Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

Hej też mam termin na lipiec i widze że moja Qmpela Joluś też tu jest:) Moge sie dołączyć?? Mam na imię Maja i mam 20 lat mam termin na 24.07.2007 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!:) Fajnie,że wczoraj rozerwałam się troche, ale po wyjściu gości rozbolała mnie głowa. nie wiem, co można wziąć? może wy wiecie? położyłam się ze szmatką z zimną wodą. złagodziło ból, ale do rana się meczyłam. obym sie nie rozłożyła. moja córcia ma zapalenie oskrzeli, męża boli migdał, a ja....mam stracha! na noc wypiłam mleko z miocem, masłem i czosnkiem. nie za bardzo mi smakowało, ale sama nie wiem, czym się ratować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicja na bol to tylko paracetamol mozna ratuj sie od przeziebienia jak sie tylko da, wiem ze mozna homeopatyczne brac (np oscilloccocinym) ale ja na razie na wszleki wypadek kuruje sie mieszkanka kiwi z miodem, ma wiecej wit niz cytryna przeciez ;) a jesli idzie o mleko z miodem to jest ok ale nie przy infekcjach gardla bo jeszcze gorzej gardlo podraznia... u mnie niestety domowniucy tez chorzy i mnie zaczyna gardlo pobolewac i ogolnie zawroty glowy mam jakeis straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko, nie boli mnie gardlo, boję się tylko zarazić, więc muszę coś profilaktycznie brać. chyba,że ten ból głowy to początek choroby. ale dziś jest dobrze. a kiwi wyciskasz i dodajesz miód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa234
ja mam termin na 13-stego lipca w piatek !!!!!!!! piatek trzynastego!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicja kiwi sie miazdzy widelcem, ja na 3 duze kiwi daje 2 lyzeczki miodu tyle ze ja miodu nie znosze i to dlatego bo w przepisie jest 2 lyzki stolowe, sprobuj pomoze - to wlasnie jest taka mixtura zapobiegawcza lub na sam poczatek chorobska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
Czesc :) Witam nowa kolezakne :) 13 w piatek to wstepny termin - on sie moze jeszcze ze trzt razy zmieniic a urodzic mozesz jeszcze w inny dzien wiec glowa do gory :) Mnie cale szczescie zadne chorobska sie nie imaja, ale znow mam takie mdlosci... Ze wgledu wlasnie na te moje wrazliwosci zoladka, zwlaszcza na zapachy kuchenne :), postanowilam ykorzystywac dobre samopoczucie na gotowanie obiadkow na zapas :) zeby moj Mezulo mial co jesc i nie zyl tylko o chlebie i wodzie, albo zebysmy nie byli zdani tylko na laske pobliskiej pizzerii :) Wczoraj mialam dobry dzien :) wieczorkiem mi tylko troche zoladiem powykrecalo, wiec przygotowalam na dzis pyszniutkie zeberka w przecudownym ziolowym sosiku :) Palce lizac :D Ale to bylo wczoraj.... dzis na nie patrzec nie moge.... a jak je wstawilam do odgrzania i poczulam zapach to sie musialam z kuchni ewakuowac szybciutko..... Ech, no i obiad tylko Maz zje... bo ja nie dam rady... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo to chociaż raz jestem w temacie, bo ja rano też miałam apetyt wieeelki, ale po czipsach paprykowych minelo jak reka odjal i teraz tak mnie mdli :( a taką miałam na nie ochotę :( i jeszcze na duzo innych rzeczy, ale oczywiscie teraz to już nie pojem :P święta niedługo :) :) :) lubię tą atmosferę wokół świat, chociaż samych świąt nie lubie za bardzo, moje ulubione to święta wielkanocne ;) ach te mazurki, baby, murzynki i w ogóle ;) ;) pomarzyć dobra rzecz ;) ja wczoraj też się rozerwałam fajnie, było nawet całkiem spoko, gorzej jak przyszło do wychodzenia, bo mąż chciał zostać na noc, kolega nas też usilnie namawiał, ale ja jakoś najpewniej to się u siebie czuję, w końcu znajomym nie powiedzieleiśmy o Wielkiej Nowinie, bo tak się umawialiśmy wcześńiej ;) a jednak okazało się że szkoda, byłoby dobre wytłumaczenie na nie picie alkoholu i niechęć zostania na noc, a tak to się czułam jakbym im zabawę zepsuła :( no ale wszystkich się nigdy nie zadowoli ;) przynajmniej mi myśli trochę odpłynęły w przyjemniejsze strony :) i ten ból pleców jakby mi wtedy zupełnie zniknął. pozdrownienia dla wszystkich mamuś 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo a co tu dzisiaj takie pustki :) pewnie sobie już smacznie śpicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, W sobote była u lekarza i mam trzy pierwsze zdjecia mojej malutkiej \"fasolki\" :) Ojej jakie to fajne uczucie jest widziec swoje małe maleństwo. Wstepny termin mam na 5 sierpnia, tak wiec chyba bede sierpnioweczka, a nie lipcoweczka :) Pozdrawiam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam problemy z gardlem i to wyglada na poczatkowe stadium zapalenia gardla ale moj rodzinny kaze czekac, powiedzial zebym wziela normalne tabletki do ssania tyle ze nie jak na opakowaniu napisane 4razy dziennie a 2 X bo ponoc te zastrzezenie dla kobiet w ciazy to dlatego ze nie zostaly przebadane na babachh w ciazy, sama wiec nie wiem co robic.... na razie probuje tantum verde bo to najmniej wchlaniajace sie gleboko do organizmy a bardziej dzialajace miejscowo. poza tym nic do ssania nie dam rady bo mam odruch wymiotny w dalszym ciagu... alez sie jnarobiolo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umierajaca67
kobitki a powiedzcie czy bole podbrzusza i brzucha sa normalne podczas ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umierajaca67
to ja nowa 346

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termal
Aneczka - ja ssalam Trachicept, tam jest tylko cytryna i miod, podobno super bezpieczne no i psikalam tantum verde w sprayu ze niby najmniej iwazyjne; zadzialalo, chociaz chodzilam do pracy i codziennie zdzieralam gardlo, jak to w szkole. hej umierajaca - mnie bolalo przez ok 6 pierwszych tygodni non stop, teraz zaczyna luzowac; nie martw sie, pewnie taki watpliwy urok naszych brzuchow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ludziki a co tutaj tak dzis zionie pustkami, wszystkie się lepiej poczuły i poszły pewnie na spacerki :) ja też byłam ale juz wróciłam, zaraz podgrzewam pyszny rosołek od teściówki. Kupiłam piękną piżamkę, długo na nią polowałam, a tu okazuje się że rękawy ma jakieś przykrótkie a znowu spodnie extra szerokie :D czadowo :) umierająca - to był do niedawna nasz temat nr jeden, wiec najlepiej wroc sie o kilka stron i doczytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha a awogole to chciałam wam powiedzieć żę nie mogę uwierzyć żę to już 3 miesiąc idzie ;) jak to zleciało, a wiem od początku, tak mi się dłużyło a tu taki miesiac juz leci......mam pytanko do was, potrzebuje rady, oto sytuacja: moja nowa ginka oblcizyla mi ja k u niej bylam ze to juz 10 tydzień ( a do 10 brakowało wtedy 2 dni) i powiedziala ze mam koniecznie zrobic usg w terminie 11-15 bo wtedy wypadnie 12 tydzien, i zrobimy od razu przezierność karkową. Umowilam sie juz na wizytke, licze w domku te tyg. a tu wychodzi, ze to dopiero bedzie 11 tydzien wtedy, a nie 12.....i nie wiem teraz czy przesunac ta wizytke o ten tydzien, czy zostawic tak jak jest...... Sytuacja o tyle mi sie komplikuje, żę wlasnie przeczytalam u czerwcowek ze dziewczyna poszla tak \"punktualnie\" jak ja, i nic jeszcze nie bylo widac, kazali ejj ponowic bad. za 2 tyg. a wiadomo bad. drogie. No i teraz nie wiem co zrobic....czy to bad. mozna tylko w 12 tyg. zrobic czy np. od 12 do 14....to wtedy tydzien w ta czy w ta bylby bez roznicy....No i co myslicie?? A ja mam termin na 30 czerwca :D więc w sumie jestem czerwcówka :P ale myślę, że oni się i tak rąbneli z tym terminem, i że nasze slonko pojawi się w okolicach 5 lipca ;) wg zapłodnienia :P w sumie niech się pojawi jak już będzie gotowe, termin nie ważny :D (wiecie o co chodzi ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszłam sobie na google i sprawdziłam tą przeziernosc karkową. nie wiedziałam,że coś takiego jest!!! badanie można robić między 10 a 14 tyg. ciąży. gin musi mieć dobry sprzęt, bo nie każdy to pokaże. to ja mam w takim razie spore ryzyko. mam 36 lat. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w rodzinie, znaczy u mojego męża, wystepowala choroba downa :( tak więc własnie nie idę do przychodni, choć tam też robią usg, a własnie do prywatn........ radiologa chyba, nie wiem jak się on tam nazywa proofesjonalnie ;) ma ponoć specjalny sprzet do tego bad.. zobaczymy co nam powie....🌻 jeszcze są jakieś testy PAPA czy czegoś, też podobno wykrywają tą chorobę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też wpisałam to w google i oto wynik, zawiera opis wszystkich tych badań: http://www.genetyka.hg.pl/test_PAPPA.htm jak powiedziałam cioci otym badaniu, to powiedziala że przesadzam z ilością badań :O no bo to AŻ 2 usg będzie; w jej czasach się robiło tylko bad. krwi i było dobrze :O fakt, że dzięki takim badaniom można wykryć wszelki nieprawidłowości z płodem jej nie przekonuje :O bez komentarza :O nie wiem, może poniekąd jest w tym racja, no bo kiedyś tego nie było i dziewczyny miały w ciąży mniej zmartwień, ale z drugiej strony czy mniej....pewnie przez całą ciążę myślały czy wszystko w porzo itd. a my wystarczy ze pojdziemy na bad. i już wiemy wszystko. Myślę, żę medycyna tak poszła naprzód po to by nam pomagać a nie tchórzyć i siedzieć jak mysz pod miotłą i czekać co las da, teraz przecież już mozna pomóc dzieciom jeszcze w łonie matki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W imieniu Mai chce powiedzieć że ona nie czuje sie najlepiej i całymi dniami leży w łóżku wiec do internetu nei zagląda. Ja czuje sie dobrze wszystkie mdłości mi minęły i bardzo lubie mieszać kwaśne ze słodkim więc jest nawet dobrze:):P:D Nie wiem jak u was ale ja jestem bardzo szczupła(46 kg i 163 cm.) i widze taki malusi maciupeńki brzuszek już nie jestem płaska jak deska tylko jest takie maciupkie wypuklenie:) Non stop przeglądam sie w lusterku bo nie wierze:) Jestem bardzo szcześliwa bo będe miała swoje maleństwo :) Gdy urodze maluszka będe miała już oficjalnie 20 lat wiec sie nie przejmuje że jestem młoda:) Pozdrawiam was goraco trzymajcie sie . Acha ja pracuje narazie w biurze u wójka więc w dzień raczej mnie tu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra, ryzyk-fizyk przestawiłam tą wizytę na tydzień później, mam nadzieję że wszystko się ładnie pokaże 🌻 chyba się nie doczekam :P tyle jeszcze czasu :P ta stronka mi się bardziej podoba: http://www.prenatalna.com.pl/informacje-o.htm#ocenant jolka - ja też jestem szczuplutka, 48kg i 170cm :P ale maluszek taki mi dzis piękny wyskoczyl, ze tez nie wierze :) ja w ogole nie mogę uwierzyć że jestem w ciąży, to mi się wydaje takie niewiarygodne ;) w ogóle czasami już go tak poklepuję i masuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anullkaa
Ally23, moim zdaneim jesteś osobą skrajnie nieodpowiedzialną. Dziewczyno, masz plamienia już od dłuższego czasu a zachowujesz się jak gdyby nigdy nic. Powinnaś już od dawna leżec plackiem w domu a nie latać po imprezach. szok! Męża też współczuję, trzeba się było najpierw zastanowić czy was stać na dziecko, a nie wybierać później czy isć do gina czy nie, zrobić usg czy nie zrobić albo czy kupić tabletki czy .. o zgrozo - części do komputera! Społecznie mąż chyba też nie dorósł do roli ojca skoro pozwala ci chodzić na imprezki lub nie ma żadnych skrupułów, żeby zostawić Cię samą w domu w tym stanie i iść się bawić. Weź się w garść kobieto i zdaj sobie sprawe, ze nosisz pod sercem swoje dziecko i to nie jest zabawa! Żebyś kiedyś nie miała poczucia winy. A męża do pionu, bo on teraz powinien skakac koło Ciebie, opiekowac się Tobą i dawać wszystko co najlepsze, a nie myśleć o imprezkach i częściach do kompa. Przepraszam, ze ostro, ale to dla Twojego i dziecka dobra. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik80
Cześć Dziewczyny, Można się ołączyć do tematu? Niedawno też siędowiedziałam, że jestem w ciązy - termin mam na 30 lipca. Co prawca sama końcówka lipca, ale zawsze lipiec! Ogromnie się cieszę, staralismy się z mężem od wakacji i udało się za 3 razem! Jak na razie zrobiłam 2 testy - wyszły pozytywne i była tydzień temu u gina na badaniu i usg - potwierdził ciążę! Aż nie mogę w to uwierzyć, to takie niesamowite! Co do objawów, to nie wiem jak uwas, ale ja jakos tak nie mamza bardzo - mdłości może takie leciuteńkie, jedzenie jak zwykle, bez żadnych preferencji, piersi mnie nie bolą. Dziwne to jakieś... Kiedy u was zaczęły się jakies poważniejsze mdłości? I czy one zawsze są powiązane z "bliskimi spotkaniami z toaleta" czy to raczej tylko takie uczucie, że wam niedobrze? Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystki przyszłe mamuśki!!! Dzisiaj byłam u lekarza na kontroli. Przypomnę, że ponad 2 tygodnie temu miałam krwawienie i lekarz wykrył krwiaczka 7,8mm. Kazał leżec przez cały czas leżec i chodzic tylko do łazienki. Brałam Duphaston. No dobra tyle przypomnienia :) Tak więc byłam dzisiaj u lekarza i okazało sie że krwiaczek się wchłania! Wszystko idzie ku dobremu. Kazał mi nadal brac duphaston i bardzo się oszczędzac i dużo leżec. Ale tym razem mogę wstawac :) Tak więc jestem bardzo szczęśliwa że jest poprawa. Jestem w 10 tc a dzidzia ma 3cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anullka nie musisz sie omnie martwić zapewniam cię o tym! O mojego męża również! Nic o nas nie wiesz więc nas nie masz prawa osądzać! Na jakiej podstawie myslisz ze ja mam plamienia? Nie mam ich od dluzszego czasu, kiedy trzeba bylo to leżałam, teraz wreszcie moge wyjsc do ludzi bo od siedzenia w domu od 2 miesięcy idzie dostać na głowę! I nie pomaga to w w kuracji! A pieniędzy też nam specjalnie nie brakuje a na wydawanie na idiotów lekarzy naciągaczy chyba nikt nie ma! Takie wywody i epitety typu \"społecznie nieodpowiedziałny\" i swoje rady zachowaj sobie dla swojej rodziny lub swoich koleżanek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik80
Dzięki Anulka za ciepłe powitanie! Ja też biorę duphaston - tz brałam najpierw przed ciązą, bo miałam nieregularne okresy, a teraz tak zapobiegawczo, bo moge mieć za mało progesteronu. Nie mam pojecią jak długo będę musiała go łykać. Zobaczymy :) Oby tlyko wszytsko byo w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy ty w ogóle dziewczyno czytałaś ostani raz moje posty? Chyba wcale!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik wejdź w preferencje jak będziesz chciała wysłac wiadomośc i wpisz hasło, wtedy zastrzeżesz sobie Nicka :) Wybierz opcję , że nie posiadasz nicka-cos w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×