Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mk22

Szczepienia!! Proszę o pomoc!!

Polecane posty

Witam!!! W przyszłym tygodniu idę szczepić moje 6 tygodniowe maleństwo i nie wiem jaką mam sczepionkę wybrać- ? Jest jedna sanepidowska i 2 dodatkowo płatne 5 i 6 w jednym.. Proszę o wasze opinie na ten temat!!! Jak wasze dzieci reagowały po szepieniach i jakie to były szczepionki? Dziękuję i pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ter
ja zdecydowałam sie na płatną i nie żałuję. nie zauważyłam żadnych reakcji na tą szczepionkę, może była trochę bardziej śpiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi obaj chłopcy dostali Infanrix-Hiberix (płatna); reakcja na szczepionkę o.k. Może jedynie czerwony ślad w miejscu wkłucia- ale to chyba nie zależy od szczepionki, a od osoby, która ją podaje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zdecydowałam się na płatne i nie żaluje.Wprawdzie do tanich nie nalerzą (płaciłam ok140 zł) ale warto.Synek po nich nie miał gorączki,nie był marudny,zero opuchlizny itd poprostu wesoło dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jeszcze na którą tę 5w1 czy 6w1? Bo są 2 do wyboru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt więcej nie szczepił na forum dodatkowo płatnymi szczepieniami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ratmed
Ja szczepilam mojego synka szczepionka 5w1.Moj maluszek bardzo ciezko to zniosł 2 dni bardzo plakal i mial temperature ale podobno tak niektore dzieci reaguja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szczepiłam bezpłatnymi i dokupowłam Hiba za 50 zł, Mała miała więc 3 ukłucia i spłynęło po niej jak po kaczce, nawet nie kwęknęła, nie wiem czy wogóle je zauważyła ale mamy świetną panią robiącą zastrzyki w przychodni. Po szczepieniu kompletnie żadnych dolegliwości nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość davidka
SZczepiłam maluszka płatną, chyba Hib ok 109zł. Mały wogóle nie płakał i nie żadnych skutków ubocznych, były 3 kłucia w odstepach 6 tygodniowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość davidka
*nie miał żadnych skutków ubocznych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szczepiłam moją córeczkę szczepionką 5w1. Nie miała żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loja
Mój junior ma 7 tyg, już jest po pierwszym szczepieniu i chcę wykupić osobno szczepionkę na HIB za 50zł i nie wiem czy lepiej poczekać do następnego szczepienia (wtedy będzie miał 3 kłucia i dużą dawkę bólu za jednym razem), czy podać osobno (wtedy będzie miał 1 kłucie osobno i 2 razem) i co zrobić alby maluszka bolało jak najmniej??? Piszecie że wasze maleństwa nie płakały przy szczepieniu, czy to możliwe? Mój junior się po prostu DARŁ, mało co to ja sie nie popłakałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można kupić w aptece krem emla, który teoretycznie zmniejsza ból. Piszę teoretycznie, bo z tego co wyczytałam na jakiś forum, to dzieci tak samo płakały. Problem polega na tym, że ten krem znieczula tylko skórę, a samo wkłócie boli najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
krem emla raczej po 3 miesiącu.wtedymaluch bedzie juz po 3 szczepieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szczepiłam 5 w 1 i małemu nic nie było a co do reakcji to przy piewszej szczepionce płąkał ale tylko chwile za to ja byłam tak zestresowana ze potem przez 6 tyg obmyślałam jak go zaszczepic zeby nei płakał i wsumie wymyśliłąm ze jak przytulę go do siebie a pielęgniarka zrobi mu zastzryk to nie będzie może płakał i udało sie tzn położyłąm dzieko na blace a ja \"położyłam\" sie na nim przytulajac go a drogą ręką przytrzymywałąm mu nózke do kłucia i pielegniarka wbiła igłę ja przytuliłam małęgo i gadałam mu rózne głupoty :) a on troszkę zapłakał a za chwile juz sie śmiał poszło super od tego czasu przy każdym szczepieniu robie tak samo i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×