kurczak z brzoskwiniami 2 piersi z kurczaka pokroić w kostkę przyprawić curry. Do cudu z sitem włożyć kurczaka 1-2 kostki rosołowe zalać wodą i gotować ok. 3o min. 1 puszkę brzoskwiń pokroić w drobną kostkę i razem z syropem gotować na małym ogniu do lekkiego odparowani soku ok. 20 min. Osobno na patelni z małą ilością tłuszczu usmażyć 5 1 dkg wiórek kokosowych ok. 1 min. Kurczaka odcedzić dodać brzoskwinie, wiórki, 2 łyżki keczupu wymieszać i odstawić pod przykryciem na 15 min. Doprawić do smaku. Roladki z drobiu 1 podwójną pierś z kurczaka, ser żółty w plasterkach, świeży ogórek lub konserwowy, vegeta, sól, pieprz, koperek, 2 kostki rosołowe Piersi pokroić wzdłuż długiego boku na cienkie paski około 0,5 cm. Zbić lekko tłuczkiem do mięsa. Płaty posypać przyprawami, położyć plasterki sera i kawałek ogórka. Zwinąć roladki i spiąć wykałaczka. Ułożyć w sicie Cudu Kuchennego na koperku i posypać vegetą. Dodać 2 kostki rosołowe i zalać lekko posolonym wrzątkiem. Pozostawić na 30 min. . Roladki z kurczaka z morelami 2 piersi z kurczaka, 15-20 dkg moreli, przyprawy Rozbić cienko piersi i przyprawić, pociąć na cienkie paski o szerokości 3-4 cm, położyć morelę i zawinąć spiąć wykałaczką. Roladki ułożyć na sicie, pokruszyć 2-3 kostki rosołowe i całość zalać wrzątkiem. Pozostawić na 30 min. SOS curry: jogurt naturalny duży, 2-3 łyżki majonezu, 2 łyżki żurawin, 1 łyżka keczupu, 2 pełne łyżeczki przyprawy curry, 1 łyżeczka soli. Wszystkie składniki wsypujemy do MIX Maxa, dobrze mieszamy aby połączyły się wszystkie składniki. Do roladek możemy przygotować w cudzie ryż. Całość polewamy sosem ZUPA POMIDOROWA Z PULPETAMI ( cud kuchenny bez sita) 50dkg mięsa mielonego doprawić jak na kotlety bez bułki tartej. Uformować małe kulki i ułożyć na dnie cudu. Zalać gorącą wodą z rozkruszonymi 3 kostkami rosołowymi.. Odstawić na 20 minut. Następnie wsypać drobny makaron, przykryć i odstawić na 10 minut. Odebrać trochę płynu i wlać do MIX-MAXA dodać do smaku przecier i śmietanę, wymieszać i wlać do zupy. Przyprawić do smaku. Ryba po grecku 1 kg filetów rybnych, kg marchwi, 2-3 cebule, 1-2 pietruszki, selera, por, sól , pieprz, przyprawa do ryb, słoiczek przecieru pomidorowego, 2-3 łyżki keczupu,(lub l ostrego keczupu) 1 kostka rosołowa, niepełna szklanka wody. (Zestaw warzyw dowolny) Filety odmrozić, przyprawić, skropić sokiem z cytryny, Warzywa siarkować dodać kostkę rosołową oraz wodę i dusimy aż będą miękkie, Dodajemy przecier, keczup, przyprawy. Przed włożeniem ryby do cudu wlewamy trochę gorącej wody, żeby go ogrzać po chwili wylewamy. Wyciągamy sito i układamy warstwami gorące warzywa, surowa ryba. Pierwszą i ostatnią warstwę stanowią warzywa. Zamykamy cud i odstawiamy na ok. 30-40 min. Pulpety w sosie pomidorowym z warzywami. Przygotować mięso mielone 30- 40 dag. Przyprawić do smaku, dodać jajko. Następnie formujemy małe kuleczki i układamy na sicie cudu. W garnku gotujemy wodę-2 litry z 3- 4 kostkami rosołowymi. Kiedy woda zacznie się gotować wówczas wrzucamy mrożonkę i czekamy 2- 4 minuty aż warzywa się zagotują. Potem zalewamy tym pulpety. W trakcie zalewania należy delikatnie wszystko zamieszać aby woda mogła swobodnie przelecieć przez sito. Całość przykrywamy i pozostawiamy na 25- 30 minut. Potem odcedzamy i możemy spożywać. Należy pamiętać o poziomie zalania- do krawędzi cudu. Do pulpetów można przygotować makaron, ryż lub kaszę na tej samej zasadzie, czyli zalewając w cudzie. W shakerze przygotowujemy sos jogurtowo- majonezowy. Składniki sosu: 3- 4 łyżki majonezu, jogurt naturalny (najlepiej gęsty), 2- 3 ząbki czosnku, 3- 4 łyżki ketchupu i przecieru pomidorowego oraz przyprawy: sól, pieprz, trochę wedety, bazylia. Wszystkie składniki mieszamy w zamkniętym shakerze, a powstałym sosem polewamy danie. Do tego zestawu pasuje również sos podany w przepisie kaszy z kurczakiem. Pięć w jednym szklanki ryżu, 1 pierś kurczaka, 2 filety rybne, 2,5 litra wywaru z jarzyn pokrojonych w kostkę, przyprawy: czosnek, ziele angielskie, pieprz, liść laurowy, 1 łyżka oleju, sos biały, koperek, rodzynki, orzechy. Zagotować 2,5 litra wywaru jarzynowego dodać olej i przyprawy, następnie wsypać ryż i gotować tradycyjnie 7 min. rybę i piersi ułożyć na sicie zalać wrzącym wywarem. Pozostawić na 30 min. Po tym czasie odcedzić i podawać z sosem dodając rodzynki i orzechy. Z pozostałego wywaru przygotować zupę pieczarkową lub pomidorową. Ryba soute lub w galarecie 5-6 filetów, 1 marchewka, 1 pietruszka, cebuli, kawałek selera, cytryna, sól, pieprz, vegeta lub 4 łyżeczki żelatyny do galarety. Filety pokropić cytryną i ułożyć na sicie cudu. Osobno ugotować 2,5 l wywaru warzywnego z przyprawami, dodając na koniec gotowania trochę octu lub soku z cytryna. Wrzącym wywarem zalać rybę i zamknąć ba 40 min. Odsączyć i podawać z sosem koperkowym, buraczkowym lub na zimno w galarecie. W tym celu do l wywaru dodać 4 łyżeczki żelatyny. Nie gotować. Przestudzonym wywarem zalać rybę z warzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Barszcz czerwony z pasztecikami, serem fetą i porą. Barszcz: Potrzebujemy 4- 5 średnich buraczków, marchewkę, pietruszkę, kawałek pory, sok z 1 cytryny, 4-5 ząbków czosnku, sól, pieprz, liść laurowy, 4 kostki rosołowe. Buraczki z warzywami ścieramy na tarce i umieszczamy w sicie cudu dodając przyprawy, posiekany czosnek i wszystko to skrapiamy całą cytryną. W garnku zagotowujemy niecałe 2 litra wody z kostkami rosołowymi, wrzątkiem zalewamy warzywa, delikatnie mieszając aby woda mogła swobodnie spłynąć przez dziurki sita. Poziom zalania do uskoku cudu. Całość zamykamy i pozostawiamy na 30 minut. Paszteciki: Składniki: Cały, kopiasty Mix- Max mąki, 4 łyżki roztopionego masła lub oliwy, kostki drożdży , 1 szklanka mleka, 3 żółtka, 1 całe jajko, 1 łyżka cukru, szczypta soli. 1.Do miski wsypać mąkę i szczyptę soli. W shakerze roztrzepać kostki drożdży, cukier, ciepłe mleko, 3 żółtka, 1 całe jajko. Potem zawartość z Shakera wlać do miski, zamknąć ją i kilka razy potrzepać, tak aby masa się wymieszała. 2.Otwieramy miskę, zgarniamy ciasto z pokrywki i ścianek miski, polewamy masło lub olej. Jeszcze raz zamykamy miskę i kilka razy nią potrzepujemy. Kiedy poczujemy, że ciasto odrywa się już od ścianek miski, wkładamy odpowietrzoną i zamkniętą miskę wraz z zawartością do ciepłej wody. Po trzykrotnym odskoczeniu pokrywki ciasto jest gotowe do dalszej obróbki. Cisto dzielimy na 3- 4 porcje, rozwałkowujemy w prostokąty nakładamy farsz i zawijamy, potem kroimy jak makowiec, układamy na blaszce, możemy też posmarować wierzch białkiem. Pieczemy około 25- 30 minut w temperaturze 190- 200C. Farsz: kostka sera Feta, 3 pory. Porę pokroić drobno i zeszklić na oliwie. Ser Feta pokroić w kostkę i połączyć z przestygnięto porą. Paszteciki możemy nadziewać również pieczarkami, kapustą, mięsem itp. GOTOWANE FILETY RYBNE 4 filety rybne (rozmrożone lub kostka rosołowa), 1 świeży ogórek o małych nasionach, 2 kostki rosołowe łyżki vegety, pieprz, 1-2 łyżki posiekanej natki pietruszki lub koperku Do cudu kuchennego włożyć rozmrożoną rybę, dodać pokrojony w kostkę ogórek, doprawić przyprawami, dodać rozdrobnione kostki rosołowe. Wszystko zalać wrzątkiem na wysokość 1,5 cm od górnej krawędzi, przykryć o odstawić na około 30 min. Rybę podawać z ugotowanym ogórkiem polaną sosem koperkowym lub jogurtowym. Ryba w warzywach (porcja dla 4 osób) 4 filety rybne, 1 cytryna, pęczek brokuł, 1 mały kalafior, 3 średnie marchewki , kapusty włoskiej, sól, pieprz przyprawa do ryb, czosnek, 1 szklanka białego wina, 2 kostki rosołowe, natka pietruszki, koperek Do cudu wkładamy filety wcześniej skropione sokiem z cytryny. Na filetach układamy drobno rozdzielone różyczki kalafiora i brokuły, kapustę włoską pokrojoną w paski, marchew stratą na grubej tarce, natkę, koperek i posypujemy przyprawą do ryb, rozkruszone kostki rosołowe. To wszystko zalewamy gorącą wodą (do uskoku w cudzie około 2,5 litra). Przykrywamy i odstawiamy na 30-40 min. W MIX-MAXIE rozrabiamy sos: 1 jogurt naturalny (duży) koperek drobno posiekany, 1-2 ząbki czosnku 1 łyżeczkę vegety. Na dużym półmiski rozkładamy po środku rybę obok brokuły, kalafior marchewkę i kapustę. Na rybę wylewamy sos. BARSZCZ UKRAIŃSKI 2 litry wrzącej wody, 4 kostki rosołowe, 1 paczka mrożonki (5 lub 7 składnikowej lub barszcz ukraiński), 1 puszka czerwonej fasoli, cytryny, lub 1 łyżka octu lub łyżeczki kwasku cytrynowego, 1 lub 2 piersi z kurczaka, 250 ml. Smietany, 1 kostka czosnku knora lub 2 ząbki czosnku, pieprz oraz odrobina cukru Zagotować wodę z kostkami rosołowymi, na wrzątek wrzucić mrożonkę gotować 3 min. Pod koniec wlać śmietanę i zagotować. W cudzie ułożyć pokrojone piersi, fasolke i zalać wrzącym wywarem z warzywami. Gotować w cudzie 30-40 min. ZUPA OGÓRKOWA KREM (cud bez sita) 4 5 ogórków kiszonych starkowanych. Wyłożyć do cudu. 3 serki topione (po 100 g), 3 kostki rosołowe, szklanki gorącej wody Serki i kostki rozpuścić w gorącej wodzie Można to zrobić w szefie kuchni lub Mix Maxie. Wylać na ogórki. Całość zalać gorącą wodą około 2,5 lita (do uskoku w cudzie) Gotować 10 min. Można dodać pietruszkę, koperek lub ziemniaki pokrojone w drobną kostkę (ziemniaki osobno lekko podgotowane metodą tradycyjną ok. 10 min ) RYŻ lub KASZA GRYCZANNA W CUDZIE Około kg ryżu lub kaszy przepłukać gorącą wodą w cudzie, przelać jeszcze raz gorącą wodą. Dodać rosołki lub inne przyprawy i zalać gorącą wodą powyżej ryż / kaszy na wysokość około 2,5 cm. Przytrzymać ręce na pokrywce aż poczujemy ciepło. Zostawić na około 25 30 min. Jeżeli jeszcze nie znamy ryżu to można go najpierw zalać na 10 min , odcedzić i powtórnie zalać gorącą wodą. KASZA GRYCZANNA Z KURCZAKIEM I WARZYWAMI 3 torebki kaszy (wysypać z opakowania)- max. kg., przelać w sitku od cudu kuchennego wrzątkiem. Wstawić do garnka. Rozkruszyć 3 kostki rosołowe (jeżeli 1 kostkę to można dodać trochę vegety) i wysypać na kaszę. Zalać składniki wrzącą wodą cały czas mieszając, aby wodo poszła pod sitko - 2,5 cm ponad powierzchnię kaszy. Przykryć. Gotować 25 min. Odkryć, przykryć ponownie i pozostawić na chwilę. (kaszę jęczmienną 35 min) 2 piersi z kurczaka pokroić w kostkę, przyprawić (przyprawa do kurczaka, sól, pieprz, vegeta) i odstawić. Do cudu pod uskok wlać gorącą wodę (to jest miarka) przelać do zwykłego garnka i doprowadzić ponownie do wrzenia, na wrzątek wrzucić mrożonkę (kalafior, brokuły, marchew, groszek). Do cudu przełożyć przyprawionego kurczaka i rozkruszyć 4 kostki rosołowe. Po doprowadzeniu wody z warzywami do wrzenia chwilę pogotować i wylać na kurczak - mieszając, aby woda poszła pod sitko. Gotować 35 min. Jeżeli warzywa świeże to należy gotować 5 min. dłużej (same warzywa 20 25 min) SOS JOGURTOWY Z BAZYLIĄ 1 jogurt naturalny duży, 2 łyżki majonezu, 2-3 ząbki czosnku , 1 - 2 łyżeczki bazylii , 1 łyżeczkę vegety Wszystko wymieszać w MIX Maxie PIERSI KURCZAKA Z RÓŻOWYM SOSEM MAJONEZOWYM (6 PORCJI) Mięso natrzeć Jarzynką do mięs, skropić olejem i winem. Ułożyć w misce J02 Nowa Fala 2,5 l na 1 godzinę. Zagotować 2 litry wody z 2 kostkami Rosołu Królewskiego. Ułożyć piersi kurczaka w C18 Kuchmistrzu i zalać gotującym się rosołem. Trzymać pod przykryciem przez 40 minut. Sos majonezowy: Ogórki pokroić w drobną kostkę lub zetrzeć na tarce Zosia Samosia. W D36 Pomocy Kuchennej połączyć Majonez dekoracyjny z ogórkami i ketchupem. Mięso wyjąć z Kuchmistrza i pokroić w cienkie plastry. Podawać z sosem majonezowym. Składniki: - 2 łyżki Jarzynki do mięs Winiary - 2 kostki Rosołu Królewskiego Winiary - 4 piersi kurczaka - 4 łyżki oleju - 1 lampka białego wina Sos majonezowy: - 5 łyżek Moajonezu dekoracyjnego Winiary- 2 ogórki konserwowe, - 3 łyżki ketchupu Zupa czosnkowa 3-4 kostki rosołowe, 1 filet kurczaka - pokrojony w kostkę posypany wcześniej vegetą, główka czosnku zmiażdżonego, 1/3 makaronu, mała marchewka, kawałek selera - starte na grubych oczkach, pęczek posiekanej natki pietruszki, pieprz do smaku całość zalać wrzątkiem w CUDZIE bez sita, po 30 - 35 minutach odkryć i wlać 200 ml śmietany. Gotową zupę wlewać do talerzy z utartym żółtym serem lub grzankami. SAŁATKA NEAPOLITAŃSKA Z MAKARONEM opakowania makaronu (świderki), 25 dag salami, 25 dag sera gouda , 1 puszka fasolki, 1 mały słoiczek oliwek z papryczką, koper zielony. Makaron ugotować w Cudzie (zalewamy wrzątkiem 2,5 l. na 10 minut). Odcedzamy. Salami i ser kroimy w paski, oliwki na połówki. Wszystkie składniki łączymy i zalewamy sosem winegret. Sałatkę wymieszać z sosem podawać schłodzoną w Perle Stołowej. ZUPA PIECZARKOWA Z MAKARONEM paczki makaronu, 200 g pieczarek, 100 ml śmietany, 50 g masła lub margaryny, 1 marchew średniej wielkości, 1 pęczek szczypiorku, 1 pęczek zielonej pietruszki, vegeta, sól, pieprz. Makaron zalać na sitku Cudu wrzątkiem do pełna, przykryć. Czas gotowania zależy od gatunku makaronu. Makaron jajeczny domowej roboty nitki 10 minut, łazanki 15 minut. W międzyczasie utrzeć na tarce marchewkę, pokroić natkę pietruszki i szczypiorek. Obrane i opłukane pieczarki udusić na maśle lub margarynie. Kiedy makaron jest gotowy, odlać połowę wody. Z sitka makaron przełożyć do pojemnika z pozostałą wodą, dodać pieczarki i śmietanę, doprawić do smaku i pozostawić pod przykryciem przez 5 minut. Podawać w tym samym pojemniku, pod spód podłożyć pokrywkę Cudu Kuchennego. Uwaga: w podobny sposób robimy zupę pomidorową, z tym, że do wody dodajemy 200 ml śmietany i 100 ml koncentratu pomidorowego zmiksowanego w Mix-Maxie. SPAGHETTI Z SZYNKĄ 1 paczka makaronu (spaghetti, rurki, krajanka), 2 cebule, 2 łyżki oleju, kukurydza konserw., 4-5 plastrów szynki, 3 ogórki kiszone, papryka, ząbek czosnku, sól, pieprz, 100 g żółtego sera, kubek jogurtu naturalnego, zioła. Makaron umieścić na sicie Cudu i zalać wrzącą, osoloną wodą. Ugotować. Cebulę, plasterki szynki, paprykę ogórki pokroić w kostkę. Warzywa włożyć do miski, dodać olej i wymieszać. Przyprawić solą, pieprzem, czosnkiem i ziołami. Makaron po ugotowaniu przelać na sicie ciepłą wodą i wymieszać z warzywami. Gorący nakładać na talerze, posypać startym serem i polać jogurtem. SOS KOPERKOWY 2 łyżki masła, 2 łyżki posiekanego koperku, 3 łyżki mąki, 250 ml wody,1 łyżeczka vegety, szklanki śmietany, sól do smaku. Masło roztopić w rondelku, dodać koperek i lekko podsmażyć. Do Mix-Maxa wlać, 250 ml wody, mąkę, vegetę i starannie wymieszać. Wlać do masła i zagotować do zgęstnienia, dodać śmietanę i zagotować, dodać soli do smaku RYBA W CEBULI 1 kg filetów rybnych,1 kg cebuli, 2 papryki kolorowe, 2 większe pieczarki, cytryny, słoiczka koncentratu pomidorowego, 1/3 szklanki octu, 2/3 szklanki wody, 3 łyżeczki cukru, 1 łyżeczka soli. Filety rozmrozić, pokroić w skośne kawałki, posypać vegetą i skropić sokiem z cytryny, odstawić. Cebulę pokroić w krążki, dodać drobno pokrojone - kolorową paprykę i pieczarki. Wszystko udusić na oleju. Koncentrat pomidorowy wymieszać z wodą i octem, dodać cukier i sól. Doprawić do smaku pieprzem. Tak przygotowany sos dodać do cebuli i zagotować. Następnie nie zdejmując warzyw z ognia przekładać do pojemnika Cudu kuchennego (bez sitka) układając na przemian warstwami na spód gorące warzywa, ryba, warzywa, ryba i na wierzch warzywa. Przykryć i odstawić na ok. 30 minut. Dobre na ciepło i na zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Dietetyczne pulpety cielęco-rybne w sosie warzywnym 250 dkg cielęciny, 250 dkg dorsza, 1 białko, sok z cytryny, vegeta, przyprawy do smaku, natka pietruszki, natka selera, 1 łyżeczka kaszy mannej lub 1 łyżeczka bułki tartej, włoszczyzna, 2 łyżki mąki. Mięso i rybę zmielić, wymieszać z białkiem, sokiem z cytryny, natką i bułką. Doprawić do smaku. Zrobić małe pulpety i ułożyć na dnie sita Cudu. Zalać wrzącym wywarem (2 litry) włoszczyzna i vegeta. Zostawić na 30 min. Po tym czasie ulać z cudu 150 ml wywaru dodać mąkę, zamieszać i zagotować w rondelku. Pulpety odcedzić. Resztę wywaru wymieszać z zagotowanym i polać pulpety. Zupa pomidorowa z makaronem paczki makaronu, 100 ml koncentratu pomidorowego, 200 ml śmietany, pęczek szczypiorku, natka pietruszki, vegeta, pieprz, sól Makaron zalać na sitku wrzątkiem do pełna i przykryć. Gotować tyle czasu ile pisze na opakowaniu. Natkę pokroić. Śmietanę wymieszać z koncentratem pomidorowym. Kiedy makaron będzie gotowy odlać połowę wody z cudu wymieszać ze śmietaną i koncentratem, wrzucić makaron i przykryć jeszcze na 5 minut. Po tym czasie zupa gotowa, posypać natką i smacznego. Pulpety z kaszą i sosem Mięso mielone drobiowe, 1 jajko, podsmażona cebulka, sól, pieprz, bułka tarta, kostki rosołowe. Z mięsa przygotowujemy pulpeciki dodając bułkę oraz pozostałe składniki. Do cudu wsypujemy przepłukaną kasze perłową a na nią kładziemy pulpety obtoczone w mące i rozkruszone kostki rosołowe. Zalewamy wrzątkiem na 40 min. Rosół dietetyczny na piersi z kurczaka 1 pierś kurczaka lub indyka pokrojona w ostkę, 2 kostki rosołowe (1 wołowa 1 drobiowa), ząbek czosnku, drobno pokrojona włoszczyzna, 1 łyżeczka vegety. Czas gotowania 30 40 min. Zupa pieczarkowa z kurczakiem 1 pierś kurczaka, 3 garście makaronu, 15 dkg pieczarek, koperek, włoszczyzna, vegeta, rosołki, pieprz, magii, śmietana 12 % Wszystkie składniki gotujemy 35 min. Po otwarciu cudu dolewamy śmietanę z posiekanym koperkiem ZUPA Pieczarkowa KREM (cud bez sita) 20 30 dkg pieczarek, 1 koszta grzybowa, 1 kostka Knor cebulka smażona, 1 kostka Knor pietruszka 1 kostka rosołek, 3 serki topione Pieczarki rozdrobnić w szefie kuchni. Wyłożyć do cudu. Do szefa włożyć serki topione pokruszyć kostki dodać szklanki ciepłej wody wymieszać, żeby powstała delikatna masa. Wylać na pieczarki. Uzupełnić cud gorącą wodą około 2,5 l (do uskoku w cudzie). Gotować 10 min. Można dodać pietruszkę, koperek lub ziemniaki pokrojone w drobną kostkę (ziemniaki osobno lekko podgotowane metodą tradycyjną ok. 10 min ) Kasza z pieczarkami 2 szklanki kaszy jęczmiennej lub gryczanej, 300 g pieczarek starte na tarce, 1 pora sparzona i posiekana lub papryka czerwona, 1 pierś z kurczaka pokrojona w kostkę, 1 kostka rosołowa, przyprawy. Wszystkie produkty zalewamy wrzątkiem na 45 min. Możemy kasze polać sosem. Sałatka z kalafiora 1 kalafior, 2 średnie ogórki, 2 jajka, przyprawy, zioła Kalafior gotujmy z cudzie zalewając osolonym wrzątkiem ok. 20-25 min. Nie może być zbyt miękki. Odcedzamy. Przechowujemy w cieple. W cudzie gotujemy jajka na twardo zalewając wrzątkiem na 15min. Ugotowane jajka i ogórek kroimy w kostkę i dodajemy do kalafiora, mieszamy z majonezem, przyprawami i ulubionymi ziołami. Sałatka chińska 2 opakowanie Nudli Knorra z kurczak (1 łagodna 1 pikantna), pierś z kurczaka, 1 puszka kukurydza, 1 puszka fasolki czerwonej, 1 papryka czerwona ( może być konserwowa), kapusta pekińska majonez. Piersi z kurczaka pokroić w kostkę przyprawić i ugotować w cudzie 35 min. Poruszyć makaron i wsypać do miski do ciasta, dodać kukurydzę, fasolkę, paprykę, zszatkowaną w szefie kapustę kapustę. Majonez wymieszać z przyprawami z Nudli i dodać do pozostałych składników i wymieszać. Wstawić na kilka minut do lodówki Zupa rybna 70 dkg ryby, 20 dkg cebuli, 2 łyżki ostrej papryki, łyżka chili w proszku, 2 pomidory, 2 czerwone papryki, 1 łyżka oliwy. Cebulę obrać i posiekać w szefie kuchni. Cebulę i oczyszczoną rybę włożyć do zimnej posolonej wody. Gotować 5 min, nie mieszając. Umyć warzywa i posiekać w szefie kuchni. W garnku rozgrzać oliwę, wrzucić paprykę i pomidory i smażyć 10 min. Do bulionu rybnego dodać podsmażoną paprykę i pomidory, posolić i popieprzyć, włożyć rybę i gotować razem 10 min. Przyprawić ostrą papryką i chili, wymieszać. Żupę podawać gorącą. Ryba lub kurczak w kokosowej śmietance 500 g filetów z białej ryby lub piersi z kurczaka, 1 duża cebula, 1 łyżka masła, 1 papryczka chili lub łyżeczki chili w proszku, 2 łyżeczki przyprawy indyjskiej lub curry, 1 łyżeczka imbiru startego świeżego lub w proszku, 250 ml śmietany 18% lub Crem fine do gotowania, 1 łyżka wiórków kokosowych, 2 ząbki czosnku, 1 łyżka soku z cytryny, do przybrania zioła świeże lub suszone: kolendra, bazylia lub inne. W garnku podgrzewamy śmietanę, do gorącej wsypujemy wiórki kokosowe i odstawiamy na 30 min. Rybę lub piersi z kurczaka umieszczamy w Cudzie Kuchennym, kruszymy kostkę rosołową, dodajemy 1 łyżeczkę curry i zalewamy wrzątkiem na: ryba na około 20 min, kurczak na około 30 min. W tym czasie w rondelku rozgrzewamy masło i podsmażamy cienko pokrojoną cebulę i lekko obsmażamy. Następnie dodajemy posiekany czosnek, paprykę, chili, curry, imbir. Smażymy na małym ogniu nie dopuszczając do zrumienienia żadnego składnika. Wlewamy zalane śmietaną wiórki kokosowe, sok z cytryny, solimy do smaku i gotujemy na małym ogniu przez 10 min często mieszając. Rybę lub kurczaka wyjmujemy z Cudu Kuchennego, kładziemy na półmisek i zalewamy gorącym sosem kokosowym. Posypujemy ziołami świeżymi lub suszonymi. Podajemy z ryżem lub pieczywem. Danie z kaszy 2 szklanki kaszy, 2 kiełbasy, 300 dkg pieczarek, 2 duże cebule, 2 marchewki, 1 pietruszkę, 1 por, selera, 2 opakowanie sosu do pieczeni Knorr, sól, pieprz i olej do smażenia. Warzywa zetrzeć na tarce i usmażyć na oleju razem z pieczarkami do miękkości. Dolać wodę i sos. Na sitko cudu wsypać kaszę i pokrojoną kiełbasę. Zalać wrzącym sosem z pieczarkami. Odstawić na 40 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Dalsze na Ultra Plus CHICKEN FAJITAS kg pokrojonych piersi z kurczaka, 1 posiekana czerwona papryka, 1 posiekana zielona papryka, 1 posiekana cebula (duża), 1 ząbek czosnku, 1 mały słoiczek jakiegoś pikantnego sosu, 4 tortille, kwaśna smietana, zmielony Cheddar, liście sałaty Włożyć kurczaka, czerwoną i zieloną paprykę do Ultra Plusa i wymieszać. Dodać sos , wymieszać i przykryć. Włożyć do kuchenki mikrofalowej na 8 minut na 600 watt. Co jakiś czas zamieszać. Wyjąc i zamieszać oraz ponownie włożyć na 5 minut (już nie mieszając). Tortille włożyć do kuchenki mikrofalowej na jedną minutę na 700 watt. Podawać zawinięte w tortillę polane kwaśną śmietaną i posypane cheddarem. CREAMY MACARONI & CHEESE kg sera żółtego pasteryzowanego (nie tłustego), 4 łyżki masła, 4 szkl. Ugotowanego wcześniej makaronu wielojajecznego, 2/3 szkl. Zmielonego sera Parmezan Włożyć do kuchenki mikrofalowej żółty ser na 2 minuty w Ultra Plusie. Masło, makaron i Parmezan wymieszać po czym dodać do Ultra Plusa, wymieszać z serem i wstawić do kuchenki mikrofalowej na 3 minuty. ZUPA BROKUŁOWA 350 g bulionu z kurczaka, 1 szkl. Mleka, 2 łyżki masła, łyżeczki pietruszki, łyżeczki soli, łyżeczki pieprzu, łyżeczki gałki muszkatołowej, 2 łyżki mąki kukurydzianej, 1 szkl. Posiekanych brokułów Wrzucić wszystkie składniki oprócz brokuł do Ultra Plusa. Mieszać dopóki mąka kukurydziana się nie rozpuści. Dodać brokuły. Przykryć i gotować przez 13-14 minut w kuchence mikrofalowej o mocy 600watt dopóki brokuły nie będą miękkie. W trakcie gotowania co jakiś czas zamieszać. TEX MEX LASAGNA 2 szkl. Kukurydzy (z puszki), 2 szkl. Czarnej fasolki (wcześniej podsmażonych na patelni), 1 szkl. Posiekanych pomidorów, 1 szkl. Sosu pomidorowego (koncentratu), 9 płatów makaronu do lazanii, 3 szkl. Zmielonego sera Mozarella, 1 szkl. Zmielonego sera Cheddar, kwaśna śmietana i zielone cebule Do miski do ciasta wrzucić pomidory, sos pomidorowy, fasolkę i kukurydzę i wymieszać. Rozdzielić mikstury na spód Ultra Plusa. Położyć 3 plastry makaronu do lazanii, posypać Mozarellą i powtórzyć czynność dwa razy. Na koniec polać sosem i posypać Cheddarem. Piec w temperaturze około 230 stopni przez 45 minut. Po wyjęciu podać z łyżką kwaśnej śmietany i zieloną cebulką. ZUCCHINI BREAD Składniki: 3 ubite jajka,1 szkl. Oleju roślinnego, 2 szkl. Cukru, 2 łyżeczka wanilii, 3 łyżeczki cynamonu, 3 szkl. Mąki, 1 łyżeczka soli, łyżeczki proszku do pieczenia, szkl. , mielonych orzechów włoskich, 2 szkl. Utartej cukini. W misce do ciasta wymieszać jajka, olej, wanilię i cynamon, dodać suche składniki i wymieszać. Wlać miksturę do Ultra Plusa i wsadzić do kuchenki mikrofalowej na 20 minut na 600 watt. Babka z ryby kg ryby, 6 dkg masła, 1 cebula, 6 dkg bułki tartej, 3 szt sardynki lub szprotki w oleju, 1/8 l śmietany lub jogurtu naturalnego, cytryny, 3 jajka, natka, przyprawy Ryby razem z posiekaną cebulą dusić na tłuszczu przez 10 15 min. Po ostudzeniu dodać szprotki, bułkę, natkę. Zmielić. Do masy dodać żółtka, śmietanę, pianę i przyprawić. Całość delikatnie wymieszać. Przełożyć do ultra plusa. Piec 45 min. Można podawać na gorąco z sosem chrzanowym lub na zimno z dodatkiem ostrego sosu. Pasztet z selera 1 kostka margaryny, 1 kg selera, 2 duże cebule, 2 duże marchewki, 4 ząbki czosnku, 1 szklanka wody, 2 kostki grzybowe, 1 szklanka bułki tartej, 6 jaj, mała łyżeczka soli, pieprz Seler, cebulę, marchew zetrzeć na krajalnicy (wiórki) dodać wodę, przyprawy, wyciśnięty czosnek, margarynę doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu ok. 1 godz. ostudzić. Do zimnej masy dodać jajka, bulkę tartą wymieszać. Przełożyć do ultra plusa piec ok1 godziny. Clafuti piernikowe z malinami deser (może być ze śliwkami,) 250 ml mleka, 10 dkg piernika, 4 dkg miodu, 2 jaja, 2 żółtka, 9 dkg cukru, 6 dkg mąki, 1 szczypta cynamonu, 1 szczypta przyprawy do piernika, 250 ml śmietany 30 %, 60 dkg malin Mleko wlać do garnka, dodać miód, piernik i gotować na małym ogniu mieszając trzepaczką aż piernik całkowicie się rozpuści. W dużej misce do ciasta wymieszać trzepaczką jajka, żółtka, cukier, mąkę przyprawy. Stopniowo dodawać śmietanę i ponownie wymieszać. Wlać gorące mleko piernikowe, wymieszać. Maliny ułożyć na dnie ultra plusa. Zalać masą Wstawić do gorącego piekarnika na 40 minut. Babka z gotowanych kartofli 1 kg ziemniaków, 3 łyżki kwaśnej śmietany, 4 jajka, 20dkg kiełbasek, 10 dkg tartego sera, 2 łyżki mąki pszennej, 1 łyżka mąki ziemniaczanej,5 dkg masła, sól, pieprz. Ziemniaki obrać i ugotować, rozgnieść tłuczkiem. Żółtka oddzielić od białek. 3 utrzeć z masłem, serem, śmietaną, mąką i wymieszać ziemniakami, przyprawić. Z 3 białek ubić w dużej misce finezji pianę. Domieszać do masy, dodać pokrojone kiełbaski. Masę wyłożyć do ultra plusa. Posmarować roztrzepanym jajkiem. Wstawić do nagrzanego piekarnika nagrzanego do 180 stopni piec około 50 min. Zapiekanka z szynką- „pomysł na. Boczek w kawałkach wrzucić do szefa kuchni i kręcić, żeby wyszło tak jak mielone, dodać cebulę i dalej mieszać, dodać szynkę i 2 pomidory. Do ultra plusa wsypać makaron rurki (surowy) . Mieszankę z szefa wyłożyć na makaron i zalć gorącym sosem „pomysł na zapiekankę z szynką Pieczone jabłka 10 jabłek, 5 dkg ryżu, 5 dkg rodzynek, szklanki łuskanych orzechów włoskich, 3 łyżki cukru pudru, 1 jajko, 1 szklanka mleka Jabłka dokładnie myjemy, ścinamy czubki i wydrążamy je drylownicą Tupperware. Ryż gotujemy na mleku, odcedzamy, studzimy i mieszamy z rodzynkami, orzechami, żółtkiem i cukrem. Możemy też do masy dodać szczyptę cynamonu. Białko ubić i pianę dodać do masy. Jabłka wypełnić farszem i ułożyć w ultra plusie lub silikonowej królewnie. Piec w tem 180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Mellka79, Renka18 i pozostałe forumowiczki ja również peosze o przepisy mój mail alina-kalafa@wp.pl Asieńka100 - co do ryby po grecku musisz pamietać, że do cudu wkładasz gorące warzywa prosto z patelni. Warzywa z rybą przekładasz warstwami. Na spodzie i wierzchu musza być warzywa. Ryba w mniejszych kawałkach i wszystko zgodnie z czasem wskazanym w przepisie. Dagnes - uważam, że przeniesienie do innej Dysrtybucji nie bedzie stanowiło żadnego problemu. Co do reklamacji to Twoje byłe klientki będą się zgłaszać bezpośrednio do dystrybucji w której pracowałaś lub do konsultantki dla której przekazałaś swoje gospodynie. Domel81 - wypróbowany sposób na przebarwienia (ale niestety tylko latem) jest słońce. Odbarwia też silikony. Majka 13 - co do kluseczokamani to są przepisy cena 5,90 . Sa tam również podstawowe przepisy, które później modyfikujesz wg własnej fantazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alcia111
Jeszcze do ultra plusa - pwtarzam przepisy Agi 40 Ryba w zupach borowikowej i cebulowej 1 kg filetów rybnych rozmrozić, - płaty pokroić na kawałki 0,80 - 1 kg pieczarek pokroić w plastry, lekko odparować na patelni bez przypraw 1 op. Zupy borowikowej Winiary 1 op. Zupy cebulowej Knorra 400 500 ml śmietanki 12-18% Do talerza wysypać zupy w proszku, wymieszać , obtoczyć filety rybne. Na dno Ultra plusa rozłożyć odparowanych pieczarek, na nich układać panierowane filety rybne, na rybie rozłożyć pozostałe pieczarki, posypać resztą zup w proszku i całość polać słodką śmietanką. Wstawić do nagrzanego do 180-190 st. piekarnika ( z termoobiegiem ) po 30 min przemieszać i piec jeszcze 30 min. Przed podaniem można posypać posiekaną natką pietruszki. W w/w sposób można przyrządzić filety z piersi kurczaka bądź plastry schabu. Zapiekanka I w ultra plusie: ułożyć na dno filety ryby, sól pieprz, posypać krajanką mrożoną warzywa w słupkach (marchewka i pietruszka) posypać kawałkami sera z pleśnią "blue" zalać kwaśna śmietaną zapiekać ok. 30min Zapiekanka II w ultra plusie : kawałki piersi, sól pieprz, posypać w/w krajanką obłożyć talarkami ziemniaków , zalać śmietanką i zapiekać Filet drobiowy z niespodzianką: Wariant I. Filety drobiowe, Ananasy w plastrach, Żółty ser w plastrach , Musztarda, Vegeta, Pieprz Filet przekroić, rozbić na cienki płat, posypać vegetą i pieprzem, posmarować musztardą . Na to położyć plastry żółtego sera i na jednej połówce ananas, złożyć na pół i spiąć wykałaczką. Wariant II. Jako nadzienie pieczarki podsmażone z cebulką Filet przekroić, rozbić na cienki płat, posypać vegetą i pieprzem, na to położyć plastry żółtego sera i na jednej połówce rozłożyć podsmażone pieczarki z cebulą , złożyć na pół i spiąć wykałaczką. Ultra plusa przepłukać zimną wodą, ułożyć nadziane piersi obok siebie , piec 30 min w temp. 180 st. Można przygotować filet wg obu przepisów i piec jednocześnie smaki nie wymieszają się! Dla smakoszy i podniesienia smaku można posypać z wierzchu tartą mozarellą, a na filety z ananasem jeszcze kilka płatków migdałowych ! Karkówka w ultra plusie w Ultra Plusie układamy warstwowo przyprawione plastry karkówki , pokrojoną cebulę (cebule można skręcić w Szefie Kuchni ), znowu karkówka i cebula. Na wierzch polać sos: śmietana duża 18 % (0,5 l) ketchup łagodny 0,5 l dobrze wymieszać np. w mix-maxie i polać mięso. Ultra Plus przykryć pokrywką i wstawić do piekarnika na 180-200 C na ok. 1,5 godzinki. Po jakiejś godzinie sprawdzić mięso i lekko je przemieszać, aby sos spłynął na boki. Mięso będzie dobre, gdy zmięknie. Karkówka - słodko kwaśna 1 kg karkówki pokroić w plastry, przyprawa z Kamisu - żeberka na miodzie , 3 ząbki czosnku keczup pikantny Kamis, keczup łagodny Kamis 3 łyżki oleju , 3-4 jabłka Karkówkę umyć osuszyć pokroić w plastry przyprawę do żeberek rozprowadzić z olejem i wcisnąć 3 ząbki czosnku tak zrobioną marynatą natrzeć karkówkę - zostawić na 3-4 godziny a najlepiej na noc plastry karkówki układamy w ultra plus na karkówkę kroimy obrane jabłka w plastry zalewamy to 1/2 keczupu ostrego i 1/2 keczupu łagodnego wstawiamy do nagrzanego piekarnika 180 stopni c pieczemy 1 godz. 30 minut podajemy z kaszą gryczaną lub pieczonymi ziemniakami i sałatą - naprawdę super karkóweczka, proszę spróbować Pyszna karkówka w kapuście z ananasami 1 kg karkówki, 1 kg kapusty kiszonej, 1 puszka ananasów, Marynata staropolska, czosnek, sól, pieprz, majeranek , 1 duża cebula, Karkówkę pokroić w cienkie plastry , połączyć z marynatą i czosnkiem i wstawić na noc do lodówki w misce B11 do następnego dnia. Kapustę kiszoną, jeżeli jest za kwaśna przelewamy wodą i wyciskamy. Na patelnię wlać troszkę oleju, podsmażyć cebulę pokrojoną w kostkę, dodać kapustę i pokrojone w kostkę ananasy. Karkówkę delikatnie obsmażyć z obu stron . Na dno ultra plusa 5 l. położyć kapusty z ananasem, na to plastry karkówki, i na to druga połowę kapusty, całość zalać sokiem z ananasów. Piec w temp. 190 stopni C przez 1 godz. 15 min. I pozostawić jeszcze w piekarniku na 30 min Karkówka z plastrami ananasa: 1 1,5 kg karkówki, 1 puszka ananasów, 1 op. „Przyprawy do żeberek firmy Apetita Karkówkę pokroić w 1,5 cm plastry, obsypac dobrze przyprawą z obu stron, ułożyć w jednej warstwie plastry obok siebie, na wierzchu położyć plastry ananasa i też je posypać przyprawą. Piec 1 godz. w temper. 190 st. , pozostawić w gorącym piekarniku na jeszcze 1 godzinkę. Podawać z ryżem lub kaszą kuskus, jaglaną Karkówka warstwowa : 1,2 - 1,5 kg karkówki , 4 cebule, 5 marchewek, 20-30 dag żółtego sera, 2-3 łyżki majonezu, Przyprawa do karkówki, Karkówkę pokroić w 1 cm plastry, posypać przyprawą ( można to zrobić dzień wcześniej i na noc wstawić do lodówki), Cebule obrać i pokroić w półplastry, marchewki obrać pokroić w plasterki.Na dno Ultra Plus Lasagne położyć cebulę i marchewkę, lekko oprószyć solą. Na tym układać plastry mięsa (obok siebie). Wierzch karkówki posypać tartym serem i posmarować majonezem. Piec w temp. 200 st. C przez ok. 1,5 godz. Do tego można podać kaszę jęczmienną lub gryczaną (ryż). Do cudu kuchennego (kuchmistrza) na dno dać wegetę i zalać 2 litrami wody wrzącej, a potem na sito położyć 2-3 woreczki kaszy jęczmiennej lub gryczanej. Zamknąć i zaparzać przez ok. 1 godzinę. Karkówka zapiekana: 1 kg karkówki, 5 cebul, główki kapusty, Zupa borowikowa, Przyprawa do karkówki, Karkówkę pokroić w plastry, posypać przyprawą, zostawić w marynacie na 2 godziny. Kapustę poszatkować ( nie za drobno większe kawałki lepiej wyglądają). Na spód ultra plusa układamy cebulę pokrojoną w ósemki , na cebulę układamy karkówkę ( można ją trochę rozbić) , na karkówkę układamy kapustę posypać zupą borowikową, na to znowu warstwa karkówki Pieczona karkówka 1,5 kg karkówki - pokroić w plastry natrzeć vegetą lub kucharkiem dodać czosnek pokrojony w plastry włożyć do lodówki do następnego dnia plastry karkówki bez czosnku obsmażyć na patelni włożyć do ultra plus lasagne zalać zalewą mięso musi być przykryte , jeśli nie - to dolać wody Zalewa: 1 szkl. wody 1 szkl keczupu łagodnego 1 łyżka musztardy 1 łyżka cukru mniej niż 1/2 łyżeczki chili (nie musi być) 1/2 kostki rosołowej knorr 1/2 łyżeczki pieprzu świeżo mielonego 2 cebule pokrojone w półksiężyce wszystkie składniki zalewy mieszamy w mix - maxie na karkówkę kładziemy pokrojoną cebulę , zalewamy zalewą piec 1,5 godz. w temp 200 stopni c Potrawka z kurczaka- ultra plus lasagne 2 piersi z kurczaka pokroić w paski, przyprawić delikatnie vegetą i wcisnąć do tego 2 ząbki czosnku - zostawić na 2 godziny 30 dag pieczarek i 2 cebule- pokroić podsmażyć na maśle 2 marchewki zetrzeć na tarce Finezja w słupki Na spód Ultra Plusa układamy pierś kurczaka na to podsmażone pieczarki z cebulą na pieczarki marchewkę i niewielką warstwę majonezu Hellmanns Babuni- wkładamy do nagrzanego piekarnika 200 stopni na 30 minut- super potrawa do ryżu i kasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka13
Alciu, dzięki, że poświęciłaś swój czas i podałaś tu wszystkie przepisy, które są znane na Ultra Plusa :) Dzięki Tobie wiele osób z tego skorzysta:) Jeszcze nie mam kluseczkomanii, niedawno była promocji, wtedy nie kupiłam. Myślałam, żeby kupić na Allegro.Teraz zamówiłam szklarenkę z promocji, ale z forum przeczytałam, że są osoby zadowolone i takie, które narzekają, bo ponoć na ściankach zbiera się woda. Wiem, że te wentylki się zaciska w zależności od warzyw, które tam wkładamy. Renko, dobrze, że jest to forum, bo nie musimy ślepo wierzyć konsultankom. Zetknęłam się z dwoma.Wg nich wszystko jest super i wszystko warto mieć. Wcześniej obiecywały mi przepisy. Trochę na mnie zarobiły,ale o przepisy musiałam się sama martwić, bo..... nie mają!!! Dałabyś wiarę? Pozdrawiam weekendowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renka18
No cóż Majka; wierzę że są takie konsultantki bo kiedyś sama kupowałam u takiej owszem przepisami chętnie się wymieniała ale o znaczeniu i użytkowaniu nie wiele mogła mi powiedzieć co wpłynęło na to że przez kilka lat nie kupowałam tych produktów bądź kupowałam je sporadycznie wierząc że zwykłe pojemniki są tańsze i nie wiele się różnią od tapperwera---- aż pewnego dnia trafiłam na pokaz zorganizowany u mojej koleżanki i tam dopiero poznałam różnicę i znaczenie tych pojemników co skłoniło mnie do powrotu do tych pojemników....... a teraz od niedawna sama jestem konsultantką, ;;;; Aby mieć konkretną wiedzę na ten temat należy często brać udział w spotkaniach kulinarnych z wykorzystaniem tych pojemników i czytać fachową literaturę.;;;; Dobrze jest uczestniczyć w poniedziałkowych spotkaniach ponieważ jestem na bieżąco troszkę mi to sprawia pewną trudność ponieważ pracuję w systemie trzy zmianowym ale jestem uparta i jakoś daję radę. .. . Chętnie udzielę wszelkich informacji na temat użytkowania tych pojemników;)*** ..... Życzę miłego weekendu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka13
Renko, jak to jest z tymi szklarenkami? Niektórzy pisali, że w środku zbiera się woda. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu wszystkim czytelniczkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renka18
Dzień dobry wszystkim;)*** Odnośnie szklarenek to ja jestem zachwycona np rzodkiewka jest świeża nawet po kilku dniach przechowania ,sałata zachowuje swą kruchośc również kilka dni itp,itd, )*** warunkiem jest odpowiednie użytkowanie, warzywa dajemy umyte i osuszone a na zewnętrznej stronie każdej szklarenki jest narysowane które warzywa jak przechowywać: np. jeden wentylek zamknięty drugi otwarty,; dwa wentylki otwarte,; dwa wentylki zamknięte,; a pzekreślone znaczy nie używać, )*** Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×