Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

dziewczyny dzieki za rady odnosnie karmienia nocnego:) ja ogólnie podaje wszystko łyzeczka(czy witaminki z mleczkiem czy jabłuszko itp) bo Agatka nie lubi za bardzo butelki ba nawet jak ide na zjazd to jak jest troszke głodna to marudzi i z butli nie chce ciagnąc dopiero jak zobaczy ze mamy nie ma i cysia i tak nie bedzie to z wielka łaska zciagnie mleczko z butli:) i ma taki myk jeszcze ze ile by jej mleczka nie nalali w butle to 20ml zawsze zostanie:D To widze ze nie tylko Agatka taka marudna sie zrobiła..ach te kochane nasze dzieciaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupię to mleczko enfamil i zobaczymy czy go zaakceptuje. nie wiecie czy mozna go jednak stosowac zamiennie; cyc butla? aniu ja na twoim miejscu poszłabym do ortopedy bo u nas też powiedział za pierwszym razem, że jest super a i tak kazał przyjść... będziesz spokojniejsza jak sprawdzisz. aneczka jaja z tą sarmonellą- dobrze, ze postanowiłaś gabrysi nie puszczać do przedszkola. poradzcie mi co można kupić chłopczykowi na roczek? kupiłam mu pościel i jeszcze jakąś zabawkę bym chciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie południowo. Wróciłam z zakupów ciagle jeszce czegos brakuje a to listewki a to srubki zarówki:-) POczytałam co pisałyście odnosnie mleka ja daje sporadycznie butle tzn.Nan1 raz na 4-5 dni mała dopije takie 60ml jak cucys juz flak. Poza tym karmie tylko juz z jednego tamta brodawka jednak cos nie taka i mała płacze nie ssa i juz miesiac nie ciągnie jej. @ nadal nie mam mimo tego ze ciagnie jedna piers troche smiesznie wyggladam krzywoo ale cóz.Zajada dalej co 2 godz chyba juz tylko my tak czesto :-( wiedze wiekszosc malców juz podsypia ładnie. Aha i wiecie cos mnie naszlo poczytałam nalepke od wit D czy wy ja trzymacie w lodówce?? BO jak mi babka spzredawała miałam wrazenie ze wyciagła z lodówki a ja nie wstawiałam do lodówki tylko normalnie w miare ciemny miejscu. Jutro szczepienie zaległe Polio synka bo nie mieli ponad pół roku szczepionek Ide pokaze tez małej kokoszke bo cos jej sie zrobiło czerwona plamka taka jakby gęsia skórka na czerwonym tle:-( spotkałyscie sie z czyms takim. Miałam opryszczke ja na ustach no i tak pomyslałam ze Boze moze ja zaraziłam jak czasem sie psiajtuszke całuje przy przewijaniu a jeszce wtedy wyprysku nie miałam a sie zaraza No ale niby to 2 rózne wirusy??? szukałam w necie ale nic neieznalazłam. A jezeli to opryszczka ta płciowa to niby to groźne dla dziecka juz sama nie wiem:-( jak któras cos wie napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniu mysle ze mozna .... !!!! chyba kazde mleczko mozna tak stosowac wsumie nie zastanawialam sie nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terko niesteyt nie mam pojecia o tej opryszczce... moze to jakies uczulenie albo co?? jesli idzie o karmienie to w dzien Krzys potrafi wcinac co godizne :D aaaa kupilam pieluchy DADA z biedronki i powiem tak jestem mile zaskoczona. sa jeszcze lepsze niz za Gabrysinych czasow byly no i maly nie ma ucuzlenia (jak na razie tfu tfu tfu) za to huggies i pampers to u nas makabra - po 3 pieluchach obsypany jest na maxa a huggies te polskie to mi strtasznie przeciekaly mimo ze mialam 3 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania taki jezdzik jest super prezentem Gabrysia tez dostalas od nas na 1 urodziny i do tej pory go eksploatuje no i Krzys z pewnoscia tez sobie nim pojezdzi http://www.allegro.pl/item266990527_jezdzik_pojazd_jezdzidelko_hit_dla_dziewczynki.html wszystko zalezy ile kasy chcesz przeznaczyc a z zabawek to moze przebijanke z IKEA?? o taka: http://www.allegro.pl/item268323677_ikea_przebijanka_ukladanka_edukacyjna.html (tyle ze w ikea sa tansze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o własnie o taki jeździk mi chodziło co aneczka wkleiła tylko bardziej męski :p hehehe ja za to autko w sklepie zapłaciłam 56 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na gwiazdke Krzys dostanie od nas http://www.allegro.pl/item265203840_fisher_price_garnuszek_na_klocuszek_od_ss.html i zestaw kulek i klockow sensorycznych od kuzynki: http://www.allegro.pl/item253586804_fisher_price_gimnastyczna_kula_super_nowosc.html od chrzestnego: http://www.allegro.pl/item264546314_zyrafa_pelna_kolckow_fisher_price_od_ss.html a Gabrysia na gwiazdke pieska rozowy pysio i jakas gre a na imieniny kolejne puzzle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figielku cena jezdzikow zalezy od ich wielkosci - sa takie co starcza gora dla 3latka a sa takie ktorymi i 6latek moze pomykac. ten ktory pokazalam jest z tych wiekszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczko mi sie raczej wydaje ze cena zelezy równiez od sklepu:) Bo ja zlatałam sie po całym miescie u nas i akurat w tym jednym sklepie były najtansze a ogólnie były dobrej jakosci i rózne modele:) ja tez kupiłam chyba z tych wiekszych bo były zdecydowanie mniejsze ale cena ich tez była mniejsza bo ok 30 zł i jeszcze zalezało cz np w siedzeniu ma schowek czy nie:) to jak bez schowka i jak jeszcze do tego bez pipka to wogóle tanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalik niezle foto :) jaka masz lyzeczke? taka zupelnie plaska czy taka z wglebieniem a ciensza?? my mamy taka i na razie podajemy nia leki http://www.allegro.pl/item267532596__miekka_silikonowa_lyzeczka_canpol_babies_.html ale do karmienia mysle o czyms takim http://www.allegro.pl/item263870261_lyzeczka_ostrzegajaca_przed_goracym_posilkiem.html http://www.allegro.pl/item263325582_ok_nuby_widelec_lyzeczka_gratis_12m_.html figielku no ten nasz to kosztowal po olerze drogo bo juz ma badz co badz ponad 4lata i wtedy to prawie same male byly.. ma klakson schowek no i swieca sie stwiatla :) fajnie ze masz kilka sklepow zeby ceny porownywac bo u nas sa tylko 2lepsze i 2podrzedne w ktorych jest chinski badziew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko co do lyzeczki to mam silikonowa .... jest naprawde zarypista ... idealnie zdaniem pani Ani wyprofilowana... i popierwsze nawet przez przypadek nie zrobisz nia dziecku krzywdy ... a podrugie dziecko szybko lapie co i jak ... od spodu jest plaska i idealnie sie uklada na jezyku ... wkleje ci foto bo nie umiem tego opisac ;),,, http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/251cac26e998da98.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e820ded238a20ae6.html na poczatku sluzyla nam do witamin a teraz Jula z niej je ... jest dosc spora ale z tego co widze Julce cpraz lepiej idzie jedzenie i nawet jak jest pelna to sie nie dlawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde aneczko nie pamietam ... kosztowala jakies 11zł ...na lyzce nie ma firmy .... poczekaj poszperam w necie moze ci znajde taka samaa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak aniu tylko ta tez chyba mala jest wsumie ja kupowalam w aptece ale chyba nie byloby az takiej przebitki .... wiem ze sa dwa rozmiary mala i duza ja mam ta duza (duza jest ciut wieksza od norlanej lyzeczki deserowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ogolnie fajjna i rzeczywiscie dobrze wyprofilowana ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do przebitki to juz mnie nic nie zdziwi... u mnie np na niektore rzeczy jest 100% przebitki (np podklady te niebieskie takie nieprzemakanlne na alelgo 1.40 u mnie w aptece 2.90 ten sam rozmiar) w ogole w wiekszosci aptek jest drozej niz w sklepach dziecinnych... a tutaj duza silikonowa babyobo za niecale 8zl http://www.allegro.pl/item263855422_babyono_lyzeczka_silikonowa_duza_nowa.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja zaplacilam jakies 11 zl juz nawet nie pamietam ale wsumie jakbym miala zapalcic koszty transporu wyszloby drozej wiec wsumie wsio ok ... a jak chcesz kupowac to ta jest naprawde fajna .. pozatym powiem ci szczerze ze kupujac lyzke nie wiedzialam na co zwracac uwage ... tyle ze ta moja rehabilitantka jest taka ze wszytko sprawdza ... pzreciez oi tez koryguja wady zgryzu i takich tam zwlaszcza u tych dzici z porazeniami ... i powiedziala ze lyzka bardzo dobra bo spod ma placki i wtedy jezyk sie prawidlowo uklada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to polecam nawet do podawania wlasnego mleka http://www.allegro.pl/item263847969_canpol_lyzeczka_z_miekka_koncowka_do_butelk.html ja mialam taki zestaw z chicco przy Gabrysi i to byl jedyny sposob zeby moje mleko wypila jak mnie nie bylo w domu a jesli idzie o przebitke to cos jeszcze ja nie znosze sliniakow wiazanych ani na rzepy i albio takie przez glowe zakladane z otworem wykonczonym sciagaczem albo takie fartuszki z rekawkami zapinane z tylu na rzep. szukalam na allegro i ostatecznie taki fartuszek z h&m snoopy kupilam http://www.allegro.pl/item267905034__h_m_sliczny_nowy_fartuszek_snoopy_.html tyle ze za nasz zaplacilam 25zl + przesylka wrrr no a tych przez glwoe nie moglam dorwac i jak juz byly to po 10zl sztuka wiec poprosilam u nas w slepie czy by mi nie sprowadzili i ku mojemu zaskoczeniu sprowadzila mi babka zestaw 2szt za 12zl ::) teraz jak szukalam zeby wam pokazac jak to wyglada to znalazlam za 7w kup teraz ale doliczajac przesylke to i tak wychodzi duuuzo drozej http://www.allegro.pl/item267344594__super_sliniak_dla_malucha_zobacz_warto_.html dobra dziecie mi sie budzi po drugiej juz dzisiaj drzemce wiec chyba sie zbiore na jakis spacer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie popołudniowo!!! jak nie urok to sra......wczoraj przygwoździła mnie wiadomość, że trzeba będzie się przeprowadzać, a co więcej kupić mieszkanie. Do tej pory wynajmowaliśmy od gościa fajniuchne mieszkanko, duże w super okolicy zaraz przy lesie, jeziorku , rzut beretem od teściów, a od mojej babci która zostanie z Ewką po mooim powrocie do pracy w przyszłym roku to jakies 20 metrów.... od dwóch lat je wynajmowaliśmy za grosze, a jak się Ewka urodziła to gość jeszcze z tej okazji obniżył i tak marne odstępne.nie kupowaliśmy nic bo ja mam zapisane po babci wielkie 70 m mieszkanie, a liczyliśmy, że jak mężu skończy aplikację to może z jakąś budową ruszymy, albo co. A tu gość, że będzie sie do tego mieszkanie wprowadzał....tyle, że zachował sie naprawdę fer, bo na umowie mamy miesięczny okres wypowiedzenia, a on powiedział, że możemy sie wyprowadzić dopiero koło kwietnia, a jak nic nie znajdziemy to nawet do czerwca możemy mieszkać, bo rozumie, że mamy małe dzoecko. Koniec końców stanęło na tym, że.....babcia zaproponowała, że ona wyprowadzi się z tego mieszkania, bo dla niej za wielkie i tylko ma dużo sprzatania, a i w mniejszym mniejsze opłaty. Chce bysmy kupili kawalrekę i ona może się przeprowadzać nawet jutro. Zeby jeszcze było tak prosto kupić fajna kawalerkę.... no ale nam takie rozwiązanie też bardzo pasuje, a w sumie jak byśmy zaczynali się budować, to ewentualnie pod kredyt będzie jeszcze jedno mieszkanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko ja też raczej poczekam z wprowadzaniem pokarmów Ewce, chociaż teściowa i babcia krzywo na mnie patrzą, bo w ich czasach w wieku Ewki dzieci już baardzo dużo różnych rzeczy jadły i nic im się nie działo, ale ja konsekwentnie jestem przy swoim i jakiekolwiek próby przeforsowania swojego zdania, a co gorsze przemycenia chociaż na spróbunek jakiejś potrawy reaguję bardzo ostro. ja ewcie też kladę na ziemi na kocu, bo z maty zaraz zjeżdza, a tam ma większe pole do popisu, normalnie jak leży na pleckach, czy na brzuszku (tu jak ma dobry humor, bo naal leżenie na brzuchu to wróg nr 2 po czapce) to zaraz poza kocem, a czasem smiesznie obraca się dookoła właśnej osi, tak o 360 stopni. co do spania, to Ewka przechodzi ostatnio samą siebie...potrafi się budzić co godzinę na......przytulenie do cyca. Bo momentalnie zasypia na cycu, a jak jej chcę dać butlę z moim mlekiem....to raczy zjeść 10 ml, a czasem nawet tyle.....rozwala mnie to wstawanie. koło drugiej, czasem czwartej pasuję i bierzemy ją do naszego łóżka i tm śpi o dziwo ciurkiem do 8!!!! ale nie chcę za barzo by z nami spała, bo potem odzwyczajać i wogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dviki - nie przejmuj się dawaniem pokarmów nowych. Ja jeszcze zupełnie nic nie dawałam Emilce, takze nie jesteś osamotniona w cycaniu :D JA ide w przyszlym tyg. do paediatry to tez podpytam kiedy ma właczać cos nowego. Za bardzo w sumie mi sie nie spieszy, bo z cycem jest wygodnie (no, może oprócz uwiązania , bo mała je co 2 godz i nie chce butli, wiec ja nie bardzo moge sie gdzies dalej rudzyc...). No i do tego jest ekonomicznie, bo nie trzeba wydawac kasy na słoiczki :D Ale tak serio, to własnie kupilam grudniowe \"Mamo to ja\" i jets tam napisane ze jesli krmi sie tyklo piersią, to pokarmy należy włączać po 5 m-cu... No lae tak czy owak, poczekam co powie pediatra :) dviki, piszesz ze ten płącz to mogą być zęby....ale by bylo... tez spytam o to pediatry. Ae mam andzieje w sumie ze to jeszcze ni to, bo nie wyobrazam sobie karmic cycem przy uzębieniu :( Takze mam andzieje, ze te nagłe płącze to moze faktycznie dlatego ze Emilce się coś śni, jak któraś z Was napisała. Dziewczyny, ja zis rano zrobila sobie test ciążowy :P cośmnie pobolea podbrzusze, okresu cały czas nie mam i jakoś wolałam się upewnić czy aby 2gi dzidziuś się nie kroi. Ale wyszedł negatywny :) eva - mi zniknęła ta kreska na brzuchu. Nawet nie wiem iedy, bo po porodzie miałam ja i miałam i teraz dopiero sprawdzilam jak o tmy napisałaś i juz jestem znów \"blada\" :P Mi włosy wyadaja ale nie mam żadnego cudownego sposobu :( Emilka dzis grzeczna. Włąsciwie od chrztu jest bardzo grzeczna, tzn duuzo spi... ale moze to zmiana pogody :) U nas we Wrocku sypie. Ale spacerek obowiązkowo był, tyle ze tlyko godzinkę. emilka smacznie spała opatulona, tlyko czasem jej białka było widac, tak jej oczy latały podczas snu :D No a ja biedna mykałam uliczkami w czapce i kapturze, opatulona jak na Syberii.. Nikt u mnie nic nie komentowsał, ale tez łaściwie ludzi na ulicach nei było. Ale inne mamy z wózkami tez latały :) Ania1706- trochę się uśmiałam czytając Twój opis przysypiania w nocy, bo wyobraziłam sobie Was tak przysypiających przy cycu. Zwłaszcza ze ja mam podobnie - Emilka przy cycu, ciemna noc, mi glowa zwisa i pół przytomnie ja karmię i odkładam. Tez czasem mam stracha ze tak zasnę karmiąc ją... MArylko - dov=brze ze piszesz o tym wniosku o 2 dni o opiekę nad zdzieckiem. Tez musze tego przypilnowac - w przyszlym tygodniu ide do pracyz papierami, tez z wniskiem o wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, poradźcie co mam zrobić... Kupiłam u faceta n Allegro pacynki na palce dla Emilki (za 3zł, wiec taniutko). Koszt przesyłki facet wpisał 10zł. Troche drogawo, ale sądziam ze moze kurier, albo cos. Przesyłka szłą 2 tyg, bo gość wysłął ją ZWYKłYM LISTEM ZA 1,35zł!!! Nawet dodając koszty koperty, to jest ze 2 zł kosztów i reszta czyli 8zł do jego kieszeni. Wkurzylam si ei napsalam mu ze chce wiedziec skad te koszty, bo inaczej niech zwroci kase albo nie wystawie pozytywneog koemntarza. A on mi pisze że: \"Na aukcji jest napisany koszt wysyłki i klient kupując patrzy jaka jest jej cena ,Dokonując zakupu godzi się na atkie warunki. Jesli Pani wystawi negatyw, proszę nie liczyć na nic innego . Koszty wysyłki są moją sprawą\" Super...no nie wiem czy jego sprawa, skoro ja za to płacę...a on zwyczajnie zarabia na przesyłce. Co radzicie? Moe mi się tylko wydaje....i się czepiam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik mnie też wkurza jak ktoś zarabia na przesyłce, ja zawsze wystawiam po kosztach, czyli tyle ile zawsze wychodzi za wysyłkę, nawet nie doliczam pakowania.... ale gość ma niestety rację, jeśli było napisane ile kosztuje wysyłka, Ty kupując zgodziłaś się na jego warunki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale naklikałyscie od rana!!! byłąm w aptece i kupiłąm t4en Dentinox, zobacze co warty :) Kubus jakis niespokojny od wczorja, moze faktycznie dziasełka go bolą, bo gryzie wszystko co ma pod reką i bardzo sie slini. a co do klaszek, to ja na razie poczekam,. Kubus i tak przybiera ponad miare, nie chce dodawac mu kalorii niepotrzebnie. maania my bylismy z Kubą tylko raz na bioderkach i raz na USG. Kubus odwodził minimalnie mniej niz 90 stopni, ale mąż go ćwiczył i ostatnio pediatra powiedziała, ze juz wsyzstko jest ok i nie trzeba kontroli kolejnej u ortopedy :) a USG wykazało, ze wsyzstko ok :) lalik cos nasze maluchy wsyzstkie powoli stają sie bardzo ruchliwe w nocy :) Kuba tez dzisiaj obudził sie w poprzek łózka, kołdra zwalona, rączki jak sopelki lodu a usmiech od ucha do ucha :) marylko dziwie sie ze u ciebie w kadrach takie problemy robią! ja zazwyczaj jak planuje urlop to później 15 razuy go zmieniam i nikt nie robi problemu. czasami nawet w trakcie urlopu go zmieniam :) chyba jednak dobra wola to podstawa :) i nie odpuszczaj, ja tez zanim urlop wypisałam najpierw napisałam o dwa dni opieki i sama bez zadnego druku :) figielek ja daje bytle Kubie po kapaniu tak ok 19:30 a potem budzi mi sie tak miedzy 5 a 6 zazwyczaj. nakarmie go i spimy jeszcze tak do 7:30, 7:45. ale na poczatku jak kamrmiłam i wieczormne karmienie zastepowałam butlą, to Kubus przesypiał mi na butli tak ok 4 czasem 5 godzin. potem piers byłą znowu regularnie co godzine. tak długo spi mi odkąd jest tylko na butli. meggie ja bym tez na twoim iejscu próbowała zmienic mleko Ha na zwykłę, bo czytałam, ze dzieci wychowane tylko na Ha są potem wrażliwsze i bardziej skłonne do alergii. marylko najlepiej przy każdym przewijaniu używaj zamiast chusteczek tylko zwykłej wody i obsypuj pupcie kartoflanką. jak za czesto bedziesz uzywac kremó na odparzenia, to skórka sie przyzwyczai i bedzie jeszcze podatniejsza na odparzenia. zobaczysz, po zwykłej wodzie i kartoflance wszystko przejdzie :) słyszałąm juz o tym od paru położnych, tez w Niemczech i sama próbowałam. zobaczysz, ze zejdzie od razu. Ja w ogóle ostatnio z kremów przerzuciłąm sie tylko na kartoflanke i od tego czasu Kubus nie ma zadnych odparzen. uzywam chusteczek, a jak tylko ma ciut czerwiensza pupcie, to od razu zwykłą woda do przemywania i jest skórka znowu różowiutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×