Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Sendi ja tez sie zawsze zastanawiam jak mezul piwko wypije wieczorkiem a co jak mnie scisnie i do szpitala te 150km bedzie trzeba jechac... toc sama auta nie poprowadze ;) te zaswiadczenie po prostu wez do nowej ginki i nos je zawsze z karta ciazy, w szpitalu beda musieli je uznac (przynajmniej tak mi sie wydaje) wiec jesli chcesz miec cc to mysle ze juz mozesz byc spokojna Basiu w naszej pipidowie nie ma zadnego hipermarketu ani nawet centrum handlowego no ale jakby cos to maz skoczy w waiwe jak juz bede i kupi. mysle ze cos ok 100-150zl powinno sie trafic, na allegro znalazlam porzadny o taki http://www.allegro.pl/item198977252_lezak_krzeslo_fotel_7_pozycyjny_relax_.html albo taki http://www.allegro.pl/item200699974_lezak_poduszka_ziel_.html czy http://www.allegro.pl/item202637766_lezak_fotel_z_podnozkiem_i_zaglowkiem_super.html toc to by bylo super mega wygodne!!! jakby sie zgodzili to na czyms takim moge nocowac i przynajmniej caly czas bede na wyciagniecie reki od Krzysia... a czy ty mowisz o czyms takim podobnym moze do pieluch? widzialam taklie ala pieluszki ktore byly podszyte specjalna ceratka a na wierzchu super milutka flanela, kosztowaly cos ok 10-11zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 5X83
aneczko, a moze tutaj: http://oferty.gazetadom.pl/wynajem_mieszkania/Warszawa/Warszawa/pln_0-500 http://szybko.studentnews.pl/serwis.php?s=1558&page=96110 tu mozesz sobie poczytac o mamusiach, ktore tak jak ty musialy koczowac w szpitalu http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24429&w=21232567&v=2&s=0 a ogolnie to sie martwie o ciebie. nie czytalam calego forum, ale jedna opinia mnie przestraszyla, jak dziecko 3h plakalo, a po mame nie zadzwonili:( ciagle czekam, az koledzy cos mi odpisza. dobrze ze teraz wakacje, to powinno cos sie taniej pozwalniac;) a co do tych studentek, to nie bylabym tak negatywnie nastawiona, ja mialam ich 7 na raz i nie bylo specjalnie zle. nie zaszkodzi przedzwonic jesli to w okolicy i opowiedziec jaka jest sytuacja. a lezaczka to musisz poszukac w jyskach, castoramach i innych tego typu centrach. moze rzeczywiscie lepiej jak bedziesz przy krzysiu, zeby nie plakal az tyle po operacji. mam wielka prosbe. namow meza, zeby po wszystkim napisal co i jak, jak sie czujesz, wymiary malucha i zajrzal co jakis czas, zeby napisac choc kilka zdan, bo mysle, ze wszystkie bedziemy sie o was martwic, a tak to przynajmniej troche spokojniej nam te tygodnie przejda. a reszta niech sie tak nie przejmuje, wezcie sobie jakas stara koszule meza na okres porodu, rozpinana z przodu, jesli nie daja nic w szpitalu, a na pozniej jakis luzny t-shirt. pampersy i chusteczki, oraz jakis kaftanik dla maluszka. w sumie zapomnialam kompletnie o tym pepku, ja to dopiero sie z tym dreczylam i meczylam, bo nie mialam pojecia jak go obejsc, czy go nie urwe, czy nie wda sie zakazenie. wiec body to ewentualnie bez zapinania. ale tez nie bierzcie zapasu, jak cos to wam na pewno dowioza. kosmetyki prawdopodobnie dostaniecie w skarbie malucha, a o jego czystosc powinny zadbac pielegniarki. ja podklady belli kupilam za 2zl w tesco, w aptekach sa drozsze. szlafrok? podejrzewam ze tak wam tam bedzie goraco, ze tylko zajmie miejsce w torbie, ewentualnie jakas podomka... ide bo maz truje:) dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia81 dzieki ale ja znam bardzo dobrze ta lekarke i jest profesjonalistka w tym co robi i gdyby nie bylo tak jak pisze to by nie napisala...jest sumienna i pwoiedziala ze nie da sie tego skorygowac laserem zebym uwazala i nie nosila duzo i nie wysilkowala sie ze tak to nazwe mnie jest obojetne jak bede rodzic moge naturalnie ze zzo ale jezeli ma mi sie pogorszyc wzrok to chce cc bo i tak jestem slepa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna ta stancja studencka jest daleko. odpadaja dojazdy autobusami bo tak jak pisalam ja sie po prostu bede bala po nocy uskuteczniac. Napisalam na ten studencki link zobacyzmy jak to bedzie. Jesli nie to bede szukala na miejscu jak sie pozbieram chociaz co raz bardziej przemawia do mnie bycie na miejscu m.in. ze wzgledu na kozsty. Placac za stancje praktycznie spokojnie bym miala wyzywienie i nie musiala sie martwic ze stac mnie na chleb i wode tylko. Z optymistycznych wiesci okazalo sie ze dzieciaczki na OIOMie maja przecudowna opieke, kazdy dostaje siostre opiekunke ktora zajmuje sie tylko 1 dzieciaczkiem i caly czas monitoruje co dzieje sie z oddechem, wymiana plynow etc. Nawiazalam kontakt z kilkoma osobami ktorych dzieci lezaly na chirurgii i wszystkie byly zachwycone pielegniarkami i lekarzami. mam nadzieje ze podziele ich zdanie. co do wiesci to poprosilam kolezanke zeby czasami tu wpadala i cos pisala bo sadze ze maz to raczej nie bedzie mial glwoy w koncu zostaje sam z corka i caly dom bedzie mial na glowie. dzieki ze ze mna jestescie w tych ostatnich dnaich przed rozpolowieniem sie no i ze razem ze mna kombinujecie z poszukiwaniami 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna ta stancja studencka jest daleko. odpadaja dojazdy autobusami bo tak jak pisalam ja sie po prostu bede bala po nocy uskuteczniac. Napisalam na ten studencki link zobacyzmy jak to bedzie. Jesli nie to bede szukala na miejscu jak sie pozbieram chociaz co raz bardziej przemawia do mnie bycie na miejscu m.in. ze wzgledu na kozsty. Placac za stancje praktycznie spokojnie bym miala wyzywienie i nie musiala sie martwic ze stac mnie na chleb i wode tylko. Z optymistycznych wiesci okazalo sie ze dzieciaczki na OIOMie maja przecudowna opieke, kazdy dostaje siostre opiekunke ktora zajmuje sie tylko 1 dzieciaczkiem i caly czas monitoruje co dzieje sie z oddechem, wymiana plynow etc. Nawiazalam kontakt z kilkoma osobami ktorych dzieci lezaly na chirurgii i wszystkie byly zachwycone pielegniarkami i lekarzami. mam nadzieje ze podziele ich zdanie. co do wiesci to poprosilam kolezanke zeby czasami tu wpadala i cos pisala bo sadze ze maz to raczej nie bedzie mial glwoy w koncu zostaje sam z corka i caly dom bedzie mial na glowie. dzieki ze ze mna jestescie w tych ostatnich dnaich przed rozpolowieniem sie no i ze razem ze mna kombinujecie z poszukiwaniami 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna ta stancja studencka jest daleko. odpadaja dojazdy autobusami bo tak jak pisalam ja sie po prostu bede bala po nocy uskuteczniac. Napisalam na ten studencki link zobacyzmy jak to bedzie. Jesli nie to bede szukala na miejscu jak sie pozbieram chociaz co raz bardziej przemawia do mnie bycie na miejscu m.in. ze wzgledu na kozsty. Placac za stancje praktycznie spokojnie bym miala wyzywienie i nie musiala sie martwic ze stac mnie na chleb i wode tylko. Z optymistycznych wiesci okazalo sie ze dzieciaczki na OIOMie maja przecudowna opieke, kazdy dostaje siostre opiekunke ktora zajmuje sie tylko 1 dzieciaczkiem i caly czas monitoruje co dzieje sie z oddechem, wymiana plynow etc. Nawiazalam kontakt z kilkoma osobami ktorych dzieci lezaly na chirurgii i wszystkie byly zachwycone pielegniarkami i lekarzami. mam nadzieje ze podziele ich zdanie. co do wiesci to poprosilam kolezanke zeby czasami tu wpadala i cos pisala bo sadze ze maz to raczej nie bedzie mial glwoy w koncu zostaje sam z corka i caly dom bedzie mial na glowie. dzieki ze ze mna jestescie w tych ostatnich dnaich przed rozpolowieniem sie no i ze razem ze mna kombinujecie z poszukiwaniami 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka 12 czerwca moj facet ma urodziny wiec napewno wszystko bedzie ok! ale to sie dziwnienuklada wszystko na poczatku chcialam cc pozniej zmienilam zdanie z enie chce cc tylko znieczulenie i juz sie nastawilam a tutaj wizyta u okulisty i prosze bardzo wiec znow sie boje....zobaczymy co powie ta moja ginekolog...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to kolejny ładny dzien sie rozpocząć :) mnie na poczatku obudziłą kicia, potem toaleta, a z tego wszystkiego zrobiłąm sie głodna, tak wiec koniec spania :):) dzisia jszykuje sie grill u moich rodziców, wiec szykujesie na smaczna wyżerke :):):) wczoraj mój mężuś mnie zaatakował ze jestem strasznie sucha. myslałam, ze chodzi mu o mojąskóre, a jemu chodziło o to, ze za mało przybrałam i sie martwi. mówi, ze widac mi żebra, łopatki i mam wiecej jesc, a nie tylko owoce kilogramami wcinac, bo nie bee miałą siły malca po porodzie uniesc. fajny mąż, który każe przytyc, tylko ze ja jem naprawde sporo, nie mam juzmiejsca w żołądku i nie miesci mi sie nic wiecej. a w sumie ma racje, ze jezeli nie zrobie sobie zapasów na okres karmienia, to katastrofa. polecą mi włosy, zeby i będę wyglądała jak zombi. sendi to faktycznie powinnas miec cc. moja gin jest przeciwna naciąganiu zaświadczen pod cesarki, ale mói, ze jak trzeba to trzeba i koneic dyskusji :) jeżeli masz zaufanie do lekarki, to mysle, zepoddałąbym sie jej sugestii. ja tez nie zaryzykowałabym pogorszenia wzroku, tym bardziej ze mam juz duzą wade i wolałabym widziec moje dziecko po porodzie :) aneczko włąśnie o takei leżaczki mi chodziło :) mysle ze w sklepie nie bedą raczej tańsze, bo one cos koło tego kosztują :) a co do tych podkładów do przewijania, to masz moze jakis link do strony z nimi?? bo z twojego opisu to właśnie tak mniej wiecej wygladają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczko te podkłądy to właśnie cos takiego mniej wiecej http://www.allegro.pl/item199007044_galiano_podklady_do_przewijania_blekitne_60x60.html moja kuzynka byłą nimi zachwycona i faktycznie jak byłam u niej przez mieciąc jak niuniu miała 2 miesiące, to widziałam jak zdają egzamin. zastanawiam sie, czy nie zrezygnowac z kupna ceratki pod przescieradło i tych pdkłądów nie uzyc. tylko u nas wychodzą strasznie dużo za sztukę! moja siostra zaoferowała sie, ze nakupuje mia zapas w Niemczech jak pojedzie :) specjalnie jedzie autobusem, choc to drugi koniec niemiec, aby mogła mi nazwozic różnych pierdół dla swojego przyszłego chrześniaczka :) mały jeszcze sie nie urodził, a juz cała rodzina potraciła dla niego głowy ;) pewnie u większości z nas jest tak samo :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) U nas pogoda świetna!!!! Muszę wykorzystać to, że jest słoneczko i wystawić buźke ;). A zwłaszcza że mają u nas być przelotne opady. Popołudniu robimy sobie wypadzik z kuzynem i jego żonką. Chłopaki napiją sie piwka a dziewuchy jakieś słodkości wciągną :). Powiedziałam mężulkowi że to będzie ostatni taki wypadzik przed porodem, bo to różnie bywa. A wiadomo lepiej, żeby piwka nie pił. Niunia od rana słodko się wierci i mimo, ze te wiercenie boli to akurat najbardziej je lubię. Czkawka z rana (u niuni) też zaliczona!! Mam pytanie odnośnie podkładów poporodowych Belli (tych wielkich podpasek), czy orientujecie się czy one mają może siateczkę??? Bo byłam ostatnio w aptece i Belli nie było i pani sprzedała mi podkłady ginekologiczne, które nie mają siateczki. I zastanawiam się czy w ogóle jakieś podkłady mają taką siateczkę czy może coś sobie wymyślam. Jutro idę dokupić koszulę (bo 1 już mam) a w niedzielę zamawiam staniki, tyle że nad tymi stanikami to muszę się jeszcze zastanowić i pogadać siostą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ale dziś gorąco ja musiałam wyjść z kościoła bo mi się słabo zrobiło. Wczoraj byłam z kolegą na obiedzie i zamówiłam sobie małe zielone piwo i postanowiłam ze zrobię parę łyków. Tak mi smakowałao że wypiłam prawie całe, nie mogłam sie powstrzymac. COś pysznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez dzisiaj zrobilam popisowe... wstalam po 7 polezalam pogadalam z mezem, zjadlam sobie brzoskwinke w lozku i .... zasnelam do teraz :) pomijam ze od meza uslyszalam mega komplement ze wygladam jak zombie bo oba slepka juz zapuchniete i nos na dodatek tez. ale coz musze to jakos przetrwac!!! maz z mala poszli na procesje a mi sie juz parzy herbatka na slepka i bede sie ratowac jak tylko sie da. Basiu wiesz maz poniekad ma racje, teraz maluch z ciebie duzo ciagnie ale jak bedziesz karmila to pociagnie jeszcze wiecej wiec rob zapasy ito duze, warzywa i owoce sa bardzo wazne ale miesiwko i duzo blonnika z pieczywa takze. a pal go licho dbanie o linie, ten ostatni miesiac wcinaj ile wlezie :) aha u nas takie krzesla byly w pepco po 75zl wiec jak cos to mezul mi kupi, zwsze to sporo taniej ;) a co do pieluszek to na allegro tez takie byly wiec wrzucam ci linki do takich podobnych co w sklepie widzialam http://www.allegro.pl/item201187651_podklad_frotte_na_grubej_ceratce_70x100cm_gratis.html http://www.allegro.pl/item201499146_pledzik_podklad_do_przewijania_50x66_frotka.html http://www.allegro.pl/item199322769_2o2_bardzo_praktyczne_flanelowe_pielucho_ceratki.html te podklady galiano to ja kupilam dla siebie na po porodzie, nie sa az takie super milutkie i dla maluszka bym wziela raczej takie z flanelka czy frotka. Anulka te podklady z belli tez nie maja siateczki, np po cc to nie dostaje sie podkladow tylko lignine a dopiero od nastepnego dnai podklady, gdzies czytalam ze te ginekologiczne sa nawet bardziej chlonne niz bella wiec mysle ze spokojnie zdadza egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnie uaktualnienie z mojej strony :) 36tygodni skonczone, Krzys wytrzymal o jakies 7tyg dluzej w maminym brzuszku niz stawiali lekarze. Jak powstanie juz nowa tableka z rozpakowanymi mamusiami to prosze mnie do niej przeniesc :) Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....37.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....37...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........37.... ...29.06.07.......+6 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......37... .01.07.07... +6 C Joanna78....Joanna.........28........Sopot......37.... .. .02.07.07....+5 s-a-m-o-t-n-a...Olga..27.....śląskie.....36.... ..04.07.07......+13 Wojtuś Aneczka1979...Ania...28....podlaskie...37.....05.07.07 .....+12 Synek Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 36........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......36.. ...08.07.07....+4 Myszka1975...Bożena......31....Katowice....36.....08 .07.07..+14synuś Anulka78......Ania....29.....Szczecin...36.. ..09.07.07...+16...córeczka Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....35... ..10.07.07.....+8 moon...........Asia.........30.........Warszawa...35... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.......Wrocław....35.. ..10.07.07...+12..C termal.........Teresa.......28......podkarpackie..35... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....35...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......35.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........35... ...12.07.07...+8 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....35..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....35...... . 13.07.07....+8 gosdan.......Gosia......31.....dolnośląskie.....34 ...15.07.07...+15...S sosim........Marzena...30........WROCŁAW....34.... .17.07.07+13 córka Olcia81.....Ola.......26.......śląskie..... .34....18.07.07...+9..coreczka Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...34.... 18.07.07....+14 Dominisia...Dominika...25...kujawsko-pomorskie....34...2 1.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........34. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka...29..Włocławek..34..22.07.07.¸+1 4 chlopczyk marylka2007...Monika...24......sląsk.....34. .22.07.07....+14..Coreczka Meggie1977....Magda......30.......śląskie...... ..34....22.07.07..+ 16 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......34..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..34 ...23.07.07..12 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......34 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania.....22...Wadowice.....34...23.0 7.07...+20.. Córeczka Terka76....Teresa......31......Lubelskie.....34.. ...23.07.07..+7 córka Agaa1979.....Aga.......28.......Gdynia...... 34.....23.07.07...+7 synek G.o.o.s.i.a....Gosia......30....usa/Bialystok.....33.... .24.07.07 corka(?) listkaa........Karolina........24........pomorski.... .33.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....26....Wrocław....33.....25.07 . 07...+12 s Justyna 5X83 .........Justyna.......23....Szczecin....33.....25. 07.07...+15 s? paula21........Paulina........21........małopolska....33 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna.......34......śląskie......33. ....27.07.07 + 10 synek przyszlamama23..Agnieszka.....23....Gliwice....33...27. 07.07..+10 Bossanova.....................34........................33 .............28.07.07 Anulka26.....Ania.......26.......DE/ Köln.....33.......29.07.07...2 chlopcy basia_81.....Basia.....25.......Wrocław......33.. ...29.07.07. +6...synek madzik80....Magda....26......Wrocław....33...30.07.07. +10 córeczka ? jak mi sie uda to wrzuce jeszcze ostatnie fotki brzuszkowe w nastepnym pposcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jesli chcecie to ja jeszcze dzisiaj utworze tabeleczke dla mamuś i ja będe uzupełniała:D Aneczko będzie ok:D Ja dzisiaj wtrąbiłam cała miseczke truskawek:D A Brzuszek rośnie i rośnie dalej:( Chce kupić tą posciel FERETTI i dodatkowo http://www.allegro.pl/item199211252_posciel_7_el_gucio_dluugi_ochraniacz_gratis.html To odpiszcie na temat tabelki. Czekam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam że sprzedałam wózek za 1500 zł ale chyba zrobiłam źle. Teraz dopiero załuje:( Mój maż powiedzial że w takim razie kupimy drugi taki sam. TA KOBIETKA JUŻ GO NAM NIE ODSPRZEDA. No ale ja już sama nie mam siły do siebie:(:( Jutro jedziemy do hurtowni i kupie go znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz od dawna n nogach mam ochote na truskawki a nie mam gdzie kupic:( a w zadnym markecie nie widzialam ..:( Aneczka1979 trymamy kciuki 12 czerwca:*:*:*za ciebie i bedziemy sie modlic zeby wzystko bylo wporzadku:*:*:* jestesmy z Toba calym serduszkiem i cala duszyczka pamietaj!!!:) a ja dzis chyba mojego miska wyciagne na spacerek nad jeziorko:) ale to po obiadku u mnie rodzinka poszla do kosciola i na procesje ja zostalam w domu:) bo bym nie dala rady tyle chodzic ,pozdrawiam was kochne buziole:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 5X83
witam kolejnego cieplego poludnia:) zaraz znow zaczna sie narzekania na upaly. duszno mi tez jest, ale to juz mnie meczy od 5 miesiaca:) czasem lepiej czasem gorzej. czy wy tez tak macie, ze jak chodzicie, macie wrazenie, ze dziecko wam zaraz wypadnie??? dla mnie to koszmarne:O a to mymlono to juz normalnie koszmar. najgorzej jest wieczorem i rano, a tu prawie dwa miesiace przede mna... marylka, mnie nie trzeba podziwiac, jedyne co mnie trzyma przy zyciu, to wyuczone przez babcie skapstwo:) w ten sposob, nie pracujac, nie dosc ze nie roztrwonilam mojego skromnego posagu, to mam troszke wiecej;) no i chce zrobic mojej matce na zlosc i byc zupelnie inna niz ona. ale szczerze powiedziawszy to ja nic wielkiego nie osiagnelam i sie niczym nie szczyce. kazdy sobie jakos radzi. ja podziwiam dziewczyny takie jak moja kolezanka, ktore mimo ze zostaja same, nie maja pieniedzy to daja sobie rade. ona akurat jest madra, mam kilka ciut glupszych, ktore skonczyly zawodowki i to ich cale aspiracje, zarabiac do konca zycia najnizsza krajowa. i te dziewczyny trafiaja na glabow, ktorzy maja je za nic. tych dziewczyn mi szkoda, bo jak nie zdecyduja sie czegos zmienic w swoim zyciu, to beda do konca na zasilkach z jakimis menelami przy boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj brzuchal gigant mozecie zobaczyc w galerii brzuszkowej tutaj: http://pg.photos.yahoo.com/ph/nasz_skarb/album?.dir=/b441scd&.src=ph&.tok=phi5n3GBDLjtJati nie pomoglo smarowanie 3 razy dziennie, rozstepy w caigu 3tygodni tak sie rozszalaly ze szok... no ale coooz, do usg polowkowego nic nie tylam i w sumie w 14tygodni zrobilam 12kg ktore wg mojego obmierzania sie wychodzi ze siedza tylko w brzuszku, w udach i ramionach pomiary mam przedciazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie panie bardzo gorąco ostatnio byłam tu wczoraj mniej więcej o tej samej porze a tu nagle tyle zagległości w czytaniu miałam stwierdziłam że musze tu częściej zaglądać bo jak wywnioskowałam większość z was siedzi na L4 i ma czas na kompa więc chętnie do was dołącze u nas świetna pogoda miałam iść na msze na godzine 10 ale w tedy była dłuuuuuuuga procesja i masza jeszcze trwa więc zrezygnowałam i pójde na 16 a zresztą ostatnio tak mam że z łóżka zchodze o 10 rano więc i tak bym nie zdązyła JOLKA- nie załamuj się i nie myśl sobie że nie pasujesz do nas np wiekiem bo ja jestem tylko rok starsza od Ciebie, tylko z tą różnicą że moja ciąża była planowana i strasznie z mężem chcieliśmy mieć dzidziusia i 2 mieśiące po ślubie wyskoczyły na teście 2 kreski czasem też mnie dopadają obawy że nie poradze sobie z wychowaniem bo nic o tym nie wiem ale moja koleżanka która ma 28 lat i też się spodziewa pierwszego dzidziusia też ma takie obawy więc sądze że wiek nie ma nic do rzeczy jestem na drugim roku studiów a mimo to świadomie zdecydowałam się na dziecko wszystko da się pogodzić jeśli się tylko chce i ma się kochanego męża a skoro o nim mowa to mój jest aktualnie we włoszech i pomimo że u nas święto to on ciężko pracuje bo tam nie ma święta ale już w sobote będziemy razem a w poniedziałek znowu rozłąka i tak co tydzień aha pytał ktoś o ręczniki dla dzidzi ja polecam te z kapturkiem są świetne a pozatym moja mama ma je w sprzedaży w sklepie i klientki tylko takie kupują i wolą je od zwykłych tz bez kapturka miłego dnia życze i do wieczorka papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANECZKA ty to faktycznie masz brzuch gigant mój jest 2 razy mniejszy ale do końca ciąży mam 7 tygodni więc wszystko się może zdażyć................ niemniej jednak póki co to wygodnie mi z nim i nawet dobrze mi się śpi przesypiam całe noce bez problemów pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 5X83
bo my to pewnie dopiero teraz zaczniemy ozywac, nasz czas sie zbliza nieuchronnie:) pozniej czasu bedzie mniej i wszystkie padniete bedziemy:) a i na trzecim roku studiow, jak pokazuje moj przyklad, mozna dziecko urodzic i studia skonczyc, choc ostrzegam, bedzie ciezko! dla mnie to byl najgorszy rok, polaczony z innymi smutnymi okolicznosciami, ja w depresji, babcia umierala na raka, na nikogo nie moglam liczyc. no coz, zawalilam pierwszy semestr, chociaz tylko z jednego przedmiotu. pozniej juz jakos poszlo. setki dziewczyn rodzi dzieci w trakcie studiow i je konczy, wiec i wy dacie sobie rade;) a z innej beczki, mieszkala u mnie dziewczyna, ktora byla na I roku pedagogiki, ponoc jedne z prostrzych studiow, nie miala dziecka, miala duzo czasu, a pierwszy semestr uwalila i zrezygnowala. mysle ze tu chodzi glownie o samozaparcie. wielu moich znajomych do tej pory nie skonczylo zadnych studiow, tylko co roku zaczyna nowe i uwala bo im sie nie chce... mozna i tak, tylko po co, wisiec na rodzicach przez reszte zycia? "a u siala la la, mam dwie lewe rece a u siala la la, nie mam pieniedzy a u siala la la, nie mam ochoty a u siala la la, wziasc sie do roboty..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po obiadku :) tak sie przejełam obawami mężusia, ze wrąbałam dwa kotlety drobiowe, bco mi sie jeszcze nigdy nie zdażyło :):) i juzłakomym kaskiem spągladam do lodówki na placek na kruchum spodzie z galaretkai truskawkami! mama z siostrą wlały mi lampkle czerwonego wina do obiadku, ale wypiłąm dwa łyki i wiecej nei dałam rady, a przedc ciażą nie poweim, lubiłam dobre winko lub piwko sobie wypic ;) marylka moja kuzynka miała 3 razy USG robione w ciaży i nawetr na ostatnim pod koniec 8 miesiaca wychodziłą 100% dziewczynka. skonczyło sie na tym, ze Nikodem chodzi teraz w różowych ciuszkach :):):) aneczko brzuszek masz faktycznie spory, ale gdzie te 12 kilo!! wygladasz jakby z chudzinki wystawał wielki brzusio :):):) paula zgadzam sie z tobą, ze dorosnać do dziecka nie znaczy osiagnąć jakis tam wiek. to super, ze zdecydowaliscie sie z meżem na maluszka i konsekwentnie sie tego trzymacie :) ważne zeby sie kochac, troszczyc o siebie i dbac o dziecko jak o najwiekszy skarb. to smutne jak niektóre mamy potrafiąo przerucac na dziecko wszystkie swoje pretensje i niespełnione ambicje. mam nadizeje, ze uda nam sie uniknąć jak najwiecej wychowawczych pułapek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skurcze mi dzisiaj zyc nie daja, totalnie nie chce mi sie jesc a maz w domu wiec pilnuje zebym co 2 godziny dokarmiala Krzysia. szczerze mowiac juz ledwo patrze na wszelkie jedzonko ale jak trzeba to trzeba dalej kicham i prycham i oczy pieka oraz z oddcyhaniem nie jest za fajnie. tak sie zastanawiam czy po cc bede mogla wziac claritine na alergie...skoro i tak przez pierwsze 2 tyg Krzysia nie bede karmila a pokarmu mrozic nie bede miala gdzie to moze przynajmniej bym sie tak nie meczyla i kichanie by mnie ominelo a wiadomo przy cieciu mocniejsze odetchniecie bedzie bolalo co dopiero psikawka. tylko kogo by tu sie zapytac? lekarza neonatologa czy wystarczy samego ginekologa??? na claritinie napisane ze znikome oddzialywanie ma na karmione dziecko to mysle ze gdybym ja pobrala przez pare dni po cc to moze nie zaszkodze... kurcze musze sie jakiegos speca zapytac. Justyna mnie tez mymlono strasznie boli, najgorzej jest po calym dniu wieczorowa pora ale i w dzien mi sprawia wieeelki dyskomfort. dzisiaj pierwszy raz np nie mialam sily wlezc na 4pietro. Paula bo u nas to nigdy nie wiadomo ile i kiedy nastukamy :) czasami jest dzien z kilkoma postami a czasami 3 strony i za to wlasnie lubie nasz temacik za jego nieobliczalnosc i wszechstronnosc Basiu ja przed ciaza mialam spora nadwage, zazeralam smutki lodami i czekolada po tym jak nam powiedzieli ze nie mamy szans na drugie malenstwo w krotkim czasie wrzucilam 8kg na dupsko i juz zrzucic nie zdazylam bo zaciazylam ;) teraz jesli idzie o brzuszek to mam po prostu taka wielka doczepiona kule. jak stoje tylem to nie znac ze jestem w ciazy oczywiscie dopoki nie zaczne isc bo wtedy to sie tocze hihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestemm :D Byłam na spacerze ale wróciłam bo sobie tylko nerwy poszarpałam. Siedze sobie na ławeczce z mezem i idzie kobietka. W wózku wiozła niemowlaka nie wiem czy to dziecko miało z miesiac. Płakało i krzyczało w niebogłosy. Nie wspomne juz że wiozła go w czarnym wózku z czarną parasolką. No i ta damessa siadła sobie na ławce a dziecko dalej ryczy to ta idiotka przestawiła wózek w strone słońca tak aby dziecku slońce świeciło centralnie w oczy.Słońce grzeje jak szalone.Dziecko tak płakalo a mi kroilo sie serce. Moj maz podszedł i zapytał sie czy wszystkoo ok a ona stwierdziła ze maluch jest chyba głodny ale jest taka pogoda że szkoda gadać. Ja czerwona ze złości a mój maz jeszcze bardziej. Ale zaraaz do tej kobietki doszedł jej maz chyba i poszli do domu ale dziecko z tego płaczu zasnęło. Myślałam ze podejde i walne tą kobiete w ryj😠😠😠 Podniosła mi ciśnienie niesamowicie. Tak bylo mi szkoda tego malusza ze szok. A ten płacz jego .... Eh już nie mam siły nawet o tym pisać. Jej ja chyba nie potrafiłabym tak sie zachować:( Ide naa lody bo musze sie jakoś uspokoic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej dostałam sms-a od Mai \"Trafiliśmy do szpitala.Całą noc wymiotowałam.Narazie robia nam jeszcze badania ale z maluszkami narazie jest ok.Niestety chyba będą musieli zrobic mi wcześniej cesarke bo dzieciaczki mają coraz mniej miejsca i watpia czy wytrzymamy jeszcze 1,5 mies.\" I ta kolejna w szpitalu:( Co sie z nami dzieje:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i ja uroczyście oświadczam ze do prawdopodobnej daty porodu zosatł mi równy miesiac:D Ale ten czas zapiernicza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi dzisiaj odwla bylam z misiem na spacerku nad woda napatrzylam sie na te zgrabne damulki paradujce po plazy patrzace na mnie z ironia i mnie wnerw wzial ,odrazu humor mi sie popsul:( nie wiem czy to te hormony:( chcialabym sie pokapac...szalec...:(:(:( czy cos ze mna nie tak? dodam ze cala droge bylam smutna:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa nie przejmuj sie, chyba generalnie cos dzisiaj wisi w powietrzu, bo ja tez jakas taka nietykalska jestem :) jeszcze sie popluskamy, zobaczysz :) a durnymi babami sie nie przejmuj, chyba każda z nas zdązyłą podczas ciazy spotkac sie z głupim, albo conajmniej niestosownym zachowaniem! a z toba jak najbardziej wszystko jest jak należy, każda ma czasem słabszy dzien i to zrozumiałe :) głowa do góry :):) jolka ja tez jestem uczulona na durne baby z dziecmi, albo generalnie ludzi ze zwierzętami. generalnie zwracam uwagę, jak widze, ze sie komus krzywda dzieje, bo przez takie nie wtrącani nosa w nie swoje sprawy, mnóstwo krzywdy dzieje sie za przysłowiowymi czterema ścianami :/ wcale sie nie dziwie, ze cie poniosło! tym bardziej, ze przez swoje dzieciątko pod serduchem pewnie jestesmy bardziej na takie sytuacje wyczulone. aneczko a jak zamierzasz utrzymac pokarm? bedziesz regularnie odciagac? bo faktycznie jak Krzys bedzie w inkubatorze to o naturalnym karmieniu nie ma mowy. swojadrogą zawsze myslałam, ze to jest prosta spawa, a ostatnio poczytałam troche i zaczynam sama wątpic czy dam rade, czy bede miałą pokarm i czy maluch bedzie umiał sie przyssac. czasami jak człowiek pozostaje w niewiedzy, to wcale nie wychodzi mu to na złe ;) co do leków, to nie orientuje sie za bardzo, ale wydaje mi sie, ze spokojnie mozesz cos wziać, bo przeciez pokarm zdąży ci sie pare razy wymienic, no ale lepiej zapytaj specjaliste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzucam wam artykul z wp dotyczacy cesarskiego ciecia. w sumie jeden z madrzej napisanych z jakimi sie spotkalam Jak wygląda cesarskie cięcie? Wiesz, że będziesz rodzić przez cesarskie cięcie? A może wciąż zastanawiasz się, jaki rodzaj porodu wybrać? Kilka podstawowych informacji o porodzie „cc” być może pomogą ci podjąć decyzję. Jeśli nie masz wyjścia i musisz rodzić w ten sposób, dowiesz się, na czym polega cesarskie cięcie. Kiedy cesarka? Aby rodzić poprzez cesarskie cięcie, należy mieć wskazania medyczne, chociaż, oczywiście, jak w wielu innych przypadkach, „pieniądz działa cuda” i jeśli komuś zależy, może wybrać ten rodzaj porodu bez wskazań. Będziesz rodzić przez cesarskie cięcie jeśli m.in: masz problemy z łożyskiem, jest odklejające się, centralne lub przodujące, dziecko jest położone poprzecznie bądź miednicowo, masz poważne problemy zdrowotne z m.in. sercem, nerkami, ciśnieniem, cierpisz na dużą wadę wzroku, masz cukrzycę. Decyzję o cesarskim cięciu podejmuje się także w czasie porodu naturalnego, gdy zaczyna się dziać coś złego. Jeśli tętno płodu zanika, zagrożone jest życie matki lub dziecka, lekarze na pewno zdecydują się na przewiezienie rodzącej na salę operacyjną. Co najpierw? Cesarskie cięcie wymaga odpowiednich przygotowań. Przed zaplanowaną operacją będziesz musiała m.in zachować dietę, wygolić włosy łonowe, w szpitalu dostaniesz kroplówkę, a potem założysz koszulę, w której zostaniesz przewieziona na blok. Pamiętaj również o zdjęciu biżuterii, nie powinnaś również mieć pomalowanych paznokci. W niektórych szpitalach mąż będzie mógł ci towarzyszyć cały czas, jednak w większości, będzie musiał czekać przed blokiem operacyjnym. Jak to wygląda? Najpierw dostaniesz znieczulenie. Najczęściej stosuje się znieczulenie zewnątrzoponowe, ogólne jest potrzebne w nagłych przypadkach. Dzięki znieczuleniu ogólnemu, będziesz cały czas przytomna, a jednocześnie nie poczujesz bólu. Cesarskie cięcie trwa ok. 20-30 minut. W tym czasie lekarz natnie powłoki brzuszne, pęcherz płodowy zostanie przebity. Dziecko zostanie wyjęte, co niektóre kobiety określają jako odczucie „rwania”, które może być nieprzyjemne, ale nie jest bolesne. Co potem? W większości szpitali maleństwo nie od razu będzie mogło być przy mamie. Pierwsze godziny spędzisz bez dziecka i męża na sali pooperacyjnej. W zależności od rozwoju sytuacji, rodzaju znieczulenie i samopoczucia matki, maluch może być położony na chwilkę na piersi mamy od razu po urodzeniu. Do karmienia podaje się je kilka, kilkanaście godzin po porodzie. Zdarza się, że pierwsze dni noworodek spędza w inkubatorze, szczególnie, jeśli cesarka była nagła, nieplanowana i długo przed planowanym terminem porodu. Pierwsze dni Możesz odczuwać skutki znieczulenia, rana po operacji będzie boleć. Jeśli ból jest silny i dokuczliwy, nie bój się prosić o środki znieczulające. Pierwsze doby mogą być ciężkie, musisz być przygotowana na złe samopoczucie, zmęczenie i ból. Wstaniesz prawdopodobnie już kilka godzin po porodzie. W szpitalu zostaniesz przynajmniej 4-5 dni, do domu pójdziecie dopiero, gdy lekarze będą pewni, że nic tobie ani dziecku nie grozi. Cesarskie cięcie to operacja. Nie zapominaj o tym, decydując się na ten rodzaj porodu. Jak każda ingerencja w ciało, jest obarczona pewnym ryzykiem. Lekarze w większości twierdzą, że pierwsza droga przez kanał rodny jest potrzebna dla rozwoju dziecka. Niektórzy uważają wręcz, że dzieci, które rodziły się przez „cc” są bardziej narażone na infekcje. Jeśli decydujesz się na ten rodzaj porodu, chociaż nie masz wskazań, dokładnie przemyśl swoją decyzję i porozmawiaj o niej z lekarzem, któremu ufasz. Musisz być świadoma wszystkich zagrożeń i możliwości komplikacji, jakie niesie za sobą cesarskie cięcie, chociaż, oczywiście, nie znaczy to, że rodząc naturalnie unikniesz wszystkich niebezpieczeństw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzę że za chwilkę musimy robić tabelkę dla rozpakowanych pierwsze Aneczka potem pewnie Maja... Aneczka ale masz brzusiorek... cholera ciekawa jestem czy też będę miała takie pamiątki smaruję sie tylko po kąpieli oliwką. Najwyżej będe musiała na przyszłe lato zaopatrzyć się w strój jednoczęściowy Nowa ja dziś na procesji też myślałam że padnę jak widziałam wzrok niektórych. Specjalnie wypiełam brzuch i szłam dumna jak paw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×