Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Dziewczynki, poratujcie - która wie, co oznacza wpis PSO w karcie ciąży??? Belferki, nie mylić z Przedmiotowym Systemem Oceniania ;) I jeszce jedno strasznie ważne - na czym polega tomografia komputerowa płuc z kontrastem (czeka to mojego starszego synka :( ) Aneczka, wszystko będzie dobrze, zobaczysz, trzymamy za Was kciuki!!!!! I pojawiaj się jak najczęściej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka trzymam kciuki... ja już po wizycie, oczywście bezwzgledne polegiwanie,dostałam też L4, jak powiedziala lekarka łóżko jest teraz moim nejlepszym przyjacielem i lekarstwe. Szyjka rzeczywiście nieco skróciła się przez te skórcze. Powiedział, że już na pewno do końca ciąży pojadę na fenoterolu, bo ten lek odstawia się dopiero gdzieś 2 tyg przed planowanym rozwiązaniem. na razie dawka niewielka 4x1/2 tabl...ale podobno bierze się również do ośmiu na dobę. Dalej nospę mam łykać i w razie czego gdyby brzusio mocno twardnial to relanium pół tabletki. ehhh, ale przynajmniej troszkę się uspokoiłam. Jednak co swój lekarz, to swój....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka bedzie dobrze wazne ze lekarze maja plan i wiedza co robic! Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumik znalazłam na necie o tomografi komputerowej może to jest to co szukasz http://www.resmedica.pl/zdart2009.html i jeszcze jedno skrót PSO to chyba Program Szczepień Ochronnych (PSO) składa się z następujących części: ... Nie wolno szczepić w okresie ciąży a oto strona: http://www.epacjent.pl/artykul.php?idartykul=59&poddzial=Szczepienia jestem pewna czy to to ale może.... Aneczko trzymaj się . zobaczysz bedzie wszystko dobrze , lekarz postawił szybką i właściwą diagnozę teraz będa mogli pomóc twojemu dzieciątku. całuski dla ciebie i dla twojego maluszka ❤️ dziewczynki ja jestem w 21tc mój maluszek jeszcze niedawno nie dawał znaków a teraz szleje ale kazdego dnia inaczej. Jednego jest energiczny zas drugiego leniuszek, ale duzo przed nami. dostałam tą gazetę M mama jest bardzo ciekawa. widzę że ponowiłyście temat wyprawki w tej gazetce jest taki artykuł jak byście były zainteresowane to mogę zeskanować i przesłać wam. pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
istraa ten wózek jest bardzo ładny a cena tez przystępna. ja ostatnio oglądałam się również za łóżeczkiem mam taka propozycję http://www.allegro.pl/item156638921_2o2_lozeczko_turystyczne_kojec_kolyska_lampka.html kuzynka moja widziała na żywo jest bardzo ładne i funkcjonalne. Przy pierwszym dzieciątku miałam to drewniane też było ok ale to myśle będzie odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Dzięki za miłe powitanie. Łóżeczko jest fajne ale niezbyt funkcjonalne jeśli ma tylko stać w domku. Wiem z doświadczenia, że materiał sie strasznie brudzi przy starszym dziecku.Drewniane mozna umyć, ale materiał... pranie koszmar. Co do wózia to jz juz wybrałam. Nie wiem czy znacie taką firmę Emjot. Jak tak to powiedzcie co o niej myślicie. Ja dzisiaj ledwo łaże bo mam remont w nowym mieszkanku i malowałam sobie kuchnię. Chyba dorobiłam sie zakwasów hihihi. Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, jaka piekna pogoda byla jaks zlam do pracy slonce! tak grzalo posiedzialam troszke na lawce i wystawilam buzke do sloneczka teraz jzu wiem czego tak naprawde mi brakuje... Aneczka nie wiem co moge napisac, moze poprostu zebys byla dzielna TY i malenstwo i zebys sie nie poddawala... co dow ozkow ja wczoraj znowu zaszlam do chicco i ogladalam ten moj wozek chicco auto fix, niby on naprawde jest bardzo ladny i material bardzo dobry wkoncu kosztuje 2000 zl! to chyba musi byc dobry, 3 funkcyjny, tylko te beznadziejne kolka niby pozniej dobre do spacerowki gondole uzywa sie tylko 5 mcy no ale spacerowke dluzej i jak bedzie snieg nieodsniezone ulice i chodniki to ja nie wiem czy sobie dam rade! zwykla spacerowka chicco ma nawet wieksze kolka zaraz wkleje link zobaczcie i pwoiedzcie cos na ten temat... http://www.bobowozki.pl/product_info.php?cPath=1_59&products_id=710&osCsid=155302a37494bb61a61f891c68a807c8 http://www.bobowozki.pl/product_info.php?products_id=478&osCsid=155302a37494bb61a61f891c68a807c8 ten drugi to ct 01 tez sie zastanawiam kolr zielono czarny bym chciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syla 1234 rozumiem ze kupujesz lozeczko turystyczne nie drewniane? ja jednak jestem za tradycyjnym wczoraj w chicco jak bylam to widzialam takie ladne kosztowalo 800 zl! ale do tego byla taka sliczna zielona posciel w delfinki wyszywane, no mowie wam sliczna. wiecie co mnie tez twardnieje brzuch za zwyczaj wieczorem po jedzeniu, ale biore nospe i espumisan jak wczesniej pisalam a wczoraj strasznie mi stwardnial po prawej stronie no i naciskam a tu moje dziecie buch mnie kopnelo, wiec co: dzwonie do mojej siostry co niedawno urodzila i mowie ze starsznie mi brzuch twardnieje czy ona tez tak miala /ale nic jej nie mowie ze nacisnela i dziecko kopnelo/ a ona mowi tam sie dziecko ulozylo i pewnie spi to masz twardy brzuch ze ona tez tak miala, ze to normalne....no coz ide do lekarza 12 to sie zapytam...aha i przede mna badania w poniedzialek na tokso trzymajcie kciuki a w weekend chyba pojade na wies pooddychac swierzym powietrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) Aneczka trzymam kciuki, napewno wszystko będzie dobrze. ja już wstałam bo miałam iść na badania krwi itp. przed poniedziałkową wizytą u gina ale rodzinka wybiła mi to z głowy z racji tego ze jestem chora i wyniki byłyby niemiarodajne. u mnie choroba rozwinęla sie tak na dobre od środy, biegunka, wymioty, generalnie nic nie mogłam zjeść ani nawet wypić herbaty...znajoma lekarka kazała mi pić duuuuuuuuużo wody mineralnej.jeszcze do tego pojawiła się gorączka...ehhh...teraz już mi jakoś lepiej, ale czuję się osłabiona i mam jakieś dziwne bóle brzucha i nie wiem czy nie wezmę jeszcze tygodnia zwolnienia coby dojść do siebie. a mieliśmy z moim facetem jechać na weekend w górki, szkoda... wazne żeby dzidzi nie zaszkodziła ta moja choroba. dzidzia już się rusza na całego :) zwłaszcza popołudniu i wieczorami rozrabia...nawet czuję jej ruchy jak położę sobie rękę na brzuchu, takie leciutkie ale jednak, mój facet nie czuje bo jest zbyt niecierpliwy... :P dziewczynki to łóżeczko i wózek o których pisałyście są świetne :) może nie mam doświadczenia w tych sprawach ale bardzo mi się podobają, są ładne i funkcjonalne. do dziewczynek z wrocka- czytałam o tych zajęciach z jogi dla ciężarnych i też chętnie bym się zapisala. ten klub jest rzut beretem od mojego domu, dokładnie po drugiej stronie ulicy i mogę sie dowiedzieć co i jak...takze piszcie. pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze mam obiecany wozek ae jak patrze na te cuda to az chce sie isc i kupic cos nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zajecia z jogi pojde na 100% ale dopiero w drugiej polowie marca bo wizyte mamu ginka na 15 marca, a trzeba miec ze soba zaswiadczenie od lekarza ze nie ma przeciwskazan na te zajecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest mi ciezko ale dam rade, jestem uparta i wytrwala wiec jak nie ja to przetrwam to kto??? coz najwyzej nie bede lipcowa mamusia tylko wczesniej grunt zeby operacja sie udala i maluch zdrowo nam rosl. Wierze ze sie uda. Musi… http://img218.imageshack.us/my.php?image=22tcmx2.jpg to nasz maluszek lekarze nie powiedzieli ile ma dlugosci ani nic o innych parametrach oprocz tego ze sa idealne dla 22tygodnia ciazy i wiek z usg pokrywa sie idealnie z wiekiem z ostatniej miesiaczki. teraz musze dbac o to zeby szkrabol ladnie rosl i jak najmniej sie stresowac wszystkie plany zakupowe odkaldam na kiedys tam. od srodowej wizyty w warszawie zalezy czy zaczne kupowac wyprawke dla wczesniaka czy i z tym sie wstrzymam... mala aktualizacja bo schudlam juz wszystko co udalo mi sie odtyc no i zmieniaja sie wszystkie inne dane Ally23.........Natalia.......23........Sląs........11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1....Monika......19.........śląsk.......21...... 29.06.07......+4 Joanna78....Aska...........28........Sopot......22...... .02.07.07....+5 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......23 ....03.07.07 -1 s-a-m-o-t-n-a...Olga.......27.........śląskie.....22.... ..04.07.07......+8 Aneczka1979...Ania......28......podlaskie....23.....???????......0 Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......22.. ...08.07.07....+3 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....22.....08 .07.07....+5 Anulka78.......Ania.........28........Szczecin.....22.. ..09.07.07...+8,5 Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....22... ..10.07.07.....+5 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....21.. ..10.07.07.....+6 termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....21...11.07.07...+6 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......21.. ...11.07.07....+2 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....21...... ... 13.07.07.... gosdan.........Gosia.........31.....dolnośląskie.....20. ...15.07.07...+3 sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....20.... .17.07.07+ Olcia81..........Ola.......25.......śląskie........ .20......18.07.07...+2,5 Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...20.... 18.07.07....+5 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........17. ....22.07.07....+3 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika.......23..........sląsk.......18.. .22.07.07....+4 Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..19....22.07.07..+ 5 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..18 ...23.07.07...4 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania...........22......Wadowice.......20... .23.07.07...+10 Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......19.. ....23.07.07..+2 engix...........Ania..........26..........podkarp..... .14......23.07.07. Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30.......usa/Bialystok..... 16....24.07.07 elviska.........Eliza..........23.........Białystok.. ....11.....25.07.07..-6 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 paula21........Paulina........21........małopolska...... 12......26.07.07. jumik.........Justyna........34.........śląskie........1 9.....27.07.07 +2,5 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07. madzik80.....Magda.........26........Wrocław.....18.... .30.07.07.+3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka trzymaj się, wierzę że wszystko będzie dobrze. Ja dzisiaj na badaniach byłam, krew, mocz, no i glukoza - co za \"słodkie świństwo\". Więc teraz dopiero po śniadanku jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Aneczka!!!!!!!!! Maluszek wyszedł cudnie na zdjeciu :) :) :). Masz rację nie można sie zalamywać, napewno wszystko się uda!!!! Dużo wcześniaków się rodzi przecież. A i operacja na bank też sie uda!!!!!!!!!!!! Cieszę sie że w racjonalny sposób do tego podchodzisz :) Ja miałam iść na USG we wtorek ale poprosiłam mężulka żeby zwolnił się w poniedziałek z pracy - 2 godzinki i pojechalibyśmy w poniedzialek rano. (w poniedzialeki lekarz przyjmuje rano). Z natury jestem osobą bardzo niecierpliwą, więc jak sie uda przyspieszyć USG o 1 dzień (1,5) to będzie super. Właśnie czekam na wieści od mężulka, czy jego prezes wyraził zgode ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam wczoraj wyniki krwi i moczu. Niestety pogorszyły sie :(. Jeśli chodzi o morfologię - spadły krwinki czerwone z 4,60 na 3,97 - spadła hemoglobina z 14,1 na 12,4 - spadł hematokryt z 44,2 na 37,0. Nie wiem czy mam sie już niepokoić jeśli chodzi o anemie :( :( Jeśli chodzi o mocz, to wszystko byłoby ok gdyby nie to, że odczyn z kwaśnego zrobił się obojętny pojawiły się dość liczne pasma śluzu i nieliczne bakterie. Reszta ok. Nadmieniam że do badania moczu dobrze sie \"przygotowałam\". :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno! Poprzednie wyniki były robione 2 miesiące temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosdan napisz mi jak bylo z ta glukoza ja mam w poniedzialek wiec chcialabym sie przygotowac jakos...ja chyba nie dam rady nie ejsc nic bo zemdleje... Anulka78 ja sie nie znam na tych badaniach wiec Ci nie odpowiem sama jestem przed i jestem ciekawa jak mi wyjda....bo tez mialam juz najnizsze wartosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sendi, wczoraj pytałam sie jak należy przygotować sie do glukozy u mnie w laboratorium. Należy zjeść śniadanie, w ciągu 5 munut wypić glukoze (50ml), i pojechać do lab. Tam godzinkę po wypiciu muszą pobrać krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka myślę, że nie masz czym się martwić, są w normie. Ja miesiąc temu miałam podobne, czyli hemoglobina 12.4, hematokryt 35,9, a krwinki czerwone 4,14. Norma krwinek jest niby od 4 do 5.2, ale przy ciąży ta norma chyba się troche obniża. No, ale ty masz prawie 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosdan, a czy w zwiazku z Twoimi wynikami lekarz kazał ci coś zażywać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co Anulka z tą glukozą to miałam troche inaczej. Rano pojechałam na czczo na badania, pobrali krew aby zrobic glukozę czy jest w normie. Potem czekałam pół godziny na wyniki. Jak były dobre to wypiłam glukozę (kupiłam wcześniej w aptece). Po godzinie pobrali ponownie krew. Przez cały ten czas nie można nic jeść ani pić. Sendi dla pewności zadzwoń najlepiej do gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syla - dzięki za linki!!!!! :) :) 🌼 Z tym PSO chyba jednak chodzi o coś innego, poszukam jeszcze . Anulka 78, wyniki masz dobre, ja obecnie w 19 tygodniu mam hemoglobinę 11,3, hematokryt 33,6, RBC 8,83 i lekarz twierdzi, że jak na ciężarną to są dobre wyniki, nawet nie podał dodatkowego żelaza. Aneczka, tak trzymaj, musi być dobrze. niestety, mnie też ciężkie doświadczenia nie omijają - mój mały będzie miał robioną tomografię płuc z kontrastem (paskudztwo) i lekarz zadecyduje, czy w całkowitej narkozie, czy mały da radę wytrzymać to badanie :( Musimy zdiagnozować przyczynę zwłóknień na płucach i bezobjawowych zapaleń płuc... Całą noc nie spałam, ale teraz naczytałam się nieco i ciut mi lepiej. Trzymajcie się lipcóweczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny naprawde sie martwie o mojego maluszka ,bo prawie wcale nie kopie od 3 dni a 4 dni temu walil co chwile:( czy mozliwe jest ze jesli dzidziusiowi przestanie bic serduszko ja nie bede miala zadnych objawow?typu :krwawienie,bolbrzucha? czy bym cos odczuwala ,martwie sie -usg mam dopiero we wtorek ,jutro na studia w niedziele tez ..nie wiem co robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka tylko witaminy, ja biorę falvit 2 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej z tą glukozą to zapytać sie, bo w każdym laboratorium mają swoje zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa, grunt to się nie denerwować, tym się szkodzi maleństwu. Może chwilowo się rozleniwiło? Jeśli coś naprawdę Cię niepokoi - idź do lekarza, tak będzie najlepiej. Nawet w przychodni położna może Ci posłuchać bicia serca dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×