Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

o dzieki aneczko za ta informacje z mlekiem, moja mama non stop mi przypomina bym pila mleko. pogadam o tym ze swoim lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem Aniu czy masz rację bo sama nigdy nie słyszałam o takiej zależności, ale skoro znasz takie przypadki to faktycznie trzeba się zastanowić nad tym mlekiem. ja osobiście staram się pić codziennie lub czasem co dwa dni szklankę mleka. Myślę że to jest wsam raz bo należy z całą pewnością dostarczać dziecku wszystkich niezbędnych składników a produkty mleczne wg mnie są niezbędne Ale wiadomo że nadmiar nawet najzdrowszej żywności jest niewskazany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa historia z tym nabiałem, pierwsze na ten temat słyszę, ale może i coś w tym jest. Moja siostrzyczka miała w ciąży jadła dużo nabiału i mój kochany siostrzeniec przez 4 miesiące miał potworne kolki. Ja obecnie wręcz przeciwnie, to na co mam przede wszystkim ochotę to mięso, mięso, mięso:), które przed ciążą jadałam raczej w niewielkich ilościach. To co mnie trochę martwi to brak apetytu na ryby, które pochłaniałam prawie codziennie. A teraz cóż…. Z rozsądku czasem co nie co skubnę, za to polędwiczka i boczuś jak najbardziej:). U mnie waga stoi w miejscu – magiczne 50 kg, którego nie mogę przekroczyć (mimo, iż zaczynam czasem jeść więcej niż mężulek). Na samym początku ciąży (7-8 tyg) przytyłam jakieś 2-3 kg i to wszystko – od tego czasu waga ani drgnie, choć niedługo czekają mnie zakupy, oj czekają:) Zaokrągliłam się w talii i brzuszku całkiem ładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuśki :) poczytałam własnie o tym nabiale i kolkach i nie wiem co o tym myslec bo pierwsze słysze. Codziennie na pierwsze śniadanie zjadam szklanke mleka z chrupkami i tak bardzo mi smakuja, ze chyba z nich nie zrezygnuje. Na ser żłóty tez mam szaleńczą ochotę, a to dziwne bo ja zawsze wolałam szyneczke, a teraz mam odwrotnie :) moon----> ja tez nie mam specjalnie blisko do tej szkoły na Płocką bo mieszkam na Mokotowie przy Galerii wiec tez mnie czekaja spore podróże ale pracuję w Centrum wieć przynajmniej w jedna stronę, jadąc z pracy, będe miała bliżej :) Aneczka trzymaj sie i nie daj się tej cholernej rwie. Mam nadzieje że niedługo Ci przejdzie i będziesz mogła odetchnąc z ulgą :) ja kawki wcale nie pijam, ani w ciązy ani normalnie, jakos nigdy nie lubiłam jej smaku. Mimo, że należę do nickociśnieniowcó to jakos przyzwycziłam się do niepicia i jakos daję rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moon - jak już wcześniej pisałam u mnie też przezierność wyniosła 2,2. lekarze zasugerowali mi test PAPPa (czekam cały czas na wyniki), ale ze względu na wiek, nie sam wynik przezierności. Stwierdzili, że gdybym miała 25 lat, albo nie byłoby to pierwsze dziecko, nie byłoby postaw do dalszych badań. A teraz innej beczki: Gdzie wybierasz się na Słowację? Też chcemy pojechać większą narciarską paczką na tydzień w góry (myślimy o Vratnej, tam też są źródła termalne) ale dopiero w połowie lutego. Trochę mnie martwi brak perspektywy opadów śniegu, ale za miesiąc może będzie pod tym względem lepiej. Ja oczywiście wybieram się górskich charakterze obserwatora narciarskich popisów innych osób:( sama w tym roku deski muszę sobie odpuścić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.Jestem po wizycie u lekarza nie robił mi usg tylko pobrał cytologie.Od ostatniej wizyty przybyło mi 2,5 kg(zaraz poprawie tabelke)wyniki krwi i moczu są całkiem całkiem,trochę mi spada hgb więc przypisal mi żelazo oprócz witaminek jakie biorę.Zmieżył mi wielkość macicy,powiedział że 2 palce pod pępkiem się zaczyna macica nie wiem czy tak ma być bo to chyba już wysoko ,jak myslicie??Kazał mi zapisać kiedy poczuję pierwsze ruchy płodu bo to ma nastąpić już niedługo tak powiedzial.Co do kawy to to mogę się napić 1 dziennie on nie widzi w tym nic niedobrego, a jak glowa boli to kawa dziala jak apap -zaraz mi przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally 23..........Natalia......23........Sląsk............11...30. 06.07......0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.........1 0....30.06.07....+3 Moniaaa1.......Monika......18........śląsk........... 15.....01.07.07.. -1 Aneczka1979..Ania..........27......podlaskie.......15 ....05.07.07....0 Istraa............Aga...........25......Kraków....... .15.....08.07.07....0 Myszka1975....Bożena......31.......Katowice......12.. ...08.07.07 Anulka78.......Ania..........28.......Szczecin......15.. ...09.07.07..+4 Blada............Małgosia.....27.....Małopolskie....14.. . ..10.07....+0,5 termal..........Teresa.......28.....podkarpackie....13 ...11.07.07...+3 Kokopelasa....Asia..........27.....BrzegDolny.......15.. ..11.07.07...+4 moon............Asia..........30......Warszawa......13.. ..10.07.07...+2 nowa346......Magdalena..19.....kujpomorskie....10... .13 .07.07...-1 Edzia............Edyta........22.......Białystok......13 .....11.07.07...+1 gosdan.........Gosia........30.......dolnośląskie..... 11...19.07.07 Hoogata.......Agata........28......Kraków...........11.. .22.07.07....+2 Aga28..........Agnieszka...28.......Włocławek......11 ...22.07.07...+2 Stonoga........Iga...........27.......Warszawa. ..... 9....23.07.07....-2 Dviki............Gośka........26......podkarpackie....11 . ...23.07.07 lojka32........Jola..........32.......Głogów.......... .10...23.07.07 Ania1706......Ania..........22......Wadowice........12 ...23.07.07....+5 g.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa............. ...8....24.07.07 elviska.........Eliza.........23......Białystok...... ..11....25.07.07....-6 listkaa..........Karolina.... 24......pomorskie......11.. .25.07.2007...0 Terka76.......Teresa.......30......Lubelskie........12 ....23.07.07....-3 Bossanova.....................34........................ ........28.07.07... madzik80......Magda.......26......Wrocław........10.. .30.07.07....+1 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....... 12....10.07.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Mezul dzisiaj w koncu byl szczery, stwierdzil ze moze jak powie mi prawde ze faktycznie wygladam fatalnie to latwiej mnie bedzie przekonac ze szpitalem jak sie nie poprawi. W lusterku sama przestalam juz sie rpzegladac kilka dni temu a maz powiedzial ze to wcale nie wina swiatla w lazience bo ja faktycznie jestem taka blada a moje since sa na pol policzkow... ponoc nawet policzki mi sie tak dziwnie zapadly... dzisiejszy dzien ciesze sie ze mija - jestem taka slaba ze nawet nie mam sily jesc,wczesniej co jadlam to ladowalo z powrotem w kibelku i dopiero wieczorem ok 19tej udalo mi sie pochlonac odrobinke jedzenia. cisnienie zawrotne 85/40 (ok 14tej bylo 80/45) wiec z czego ja sie mam czuc dobrze...probowalam wypic cappuccino a pozniej odrobine coli nawet ale nic nie dawalo tylko mdlosci i wymioty wzmagalo... no ale przetrzymam, ja tam moge i na czworaka pokonywac trase lozko-lazienka aby tylko z Mlodym wszystko bylo ok... ciesze sie ze u wiekszosci z was powoli wszystko sie normuje.. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---> Loola przezierność wyszła u mnie 2.2 mm przy CRL 69 mm w 13 tygodniu. Testów nie robię, skoro norma jest do 2.5. Ile masz lat Loola, że zdecydowałaś nie na PAPPA? Jeśli chodzi o Słowację to wybieramy się na Chopok, a właściwie do Demianovej. Śniegu to faktycznie za duzo nie ma, ale co jakiś czas ogladam widoki z kamer na Chopoku i widze, że coś się dzieje i ludzie jeżdzą na nartach. Podobno 2-3 tygodnie na przełomie stycznia i lutego ma popadać snieg, więc moze jeszcze będzie biało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moon - szczerze mówiąc, to nie chciałam robić tego testu (czytałam o nim w necie przed badaniem) , ale lekarze tak nas przestraszyli najczarniejszymi wizjami jakiś prawdopodobnych koszmarnych chorób, że będąc pod ich wpływem zdecydowałam się na niego. Dodatkowym argumentem, który przedstawił mi lekarz było to, że wszystkie badania mam w klinice bezpłatnie (mają podpisaną umowę z NFZ) więc według niego nie mam się co zastanawiać tylko szybciutko robić, bo to przecież to nic nie kosztuje, a ja bedę spokojniesza. Hmm...... Refleksja przyszła dopiero w domu, kiedy zaczęłam na spokojnie (choć to nienajlepsze w tym przypadku słowo) wszystko \"trawić\" i gdybym miała taką wiedzę na ten temat wtedy jak dzisiaj, to pewnie 1. mniej emocjonalnie bym do tego podeszła, 2. nie zrobiłabym tego testu. Niestety lekarz, który prowadzi moją ciążę, jak i robiący usg traktują ciężarówki w wieku 30-35 lat (rodzące po raz pierwszy) jako grupę tzw. średniego ryzyka. Nie ukrywam, że jest to dość stresujące i jeśli znowu zostanę tak \"nastraszona\" to zastanowię się nad zmianą lekarza. Miesiąc temu skończyłam 32 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loola ale przeciez nie nalezysz do grupy średniego ryzyka, tylko niskiego (25-34 lat), sreddnie jest od 35 :) Rozmawiałam z dziewczynami na temat testu pappa na innym forum gdzie odradzały robienie takiego testu, poniweaz TEST NIE MÓWI ŻE WADA JEST TYLKO OKREŚLA PRAWDOPODOBIEŃSTWO JEJ WYSTAPIENIA .Po co się stresować niepotrzebnie. Mnie też lekarz do którego chodziłam pnstwowo nie potrafił dac jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania, odpowiadał enigmatycznie lub mówił rzeczy których nie spodziewałam się usłyszeć. Byłam potem u 3 innych ginekologów i okzało się że wypowiedzi pierwszego lekarza świadczyły o jego niewiedzy. Chyba lepiej zmień lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem to wszystko Moon:) Przewertowałam chyba wszystko co w necie na ten temat zostało powiedziane. Masz 100% rację, co więcej ten test jest w znacznej mierze statystyczny i niestety jego wynik uzależniony jest w głównej mierze od wieku, co mnie specjalnie nie cieszy. A gince dam jeszcze jedną szansę. Do tej pory (a chodzę do niej już 4 lata) nie miałam nigdy powodów do narzekań, wręcz przeciwnie polecam ją jesli ktoś ma kłopoty. A lekarz od usg podobno jeden z najlepszych w Łodzi.... Słodkich snów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowalismy z Mezem ze dzisiaj ide do ginka,jak mi da skierowanie to jutro sie klade do szpitala, Nie jest za dobrze… rwa kulszowa sobie chyba mija powoli bo juz mam mniejsze problemy z bolem w okolicy krzyzowo posladkowej ale niestety teraz cholernie boli mnie w plecach i w boku, kolezanka pielegniarka twierdzi ze to bol w okolicach nerek.Ale jakby tego bylo malo to o 7 rano mialam 37,7temp. Cisnienie dalej mega niskie (juz 5 dzien z rzedu) – 80/40 i co raz wieksze mam problemy ze wstawaniem z lozka bo takie mam zawroty glowy… zaczynam sie bac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymaj sie aneczko i nie martw sie wszystko bedzie ok z toba i malenstwem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norma jest do
2.9 mm - dokładnie w 13 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anai1706
Aneczko nie martw się bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka Ty to się masz! Tyle rzeczy się ciebie trzyma :( Napewno wszystko minie (bo kiedys w końcu musi) i będzie juz ok. Trzymaj się ciepło!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, Aneczka-dobrze,ze idziesz do lekarza,daj znac po wizycie,bo bedziemy sie niepokoic.Badz dobrej mysli.Pozdrawiam ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie pczyłączam do tych zdrowonych życzeń. Trzymaj się ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny mam do was pytanie nie wiecie jaki wpływ ma na dziecko praca przy komputerze?. Obecnie piszę pracę licencjacką i prawie cały czas spędzam przy komputerze i zaczynam się bać ale specjalnie nie mam innego wyjścia A jak jest z wami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki tak po krotce bo nie daje rady siedziec - rwa kulszowa przelazla z posladka pod zebra (moze wedrowac sobie jeszcze dalej) , temperatura od stanu zapalnego i dlatego dostalam silniejzse zastrzyki (pyralgin 1ml z papavaryna) 2 razy dziennie no i niestety antybiotyki. Ostatecznie przegadawszy sprawe szpitala zdecydowalam sie na pobyt dorazny czyli ze bede jezdzila na 2-3h na oddzial na kroplowki jesli rzyganko nie przejdzie. Bol sie nasila ale jeszcze jestem przed zastrzykiem i mam cicha nadzieje ze jak ciocia dupsko skluje to mi chcoaiz troche przejdzie. Bede starala sie zagladac i informowac co i jak ale komp teraz bedzie towarem deficytowym bo nie dam i rady fizycznie i gin dal mi max 1,5h dziennie na chodzenie i siedzenie. takze wracam do lozeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziewuszki :) moon -> jedź, wypoczywaj, relaksuj sie, dużo chodź po górkach i korzystaj ze świeżego górskiego powietrza...wracaj do nas z nowymi siłami i lepszym samopoczuciem :) Aneczko1979-> trzymaj się cieplutko i kuruj...życzę duuuuuuuuużo zdrówka :) Aniu1706-> z tego co mi lekarz powiedział (też miałam ten problem bo mam pracę przy kompie) medycyna nie stwierdziła negatywnego wpływu przebywania kobiet w ciąży przy kompie(czy tez jego promieniowania) na rozwój dziecka. także z medycznego punktu widzenia te przeciwskazania do pracy przy kompie są bezpodstawne. powiedział ze jedynie w późniejszych miesiacach ciąży nie jest wskazane przebywanie ciągle w pozycji siedzącej z tego iż nie jest to korzystne dla dziecka (wiąże sie to z długim siedzeniem przy komputerze). u mnie wszystko ok. samopoczucie bardzo dobre. załatwialiśmy dziś z moim facetem sprawę ślubu i nastąpi on prawdopodobnie albo w poniedziałek wielkanocny albo w następną sobotę po świętach. z tego wesoły wniosek wynika ze mam kolejną po pracy, studiach, dbaniu o dzidzię i ogólnie o zdrowie, zagospodarowywaniu się w nowym mieszkanku, sprawę na głowie.mam nadzieję że podołam... :) jeszcze sie tylko zaktualizuję :) Ally 23..........Natalia......23........Sląsk............11...30. 06.07......0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.........1 0....30.06.07....+3 Moniaaa1.......Monika......18........śląsk........... 15.....01.07.07.. -1 Aneczka1979..Ania..........27......podlaskie.......15 ....05.07.07....0 Istraa............Aga...........25......Kraków....... .15.....08.07.07....0 Myszka1975....Bożena......31.......Katowice......12.. ...08.07.07 Anulka78.......Ania..........28.......Szczecin......15.. ...09.07.07..+4 Blada............Małgosia.....27.....Małopolskie....14.. . ..10.07....+0,5 termal..........Teresa.......28.....podkarpackie....13 ...11.07.07...+3 Kokopelasa....Asia..........27.....BrzegDolny.......15.. ..11.07.07...+4 moon............Asia..........30......Warszawa......13.. ..10.07.07...+2 nowa346......Magdalena..19.....kujpomorskie....10... .13 .07.07...-1 Edzia............Edyta........22.......Białystok......13 .....11.07.07...+1 gosdan.........Gosia........30.......dolnośląskie..... 11...19.07.07 Hoogata.......Agata........28......Kraków...........11.. .22.07.07....+2 Aga28..........Agnieszka...28.......Włocławek......11 ...22.07.07...+2 Stonoga........Iga...........27.......Warszawa. ..... 9....23.07.07....-2 Dviki............Gośka........26......podkarpackie....11 . ...23.07.07 lojka32........Jola..........32.......Głogów.......... .10...23.07.07 Ania1706......Ania..........22......Wadowice........12 ...23.07.07....+5 g.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa............. ...8....24.07.07 elviska.........Eliza.........23......Białystok...... ..11....25.07.07....-6 listkaa..........Karolina.... 24......pomorskie......11.. .25.07.2007...0 Terka76.......Teresa.......30......Lubelskie........12 ....23.07.07....-3 Bossanova.....................34........................ ........28.07.07... madzik80......Magda.......26......Wrocław........10.. .30.07.07....+1 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....... 13....10.07.07..+2 Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1706
DZięki Asiu za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moon - odebrałam PAPPA. Wyniki są boskie:):):):):):):) Ryzyko minimalne, a ze mnie stres powoli spływa:) Uff, uff, uff:):) O żadnej amniopunkcji nie ma mowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek Ty chyba liczysz tygodnie ciąży od zaplodnienia a nie od ostatniej miesiączki?? :) Termin mamy praktycznie taki sam a różnica jest 2 tygodni :) Coś ostatnio chodzę późno spac, ale za to śpię do 10.00-11.00 :) Ogólnie rzecz biorąc czuję się dobrze no może z wyjątkiem wczorajszego dnia. Wczoraj coś mnie ciągnęło w brzuszku i leżałam pół dnia :( Myślę że to nic poważnego bo wyraźnie czułam \"ciągnięcia\" więc może wiązadła. Pozdrawiam wszystkich i dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadlam sie aktualizowac i powiedziec ze jeszcze dycham, ciezko mi idzie to dychanie bo zastrzyk owszem dziala ale zaraz po jego zrobieiu i juz nad ranem koszmarne klucie wrocilo, zastanawiam sie dlaczego to cholerstwo tak sobie mnie upodobalo... no ale teraz musze byc dzielna i wybrac przepisane lekarstweka.. najmniej podoba mi sie ten antybiotyk ale jak mus to mus zreszta ufam mojemu ginkowi.... Ally 23..........Natalia......23........Sląsk............11...30. 06.07......0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.........1 0....30.06.07....+3 Moniaaa1.......Monika......18........śląsk........... 15.....01.07.07.. -1 Aneczka1979..Ania..........27......podlaskie.......16 ....05.07.07....0 Istraa............Aga...........25......Kraków....... .15.....08.07.07....0 Myszka1975....Bożena......31.......Katowice......12.. ...08.07.07 Anulka78.......Ania..........28.......Szczecin......15.. ...09.07.07..+4 Blada............Małgosia.....27.....Małopolskie....14.. . ..10.07....+0,5 termal..........Teresa.......28.....podkarpackie....13 ...11.07.07...+3 Kokopelasa....Asia..........27.....BrzegDolny.......15.. ..11.07.07...+4 moon............Asia..........30......Warszawa......13.. ..10.07.07...+2 nowa346......Magdalena..19.....kujpomorskie....10... .13 .07.07...-1 Edzia............Edyta........22.......Białystok......13 .....11.07.07...+1 gosdan.........Gosia........30.......dolnośląskie..... 11...19.07.07 Hoogata.......Agata........28......Kraków...........11.. .22.07.07....+2 Aga28..........Agnieszka...28.......Włocławek......11 ...22.07.07...+2 Stonoga........Iga...........27.......Warszawa. ..... 9....23.07.07....-2 Dviki............Gośka........26......podkarpackie....11 . ...23.07.07 lojka32........Jola..........32.......Głogów.......... .10...23.07.07 Ania1706......Ania..........22......Wadowice........12 ...23.07.07....+5 g.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa............. ...8....24.07.07 elviska.........Eliza.........23......Białystok...... ..11....25.07.07....-6 listkaa..........Karolina.... 24......pomorskie......11.. .25.07.2007...0 Terka76.......Teresa.......30......Lubelskie........12 ....23.07.07....-3 Bossanova.....................34........................ ........28.07.07... madzik80......Magda.......26......Wrocław........10.. .30.07.07....+1 Asiulek78......Asia..........28........Wrocław....... 13....10.07.07..+2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczka pewnie ciebie sie to
uczepilo bo spedzasz cale dnie przed komputerem zamiast odpoczywac. widzie ze siedzisz tu 24h na dobe. gratuluje i wspulczuje twojemu dziecku ktore bedzie zaniedbane bo mama musi siedziec na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×