Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Witam Oj dziewczyny ale jestem padnięta…mała wczoraj tak dawała czadu ze hej Nawet jak przyszła do nas pani z ubezpieczen to króciutko była bo niunia piszczała…(robiła to z premedytacja bo patrzyła jej w oczy i pisk…) a jak pani poszła to uśmiech na twarzy.. Poszłyśmy spac po 12 a ona już od 6 wyspana i nadaje …a ja ledwo żywa:O Kochana córeczka Kupa wczoraj poszła2 razy za pierwszym razem to tak nie za duzo ale strasznie gesta a za drugim ok. 11 w nocy to duża, ogólnie normalna i strasznie smierdzaca Eva zycze szybkiego powrotu do zdrowia Terka nie martw się o tate,na pewno wszystko będzie dobrze i operacja się uda…trzymamy kciuki i jesteśmy z Tobą myslami Agatka tez czasem płacze przez sen  ale zwykle w ciagu dnia…może rzeczywiscie to hałasy jej przeszkadzaja… Maaniu trzymaj się Może to kolejne ząbki idą i dla tego Julka jest marudna…ja tez sobie tak to tłumacze bo Agatka wczoraj tez dała czadu…a może po prostu niunie miały zły dzien.. A na pewno nie jestes złą mamą Asiulek my na razie tylko podajemy starte jabłuszko i podawaliśmy marchewke tzn taki sok z niej ale po tym „zatwardzeniu” na razie odpuszcze ten soczek na jakis czas, a i czasem polize banana  (i to jej najbardziej smakuje ) Justyna gratuluje kolejnego sukcesu   Wisienko ja tez wczoraj wyszłam na spacerek choc snieg sypał okropnie i tez ludzie patrzyli na mnie jak na wyrodną matke ale już się przyzwyczaiłam do tych spojrzen nawet mój stary zawsze uzala się nad Agatka ze ja na takie zimno wyciągam…ale co on może wiedziec o wychowaniu dzieci…gdyby nie dziadki i moja mama to byśmy dawno z głodu zgineli:O No własnie z tymi włosami…mi tez leca garściami  już mam dosc Eva orzechy do ciasta ja daje włoskie i posiekane nozem tak dosc drobno, ale nie zmielone Ide teraz na kawusie bo padne…a mój łobuz zaraz wstanie Trzymajcie się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko gratulacje Pani magister 🌼 Za nami noc nie za ciekwa. Amelia jadła co godzine, a czasami nawet dwa razy na godzinę. Chyba muszę wprowadzić butlę na noc bo przecież ja tak długo nie pociągnę. A najgorsze jest to że czasami się boję że ona mi z kolan spadnie, bo ja przy tym karmieniu ostro przysypiam. czasami się rpzebudzam i patrze a tu cycek poza jej buśką luźno sobie zwisa a ona sobie śpi. Ok. czytam co pisałyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze tutaj gratki dla Justyny :) a ja jestem wniebowzieta dosloeniw dzisiaj i super wypoczeta - Krzys zaliczyl mega dlugie spanie - ostatnie karmienie 22.30 i spal do 6.30 dostal cyca ale sciagnal tylko jednego (o ludzie malo mi dzisiaj nie eksplodowaly!!) i dalej sobie do 9 spalismy.... oby tylko tak juz zostalo na zawsze :D woczraj zepsul sie nam TV... ZNOWU....wlasnie dzwonilam do facia od TV (znajomy rodzicow) powiedzial ze jesli to samo sie zepsulo co ostatnio to on nie bedzie juz tego naprawial bo nie ma sensu (w tym roku tv naprawiany byl 3razy i poszlo w sumie ponad 300zl) bo ta plyta co jest wadliwa nadaje sie do wymiany a koszt naprawy to prawie 400zl wiec lepiej nowy telewizor kupic..nigdy wiecej niczego GRUNDIG - tv ma 4,5roku i kosztowal fortune

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dizewczynki :) dopiero wstałam, bo moja kochana matula wstała rano razem xz mną i misiem , wziełą Kube i kazała mi dospac sobie troche :) teraz wstałam i jestem nieprzytomna, pewnie od nadmiaru snu ;) dostałam kawe do reki, bo mały spi i mam chwile dla siebie :) a w nocy sniły mi sie wuyprzedaże w 5-10-15, to chyba nienajlepiej o mnie świadczy, prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maania wiesz dobrze, ze nie jestes złą matka, tak jak żadna z nas nie jest. dzieci płaczą tak juz jest i zawsze będzie :) jestes wspaniałą mamą, masz wspaniałą córkei nie próbuj nawet w to wątpić 🌼🌼🌼 eva jesli chodzi o znajomosc netową, to wszystko w naszych rękach :) ja bardoz sobie cenięte nasze mamine ploteczki i mam nadzieje, ze jeszcze dłuuuugo tak zostanie :):):) a co do włosów ja uzywam szamponu z czarnej rzepy i u mojego fryzjera kupiłąm sobie ,maske bardzo silnie regenerującą. musze przyznac ze widze poproawe :) a co do lini, to ja w ogóel w ciaży nie miałąm :) nie wiem, czy to normalne ;) justynko no to duper, ze głądko poszło :) jeszcze raz moje gratulacje!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tam pomarańcza
Aneczka, jak chcesz telewizor nokia to gg 3022537

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! nocka minęła w miarę spokojnie... byliśmy dziś na bioderkach i wszystko ok. tylko julka gorzej odwodzi jedną nóżkę i lekarz powiedział żebym jej pieluszkę jeszcze jedną dawała. dziwne, bo na pierwszym usg mi nie kazał. następne usg za 2 m-ce. dziewczyny a wy jak czesto chodzicie z dzieciakami na bioderka? później od razu poszliśmy do pediatry żeby julę obejrzał i osłuchał, bo lekko przeziębiona jest. powiedział, że osłuchowo czyściutko tylko katarek. powiedział zeby mleko zmienić już na dwójkę, a i wogóle powiedział żebym mleko zmieniła, bo może po nim ma takie bolesne oddawanie gazów... teraz jula drzemie sobie, a ja klikam do Was bo się stęskniłam:) evcia zdrowiej żebyś mogła w końcu swoje maleństwo przytulić:) dziewczyny wam telewizor, piecyk się zepsuł, a ja niechcący psuje to co mam pod ręką; koszulę, gryzak julki... niezdara jestem:) całuski dla Arusia z okazji imienin🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ...!!!! ostatnio za wami nie nadarzam;):)).... Jula spi wiec mam chwile ...u nas wsio ok .... na wstepie GRATULACJE dla Justyny:))... a mowielm ze dasz rade???:)... wszystkie lipcowe buziaczki oczywiscie sliczniutkie ... A maniu twoja Jula normalnie mnie urzekla :).... tak na marginesie Maniu kazda z nam ma i te gorsze dni i lepsze ...a napoaewno zadna z nas nie jest zla mama... nie siaedzialybysmy tu i przejmowaly sie wszytkim co zwiazane z naszymi pociechami ... tylko za przeproszeniem mialy wsio w dupie... A moze i twoja Jula zaczyna zabkowac ... sprobuj tego dentinoxu ...jak smaruje julce dziasla jakas spokojniejsza jest ... wiec u ciebie tez moze sie zaczyna zabkowanie ... Terka trzymam kciuki za tate ... i mam nadzieje ze wszytko pojdzie po waszych myslach ... :) Aneczko ...to mieliscie dzis dzien spiocha:).... Julce przez te zeby spanie sie poknocilo ..ale coz jakos to przetrwamy:).... a co do tv ...to wiesz trzeba miec pecha ...moze jakis wadliwy ten tv byl ... u nas to znow jest tak ze jak sie cos zchrzani to zawsze pare dni po gwarancji ... wtedy mnie taka zlosc ogarnia ze szok ... dziewczyny co do kaszek na noc ...jest nawet taka specjalna z tego co widzialam hippa ... mleczno ryzowa z jakblkami i koprem wloskim ..z tego co pisza na opakowaniu to jest specjalnie na noc .. poniewaz jest bardzie kaloryczna od tych zwyklych ... ja Juli bede ja dawac w dzien .. jak skonczy ta z bananami ... bo sama jestem ciekawa co to za cudo ... a tu Julak porannie:)... [url=http://www.bobasy.pl/lalik,444754,fotka.html]http://im.bobasy.pl/f/s/444754.jpg Basiu to sobie pospalas...tez bym tak chciala...chwilami zaluje ze ciagle jestem z dziecmi sama tak naprawde nie ma mnie kto wyreczyc .. ale nawet jak uda mi sie wyrwac z domu na chwile bo np..jula zostanie z mezem (jak jest w domu) to i tak ciagle mysle co u nich ...to chyba jakas schiza jest;) a tu dwie brody i maly chomik:) [url=http://www.bobasy.pl/lalik,444761,fotka.html]http://im.bobasy.pl/f/s/444761.jpg a wiecie co dzis jak wstalam w lozku to szukalam julki ale sie wystraszylam jak cholera .... jak meza nie ma to ona spi ze mna w duzym lozku ... i zawsze bok lozka jej poduzkami blokuje zeby mi sie na bok nie przewrocila i nie spadla ... a dzis znalazlam ja w nogach ... normalnie w szoku bylam ... chyba skonczy sie spanie z mamusia ... bo ktoregos dnia ja na podlodze znajde;):))... Dobra narazie zmykam ... milego dzionka zycze wsiom ... pozniej sie odezwe;):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja to chyba dzis wykorkuje...mała znowu daje czadu...ja padam z nóg a to dopiero 11:O Juz sama niewiem czy to ząbki czy poprostu \"plecki bolą\" i chce byc na raczkach czy moze trenuje nową umiejetnosc czyli piszczenie...:O Aniu ja tez zastanawiam sie nad butla na noc ale troszke sie boje ze: *pogorszy mi sie laktacja *wróci szybciej@ *albo ze to nie pomoze bo jak sie bedzie jej chciało pic to i tak sie na cysia bedzie budziła..a jesli budzi sie przez np zabkowanie to i butla nie pomoze:( Dziewczyny te co daja butle na noc ...ile razyWam sie maluchy potem budza w nocy??? Aneczko z Krzysia to złoty chłopak:) oby tak dalej:) A co do telewizorka to rzeczywiscie jakis trafny był:O i ja takiego bym juz nie reperowała bo za 500 to juz jakis sprzet nowy mozna kupic(tylko z drugiej strony tez niewiadomo na co sie trafi:O ) a ile teraz daja gwarancji na nowy telewizor??? Basiu no niezłe masz te sny:D Maaniu my chodzimy do ortopedy tak co 4-6 tgodni ale u nas niunia ma problem z jednym bioderkiem i nosi pieluche ortopedyczną ..wiec chodzimy czesciej na kontrole. A co do ortopedy to u nas tez na pierwszej wizycie powiedział tylko pielucha bo to arab wiec tak srednio mówi po polsku:) potem na drugiej był akurat inny lekarz i powiedział ze jedno bioderko juz super a drugie juz prawie ok ale jeszcze niech ponosi troszke i luzik a na trzeciej był znowu Arab i powiedział ze to jedno bioderko bardzo kiepsko i zmienił pieluche na wieksza, i jeszcze okłady jakies kazał robic:( i weź tu bądź mądry...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam srodowo! Ja juz zmienilam Julce mleko na 2 tzn powolutku przechodzimy. Wczesniej mala pila bebilon ha bo byla obawa o alergie ale teraz chcemy sprobowac dac normalne mleko i sprawdzic jej reakcje. Po co karmic mlekiem ha skoro byc moze akceptuje zwykle. Narazie wszystko jest ok a kupki sa 2 razy dziennie wiec jest super. Ale cioteczki trzymajcie kciuki :) Jeszcze raz spoznione zyczonka dla wszystkich solenizantow 🌻 🌻 🌻 Justynko moje gratulacje dzielna kobietka z Ciebie 🌻 Eva zdrowiej szybciutko cobys mogla utulic i ucalowac Raulka. Aneczko ta zlosliwosc rzeczy martwych zawsze sie psuja badz gina w najgorszych momentach ehhh. Za to teraz mozecie sobie kupic jakas fajniutka plazme :D Oj dziewczyny widze ze wiekszosc z Was to sprzedawcy -allegrowiczki a ja nadal tylko kupuje Ide zrobic sobie kawke i jeszcze tu zajrze 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniu a widzisz...moze zeczywiscie po tym mleku ma Julka takie problemy ... jak ja bym miala dawac mleko z puszki ...sprobowalabym ten enfamil o ktorym kiedys pisalam ... ogolnie czytalam ze to dobre mleko ...zreszta mam puszke jednyki awaryjnie jakby pokarmu w mleczarni braklo z tym ze jeszcze jej nie uzywalam .. ale z tego co pisze na puszcze to poza lipilem ktory bardzo dobrze wplywa na mozg ...ma jeszcze dha i inne kwasy pomagajace w rozwoju dziecka ...a do tego niby jest lagodne ... wsumie to chyba pediatra powinna ci jakies lagodniesze mleko polecic ... Mam nadzieje ze wsio ci sie powoli unormuje tak jak nam ...ja ostatnio jem praktycznie wszytko ... i chyba Jula juz tak nie reaguje jak niedawno jeszcez byl czas ze tylko zupy i chleb lub bulki z serem jadlam bo miala po wszytkim kolki ... ale na wizycie lekarka mi powiedziala ze tak naprawde to nie do konca zalezy od mojej diety ... i chyba miala racje teraz jem nawet bigos i juli nic nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figielku ja bum na twoim miejscu nie kombinowala z butla na noc ... wile maluchow nie chce pozniej ssac z piersi ... moze sprobuj kaszki takiej gestej jak ja z 50 ml wody zrobic ...i dokoncz karmienie cycusiem ... wtedy raz ze nie zaburzasz rytmu karmienia ... a dwa zobaczysz jak po takim bardziej gestym papu bedzie ci spac;):))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laik właśnie lekarz też mi to mleko polecał. zastanawiałam się tylko czy nie dlatego, że na wakacje za to pojedzie:) chyba kupię to mleczko i zobaczymy- może po nim będzie dobrze... dziewczyny dzięki za wsparcie psychiczne- gdyby nie wy to siedziałabym i ryczała... kochane jesteście:){usta}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siedze i czekam na majstra... mial byc miedzy 11 a 12 a pozniej jakis spacerek bo obiad mam (wczorajszy kapusniak) a kotlety schabowe juz sie odmrazaja... niby teraz telewizory nie sa drogie i mozna by bylo cos fajnego kupic ale z kasa jest fatalnie :( zwlaszcza ze w grudniu nie dostane juz poborow ylko wychowawczy a tu swieta i kupowanie prezentow przed nami. chyba rusze karte kredytowa bo nie widze innego wyjscia :( troche sie boje i jak do tej pory ta karta po prsotu lezala w barku ale jak mus to mus. mam tylko prezent dla chrzesniaczki a tu jeszcze dla chrzesniaka trzeba i dla wlasnych dzieci no i oprocz swiat to mamy jeszcze imieniny Gabrysi 19grudnia plus imieniny babci 12grudnia i taty 28grudnia.. wczoraj mialam chwile zwatpienia co do wisienko - wspolczuje ci tego pieca... my jakby co to mamy jeszcze tv 14\" u Gabrysi (dostala dziadkow telewizor bo sie przeprowadzali i oddali) ale wiadomo na dluzsza mete to tak niefajnie zwlaszcza ze ja duzo cnn i filmow po angielsku ogladam a w tym dziadostwie to niewygodnie :( mania - my kontorle bioderkowe mielismy 2 -pierwsza jak Krzys mial 8tygodni, kolejna jak mial 5 miesiecy a nastepna jak bedzie mial 7. Figielku - podawanie butli w nocy czy na noc moze spowodowac nie tylko problemy z laktacja ale calkowite odrzucenie piersi takze sie zastanow czy warto. corka znajomej miala tylko dostawac flaszke na noc ale jak zalapala ze z butli leci szybciej niz z cycka to nie bylo mowy juz o piersi. zreszta znam takich przypadkow sporo wiec jesli masz duzo mleka o nie warto ryzykowac. ja kiedys pisalam ze z Gabrysia do roku wstawalam co 45min w nocy, jadla 15min i 45min spania i tak caly czas.. Marylko mysle ze powinnas zmienic mleko jesli Tatianka po nim ulewa. wiem ze sa jakies takie specjalne na ulewanie wiec mzoe sprobuj i popytaj w aptece Eva - zdroweczka zycze. na grype zoladkowa lekazr mi polecal suchary i herbate gorzka z odrobina soli :) mam nadzieje ze nikt wiecej z domownikow od ciebie tego nie zalapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my byłyśmy tylko raz u ortopedy i powiedział nam że tak jest super że już wogóle nie musimy przychodzić. Trochę się boję czy to nie był zbytni optymizm i zastanawiam się czy nie iść jeszcze raz na własną rękę. Marylciu u nas jak była sisia obsypana to właśnie na zmiane kremowałąm ją sudokremem i bepantenem i jest ok. tylko sudokremu dawaj grubą warswę tak żeby cała sisia była biała. Tak mi poradziłą farmaceutka w aptece. Ale widziałam wczoraj zajebistą zabawkę. Takiego kubusia puchatka zróżnymi przyciskami. Śpiewał, gadał, ruszał się. No wypasiona. Ale masakra droga 180 zł na promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniu mysle ze nie ...anawet jakby jechal powiem ci tyle i tak ty bedziesz wiedziec czy to melko jest dla malej dobre i jakby co zawsze mozesz zmienic ... ja tylko patrzac na sklady ... widze ze sie ciut rozni od tego co jest na rynku ... a z tego co pisala Aneczka smakowo tez jest ok ... wiec ..jakbym miala karmic mala mlekiem napewno bym wybrala jedno zlepszych;)... Marylko ja smaruje taka masia robiona...jak julcia byla malusia lekarka mi pzrepisala i przy niej sudokrem i innne wynalazki .... popropstu nie maja szans ... a kosztuje ..notanebena 4 zl ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniu mysle ze nie ...anawet jakby jechal powiem ci tyle i tak ty bedziesz wiedziec czy to melko jest dla malej dobre i jakby co zawsze mozesz zmienic ... ja tylko patrzac na sklady ... widze ze sie ciut rozni od tego co jest na rynku ... a z tego co pisala Aneczka smakowo tez jest ok ... wiec ..jakbym miala karmic mala mlekiem napewno bym wybrala jedno zlepszych;)... Marylko ja smaruje taka masia robiona...jak julcia byla malusia lekarka mi pzrepisala i przy niej sudokrem i innne wynalazki .... popropstu nie maja szans ... a kosztuje ..notanebena 4 zl ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my byłyśmy tylko raz u ortopedy i powiedział nam że tak jest super że już wogóle nie musimy przychodzić. Trochę się boję czy to nie był zbytni optymizm i zastanawiam się czy nie iść jeszcze raz na własną rękę. Marylciu u nas jak była sisia obsypana to właśnie na zmiane kremowałąm ją sudokremem i bepantenem i jest ok. tylko sudokremu dawaj grubą warswę tak żeby cała sisia była biała. Tak mi poradziłą farmaceutka w aptece. Ale widziałam wczoraj zajebistą zabawkę. Takiego kubusia puchatka zróżnymi przyciskami. Śpiewał, gadał, ruszał się. No wypasiona. Ale masakra droga 180 zł na promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniu mysle ze nie ...anawet jakby jechal powiem ci tyle i tak ty bedziesz wiedziec czy to melko jest dla malej dobre i jakby co zawsze mozesz zmienic ... ja tylko patrzac na sklady ... widze ze sie ciut rozni od tego co jest na rynku ... a z tego co pisala Aneczka smakowo tez jest ok ... wiec ..jakbym miala karmic mala mlekiem napewno bym wybrala jedno zlepszych;)... Marylko ja smaruje taka masia robiona...jak julcia byla malusia lekarka mi pzrepisala i przy niej sudokrem i innne wynalazki .... popropstu nie maja szans ... a kosztuje ..notanebena 4 zl ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniu mysle ze nie ...anawet jakby jechal powiem ci tyle i tak ty bedziesz wiedziec czy to melko jest dla malej dobre i jakby co zawsze mozesz zmienic ... ja tylko patrzac na sklady ... widze ze sie ciut rozni od tego co jest na rynku ... a z tego co pisala Aneczka smakowo tez jest ok ... wiec ..jakbym miala karmic mala mlekiem napewno bym wybrala jedno zlepszych;)... Marylko ja smaruje taka masia robiona...jak julcia byla malusia lekarka mi pzrepisala i przy niej sudokrem i innne wynalazki .... popropstu nie maja szans ... a kosztuje ..notanebena 4 zl ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos mi kafe siadlo ale wkleje co poodpisywalam i dopierodoczytam co dalej pisalyscie siedze i czekam na majstra... mial byc miedzy 11 a 12 a pozniej jakis spacerek bo obiad mam (wczorajszy kapusniak) a kotlety schabowe juz sie odmrazaja... niby teraz telewizory nie sa drogie i mozna by bylo cos fajnego kupic ale z kasa jest fatalnie :( zwlaszcza ze w grudniu nie dostane juz poborow ylko wychowawczy a tu swieta i kupowanie prezentow przed nami. chyba rusze karte kredytowa bo nie widze innego wyjscia :( troche sie boje i jak do tej pory ta karta po prsotu lezala w barku ale jak mus to mus. mam tylko prezent dla chrzesniaczki a tu jeszcze dla chrzesniaka trzeba i dla wlasnych dzieci no i oprocz swiat to mamy jeszcze imieniny Gabrysi 19grudnia plus imieniny babci 12grudnia i taty 28grudnia.. wczoraj mialam chwile zwatpienia co do wisienko - wspolczuje ci tego pieca... my jakby co to mamy jeszcze tv 14\\\" u Gabrysi (dostala dziadkow telewizor bo sie przeprowadzali i oddali) ale wiadomo na dluzsza mete to tak niefajnie zwlaszcza ze ja duzo cnn i filmow po angielsku ogladam a w tym dziadostwie to niewygodnie :( mania - my kontorle bioderkowe mielismy 2 -pierwsza jak Krzys mial 8tygodni, kolejna jak mial 5 miesiecy a nastepna jak bedzie mial 7. Figielku - podawanie butli w nocy czy na noc moze spowodowac nie tylko problemy z laktacja ale calkowite odrzucenie piersi takze sie zastanow czy warto. corka znajomej miala tylko dostawac flaszke na noc ale jak zalapala ze z butli leci szybciej niz z cycka to nie bylo mowy juz o piersi. zreszta znam takich przypadkow sporo wiec jesli masz duzo mleka o nie warto ryzykowac. ja kiedys pisalam ze z Gabrysia do roku wstawalam co 45min w nocy, jadla 15min i 45min spania i tak caly czas.. Marylko mysle ze powinnas zmienic mleko jesli Tatianka po nim ulewa. wiem ze sa jakies takie specjalne na ulewanie wiec mzoe sprobuj i popytaj w aptece Eva - zdroweczka zycze. na grype zoladkowa lekazr mi polecal suchary i herbate gorzka z odrobina soli :) mam nadzieje ze nikt wiecej z domownikow od ciebie tego nie zalapie ja tez bym postawila na ENFAMIL jakby cos w ktorejs z gazet byl test roznych modyfikowanych i enfamil wypadl bardzo dobrze a pod niektorymi wzgledami w czolowce. w usa jest to mleko zalecane przez pediatrow Marylko a nie zmienilas przypadkiem chusteczek wilgotnych? ja w takich sytuacjach przy Gabrysi siegalam po niezawodny TORMENTIOL 3 aplikacje i problem z glowy byl... a co do dolow to ja dzisiaj bylam wyrodna matka i dalam Krzysiwoi poplakac. w sumie pierwszy raz mu na to pozwolilam bo zawsze wczesniej schizowalam o jego brzuszek ale teraz po prsotu juz nie mam sily go nosic calymi dniami, boli mnie kregoslup i kark a on nie tylko co raz ciezszy ale i co raz cwanszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu u nas w szpitalu jest standard bioderkowy - 3 wizyty - pierwsza jak dziecko ma 6-8tygodni, druga jak skonczy 4.5 miesiaca bo wtedy widac najlepiej jak sie panewka uksztaltowala i czy odpowiednio duzo tej miazgi czy jak to sie zwie jest no i jesli jest wysztsko ok to nastepna wizyta jak dziecko ma roczek skonczony zeby zoabczyc jak chodzi. my mamy wiecej wizyt z Krzysiem ze wzgledu na wczesniactwo wlasnie udalo mi sie zarejestorwac Gabrysie do alergologa. w prawdzie dopiero na 14 grudnia ale zawsze to juz cos. zwlaszcza ze prywatnie testy kosztuja prawie 200zl u nas :( na szczescie idziemy do tego faceta do ktorego bysmy poszli prywatnie wiec mam pewnosc ze badanie bedzie dobrze zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietacie jak wam pisalam o tej cholernej salmonelli?? okazalo sie ze dobrze ze Gabrysi nie puscilam jak sie dowiedzialam bo byly kolejne zachorowania. wczoraj sanepid oglosil ze wsrod obslugi bylo 3 utahjonych nosicieli - kcuharka, pomoc kucharki i pomoc nauczuielki z jednej z grup!! jestem zla a za razem sie ciese ze intuicja kazala mi zostawic mala w domu w zelszym tygodniu i w tym. dzwonilam do przedszkola bo w gazecie i na necie pisalo ze wysztskie dzieci maja byc objete badaniem no i maz na 16sta jedzie po pojemniczek i bedziemy gowienko badac na wszelki wypadek. wsyztskie dzieci i caly personel MUSZA zostac przebadane... a swoja droga nie wiedzialam ze mozna byc ukrytym nosicielem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko widzę że poraz kolejny cię intuicja nie zawiodła. Vhyba pojedziemy do ortopedy na jkąś kontrolę bo mi to spokoju nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tabelka zeby nie bylo szukania ... mi tez kafe cos wariuje ;) Aneczka1979....Krzyś.......12czerwca....2950/49........ 7125/72.. cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6100/64...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......5800/65... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..6500/67...cyc Lalik..............Julia.........09 lipca.......2150/48.........6760/64... cyc Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55... ....6000/64 butla Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......5950/62....butla _fernanda_......Roksanka.....12lipca......3550/56.... ..6600/64....butla maania............Julka.......12lipiec........2500/51... ....6500/?.....mieszane basia_81.........Kubuś....13lipca.......3060/48........7 320/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......7360/?....mieszane f.i.g.i.e.l.e.k ....Agatka .....17lipca.......3890/59.......6300/61.5..cyc Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........ok 7000/64... Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc listkaa............Maja........19lipca.......3000/53.... ...6900/61.....mieszane justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......6500/66... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6050/??.....cyc Wisienka.........Arkadiusz....22lipca........3370/58.... . ..6700/??...cyc Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52.....5800/61.....butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......6450/??..... cyc Aneczko .... kurde wiesz to juz na sto procent wiadome ze one balterie po pzredszkolu rozsialy.... co do bioderek my bylysmy raz ... i jakby bylo cos nie tak kazalabym jeszcze raz sie zglaszac a ze wsio bylo ok ...nie latamy z bioderkami .. Aneczko a co do wyrodnosci to to ja tak samo jak ty jak juz nie mam sily poprostu zostawiam jule w lozeczku ... i zazwyczaj konczy sie to tym ze po jakis 10 minutach nie placzu a marudzeniu zasypia :) Figielku zawsze lyzka bedzie lepsza od butelki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko nie ma to jak matczyna intuicja :) a czy Ty bedziesz sprawdzala czy Gabrysia sie zarazila czy nie ma takiej potrzeby? Ja bylam jak narazie dwa razy na kontroli bioderek- do tej pory wszystko bylo ok. Nastepna kontrola i juz ostatnia w polowie grudnia. A tak wogole to ja tez mam zamiar dawac Julce kaszke tylko najpierw chced wprowadzic nowe mleko poobserwowac ja. I mysle ze za tydzien dam jabluszko. Narazie daje jej polizac banana i oblizuje sie przy nim komicznie :) kochane malenstwo. A tak wogole to jestem coraz bardziej zakochana w swojej corce co nie znaczy ze mne nie wkurza swoim marudzeniem ;) ale i tak jest slodka. Wiecie czasami jak maz wroci z pracy to zajmuje sie Julka ptrzez 2 godz i ja mam wolne. Strasznie tego potrzebuje po dniu gdy jest mega marudna. A ze ja przeszlam juz zupelnioe na butle to maz tez ja karmi. Ok to tyle na razie bo zmykam na spacer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa nie pisalam wam jakie wczoraj chwile grozy przezylam obralam ziemniaki i Krzys sie obudzil wiec przyszlam go wzielam i polozylam na lezaczku bujaczku ale go nie przypinalam bo wiedzialam ze zaraz karmic sie bedziemy i tylko ziemniaki mam przeplukac drugi raz i gotowe... jednym okiem patrzylam na maelgo i z nim gadalam a drugim przegladalam czy w ziemniakach nie ma \"oczek\" w ciagu doslownie kilku sekund Krzys przekrecil sie z pozycji na pleckach na brzuszek... nie no ja rozumiem ze on lubi na brzuchu lezec ale zeby az tak... w kazdym badz razie wiem juz ze dla niego nie ma bezpiecznego miejsca... mata jest na 5 minut bo pozniej laduje na dywanie tak sie turla..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalik ja dopiero pierwszy raz dzisiaj nie uleglam... normalnie wymiekam i go na rece biore i nosze... dzisiaj go utulilam i zasnal w prawdzie poplakujac ale zasnal i spi juz ponad godzine... Meggie - ja i tak mialam zamiar zrobic to badanie prywatnie jak wczoraj przeczytalam o utajonych nosicielach no ale dobrze ze zadzwonilam do pzredszkola to okazalo sie ze bede miala to badanie z ich skierowania zrobione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko .... mi sie kilka razy zdarzylo ... zwyczajnie nie mialm juz sily ... i powioem ci ze jak juz tak zasnela to spala dluzej niz jakby sie ja usypialo ... a co do turlania mam to samo .... maty nie mam.. rozkaladam juz duzy koc a i tak za chwile zbiram ja z paneli ... bo dywan i koc zamaly do turlania ;)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dviki juz mi sie przypomnialo ze mialam do ciebie imiennie napisac i co napisac :) ja jestem z tych matek co to beda czekaly do ukonczenia pelnych 6 miesiecy z podaniej jedzenia. proba podania 2 lyzeczek jabluszka (Krzys mial pelne 5miesiecy) skonczylo sie tak jak pisalam uczuleniem i zielonym kupalem wiec na tym poprzestane. patrzac na tabelke Karolek super przybiera i duzy z niego chlopak wiec nie widze potrzeby dorzucania posilkow. w sumie moim zdaniem nie ma sie do czego spieszyc... tak w sumie patrze po roznych forach i jestem odrobine osamotniona w tym pkt widzenia zeby nie wprowadzac za szybko pokarmow stalych bo wiekszosc mam podaje jak maluchy maja po 3.5miesiaca.. no ale to nic ja i tak zrobie po swojemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×